Je možné zasadiť cibuľu a cesnak vedľa a ako to urobiť?

Pri pristátí všetkých kultúr na jej stránke je dôležité zohľadniť pravidlá rotácie plodín. Ak sa rastliny, ktoré sú vysadené v susedstve, budú mať spolu spolu, bude mať pozitívny vplyv na ich plodenie. V článku sa zvážte, či je možné zasadiť cibuľu a cesnak blízko a ako to urobiť.

Kompatibilita kultúr

Obe kultúry sa vzťahujú na jednu rodinu. Preto sa neodporúčajú zasadiť na jednej stránke. Ak záhrada, na ktorej cesnak a cibuľu rastú, dostatočne veľké, takéto rastliny lepšie zabezpečiť od seba. V malom pozemku môžu spolu dobre rásť. Takáto susedstvo nebude poškodiť ani cibuľa, ani cesnak.

Tieto rastliny sa rozvíjajú vo svetlých pôdach. Reagujú zle na nadbytok a nedostatok vlhkosti. V prvom prípade, rastliny začínajú ublížiť, v druhom – vyschnúť a veľmi zle ovocie. Cibuľa a cesnak sa neodporúčajú zasadiť v kyslej pôde. To vedie k infekcii rastlín s falošným trámbou. Aby sa tomu zabránilo, zem pred pristátím je dezoxidovaný s použitím dreveného popola alebo vápna.

Cibuľa a cesnak rovnako milujú dobre osvetlené miesta. Ak rastliny dostanú dostatok slnečného svetla, rozvíjajú sa veľmi dobre. Ale nemali by sme očakávať vzhľad na mieste veľkých plodov. Zvyčajne v takýchto podmienkach sa rastliny pestujú, aby vždy mali čerstvé zelené po ruke. S náležitou starostlivosťou bude možné ho niekoľkokrát znížiť s kríkmi.

Technológia pristátia

Aby rastliny rýchlo rástli a dobre sa rozvíjali, musia pristáť, dodržiavať určité pravidlá.

  1. Výber miesta. V prvom rade je dôležité si vybrať graf, na ktorom budú tieto kultúry rásť. Luk je najlepší zasadený, kde vyrastali uhorky, kapusta alebo reďkovky. Cesnak je lepší na rastliny po zemiakoch alebo repa. Pôda, na ktorej sa nachádza lôžka, by mali byť úrodné a nie príliš mäkké. Inak bude cesnak príliš hlboký podzemný. To negatívne ovplyvní stav zberu.

  2. Príprava stránky. Ak chcete dezinfikovať lôžka, pôda pred výsadbami sa spracuje roztokom sulfátu medi alebo mangánu. Dôležitú úlohu zohráva pravý podávač postele. Na tento účel sa bežne používajú potaš-fosforečné hnojivá. Ale čerstvé organické sa neodporúča v pôde. Takže človek bolí len rastliny.

  3. Výber vysoko kvalitného výsadbového materiálu. Výsadba cibule a cesnaku na jednom posteli, je dôležité, aby tieto rastliny boli dostatočne silné. Ak to chcete urobiť, stojí za to zvoliť zdravé semená bez stôp formy alebo hniloby.

  4. Výber iných susedov. Na jednom lôžku s lukom a cesnakom, môžete pristáť jahody. V blízkosti, paradajky a rôzne šaláty. Ale strukoviny na stránke s rastlinou Amarylline nestojí za to. To povedie k poklesu výnosu a infekcie pozemku s rôznymi chorobami. Mnohí záhradníci vysadili na hranici s posteľami, ako sú kvety, ako je napríklad astry, gladiolus alebo ruže. Takáto okolia dokonale ovplyvňuje rastliny. Chráňte si navzájom pred škodcami a rôznymi infekciami. Je možné zasadiť kvety nielen na hranici s garthom, ale aj medzi jednotlivými krídlami.

  5. Dezinfekcia výsadbového materiálu. Aby sa predišlo väčšine chorôb, cesnak a cibuľu potrebujú dobre sušiť dobre pred výsadbou, a potom vložte do ľahkého milgantického roztoku 2-3 hodiny. Namiesto toho môžu byť liečení miernym riešením medi. V drážkach pred výsadbou rastlín môžete pridať malé množstvo dreveného popola.

Použite čistý popol, získaný po spaľovaní rastlinných zvyškov. Tento produkt pomôže dezinfikovať graf, ako aj chrániť rastliny pred škodcami.

Výsadba cibule vedľa cesnaku musí mať pravdu. Zvyčajne riadky alternatívne. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť najmenej 20 centimetrov. Je potrebné, aby niektoré rastliny nemali tieň. Cibuľa a cesnak sa môžu umiestniť aj do kontroly. Takýto systém plánovania je populárny medzi mnohými záhradkami.

Je potrebné zasadiť zeleninu na malej hĺbke. Ak ich dáte príliš hlboko, vzhľad prvých výhonkov bude musieť čakať na veľmi dlhú dobu. Pri pristátí, klinčeky nestojí za cesta do pôdy príliš veľa. Takže môžete poškodiť korene.

Ak sú cibuľa a cesnak vysadený pod zima, lôžka by mali byť umiestnené na kopec. V tomto prípade nebude pružina zaplavená počas tavenia snehu. Pár dní pred nástupom mrazov, graf musí byť skrýva mulč. Na ochranu rastlín sa zvyčajne používajú čisté suché lístie, vlhké alebo vetvy. Keď spadne sneh na stránku, nestojí za to čistenie z pozemku. Bude slúžiť ako zvláštna „deka“, ochrana rastlín z mrazu.

Tipy pre starostlivosť

A cesnak a cibuľa sa považujú za pomerne nenáročné rastliny. Preto je málo času. Na zlepšenie stavu rastlín musíte pravidelne vykonávať nasledujúce agrotechnické udalosti.

  1. Uvoľnenie. Cibuľa a cesnak láska voľné pôdy. Preto sa odporúča neustále stratiť. Inak to bude príliš husté. Kúpanie tiež pomáha chrániť rastliny z burín. Je to len na použitie, pretože ak cesnak rastie vedľa luku, je tak zažíva nedostatok živín.

  2. Zalievanie. Tieto rastliny nemajú radi veľa navlhčenú pôdu. V takýchto podmienkach sa často chorí a rastú veľmi pomaly. Preto zavlažovanie cibule a cesnaku stojí len vtedy, ak sa pôda na pozemku vysuší. Je to zvyčajne horúce leto. Urobte si to, použila teplú a dobre definovanú vodu. Ak bola zelenina vysadená pod zimou, nemusia potrebujú na zalievanie. Na jar, raketing sneh poskytne rastliny s požadovanou vlhkosťou.

  3. Ochrana proti chorobám. Pre cesnak a cibuľu predstavuje nebezpečenstvo rovnaké ochorenia. Preto, výsadba týchto rastlín v blízkosti, musíte venovať osobitnú pozornosť starostlivosti o stránku. Najčastejšie trpia chorobami, ako je biela alebo čierna rotácia, ako aj peronoscience. Na ochranu sprisahania z týchto ochorení je pristávací materiál vždy dezinfikovaný. Ale ak je miesto stále infikované jednou z týchto chorôb, lôžka by mali byť liečené vysoko kvalitnými fungicídmi. Kríky, ktoré sú ohromené príliš odporúčané na odstránenie z lokality.

  4. Bojovať proti škodcom. Chrániť postele pred najbežnejšími škodcami, medzi radmi s cibuľou a cesnakom. Záhradníci záhradníky rastliny a rôzne korenené bylinky. Pomáha strašiť hmyz. Na páde stoniek týchto rastlín v blízkosti pôdy. Takýto postup je dobre ovplyvnený stavom pôdy. Okrem toho, odpor umožňuje zbaviť sa vajíčok a hmyzu larvy.

Ak sú cibuľové muchy, weevils alebo iné nebezpečné škodcovia sa objavujú na mieste, je ošetrené roztokom pripraveným na základe ekonomického mydla. S množstvom hmyzu musíte bojovať pomocou insekticídov.

Raz za 2-3 roky by sa umiestnenie týchto rastlín malo zmeniť. Po cibule a cesnaku na pozemku, najlepšie sejacie miesta. To je najrýchlejší spôsob, ako obnoviť pôdu a urobiť to viac výživných. Pri pohľade na cibuľu a cesnak na predchádzajúcom mieste rastu, nie je možné nie skôr ako 5 rokov po ich upratovaní. Iba v tomto prípade budú dobrým ovocím.

Zhrnutie, môžeme povedať, že cibuľa a cesnak sú plne kompatibilné. Ale aby ste získali dobrú zber a zabránili smrti rastlín, sú stále odporúčané na závod v rôznych častiach alebo aspoň zanechať dlhú vzdialenosť medzi jednotlivými riadkami. Ak sa držíte toto pravidlo a starostlivo sa starajú o kríky, problémy s pestovaním Amarylline nevznikajú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: