Jahoda Jiv

 • Autori: Holland
 • Chuť: Sladký, dezert
 • Veľkosť: Veľké a veľmi veľké
 • Hmotnosť: 40-45 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: Až 1,3 kg s kríkom
 • Načasovanie dozrievania: Neskoro
 • Výhody: Dlhodobé skladovanie, vysoká odolnosť voči zlému počasiu, steko úrodné v teple, odolnosť voči dažďu
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Popis kríka: Silný

Pozrite si všetky charakteristiky

Jahoda Jive sa používa na osobné aj komerčné účely. Táto odroda poskytuje dobrú zber a jeho ovocie majú estetický vzhľad a vysokú kvalitu chuti.

Popis odrôd

Kríky sú kompaktné, asi 50 cm vysoké a rovnaké v priemere. Lístie má tmavozelenú farbu, je lesklá a veľká, nízka znížená do pôdy. Samotné kríky sú silné, majú veľký vzor, ​​nachádza sa na úrovni lístia. Biele kvety, obroat.

Načasovanie dozrievania

Plody dozrievajú v júni pri pristátí na jar, takže odroda je neskoro.

Výnos

Z jedného kríka v priemere môžete získať asi 1,3 kg bobule. Veľký výnos je vysoký, zber ovocia môže byť vyrobený asi 20 dní. Vďaka produktivite sa Jive aktívne používa na obchodný predaj.

Bobule a ich chuť

Plody majú tmavú červenú farbu, sú kužeľovité, veľké alebo veľmi veľké. Ich hmotnosť v priemere je 40-45 gramov. Majú vysokú predajnosť. Slovans lesklý, pokračuje v lesku lesku počas týždňa počas skladovania.

Bobule sladkej dezertovej chuti, s jahodovou svetlovou arómou. Dužina je hustá, ale pevná a celkom šťavnatá. Ochutnávanie ovocia – 5 bodov. Ak je to potrebné, jahody môžu byť dlhodobo skladované. Ovocie prepravovateľné. Ich hlavné účely – v čerstvom použití.

Vlastnosti pestovania

Napriek nenáročnom kultúre v starostlivosti a obsahu je potrebné riadne zasadiť v zemi, aby ste získali kvalitnú zber.

Výber miesta a prípravy pôdy

Najlepšie sa rozhodnete pristáť rôzne priestory s plodnou čiernou pôdou alebo s podvádzačnou pôdou. Nie je potrebné zasadiť kultúru na piesočnatej pôde, pretože to nebude schopný posilniť koreňový systém na ňom, v dôsledku čoho sú ovocie buď vzácne, alebo plodina nebude chýbať. Ak si záhradníci vybrali pôdu typu bubna, človek by sa mal dopĺňať s potrebnými hnojivami, aby ste získali dobrý výsledok.

JIVE miluje veľa miesta, takže vynikajúca odroda pre odrodu bude južný rozsiahly svah a dobre osvetlená zóna.

Opeľovanie

Odroda je self-leštená, takže rastlina nepotrebuje opeľovačky.

Podriadený

Prvé kŕmenie sa vykonáva pomocou dusíkatých hnojív, čo dáva závodom možnosť obnoviť silu rastu po zime zima. Najlepšia možnosť je riešenie s pridaním kravy. Znamená, že je potrebné rozpustiť vodou (1 kg hnojiva na vedre). Na jednej rastline listy 500 ml. COROBYAN môže byť nahradený podstielkou vtákov, ale v tomto prípade je potrebné niekoľkokrát znížiť koncentráciu roztoku. Treba pripomenúť, že nástroj by nemal padať na lístie kultúry.

Niekedy sa organické nahradí hotovou humínou zmesou, ktorá sa aplikuje podľa pokynov. Takže, že jahody sú dobre kvitnúce, pre vysoko kvalitnú bookonizáciu by sa mal pripraviť roztok z polievkovej lyžice potašovej soli a 2 polievkové lyžice nitroammofoski. Prostriedky musia byť rozpustené v 10 litrov vody a nalejte 500 ml roztoku pre každú rastlinu.

Extra rohové podávače sa vykonávajú počas kvitnutia a pomáha zvýšiť úrodu. Aby sme to urobili, musíme rozpustiť 2 gramy kyseliny boritej v 10 litroch vriacej vody.

Potom, čo sú bobule zostavené, môžete kŕmiť kultúru diemopky pre úspešnú ovocnú obličky. Náprava je niekedy nahradený organickým kŕmím – drevený popol, ktorý je rozptýlený medzi krídlami. Za 1 m2. m Výsadba použila niekoľko pohárov popola.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Choroby a škodcov

Stupeň má vysokú odolnosť voči plesňom a vertikálovi, ako aj strednú odolnosť voči sivej hnilobe a drone. Na úplné ochranu závodu sa odporúča uplatňovať opatrenia prevencie. Na to použite 1% kvapalné alebo ľudové opravné prostriedky:

 • 300 g cibuľovej šupky inšpirovalo 10 litrov vody;

 • 2 hlavy cesnaku starostlivo nakrájajú a trvajú na vedre vody;

 • Infúzia mangánu bledo ružovej farby.

Tieto jahodové riešenia sa striekajú v období plodovania, ako aj v iných obdobiach.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Niektoré semená kvality, ale je to pomerne dlhý a ťažký proces, okrem toho, klíčenie semien je extrémne nízka. Najčastejšie používaný spôsob, ako vykoreniť zásuvky a deliace kríky.

V prípade potreby chov rastlín kríky sa zbavujú kvetov. To prispieva k intenzívnemu rastu fúzy. Aby boli jahody zakorenené, je potrebné ponechať silné predajne prvých a druhých objednávok, zvyšok by mal byť odrezaný. Do konca leta dostane záhradník veľké množstvo vysoko kvalitného výsadného materiálu.

Na falošné, je potrebné si vybrať niektoré silné kríky vo veku asi 3 roky a rozdeliť ich do niekoľkých častí pomocou ostrého dezinfikovaného noža. Tento postup sa vykonáva v jarnom období, môžete tiež vynásobiť rastlinu týmto spôsobom bližšie k pádu. Samostatné časti začne rozvoj ako plný penzión. Je dôležité si vybrať dobré, vysoko produktívne kríky, na ktorých nie sú žiadne známky lézie žiadnymi chorobami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: