Jahodový maršal

 • Názvy synonymá: Marshall
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Veľkosť: veľmi veľký
 • Hmotnosť: Až 100 gr
 • Stupeň výnosu: Vysoká
 • Výnos: 1 kg s krovím
 • Načasovanie dozrievania: stredne čoskoro
 • Účel: Univerzálny
 • Popis kríka: Výkonný
 • Bery: Jasne červená

Pozrite si všetky charakteristiky

Záhradníci, Dachas a poľnohospodári zapojení do pestovania jahôd na profesionálnom základe v priemyselnom meradle, hovoria, že výhody jahodových univerzálnych odrôd Maršal. Uvidia ich vo vysokých výrobkoch, atraktívny vzhľad, dobrá adaptácia ruských podmienok a možnosť celoročného kultivácie v uzavretej pôde.

História odstraňovania odrôd

Podľa jeho vzhľadu je Marshal’s Grade (Synonym Názov Marshall) povinný neúnavnej práce šľachtiteľa z USA Marshall Wella. Pred ním bola ťažká úloha – odstrániť odroda schopnú vyvíjať a plodiť v nepriaznivých podmienkach. Na konci tímu XIX storočia sa vedec podarilo získať požadovaný výsledok a následne zaregistrovať odrodu. Po mnoho rokov sa táto jahodová stala populárnym nielen na americkom kontinente, ale tiež zvládol takmer všetky krajiny, kde je možné rásť.

Popis odrôd

Marshal má voľné, ale masívne bush so silnou štruktúrou a výkonnými rizómami. Rastlina zhrubla vzpriamená stopky pokryté veľkými svetlými zelenými listami s vlnitou plechovou doskou. Odroda je charakterizovaná hrubými kvetmi, hojne pokrytými počas kvitnutia s bielymi kvetmi. Rozsiahla vegetatívna hmota je dobre pokrytá bobuľou, chráni ju pred priamym slnečným svetlom a vtákmi. Kvetinácie ako ovocie dozrievajú ohyby.

Stupeň je zaručená, aby sa v prvom roku poskytli vysokú úrodu s dobrou agrotechnológiou, však potrebuje pravidelné aktualizácie pristátia. Závod sa ľahko prispôsobuje v nových podmienkach, mladé pristátia sú perfektné. Marshal toleruje teplotu skoky bez akýchkoľvek problémov, má dlhé plodenie, zvýšené žiarenie a vývoj veľkého počtu predajní. Núti záhradkárov, aby sa uchýlili k častým zadkom. Odroda je dosť ľahko toleruje suché obdobie.

Načasovanie dozrievania

Marshal sa vzťahuje na stredne zrnité odrody, obdobie plodnia klesá na prvé desaťročie júna, ale pod ideálnymi podmienkami to robí zber na dlhú dobu.

Rastúce regióny

Univerzálnosť triedy umožňuje jeho kultiváciu v akýchkoľvek regiónoch, dokonca aj v rizikovej poľnohospodárskej oblasti.

Výnos

Strawberry Marshal sa vzťahuje na odrody s vysokým podávaním a je schopný dať až 1 kilogram bobúľ s kríkom. Aby sa plodiny zostali stabilné, kríky musia byť každoročne vysadené na nové miesto, ale zároveň rástli krásne na jednom mieste až do 10-12 rokov.

Bobule a ich chuť

Marshal Rôzne je charakterizované veľmi veľkými svetlými červenými bobuliami klinového tvaru, niekedy hrebeňového tvaru, ktorého hmotnosť dosahuje 100 gramov. Šťavnaté svetlo červená buničina, chuť sladká s kyslosťou, pekné jahodové vôňa. Povrchové semená Marshal natreté vo svetlo žlté tóny. Zrelý plod má lesklý lesklý kožu. Stupeň odolný voči suchu, ale aj počas dlhotrvajúcich dažďov, nezíska vodu, udržiavanie plodov s rovnakým stredným pozemkom a sladkým. Berry, spravidla homogénny v tvare a veľkosti, má vysokú predajnosť, hoci sa vyznačuje zlým prepravou. Z tohto dôvodu nie je odroda príliš bežná v poľnohospodárskych podnikoch, ktoré zasielajú zber na dlhé vzdialenosti.

Vlastnosti pestovania

Podľa odborníkov, univerzálny nenáročný maršal nemá osobitné požiadavky v agrotechnológii, odoberá ho mimo tradičného. Starostlivosť o neho nie je odlišná od starostlivosti o zvyšok odrôd, dokonale reaguje na všeobecne akceptované techniky pri vykládke, starostlivosti, prevencii a ochrane.

Výber miesta a prípravy pôdy

Pre túto odrody je najvhodnejší pre hlinenú pôdu, surové a bez odvodnenia. Majiteľ potrebuje nájsť pozemok s dobrým osvetľovaním, južným alebo juhovýchodným smerom. Vypracovanie pôdy, príprava pristávacích hrebeňov, je potrebné ich zdvihnúť na úrovni zeme, usporiadanie komplexného vykurovania nielen zelenú časť rastliny, ale aj koreňového systému. Pre stránku to urobí vopred ošetrenie – zavedenie organických organizácií spolu s pieskom a drevom popolom s jeseň. Počas záchrany, musíte sa pokúsiť odstrániť čo najviac koreňov, aby bol pozemok čistý – Jahod sa nepáči okolie s burinami. Predchádzajúce sidetníky sú kvapká.

Opeľovanie

Rastlina self-ankety, pretože kvitne bohato s kvetmi sena.

Podriadený

Napriek tomu, že rastlina môže rásť na vyčerpaných ťažkých pôdach, kŕmenie plodiny a zdravie výrazne zvýšiť svoju plodinu. V tejto kapacite je zvyčajné používať dusík, potaš, fosforové, komplexné špecializované hnojivá, rovnako ako organické látky – humus, kompost, vták vrh, Korovyat (infúzia kravského hnoja). Dobrý návrat sa získava aplikovaním chuťou – jej najbohaté zloženie stopových prvkov a iných prospešných látok nielen kŕmi jahody, ale tiež zlepšuje indikátory pôdy. Hnojivá pred kvitnutím a pádom.

Jahodový maršal

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

Jahodový maršalKvasinkaJahodový maršalKyselina boritáJahodový maršalAmoniakJahodový maršalPopolJahodový maršalJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Marshal sa vyznačuje slušnou odolnosťou proti mrazu, ale v regiónoch s miernym klimatickým klímou musí byť ukradnutý. Na zimu, odroda potrebuje orezávanie – kríky sa čistia takmer pod koreňom, zanechávajú malé konope s výškou nie viac ako tri centimetre. Následne sa na nich tvoria kvetinové obličky, takže kde je zima charakterizovaná silným mrazom, takáto konope je potrebná dodatočná ochrana poľnohospodárstva, spunbond. Okrem toho môže byť pristátie mulched.

Choroby a škodcov

Stupeň sa nerozlišuje sofistikovanosť chorôb na choroby. Maršal môže byť ovplyvnené tradičnými bobuliami pre tento typ ochorenia:

 • Šedá hniloba, fusarióza, plesne;

 • Nematodes, Weevil, WhiteLake, Jahody Tick.

Na liečbu a prevenciu plesňových ochorení sú záhradkári používané Fungicides – „Alin“, „Barotofit“, „fytosporín“ a ďalšie. Insekticídy sú potrebné na boj proti útokom hmyzích škodcov – „Aktara“, „Decis“, „Calypso“, „Akarin“ a iné.

Jahodový maršal

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

Jahodový maršalZverJahodový maršalBellenkaJahodový maršalMravceJahodový maršalSlimákJahodový maršalRoztočJahodový maršalNevadickýJahodový maršalVýletyJahodový maršalChrobák

Jahodový maršalBuuray SpottyJahodový maršalHnilobaJahodový maršalSpotyJahodový maršalKrútenie listyJahodový maršalSušenieJahodový maršalOtvory v listoch

Reprodukcia

Marshal dokonale vymožňuje rozdelenie kríka. Týmto spôsobom, sedí nové miesta na začiatku jari. V lete majú mladé pristátie čas na vybudovanie silného koreňového systému, ktorý zaisťuje bezproblémové zimovanie. Okrem toho, zvýšené rozšírenie fúzy a nič menej bohaté vzhľad zásuviek všetkých sezónach poskytuje majiteľom novým výsadným materiálom. Predajne vyhľadávané, ako sú formovanie a zakorenenie. Dobrá úroda s nimi dostať budúci rok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár