Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Transplantácia takejto kultúry, ako je malina je jedným z najjednoduchších. Jednou z výhod transplantácie je, že po tomto postupe, kríky rastliny poskytnú dobré ovocie a vo veľkých množstvách. Okrem ovocia, kvalita listov, ktoré sa používajú aj v terapeutických účely. Jedným z najvyšších období pre transplantáciu je jar – transplantácia presne počas tohto obdobia, kultúry prevody relatívne bezpečne. O tom, ako a kedy ich vyrábať, navigovať, ako aj o nuansy prípravy na tento proces, čítať v tomto článku.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Potreba transplantácie

Spolu s zavlažovaním a kŕmením, Transplantácia je dôležitou súčasťou starostlivosti o Malina. Bez neho sa rastlina zobudí a jeho ovocie sa vyznačuje nedostatočnou kvalitou. Preto, ak chcete získať dobrú zber vo veľkých množstvách, je potrebné transplantovať malina každých päť rokov.

Vzhľadom k tomu, Malina je Bush, potom po dlhej závažnosti na jednom mieste, začína sa stať silnejšími. Toto rastie korisť vzhľad rastliny a tiež zvyšuje pravdepodobnosť, že paraziti môžu žiť na ňom.

Okrem toho je takéto médium priaznivé pre rozvoj rôznych chorôb.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Ďalším dôvodom, z dôvodu, ktorým je potrebné prevod mal malín, je vyčerpaním pôdy. Rastúce na jednom mieste na dlhú dobu Malina má majetok vytiahnutia z pôdy veľké množstvo živných prvkov, dokonca aj napriek pravidelnému kŕmeniu. Pri vzhľade rastliny nie je vždy možné určiť, ale nedostatok živín ovplyvňuje plodinu. Ovocie môžu byť malé, kyslé a forme už vo veľmi malom množstve. Pri transplantovaní na nové miesto „Aktualizované“ nielen ovocie, ale aj samotná rastlina. Transplantácia vyvoláva úroveň jeho imunity.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Nie je veľmi dôležité pre väčšinu záhradníkov, napriek tomu, nie celkom príjemné a nepríjemnéRobustný predný pohľad na kroviny. Pri transplantovaní kríkov „Redauge“ a stať sa esteticky príjemným vzhľadu.

Potreba transplantácie na jar je tiež diktovaná skutočnosťou, že po dosiahnutí teplého obdobia, ktorý umožní kultúru získať úplné miesto na novom mieste. Aj pred zimami zimy budú tvorené ovocnými obličkami a zdanlivými koreňmi. A tiež v jarnom období v pôde je veľké množstvo vlhkosti, čo je prospešné pre takéto plodiny. Je potrebné si uvedomiť Veľký počet taveninových vôd nevymožňuje z častého zavlažovania.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Načasovanie

Po snehu môžete transplantovať malina na jar. Je potrebné čakať len niekoľko teplých dní v rade, ako aj eliminovať možnosť opakovaných mrazov. Jarná transplantácia ako taká sa odporúča v marci alebo apríli.

Mesiac transplantácie na jar vo veľkej miere závisí od klimatických vlastností regiónu.

V urals je najlepšie transplantovať Malina v máji. V niektorých oblastiach Sibíri sa odporúča tak urobiť ešte neskôr – v prvých dňoch júna, ale na konci mája je povolená transplantácia. Pre stredný pás Ruska (napríklad v regióne Moskvy) sa obdobie od konca marca považuje za optimálne obdobie a pred aprílom. Na juhu je transplantácia pružiny prakticky nie je bežná. V teplých regiónoch uprednostňujú transplantáciu Malina na jeseň.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Výcvik

Štyri aspekty sú najvýznamnejšie pre úspešnú transplantáciu tejto kultúry.

Výber nového miesta

Veľmi dôležitý je výber miesta transplantácie. Ak nie je vhodné iné miesto, potom nie je žiadny bod, aby sa transplantácia. Výsledky nemôžu vidieť. Negatívne na maliny ovplyvňuje transplantáciu na miesto v tieni. Odporúča sa vybrať slnko osvetlené slnkom. Bude ideálny, ak bude v poludňajšom čase v tieni. A malina nemá rád návrhy a studený vzduch. Zvyčajne karmínové kríky možno vidieť v blízkosti stenách domov, budov a plotov. Zvyčajne sedia vo vzdialenosti 1 metrov od nich. Voľba miesta by mal závisieť aj od „susedov“. Najlepšie, ak je marhuľový alebo jablkový strom. Slabé činy na Raspberry okolie s ríbezlom.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Pôda

Nie je potrebné zasadiť malina v mokradi. A tiež nemusíte transplánovať do takých miest akumulácie vlhkosti, ako sú rokliny. Pôda musí mať určitú úroveň kyslosti – 6.5 alebo 7 pH. Jednoducho povedané, malo by to byť neutrálne, a to je zvyčajne hliník, samp z odrôd pôd. V prípade vykládky malých v kyslej alebo alkalickej pôde prestane tvoriť zber. Pôda musí byť dobre vypustená a je nasýtený vopred s nutričnými prvkami.

Ak cibuľa, rôzne fazuľa, uhorky alebo cesnak rástli na stránke skôr, potom pravdepodobnosť, že maliny prichádzajú na nové územie.

Pôda je potrebné začať variť od jesene. Po prvé, je opitý do hĺbky asi 30 cm. Ďalej očistiť z burín a posypaný drevený popol. Jarné miesto pre transplantáciu je opäť kŕmenie – od 6 do 8 kg hnoja distribuovaného na každom metre štvorcového územia. A tiež potrebujú používať hnojivá s množstvom draslíka.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Dobre

Toto sú malé jamy, v ktorých Bush bude vysadený neskôr. Pre maliny, musíte vykopať dieru s priemerom asi 30 cm a toľko hĺbky. Vzdialenosť medzi jamkami v jednom rade by mala byť asi 50 cm a vzdialenosť medzi otvormi jamiek je asi 200 cm. Trochu opúšťajú tému, stojí za zmienku iného spôsobu výsadby maliny – s TRENCHE. Zákopy by mali byť hĺbka a šírku 30 cm a nachádzajú sa vo vzdialenosti 200 cm. Lopaty rastliny všetky rovnaké 50 cm od seba.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Orezávanie

Napriek tomu, že táto kultúra často vyzerá ako niekoľko samostatných puzdier, koreňový systém v niekoľkých rastúcich rastlinách je bežné. Tak, keď jeden Bush kopanie, v každom prípade sa zraní koreň alebo systém koreňov priľahlých kríkov.

Na novom mieste musia rastliny najprv obnoviť svoje korene. Prítomnosť dlhého valca a veľký počet listov to zabráni.

Rastlina strávi svoju silu na ich udržanie. Aby sa nestalo, musíte orezať kríky. Kríky sú skoro rezané, takmer mimo uznania. Namiesto veľkého kríka, tenké konéry by mali zostať s výškou 40 až 60 cm.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Krok za krokom

Sekcia je potrebné vyrábať len pre najsilnejšie, zdravé a väčšinu ovocia kríkov. Ak je Bush chorý, potom je potrebné čakať na jeho zotavenie a transplantovať neskôr.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Krok-za krokom Raspberry transplantácia obsahuje niekoľko položiek.

  1. Vyberte vopred vhodný Bush. Ďalej budete musieť poraziť okolo obvodu v krátkej vzdialenosti od trupu. Uistite sa, že to urobíte s pomocou zameraného v pravom uhle hnutia lopaty. Vďaka tomu bude možné maximalizovať poškodenie koreňového systému.

  2. Ďalej musíte urobiť, presunúť Bush na nové miesto v už pripravenom dobre (alebo výkopu). Môžete skutočne korigovať transplantáciu kultúry len tým, že to rýchlo – dlhý pobyt koreňov v otvorenom vzduchu je na nich deštruktívny. Ak je potrebné prepravovať rastlinu, potom príde rotácia sa navíja do hustého papiera (musí byť vopred zmiešaný) a umiestnený v balení. Prepravuje sa v tomto formulári.

  3. Ak máte v pláne rozdeliť koreň, potom musíte urobiť po prevode na nové miesto a celkom úhľadne s nožom. Nôž sa musí najprv zomrieť v antiseptikách. Ak chcete odoslať niekoľko kríkov, ktoré nevyžadujú oddelenie koreňa, potom preskočte túto položku a prejdite na nasledujúci.

  4. Lepenie koreňov v studni (výkop) je potrebné byť našuchorené, takže nebudú. Rastová čiara (prechodový bod trupu na koreň) by mal byť na úrovni zeme alebo niekoľko centimetrov pod ňou. Príliš vysoké alebo nízke pristátie rovnako zle ovplyvniť následné výhonky a rast malín.

  5. Závod zaspí pôdu alebo kačica z jamiek alebo výkopu.

  6. Pôda okolo maliny zhutnený.

  7. Ďalej musíte stráviť čisté, ale Hojné zalievanie.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Po týchto činnostiach musíte počkať niekoľko hodín. Zvyčajne počas tohto obdobia je pôda mierne usadená a je potrebné pridať pôdu. Nasledujúci deň môžete pristúpiť k nasledujúcim akciám.

  1. Vedľa každého Bush je potrebné nainštalovať jeden PEG. Je potrebné pozastaviť rastlinu. Toto sa vykonáva, aby Bush nebol ohnutý pod pôsobením vetra alebo iných zrážok. Lano by nemalo byť viazané príliš úzko a nemalo by poškodiť rastlinu. Samotný PEG by sa nemal dotýkať koreňového systému.

  2. Malina miluje mulčovanie. Preto je potrebné vykonať tento postup pre každý podvod. Na to spravidla používa vlhké alebo piliny. Mulčovanie potrebovalo pôdu okolo rastliny, oblasť okolo trupu musí byť neľachnutá vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Po ukončení transplantácie sa odporúča často vodných malín. Najlepšou metódou v tomto zmysle je systém zavlažovania kvapiek. Na jar sa odporúča vykonať spracovanie škodcov. Ale nemusíte to urobiť ihneď po transplantácii. Je potrebné čakať na okamih, keď sa sadenice zvýšia aspoň 10-15 cm. Nie je potrebné pretekať maliny – trpí zle. Jarná transplantácia môže byť nahradená letom v prípade, že jar bola príliš studená alebo vznikla.

Kedy a ako transplantovať Raspberry na jar?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár