Je možné zasadiť cesnak v jahodách a ako sa starať o posteľ?

Ako ušetriť miesto, keď je pozemok malý? Môžete napríklad dať viac cesnaku na jahodové lôžko? A prečo tí, ktorí nemajú deficit na Zemi, nie všetci? Z materiálu článku sa dozviete, či je možné zasadiť cesnak v jahodách a ako sa starať o takúto posteľ, rovnako ako my povedame o výhodách a nevýhodách takéhoto susedstva.

Pros a nevýhody pristátia

Ako sa ukázalo, horiaca zelenina sa dokonale cíti v jahodovom lôžku. Cesnak dokonca prispieva k väčšiemu jahodovému výnosu, takže kultúry sú kompatibilné a takéto okolie má vzájomné výhody.

Môžete bezpečne zasadiť cesnak v jahodách, ak chcete získať čisté bobule, bez „chémie“.

Samozrejme, z takejto kompatibility ďalšie výhody ako mínusy:

 • racionálne využívanie pôdy;
 • Nie je potrebné robiť chemické hnojivá pre jahodové kŕmenie;
 • zber ekologického úrody;
 • Prevencia deplécie pôdy;
 • Úspory na hnojivách;
 • Jahodová ochrana pred škodcami a chorobami.

Cesnak sa považuje za prirodzený insekticíd, ktorého pristátie vedľa jahody chráni kultúru bobule z nasledujúcich škodcov:

 • tli;
 • Medvedok;
 • mravcov rôznych druhov;
 • bezšné kliešte;
 • Drôtu a slimákov;
 • Strawberry Weevils a T. D.

Fungicídne vlastnosti cesnaku pomáhajú jahody vyrovnať sa s nasledujúcimi chorobami:

 • fytofluoróza a fusarium;
 • ROZHODNOSTI RÔZNEHO POTRUBU (Sulfur, Biela a iní.);
 • trušky;
 • biele reflektor;
 • Antrazznóza a T.D.

Medzi mínusmi, možno len pochybnosti, že niektorí záhradníci vyjadrujú: Hovorí sa, nič pomáha cesnakovým jahodám, ale naopak, len prináša jej „nohu“. Škodcovia údajne obísť horiacu kultúru a „palicu“ s dvojitou usilovnosťou na bobuľové kríky.

Okrem toho, podľa protivníkov z cesnak-jahodového okolia, tieto kultúry majú spoločný nepriateľ – nematodes.

To je škodca, ktorá je rovnako nenáročná jesť jahody a cesnak, a všetky rastliny zomrú. Vidieť ich len tak prakticky nemožné (ovocie a prebývať na rootovej úrovni), takže často sú letné obyvatelia prekvapení, keď zomrú salónia.

A jednoducho nasávajú šťavu z rastlín cez koreňový systém, druhý a to najlepšie, jednoducho nebudú ovocie, v najhoršom mieste. Pokiaľ ide o túto verziu, každý môže skontrolovať na jeho pozemku, vylodenie cesnaku na jahodovom lôžku.

Mimochodom, priaznivci takejto susedstva hovoria, že jahody tiež pomáhajú cesnaku: Tá predstavuje druhé a veľké hlavy. A proti generálnemu nepriateľovi existuje istý spôsob – blízko zamat, chryzanthmore alebo kalendútu.

Môžete byť jednoducho vrcholom týchto kvetinových rastlín rozptyľovať medzi jahodovými krídlami a cesnakom. Takže výhody sú viac v prospech spoločného fit, a preto mnoho ihneď po plánovacích jahodách sa prijímajú na distribúciu medzi bobuľovými krídlami horiacej kultúry.

Ako zasadiť?

Cesnak rastúce poľnohospodárske vybavenie spolu s jahodami je celkom jednoduché. Výsadba zubov je nasledovné:

 • Vyberte si pre výsadbu zinku zimného stupňa cesnaku (hoci je vhodný aj pre leto, podliehajúce určitým pravidlám);
 • medzi krídlami záhradných jahôd a otvormi voľnej pôdy;
 • Rastlinný cesnak vo voľnej zemi do hĺbky 4-6 cm;
 • Ďalej budete musieť mulčovať pristátie (pre to berú kompost alebo vlhký, miešaný s popolom);
 • Na konci existuje dodatočný prístrešok od slamy (vhodný pre tento prípad a fond z lístia alebo skosenej trávy).

Umiestnite cesnakové riadky najlepšie v aisle jahodové kríky. Niektoré hotely nie sú zavraždené bezprostredne pristátie, a vo výklenkách, drevené popolové oka, zmiešané so zemou. Mimochodom, nie ste v zhone na vodu okamžite vysadené zuby (ak je zimný cesnak).

Minerálne kŕmenie sa vyrába na jeseň, predpokladá sa, že je teda cesnak získava silu pre ďalší rast, a na jarný krmivo organické zloženie a trochu viac minerál – je to už viac potrebné na vytvorenie krásnych hláv.

Zimné stupne sú zasadené do polovice októbra, keď je celá ročník jahôd plne zmontovaná a všetky udalosti na prípravu kultúry na zimovanie.

Takýto cesnak sa zdvihne skôr (už do apríla) a následne tvorí veľké hlavy s priemerom 6-8 cm. V celom lete, okrem šípok, môžete jesť vitamínové vrcholy cesnaku, nie dotyk podzemnej časti. Ak vykopáte celý cesnak, potom bude mať nové pristátie z novej sezóny. Rastú jahôdky s cesnakom alebo nie – výber každého záhradníka.

Musíme zohľadniť podmienky pestovania. Ak neexistuje žiadna možnosť urobiť na jednej plantácii, potom môžete usporiadať cesnakové lôžka vedľa jahody: cesnak fytoncides v každom prípade bude robiť svoj užitočný prípad pre kultúru Berry.

Starostlivosť o záhradu

Starostlivosť o cesnak rastúce na jednej plantácii s jahodami, rovnako ako keby kultúra rástla: včas zavlažovanie, je potrebné vykonávať slučku, aby sa kŕmenie. Iba všetky agrotechnické udalosti trávia veľmi opatrne, takže nie „zapojiť sa“ suseda.

Mimochodom, oponenti spoločného vykládky argumentujú, že nie je možné starostlivo pracovať so susedstve, že korene jahody budú stále ošetrené zakaždým, keď sa pôda uvoľnená, keď kričí cesnak, aj keď pristátie. Závisí však od záhradníka.

Pre veľké cesnakové hlavy potrebujú spojiť šípky. Nemusia byť odhodené – sú vhodné pre potraviny: sú uhasí, smažiť, blanšírované, môžu byť zmrazené na zimu alebo jednoducho pripraviť infúziu proti záhradným škodcom. Obsahujú cesnakové estery, ktoré sú deštruktívne pre mnoho chorôb a škodlivých záhradných stvorení.

Mimochodom, ak je cesnak vysadený len na ochranu jahôd a vytváraním priaznivého prostredia pre jeho vývoj a plodenie, potom nestojí za to, aby sa venovala pozornosť starostlivosti a nemusia ju kopať na zimu. Ak ho necháte v pôde, na jar, ktorý dá uzdravenie pre jahody.

Mnohé záhradkári len čiastočne zbierajú zber z takýchto cesnakových pristátí, ktorý sa nazýva, kopať pre seba, a väčšinou pestovať cesnak v jahodách špeciálne pre dobré zber bobule.

Ak je primárna jahoda, potom starostlivosť nemusí byť tak opatrný, cesnak nie je aditívou a v každom prípade bude dať výhonky.

Jediný stav, možno, ktorý je potrebné dodržať, je pravidelné zavlažovanie. Ale jahoda bez toho bude zle vyvinutá: Berry Kultúra a cesnaková láska mokrá pôda. Ak je teplo, potom budete potrebovať vodu po 3-4 dňoch, ak je počasie daždivé, stačí na 1 krát za 5-7 dní alebo v závislosti od poveternostných podmienok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: