Jahodový med

  • Chuť: Sladká so sourness
  • Veľkosť: Veľký
  • Hmotnosť: 50-70 gr
  • Stupeň výnosu: Vysoká
  • Výnos: 0,5-0,9 kg s krovím
  • Oprava: Nie
  • Načasovanie dozrievania: Skoro
  • Popis kríka: vysoký a silný
  • Bery: Červená
  • Zimná ťažkosť: Zima Hardy

Pozrite si všetky charakteristiky

Čoskoro stupeň kultúr Berry bol vždy na počesť amatérskych záhradníkov. Takéto odrody vám umožňujú získať ovocie s tavením ovocia už v máji. Takéto produktívne hybridy označujú jahodový med, ktorý sa objavil v Rusku, nie tak dávno. Moderný výber dal jedinečnú rastlinu so záhradkami s neprekonateľnými ukazovateľmi výnosov.

História odstraňovania odrôd

Prvýkrát, táto odroda bola v Spojených štátoch v roku 1979. Stalo sa to v dedine HonoAi pri prekročení takýchto odrôd, ako je dovolenka a živé. Jahodový med má iné meno – med.

Popis odrôd

Toto je nádherná trieda schopná tvarovať v čo najkratšom čase. Na každom kríku sú tri roh. Kríky vysoké a silné, s rovnými výhonkami. Plechy majú strednú veľkosť a komplexný tvar. Rôzne s hustou a šťavnatou zelenou farbou.

Načasovanie dozrievania

Med označuje skoré triedy. Prvé bobule môžu byť zničené na konci mája alebo začiatkom júna. Obdobie plodovania je pomerne dlhé – 3 týždne. Dátumy dozrievania sa však môžu meniť. Záleží na klimatických podmienkach regiónu.

Výnos

Medzi začiatkom medových hybridov sa vyznačuje vysokým výkonom na trhu. Všeobecne platí, že pre sezónu z jedného kríka môžete zbierať 0,5-0,9 kg bobúľ. Prvé plody sú najväčšie, počas následnej generácie sú oveľa menšie (hmotnosť nebude viac ako 20 g).

Bobule a ich chuť

Zlato má veľké, husté a lesklé ovocie s komplexnou štruktúrou. Bobule majú charakteristický kužeľový formulár. Hmotnosť môže dosiahnuť 50-70 g. Jadro je veľmi jemné a šťavnaté, ale zároveň hustá, bez dutiny.

Zrelé ovocie majú výraznú jahodovú vôňu. Šťava mierne. Chuť sladká, s príchuťou medu a svetelnosti. Peel má nasýtený svetlý červený odtieň, buničina má tiež jemnú ružovú farbu. Jeho hlavným majetkom je posilnenie arómy a chuti v procese následného dozrievania bobúľ. Nedávne plody sú považované za najcennejšie.

Vlastnosti pestovania

Borozalkaya Garden Strawberry (formuláre 2-3 rohy) Písmená Malý fúzy, pretože rastliny nie sú zahustené. Môže sa pestovať pevnou gladed s malým transplantovým intervalom.

Rozetka kríka pri pristátí v zemi by mala byť na povrchu. Jej prehlbovanie povedie k recesii a smrti. Sčervenané, staré a choré listy sú nevyhnutne odstránené na jeseň.

Výber miesta a prípravy pôdy

Je potrebné zvoliť jasnú časť bez návrhu. Uprednostňuje sa juhozápadná strana s malým kopcom. Pôda by mala byť fertilná (chernozem, hliník a odber vzoriek s neutrálnym pH). Kultivácia na takejto pôde umožní jahody vynikajúcej kvality a zhromažďovať hojnú úrodnosť každý rok.

Zalievanie mierne, pretože nadmerná vlhkosť je deštruktívna. Med vysadený na pozemku, kde strukoviny, repy, kukurica, cibuľa, cesnak a mrkva vyrastali skôr. Malo by byť z miest, kde boli vysadení uhorky, kapusta, zemiaky, cuketa a maliny.

Pred výsadbou je stránka vopred vyčistená z burín a odchod, prinášajúce organické a minerálne hnojivá. Keďže jahody sú považované za prvé bobule v záhrade, pristátie je lepšie vyrábať v jesennom období. Pred nástupom prechladnutia budú sadenice budú mať čas na koreň a získať silu.

Opeľovanie

Ďalšie opeľovače sa nevyžadujú. Hybrid tvorí kvetenstvo mužských a ženských podlaží, takže opelenie sa vykonáva krížom.

Všetko o hnojivách pre jahody

Jednou z dôležitých techník v starostlivosti o jahody je kŕmenie. Pravidelné hnojenie robí to zaručuje bohatú plodinu. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako kŕmiť jahody a každý z nich je určený na určité obdobie rozvoja rastlín. Počas kvitnutia, plodnice a po ňom musí byť kŕmenie odlišné.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáAmoniakPopolJód

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Vysoká odolnosť voči mrazu. Za predpokladu, že hojný snehový kryt pre rastlinu nie je horizovaný mráz na -20 stupňov. V iných prípadoch je potrebné pokryť mulčovanie.

Choroby a škodcov

Jahoda je v porovnaní s veľkými chorobami, najmä hubami. Avšak, má slabú ochranu pred vertikálovou. Dodatočná ochrana sa vyžaduje od škodcov, ako sú slimáky a slimáky.

Bojové choroby a škodcovia

Jahoda je často podlieha rôznym nebezpečným ochoreniam, ktoré môžu vážne podkopať svoj stav. Medzi najčastejšie – maliklivá rosa, sivá hniloba, svetlá škvrna, anthracnose a vertikánska. Pred nákupom odrody je potrebné ho požiadať o odolné voči chorobám.

Viac informácií

ZverBellenkaMravceSlimákRoztočNevadickýVýletyChrobák

Buuray SpottyHnilobaSpotyKrútenie listySušenieOtvory v listoch

Reprodukcia

Najlepší spôsob, ako reprodukciu je výstrel. V špecializovaných predajniach sa odporúča získať dobré jahodové sadenice. Jahodová medová kaparizácia a vyznačuje sa nízkou koreňou. Dôvody skutočnosti, že pri odstraňovaní zariadení, ako aj nevhodné skladovanie, čo vedie k nízkej zakorenenia alebo smrti kríkov.

Pri výbere sadeníc dávajte pozor na ich kvalitu. Rastlina by mala mať hrubé a elastické listy (3-4 kusy) nasýtenej zelenej. Centrálna oblička musí byť zdravá, majú hrúbku aspoň 0,7 cm. Rinel sa nedá zúčastniť.

Na chov je lepšie použiť dvojročné kópie, rozdelené na časti. Mali by ste byť pozorný, keď používate domáce jahody, pretože takéto sadenice môžu byť infikované hubami a larvy parazitov.

Recenzie Recenzie

Mnohí spotrebitelia reagujú pozitívne o jahodovom mede, čo si myslí, že jej harmonická aróma a chuť. Väčšina záhradníkov, akonáhle sa snaží triediť, potom sa snaží šíriť rastliny v ich záhrade, aby sa každý rok nádherné bobule.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: