Jahoda beriengy

 • Autori: Národná agrárna univerzita, Rusko, zahrnuté v štátnom registri v roku 2012
 • Chuť: Sladký kyslý
 • Veľkosť: Veľký
 • Hmotnosť: 30-40 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 15 T / ha, až 1,2 kg s kríkom
 • Oprava: Nie
 • Načasovanie dozrievania: neskoro
 • Účel: Recyklácia (šťava, džem, džem, atď.), hlboké zmrazenie
 • Popis kríka: stredné, polovičné rozptýlené, denominujúce

Pozrite si všetky charakteristiky

Mnoho záhradkárov je známa domácim odrodou. Ovocie sa jedia v prírodnej forme, používa sa na prípravu rôznych pochúťok: šťavy, nápoje, džemy a džemy. Tiež bobule dokonale tolerujú zmrazenie, pretože ich môžu byť dlhodobo skladované.

História odstraňovania odrôd

Garden Jahoda Beregie bol získaný v dôsledku prechodu odrôd Gonzago a American Concord. Pri odstraňovaní novej odrody sa špecialisti podarilo kombinovať najlepšie charakteristiky materských rastlín, ako je bohatá plodina a odolnosť voči chorobe.

Popis odrôd

Jahoda Bereginina môže byť určená svetelným zeleným lístím strednej veľkosti. Povrch listov je pokrytý trblietkom. Rozmery – priemer. Formulár – konkávne. Malé vrásky sú viditeľné.

Kríky stredné, semiorakidistka. Zelená hmota je hrubá a svieža. Spravidla sa Bush pozostáva zo 7-8 znížených listov umiestnených na krátkych nohách. Objem lístia závisí od starostlivosti o rastliny a používanie hnojív.

Počas kvitnutia na kríku sa vytvárajú veľké kvetenstvo, pozostávajúce z veľkého počtu úhľadných púčiv. Coloros – znížené a krátke. Biele lístky. Rozlišovacia charakteristika odrody je ružová farba fúzy, ktorá je vytvorená vo veľkých množstvách.

Načasovanie dozrievania

Táto rôznorodosť jahody patrí do odrôd v neskorom dozrievaní. Spadá na júl. Schopnosť opätovného ovocia v jednej sezóne vegetácie (opravu) chýba.

Výnos

Bereginina Vysoká odroda. S jedným kríkom môžete získať až 1,2 kg bobule (15 t / ha). Jahody zbierajú niekoľko vĺn. Zrelé plody majú vysokú prepravu, vďaka ktorej plodina zachováva kvalitu výrobku na dlhú dobu. Počas obdobia plody bobule zostávajú rovnakú veľkosť.

Skúsení záhradníci poznamenávajú, že v druhom roku ukazuje približne 600 gramov z kríka.

Bobule a ich chuť

Zrelé ovocie získavajú svetlý, oranžový-červený odtieň. Tvar – správne hlúpe. Žiadny krk. Bobule veľkej veľkosti vážia od 30 do 40 gramov. Šťavnaté mäso červenej farby je hustá, ale pri jedle nie je kríza. Profesionálne tastráre privlastnili 4,5 bodu od 5 maximum. Chuť sladká, s jemnou kyselinou. Obsah cukru – 5,7%, kyselina – 0,8%, vitamín C – 79 mg%. Bobule majú chutnú arómu.

Vlastnosti pestovania

Je ľahké sa starať o záhradnú jahodovú, kvôli ktorej stupeň je nádherná záhradami bez skúseností. Beregie ľahko toleruje teplo a mráz. Na jednom mieste môže byť Bush pestovať 5 rokov.

Balenie pristátie najlepšie ráno, zalievanie pod koreňom, takže listy zostáva suché. Použite teplú a rozšírenú vodu. Je dôležité, aby sa zabránilo zvlhčovaniu pôdy, takže zavlažovanie sa vykonáva len vtedy, keď pôda schováva, asi raz týždenne. Počas plodovania je zavlažovanie rýchlo. Ak sa jahody pestujú vo veľkých územiach, odporúča sa použiť kvapkové zavlažovanie. S týmto systémom bude pôda rovnomerne hydratácia. Zavlažovanie môže byť plne automatizované.

Po zavlažovaní je vhodné vykonávať uvoľnenie horných vrstiev pôdy – takže koreňový systém dostane požadované množstvo kyslíka. V procese spracovania pôdy sa odstránia vážiacich rastlín, ktoré berú živiny zo zeme.

Ako sa zväčšuje sa, ich odstránenie sa vykonáva pravidelne. Práca sa vykonáva na jeseň, po zbere bobúľ, alebo na jar, pred začiatkom kvitnutia. Preskočiť tento bod poľnohospodárskeho inžinierstva sa neodporúča, inak sa výnos zníži. Ak sa chystáte zvýšiť plantáku pomocou fúzy, nechať viac ako 1-2 výhonky na vytvorenie prvého riadku.

Výber miesta a prípravy pôdy

Ak chcete klesať šťavnaté a lahodné zber, je potrebné si vybrať správne miesto pre plantáž bobúľ. Nádherne vhodný vonkajší slnečný úsek bez tienenia. Ideálna poloha – juhozápadná alebo juh. Jahoda Beriegia dokonale sa cíti ako Loyaded polievka alebo sugalistická pôda. Kyslosť – neutrálna.

Pred výsadbou pôdy potrebujete predpraviť. Pre toto použitie rôzne prostriedky: vlhký alebo kompost (10 kg na štvorcový. M.), Superfosfát (100 g) alebo sulfát draslík (200 g). Medzi krídlami, musíte zanechať vzdialenosť 20 cm a medzi radmi nechávajú aspoň 30-40 cm.

Korene sadeníc by mali byť starostlivo kontrolovať, dlhé a pevne odstránené. Nainštalujte kríky na úrovni centrálneho rastu obličky. Umiestnite sadenice v prísne vertikálnej polohe.

Pri transplantovaní mladých rastlín v uzavretom koreňovom systéme Earthlomom opustí celok. Po pristátí sú kríky hojne napojené tak, aby sa rýchlo zapadali na nové miesto. Pôdne pokrýva mulč. Použite drevnú pilinu, rašelinu alebo slamu.

Opeľovanie

Beregy Grade Flowers – OBO. Preto môžu byť kríky nezávisle leštené. Stredne veľké púčiky, multi-tech.

Podriadený

Hnojiť jahody 3-krát za sezónu.

 • Prvýkrát sa sadenice podávajú bezprostredne po transplantácii v otvorenej pôde, aby sa mohli ľahko a rýchlo prispôsobiť. Vyberte komplexné lieky s dusíkom ako súčasť.
 • Použitie draslíka a fosforu na začiatku kvitnutia.
 • Vysoká účinnosť demonštruje organické. Je nainštalovaný.

Záhradná jahoda pozoruhodne toleruje humus, a namiesto chemických kompozícií môžete použiť popol alebo kompost.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Napriek odolnosti mrazu sa kríky výhodne pripravia na zimovanie. Na jeseň – po zbere a koniec plodovania – fúzy a listy sú odstránené. Rez Zelená hmota je úplne nemožná, inak môže trpieť bod rastu. Zachovať výšku 10 cm.

Pozemok sa spracuje ochranným zariadením a uvoľnené. To pomôže zbaviť sa lariev škodlivého hmyzu, ktoré môžu byť v zemi. Jahoda ponorte zem, a na vrchole, ktorým sa umiestni vrstvu mulčovania (ihličnaté ihly, piliny alebo rašeliny).

Choroby a škodcov

Beregie má zvýšenú odolnosť voči chorobám a škodcom jahôb (vyššie ako z iných odrôd).

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Zvýšte jahodovú výsadbu dvoma metódami: rozdelenie kríka alebo fúzy. Prvá možnosť je jednoduchšia, ale druhý spôsob bol široko distribuovaný.

Reprodukcia USAMA je zvolená z nasledujúcich dôvodov:

 • Sú jednoduché a rýchlo prichádzajú;
 • Stupeň tvorí sadu fúzy;
 • Mladé kríky, získané s ich pomocou, rýchlo rásť a tvoria koreňový systém.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár