Kardinál paradajok

 • Autori: Andreeva E. N., Sysina E. ALE., Nazina S. L., Bogdanov K. B., Sro „semenovodskaya firma“ Tomagros “
 • Rok predpokladov: 1998
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: sedemdenermánti
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 120
 • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Nie

Pozrite si všetky charakteristiky

Väčšina záhrad, výberu paradajok na pestovanie, uprednostňuje klasické osvedčené odrody. Jedným z nich je priemerná kardinála hybridného odrody.

História odstránenia

Kardinál politiky Kartel je BrainChild skupiny domácich vedcov (Nazina, Bogdanov a Sysin), ktorá bola odvodená v roku 1997. V štátnom registri Ruskej federácie a predpokladá sa, že používajú priemernú odrodu v roku 1998. Vhodné paradajky pre pestovanie vo filmových skleníkoch, ako aj v otvorených záhradách. Odolnosť proti stresu a prispôsobenie sa rôznym poveternostným podmienkam vám umožní pestovať tento typ paradajok v rôznych regiónoch (centrálne, západné sibírske, ural, sever, severný kaukazský).

Popis odrôd

Táto rôznorodosť paradajok je vysoký poloaventový bush, natiahnutie vo výške až 100-190 cm. Medzi charakteristickými vlastnosťami závodu stojí za zvýraznenie slabých vetiev, mierne zahusťovanie listnej svetlo zelenej farby, výkonný koreňový systém a jednoduché kvetenstvo, v ktorých sa zhromažďujú žlté kvety.

Napriek silu stoniek, kríky vyžadujú podväzkovi na podporu, pretože plody sú tak spotené, čo môže spôsobiť pobočky pre dons. V niektorých prípadoch je potrebné predložiť nielen stopku, ale aj pobočky s kefami. V jednej kefke môže byť 7-8 zásob (ovocie). Okrem toho odborníci odporúčajú povinnú tvorbu kríkov v 1-2 stonkách a periodickej pare.

Hlavné kvality ovocia

Paradajkový gigant je zvýraznený z rôznych paradajok neobvyklej formy v tvare srdca so stredným povrchovým páskou a krásnou jednotnou farbou – ružová s malinovým odtieňom. V nezrelej forme bobúľ natretá do svetlej zelenej farby so škvrnou na základni. Okrem toho, ovocie má veľa hmotnosti – v priemere je hmotnosť bobúľ 442 g, ale prvý zber môže poskytnúť ešte väčšie paradajky, ktorých hmotnosť dosahuje 600-800 gramov. Koža z paradajok je hustá, s ľahkým lesklým, ale nie tvrdým. Zabraňuje praskaniu ovocia a tiež poskytuje dopravu s absolútnou konzervovaním integrity paradajok.

Charakteristiky

Na paradajkách, vynikajúca chuť a zvýšená metre. V chuti vyjadrenú sladkosť, cudziu. Dužina je veľmi šťavnatá, takmer bez semien a pruhov. Majú paradajky šalátu, ale v spracovanej forme (šťavy, omáčky, tankovanie) sú charakterizované vynikajúcou chuťou. Funkcia odrody je považovaná za svetlú vôňu ovocia.

Dozrievanie a plodnenie

Kardinálna stredoveka. Z vzhľadu prvých zárodkov do obdobia ochutnávky prechádza 120 dní. Skúsení záhradníci tvrdia, že odroda je schopná byť ovocia niekoľkokrát za sezónu. Plodnosť je dosť natiahnutá, ktorá vám umožňuje strieľať čerstvé a voňavé paradajky z postele. Fáza aktívneho plodovania od polovice júla začína a trvá do konca septembra.

Výnos

Výťažky postupne dáva vynikajúce. Pozorovanie všetkých požiadaviek na pestovanie a starostlivosť, od 1 m2 je možné odstrániť na 8, 4 kg voňavých paradajok. V závislosti od podmienok rastu je každý zdravý bush schopný priniesť 4-5 kg ​​plodov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Čas naočkovania na sadenice a pristátie do zeme, berúc do úvahy klímy a podmienky, kde bude kultúra rásť. V priemere môžu byť naočkovacie sadenice zasiať na konci marca (2 mesiace pred pristátím na trvalé miesto). Pred-semená sú dezinfikované a namočené, a potom sa ponoria do zeme. Zrýchlenie procesu sadeníc pomôže zabezpečiť skleníkový účinok s použitím skla alebo polyetylénu.

V miestnosti, kde sa pestujú sadenice, musí existovať teplo (+ 20-26 ° C) a dostatočne svetlo. Aby ste nevykonali potápač (naočkovanie kríkov v samostatných kontajneroch), môžete použiť rašelinové nádoby, v ktorých sú semenárky položené v pôde v skleníku alebo v záhrade. Pristátie na posteli sa vykonáva v prvej polovici júna a v skleníkovej pôde – mesačne. Špecialisti sa odporúčajú v každej jamke, kde Bush bude vysadený, pridajte drevený popol.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Kardinál paradajok

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Kardinál paradajok

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Kardinál paradajok

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri vytváraní kríka v 2 stonkách na 1 m2, nie je možné vysadiť viac ako 3 rastliny. Optimálne pre pestovanie kultúry sa považuje za schému 70×70 cm.

Pestovanie a starostlivosť

To rastie tento typ pokánia. Pred vypracovaním kríkov v pôde musíte mať rad prípravných aktivít – čistenie z burín a trávy, čerpanie pôdy, ktorá zlepšuje priepustnosť vzduchu, hydratačné a kŕmenie s minerálnymi hnojivami. Pozemok musí byť dobre pokrytý slnkom a preč od priamych návrhov.

Súčasná starostlivosť pozostáva z reťazca udalostí:

 • Včasné zavlažovanie teplou alebo odhadovanou vodou;
 • pôdne voľné;
 • Tvorba, odostávanie a tkanivo krídla;
 • Kŕmenie komplexných hnojív;
 • Prevencia chorôb.

Zastaviť rast kríkov pomôže elegantné orezávanie.

Kardinál paradajok

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Kardinál paradajokKvasinkaKardinál paradajokKyselina boritáKardinál paradajokJódKardinál paradajokPopolKardinál paradajokVápnik selitraKardinál paradajokkyselina jantárováKardinál paradajokSérumKardinál paradajokPeroxid vodíkaKardinál paradajokKuracie vrhKardinál paradajokSódaKardinál paradajokSpievaťKardinál paradajokMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunita v rastline s veľkými chorobami, že paradajky môžu ublížiť, vysoko, ale aby sa zapojili z plodín rastúcich v susedstve, pravdepodobnosť veľkého. Hlavnou príčinou invázie škodcov a rozvoju choroby je spravidla nesprávne poľnohospodárske inžinierstvo. Vyhnite sa infekciám pomôžu spracovaniu mladých kríkov sadeníc fungicídov. Chráňte pred tly, web tick a forma pomôžu insekticídom. Je prísne zakázané vykonávať liečbu počas tvorby ovocia, ako aj 15-20 dní pred aktívnou fázou s kvalitou.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Kardinál paradajok

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Kardinál paradajok

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Kardinál paradajokPhytofluoroKardinál paradajokNafúknutý rosaKardinál paradajokVrcholKardinál paradajokClapporiosKardinál paradajokŠedý ganilKardinál paradajokTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Triediť vysokú odolnosť voči prudkým rozdielom teploty, ako aj rastlina je v porovnaní s sučením. Okrem toho sú paradajky odolné voči chladu.

Rastúce regióny

Pariteľ Kartón kultúry je masívne pestovaný v oblastiach s južnými, miernymi a severnými klimatickými podnikmi. V regiónoch s teplou klímou, rastlina rastie dobre na lôžkach a s miernym a chladným – v skleníkoch a skleníkoch. K dnešnému dňu sa giganti pestujú nielen v Rusku, ale aj v Bielorusku a Ukrajine.

Recenzie Recenzie

Na základe mnohých recenzií milencov Gurorlae a poľnohospodárov rastúce paradajky na komerčné účely, je možné čerpať niekoľko záverov – semená kultúra kardinálu je nenáročná v starostlivosti, rýchlo sa prispôsobuje poveternostným podmienkam a zvláštnosti pôdy, dáva stabilný a vysoko kvalitný zber.

Mnohí majitelia podplatia neuveriteľnú chuť a vôňu paradajok, ich univerzálnosť a dobré fantastické. Spolu s výhodami existujú aj niektoré nevýhody, hlavnými sa považujú za potrebu podväzky, pravidelného pary a tvorby kríkov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár