Jahodový žltý zázrak

  • Chuť: nasýtený jahody, veľmi sladké
  • Veľkosť: Malý
  • Hmotnosť: Až 10 g
  • Výnos: Až 1000 bobule s Bushom
  • Oprava: Áno
  • Načasovanie dozrievania: Skoro
  • Účel: Univerzálny
  • Bery: svetlo žltá
  • Zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Výška a šírka kríka: 15 cm výška

Pozrite si všetky charakteristiky

Okrem obvyklých červených jahôd sa letné obyvatelia stále viac vysadzujú v lôžkových lôžkach a dokonca takmer veľmi biele jahody. Bobuchy Albinos nemajú pigmenty zodpovedné za červenú farbu. Ale na chuť vôbec nie je nižšia ako jeho jasná gramatika. A v niektorých prípadoch im ešte viac. Žltý zázrak – jedna z týchto odrôd.

História odstraňovania odrôd

Odrody žltý zázrak bol odvodený európskymi chovateľmi. Úvodným účelom tejto odrody je dekoratívna výzdoba alpských snímok, miestnych území. Kvalita chuti bola tiež na vysokej úrovni. Záhradníci venovali pozornosť tejto triede jahody a začali rásť, aby získali plodinu.

Popis odrôd

Stupeň nárazu Grafers Universal Destinácia. Biele bobule alebo svetložltá. Kruhy žltého zázračného kompaktného, ​​výška nepresahuje 15 cm, s jasným zeleným hustým lístom. Kvety sú dosť veľké, snehové biele. Kvety sú vysoko, vďaka tomu sú bobule vysoko nad zemou, takmer bez vystaveného hniloby.

Načasovanie dozrievania

Časť jahody. Pri siatí semená žltého zázraku vo februári je možné zozbierať prvý zber na konci júna. Toto jahodové kvitne v lete.

Kostika, ktorý rok a viac, prichádzajú do plodovania ešte skôr. Prvé bobule na nich sa objavujú už v máji. Dostupné pokračuje až do konca septembra. A ak je prvý mesiac jesene vydaný teplý, potom sa bobule môžu byť tiež dotknuté začiatkom októbra.

Kvôli ľahkému tónu zemetrasenia je niekedy ťažké pochopiť, že vzrástli alebo nie. Ak je bobule ľahko oddelené od vetvičky, potom je úplne zrelé. A ak je ťažké ho odstrániť, mali by ste ho ponoriť na puzdro.

Rastúce regióny

Ideálne pre pestovanie jahôd žltému zázraku budú regióny stredného prúžku Ruska.

Výnos

Žltá zázrak ovocia nepretržite počas sezóny. Výťažok týchto malých kríkov je veľmi vysoký. Po celú dobu dozrievania plodov s dobrou starostlivosťou s každým brobnom bobule môže byť až 10 kg.

Bobule a ich chuť

Na kríkoch dozrieva až 1000 malých bobúľ, z ktorých každý váži až 10 g. Bobule podlhovastého kónického tvaru, svetlo žltej, na tieni vyzerajú ako farba purifikovaného banán. Bobule sú veľmi sladké, voňavé. Vôňa voňavé, s ľahkým ananásovým poznámkami. Mäsové šťavnaté, chuťové, jahody. Semená sú dobre viditeľné na povrchu bobule. Samozrejme, že jahody sú lepšie používať čerstvé. A môžete tiež starostlivo zmraziť bobule, variť vonné jahodové džemy.

Vlastnosti pestovania

Žltý zázrak – nenáročný jahodový stupeň. Nevyžaduje komplexnú starostlivosť.

Udržateľnosť na sucho – priemer. Ak je nainštalované horúce počasie, neexistujú zrážky, potom kríky potrebujú na vodu.

Pozorne zavlažovaný, lepšie raz týždenne. Vzhľadom na extra vlhkosť môžu byť bobule príliš mäkké, pri zbere.

Je potrebné pravidelne stratiť pod krídlami, neumožňuje tvorbu hlinenej kôry.

Môžete tiež pestovať tento jahody v hrnci, dať ich na okno alebo lodžiu.

Výber miesta a prípravy pôdy

Obrovský plus jahodový žltý zázrak – môže sa pestovať v slnečných miestach záhradného pozemku a na polovicu.

Strawberry tejto odrody preferuje mokré voľné pôdy. Pozemok je pripravený na týždeň pred pristátím. Lopaty vysadené vo vzdialenosti 15-20 cm od seba. Vzdialenosť medzi riadkami by mala byť asi 25-30 cm. Na tom istom mieste sa jahody žltý zázrak môže byť pestovaný 3 roky.

Opeľovanie

Prenasledovanie jahôd sa zaoberá včiel, čmeliak. Ak jahoda rastie doma, budete musieť vyriešiť manuálne.

Podriadený

Jahody nemôžu byť kŕmenie, ale v tomto prípade to môže brúsiť, počet kvetov vyrobených rastlinou sa zníži. Vintage sa môže výrazne znížiť.

Žltý zázrak sa vzťahuje na kŕmenie kompostu. Urobte to lepšie na jar. Meter štvorcový vyžaduje 3-4 kg kompostu.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Jahodový zimný kôň. Odolať mrazom až o 18 stupňov pod nulou, ak je nad ním vrstva snehu. Ak sú vylepšené mrazy, a zima je šialená, musia byť ukradnuté kríky. Urobte to lepšie na konci jesene. Rastliny. Pre prístrešok je lepšie použiť bopačku alebo slamu. Z jarných mrazov môžete zachrániť budúcu úrodu s pomocou úkrytu jahodových kríkov podľa poľnohospodárstva.

Choroby a škodcov

Stupeň má dobrý odolný voči bežným hubovým ochoreniam jahôd (sivej, bielej a čiernej hniloby). Mäkké malé jahody môžu poškodiť slimáky a slimáky. A vtáky takmer neeckové bobule. Nemajú takú atraktívnosť ako bobule bežných červených odrôd.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Túto triedu sa pestuje zlyhanými jahodami buď zo semien alebo rozdelenia kríka. Môžete sa dostať na plodinu na konci zimy, ale je to lepšie v marci – začiatkom apríla.

Na zabezpečenie odporu budúceho kríka je potrebné vykonať stratifikačný postup. Aby ste to urobili, musíte dať semená do malého kontajnera a dať do chladničky. Potom sú semená usporiadané na zvlhčovacej látke. Pre túto manipuláciu mokré bavlnené disky.

Z klíčených semien rastú sadenice.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: