Jahodová špargľa

 • Chuť: sladký
 • Veľkosť: Veľké a veľmi veľké
 • Hmotnosť: 15-30 gr
 • Stupeň výnosu: Stred
 • Oprava: Áno
 • Účel: Univerzálny
 • Bery: Jasne červená
 • Zimná ťažkosť: Vysoká
 • Tvar bobule: kužeľový
 • Aróma: Berry, jahody

Pozrite si všetky charakteristiky

Špargľa sú strawberry stupeň, čo je možné rásť bez použitia skleníkov. Ale nielen pre tento stupeň je vysoko cenený letnými domami. Tak, špargľa je charakterizovaná dlhým obdobím plodnia a ľahko odoláva teplom a mrazom.

Popis odrôd

Výkonný bush, stredná roztiahnuteľnosť. Flowers sa nachádzajú na úrovni listov, odrody muštiny sú silné, silné, rozvíjajú sa v miernych množstvách, sú vhodné na sadenice.

Načasovanie dozrievania

Špargľa – odnímateľná trieda, ktorá je plodná až do mrazov, a prvé kvety sa objavujú v máji.

Výnos

Špargľa sa vzťahuje na odrody s priemerným stupňom plodnosti – jeden Bush dáva približne 5 kg bobule.

Bobule a ich chuť

Ovocie majú svetlú červenú farbu a kužeľový tvar. Výhodou je veľká a veľmi veľká veľkosť bobúľ: hmotnosť každého – 15-30 g. Chuť sladká, aróma – Classic Berry, Jahody.

Dužina je hustá a veľmi šťavnatá, takže dlho na uskladnenie zberu sa neodporúča, je lepšie okamžite variť džem alebo kompómy. Hustota bobúľ ich však umožňuje ich prepravovať.

Vlastnosti pestovania

Jedná sa o univerzálny stupeň, ktorý sa vyznačuje odolnosťou voči suchu a zimnou ťažkosťou, takže ho obsahujú v kontinentálnych klimatických podmienkach v európskej časti. Ak chcete získať úspešnú úrodu, nemali by ste zabúdať na graf, aby ste včas navlhčili pôdu (najmä počas kvitnutia) a mulčovanie pristátia.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pristátie sa vyrába, keď teplota nie je nižšia ako +12 stupňov. Jarná pristátie dá príležitosť k zhonu, aby sa prispôsobil a už pád plodiny na jeseň. Pri príprave na disembodies postupujte podľa týchto pravidiel:

 • Vyberte si solárne miesto, nie tieňované stromami a inými predmetmi;

 • Pred nástupom na stravovanie, pôda dobrá, eliminuje buriny a vytvorte organický podávač;

 • Počkajte, kým sa spracovávaná pôda nespadá, a len potom naplánujte rastlinu a zanechávajte srdce na úrovni pôdy.

Okrem toho, záhradníci sa odporúčajú na rastliny špargle na pozemkoch, kde strukoviny vyrastali skôr, obilnili plodiny alebo zamat. Je nežiaduce si vybrať pristátie hrebeňa po zemiakoch, baklažánoch, paradajkách.

Opeľovanie

Odroda je opelená hmyzom prirodzene. Pri pestovaní v hrnci sa opelenie vykonáva štetcom.

Podriadený

Dusík sa zvyčajne aplikuje ako prvé kŕmenie. Kultúra reaguje dobre na ohromený hnoja alebo korovyan. Pred kvitnutím, potašové kŕmenie. Takže hydrogenuhličitan draselný bude poskytovať dobré ovocné vaječníctvo a zlepšiť odolnosť voči mrazu.

V lete sú relevantné ťažobné komplexné hnojivá. Na jeseň stojí za opustenie prísad dusíka a uprednostniť popol alebo superfosfáty.

Jahodová špargľa

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

Jahodová špargľaKvasinkaJahodová špargľaKyselina boritáJahodová špargľaAmoniakJahodová špargľaPopolJahodová špargľaJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Špargľa je odolná voči zimnej odolnú odolnosť, chrániť rastlinu v zime je stále stojí za to. Zvyčajne dosť slama používa ako mulč, ale je dôležité to urobiť v optimálnom období: skoré mulčovanie povedie k koreňom, neskôr – ich zmrazené. Pri pestovaní na juhu sa môže táto fáza obísť. Keď sú obsahujúce v hrnci nádrží znázornené na zime na suterén alebo stodolu.

Choroby a škodcov

Jeden z hlavných „jahodových“ nepriateľov – plesne, spravidla, nemá záujem o špargľu. Avšak, rastlina môže prilákať kruhový červ, pavúk tick, tru. Aby sa predišlo poškodeniu kríka, sa tieto škodcovia odporúčajú na mydlo sadenice v riešení mangaritu pred pristátím. Ďalšia jednoduchá miera prevencie proti parazitom – zamykanie kôpiera v okolí.

Jahodová špargľa

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

Jahodová špargľaZverJahodová špargľaBellenkaJahodová špargľaMravceJahodová špargľaSlimákJahodová špargľaRoztočJahodová špargľaNevadickýJahodová špargľaVýletyJahodová špargľaChrobák

Jahodová špargľaBuuray SpottyJahodová špargľaHnilobaJahodová špargľaSpotyJahodová špargľaKrútenie listyJahodová špargľaSušenieJahodová špargľaOtvory v listoch

Reprodukcia

Rozmanitosť je chovaná fúzy alebo rozdelenie kríka. V prvom prípade sú výhonky starostlivo umiestnené medzi radmi, zakorenené v nádržiach s nutričným substrátom zásuvky prvého a druhého poradia a zvyšok fúzy eliminuje.

Ak chcete vynásobiť kultúru divízie, vyberte si silné trojročné kríky a rozdeľte ich do 2-3 častí, aby zostal rozvetvený koreňový systém. Nepoužívajte staré kópie na štiepenie s zvetranými koreňmi.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár