Hruška Williams (Williams Leto, Duchess Leto)

  • Autori: Valer (Berkshire, Anglicko)
  • Názvy synonymá: Williams Bon Chetien, anglická hruška, Bon-Coreyne, Bon-Coreyne Williams, Williamova, Danse, Bartlet
  • Rok predpokladov: 1947
  • Hmotnosť plodu, g: 150-200 alebo viac
  • Načasovanie dozrievania: Leto
  • Trvanie odstránenia ovocia: Od druhej dekády augusta
  • Účel: Univerzálny
  • Typ rastu: slabo alebo priemer
  • Výnos: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Dobré

Pozrite si všetky charakteristiky

Williams Stupeň miloval veľa záhradníkov kvôli nenáročnejším a kultivácii. Dokonca aj nováčikovia môžu dosiahnuť vysoké výnosy a každá sezóna zbierať veľké množstvo chutných a zdravých plodov. Ovocie majú univerzálny účel a dokonale zapadajú na prípravu chutných pochúťok.

Popis odrôd

Maximálne výška stromov dosahuje 2,5 metra. Typ rastu – médium alebo západ. Krone je tvorený z hrubých a výkonných vetiev, ktoré vyrastajú. Forma – pyramíd, trochu zaoblené. Priemerný. Upokojuje obaja, a rovný, pokrytý malým množstvom šikmého.

Lístie s krátkym tvarom tipy sa podobá vajíčke. Je to veľké a hladké, s ľahkým lesklým. Ľahké bočné žily sú viditeľné. Chladivo – Silty. Stredné kvety sa zbierajú v kvetenstve 6-7 kusov. Farebné okvetné lístky – biela, s jemným krémovým odtieňom.

Ovocná charakteristika

Stredná hmotnosť hruškových častí od 150 do 200 gramov. Často nájdete väčšie exempláre. Tvar – klasická hruška, mierne predĺžená. Rozmery sú označené ako veľké alebo nadpriemerné. Hlavná farba zrelého ovocia je žltá zlatá. A tiež na povrchu viditeľný ružový scarlet laboratórium. Na niektorých plodoch je vetravá, vyjadrená vo forme malých miest.

Dužina sa roztopí pri jedle čerstvé. Je to mastná, voňavá a veľmi šťavnatá. Farba – biela so žltým TAM. Štrieka je lesklá a tenká, takže pri jedle čerstvé nespôsobuje nepohodlie. Vnútri veľkého počtu malých subkutánnych bodov sivej. Pestovať hrušky na hrubé a mierne zakrivené strednej dĺžke zmrazené. Plody zozbierané mierne sprenevery môžu byť uložené v chladničke na 45 dní alebo do 15 dní v podmienkach izby. Farba osiva – hnedá, forma – ovál. Veľkosti sú malé.

Chuť vlastnosti

Hlavná chuť hrušiek je sladká. Dopĺňa svetlosť. Charakteristickým znakom – Doptaáky na muškách a aróma. Gastronomická úroda – vo výške. Tastors priradené rôzne 4,8 bodov z 5 možných.

Dozrievanie a plodnenie

Zrelé hrušky začínajú zbierať z druhej dekády augusta. Trvanie dozrievania Falls na leto. Spearness závisí od štruktúry stromu: štepenie na hruške – ovocie po dobu 5 alebo 6 rokov, na IWE – 3 alebo 4 roky. Ovocné stromy každé obdobie bez toho, aby sa prestávka.

Výnos

Vysoký výnos – Ďalšia funkcia, vďaka ktorej villas trieda bola rozšírená. Z jedného stromu sa môžete dostať z 69 do 230-250 kilogramov šťavnatých hrušiek. Rôzne faktory ovplyvňujú výnos, vrátane starostlivosti starostlivosti, veku a klímy. Keď je možné zhromažďovať komerčné pestovanie z jedného hektára lokality až 200 centov. Ovocie majú vysokú predajnosť a strednú dopravu. Pri preprave plodiny pre dlhé vzdialenosti musíte zbierať plodiny trochu nehodnotené.

Pristátie

Pred padaním stromov si musíte vybrať správne miesto. Plot by mal byť dobre osvetlený slnkom, pretože v tieni stromy rastú pomaly a začnú root. Na zloženie pôdneho stupňa neukladá vysoké požiadavky. Hlavná vec je, že pôda je plodná a mierne navlhčená. Ak sa na pozemku nachádza podzemná voda, musia uniknúť dostatočné na korene.

Je lepšie okamžite vybrať vhodné miesto, pretože stromy netolerujú transplantačný proces a na dlhú dobu sa zvyknú na nové miesto. Ak je transplantácia nútená, musíte byť pripravení na nepríjemné následky. Niektoré sadenice nemusia prežiť prenos a zomrieť.

Skúsení záhradníci odporúčajú výberu mladých rastlín vo veku od 1 do 2 rokov. Sú najjednoduchšie prispôsobiť sa na novej sekcii. Výška sadeníc by mala byť od 1,3 do 1,5 metra. Dĺžka koreňov – 20-30 centimetrov a počet vetiev – 3-5 kusov. Musia chýbať. Na transplantáciu sú stromy vhodné so symptómami chorôb a pestovaných chodníkov. Samostatná pozornosť sa venuje koreňom. Rozbité a sušené korene odstrániť.

Pristátie na jar alebo na jeseň. Prvá možnosť je výhodnejšia, pretože stromy budú mať plne obohatený pred nástupom mrazov, ale v tomto prípade môžu sadenice trpieť tepla a rôznymi chorobami. Výber jesene zapadnúť, musíte si vybrať čas na výber. Pred začiatkom mrazom by mal zostať aspoň jeden mesiac. V opačnom prípade nemusí hruška prežiť zimu a trpí nízkymi teplotmi.

Hĺbka pristávacej jamy – 80 centimetrov, priemer – 60 centimetrov. V spodnej časti každej jamky je naskladaná drenáž 10 centimetrov. Vhodné tehly alebo hliny. Na prípravu výsadby substrátu musíte premiešať zem z horných vrstiev zeme s superfosfátom, vlhkým a síranom draselným.

V jamke, ktoré potrebujete umiestniť kolík. Časť pôdy zmiešanej s nutričnými prvkami zaspávajú v jamke a tvoria snímku. Dali na ňu semeno a korene úhľadne distribuujú pozdĺž okrajov. Nemali by byť prekonané. Teraz môžete strčiť zvyšnú pôdu. Zem starostlivo utrite a napojil sa rýchlosťou 2-3 lyžíc na jednom strome. Po namontovaní Zeme môže byť namontovaná. Vyberte si organický produkt: slama, rašelina alebo piliny.

Pestovanie a starostlivosť

Krvnosť a činnosť rastu odrôd viliams priamo závisia od správnosti starostlivosti. Ovocné stromy potrebujú pravidelné zavlažovanie počas prvých 3 rokov po pristátí. Zavlažovať záhradu 1 krát za mesiac alebo menej, ak je nainštalované surové a zamračené počasie. Je dôležité zabrániť sušeniu sušenia sušenia.

Hrušky nevyhnutne napojené pred nadchádzajúcim zimovaním alebo kvitnutím. V období dažďov sa zalievanie výrazne zníži alebo úplne odmietol. V sultry sa zavlažovanie uskutočňuje s použitím zvýšeného množstva vody.

Pri vážení rastlín musia byť okamžite odstránené spolu s koreňom. Pôda okolo trupu je voľná, takže zostáva ľahká, a tiež bez akýchkoľvek problémov prešla vodou a kyslíkom. Na rezanie zalievania, použite mulč. Nielenže drží pôdu mokré, ale tiež nedáva burinu. A tiež táto extra výživa.

Hnojiť hrušky asi 3 krát ročne. Vysoké dusíkaté látky sú zvolené na jar. Na jednom strome, 150 gramov azophoski konzumuje. S napadom leta, prejdite na riešenie zväzku alebo minerálneho komplexu. Keď je ročný ročný čas nahradený na jeseň, superfosfát a síran draselný so suchou formou prispievajú k zemi. Hnojivá sa vstrekujú po orezaní stromu. A raz za 3 roky (na jeseň) v zóne okolo valcovacieho kruhu sa pridáva humus.

Postup na prerezávanie sa vykonáva na začiatku jari alebo na jeseň. Mladé hrušky sú orezané takým spôsobom, že nie viac ako 5 bočných vetiev zostáva (ich výška je asi 50-60 centimetrov). Každý rok by sa mali skrátiť približne o 30-50 centimetrov. Inak sa začne pobočka a stať sa príliš dlho.

Aby boli ovocné stromy bez problémov, ich hojdajú hojne a orezávanie. A tiež musíte odstrániť všetky padlé listy a zakryť zem okolo hrušky mulčovania (hrúbka vrstvy – 25-30 centimetrov). Kmeň môže byť zabalený s Burlapom alebo Agrovolkom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: