Kedy a ako zasadiť zimolez?

Zimany rastlín sa vzťahuje na kríky rodiny bývania. Možno kučeravý alebo creeping form, evergreen alebo list. V prírode je asi 200 druhov, z ktorých niektoré sú ovocie jedlými bobuľou. Tam je tiež jedovaté a dekoratívne rastlinné odrody.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Pestovanie medu – obľúbené agrárne cvičenie. Na získanie lahodnej zberu, odrodové odrody sú vybrané na základe kultivačného regiónu, a tiež dodržiavať nespravodlivé pravidlá vykládky.

Načasovanie

Koncom apríla – prvé čísla mája na kríkoch sú kvitnúcimi obličkami. S jarným pristátím, musíte sa zamerať na tieto termíny. V prípade, keď je čestné semeno zakúpené vopred, pôda ešte nebola pripravená na pozemku, odporúča sa ho dať do hromadného hrnca a neskôr vykonávať pristátie v studni.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Príspevok sa mení na otvorenom priestore po celej sezóne. Pre konvenčné sadeníc s holými koreňmi budú príslušné termlies skoré jar (kým neboli zablokované obličky) a jeseň, optimálna – september. Pre väčšinu regiónov, termín pristátia – polovica októbra.

Jar

Jarná rastlina zimolez s jedlým ovocím. Včasná pružina je zvyčajne plánovaná transplantácia alebo rozdelenie kríka. Z nádoby je ker transplantovaný do otvorenej pôdy spôsobom prekládku, udržiavanie hlinenej com. Takže príďte chrániť korene. Postup je vyrobený predtým, ako sa objavia obličky, inak sadením nestačí na rast a rozvoj.

Jarná výsadba kultúry v otvorenom pozemku má svoj vlastný čas zákazníka v závislosti od klimatických pásov:

 • Koniec apríla – Marec: v južnej klíme (na Kryme, na Kaukaze, v Kubáne);
 • Apríl: Moskovský kraj, stredný pás Ruskej federácie;
 • Koniec apríla – Prvé čísla máji: Ural, Sibír, Leningradská oblasť.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Leto

Podľa skúseností zo záhradníkov je zimolez vysadený v poslednom týždni leta alebo si môžete vybrať pre tento postup v prvej polovici septembra. V tomto čase bude kultúra schopná prispôsobiť sa novým podmienkam. Rastlina je menej pravdepodobná a je lepšia.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Na jeseň

Výsadba poctivosti Táto sezóna sa uskutočňuje od polovice septembra a trvá až do druhej dekády novembra. Lehoty závisia od regiónu rastu. Vegetácia na zimolezse končí skoro, na výsledku leta, sa už pripravuje na odpočinok. Tento čas je optimálny pre transplantáciu sadeníc v otvorenom prostredí. Proces sa začína v čase konca augusta do novembra.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Tí, ktorí chcú rásť zimolez na páde, je dôležité si uvedomiť, že vysadené sadenice sú potrebné pred nástupom mrazov. Zakorenenie bude trvať asi mesiac, najmenej tri týždne.

Výber sedadla

Pre stabilnú a hojnú úrodu je potrebné pristáť z 2 sadeníc a ďalšie, je vhodné vybrať si iný tok. Funkcia úprimného je, že na hlasovanie závodu je potrebná skupinová pristátie.

Nad pristávajúcim materiálom sa odporúča ísť do špeciálneho obchodu, a ešte lepšie a bude vhodnejšie objednať sadenice v škôlke. Takéto rastlinné inštancie sa pestujú v špeciálnych nádobách alebo boxoch s kapacitou až 3 litra.

Existuje celý rad sadeníc z miestnych škôlok; alebo si môžete vybrať z dovezených. Zároveň sú odrody z bacocharskej škôlky umiestnené pod Tomskom považované za najlepšie. Ako pravidlo, viac ako 20 odrôd zimolezov sú prezentované v bezplatnom predaji v záhradníckych centrách.

Najvhodnejšie sadenice sú 2-3-ročné rastliny, ktoré majú vyvinutý koreňový systém. Musia byť neporušené, s následkami, až 40 cm vysoké, obličky na výhonkoch, vyvinutý koreňový proces. Musia odolať pár hodín vo vode s pridaním „cortetern“ alebo podobne v zložení lieku.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Táto metóda môže opustiť aj mierne vyblednuté korene.

Výber uznania na vaše stránky, môžete vziať do úvahy hlavné ukazovatele závodu, jeho charakteristiky:

 • Pohľad a stupeň: jedlé / dekoratívne;
 • tvar koruny, výška rastlín;
 • rozľahlé výhonky;
 • Veľkosť jedlých plodov a obdobia výťažku;
 • Sezónnosť Kvitnúce (v závislosti od miesta kultivácie).

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Zvýšiť výnos záhradníkov, cvičil zmiešané pristátie, t. E. Súčasne sú spárované kríky rovnakej odrody vysadené. V každej konkrétnej oblasti, s prihliadnutím na klimatické podmienky, optimálne vhodné odrody rastú. A je potrebné si vybrať pre dobrý dekoratívny efekt alebo veľkorysý plod.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

S otvoreným koreňovým systémom

Tieto sadenice sú skrátené volané. Nezakrývajú korene s hlinenou miestnosťou, takže výsadný materiál môže byť vysadený výlučne na jeseň, po ukončení aktívnej vegetácie. Rastlinné korene v tomto prípade je potrebné namočiť do stimulátora rastu kvapaliny na deň 24 hodín pred pristátím. Toto opatrenie pomôže spustiť proces tvorby root.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

S uzavretým koreňovým systémom

Takzvané SAPLINGS ZKS sú k dispozícii v predaji v maloobchodných reťazcoch a škôlkach. Sú umiestnené v hrnci s objemom 0,2 až 10 litrov. Niekedy sa korene môžu zabaľovať v mokrej vrstve vyrobenej z hlinenej skrutky s pridaním pilín alebo balené v špeciálnej krabici. Z druhej je vhodné transplantovať rastlinu priamo do zeme.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

S uzavretými koreňmi je pestovací materiál jednoduchšie chrániť pred sušením, vývojom infekcií a smrti. Skupiny sú lepšie prispôsobené a prichádza po pristátí.

Výber miesta

V realitách voľne žijúcich živočíchov sa zimolezské kríky nachádzajú v hájoch a lesných hrán. V takom teréne sa rastlina dostane do miery slnka a tieňa. Ak ste to preháňali s horiacimi lúčmi a rastlina Bush na otvorenom priestore, bobule budú netrpezlivé. Ak pripojíte zimolez v TENKE, je šanca získať kyslý úrodu.

Kompromisný roztok bude zasadiť rastlinu v rozptýlenom tieni, s dostatočným osvetlením. Takýto stav bude schopný pozorovať, ak zasadíte zimolez vedľa vysokých stromov, nie je priamo pod nimi. Najčastejšie je úprimný v blízkosti plota.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

V ruských severných regiónoch je to zvyčajne daždivé a leto nie je príliš pečené, takže vhodné miesto pre zimolez bude solárne pozemky. Tam sú aktívnejšie rozvíjajúce sa bobule plne. Dospelé kríky sú celkom odolné voči chladu, ale návrhy pre nich sú deštruktívne, ako pre mladé kópie.

Zimolez v južných oblastiach je optimálne zasadené na polovicu alebo na slnečnom mieste, ktoré poskytujú neustále zavlažovacie zariadenie. Na suchej pôde bude Bush slabý a nízky, prinesie chudobné úrody. Tiež kríky nie „priatelia“ s kyslou pôdou.

Sú nevhodné pre zimolezné oblasti s veľmi blízkym podzemným smerom podzemnej vody. Ak nie je možné vybrať si najlepšie miesto, ktoré stojí za to, aby sa semeno na vysokom hrebeni. Pôda je žiaduca úrodná, blesk, s neutrálnou kyslosťou.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

V mieste rastúcich kríkov by nemali byť anthills.

Po výsadbe sadeníc, trvá z času na čas na kontrolu priľahlých oblastí pre včasnú detekciu hmyzu, pretože tam sú obývané mravcami, taký nebezpečný škodca je obývaná ako slovo, naladené na zničenie všetkých druhov kultivovaných rastlín. Zimolez tiež prichádza v chuti.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Susedstvo

Zimolez zriedka poškodzuje rôzne škodcov, takže je prípustné pristáť v blízkosti iných kríkov. Blízkosť čiernych ríbezlí je pre to obzvlášť úspešná. A z malinových záhradníkov sa odporúča zasadiť zimolez v krátkej vzdialenosti – kvôli výkonnému koreňovému systému prvej.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Neumiestňujte niektoré rastliny do priority zimolezu.

V opačnom prípade môžeme povedať, že rastlina je správne, dobre „stratí“ s väčšinou stromov a iných kríkov Berry. Je dôležité, aby rastúce rastlinné kultúry nebudú hádzať tieň na bobule.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Systém umiestnenia sedací

Toto je pomerne veľká rastlina, takže ak si želáte rásť veľa zimolezov na stránke, musíte si správne usporiadať pristátie. Pre každý krík bude potrebný jej priestor, inak nebude môcť normálne rásť a rozvíjať, tým viac ovocia.

Musíte dodržiavať nasledujúcu schému: 1,5-2 m medzi kríkmi zixov v radoch a 2-2,5 m – v uličke. Je dôležité, aby ste sa zachránili na aroganciu, pretože v zhrubných pristátiach bude kultúra nepohodlná.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Technológia pristátia

Znížené dekoratívne odrody zimolezu zasadené v hrncich alebo priestranných. Pravidlá výsadby rastlín v hrnci sú rovnaké ako tie, ktoré dodržiavajú otvorenú plochu:

 • prvá vrstva – drenáž;
 • výsadba sadenice do úrodného substrátu;
 • Plné zavlažovanie.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kapacity musia byť umiestnené na teplej lodžii alebo dať na verandu z južnej strany. Pre jednotný rast kríkov na okrajoch hrnca sa odporúča budovať podporu vo forme palice, drevených kolíkov, koľajníc a t. Ns. Trunk a centrálne vetvy s presnosťou sú upevnené na nosičoch.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Hrnce sú inštalované na stene, pretože kontajner môže špičkovať cez hmotnosť kroviny.

Vzhľadom na zvláštnosti koreňového zimolezu je potrebné zasadiť trochu iné ako iné kríky. Je dôležité dodržiavať krok za krokom:

 • vykopať plytké, ale skôr široký pristávací džem s rozmermi 35 * 50 cm;
 • Extrahovať všetky korene trvalých burín;
 • tvar malej kopcoviny zo substrátu;
 • Umiestnite sedenie uprostred studne;
 • Umiestnite korene, rovnomerne ich distribúciu na povrchu kopca;
 • Jemne nalejte korene s substrátom;
 • Je prípustné zmenšiť krk koreňov nie viac ako 4-6 cm;
 • Načasovanie pôdy vo valcovacom gombíku, čím sa vytvorí nízka strana svojho obvodu;
 • valcovaciu plochu s 10-15 litrami vody;
 • Keď sa voda absorbuje, substrát musí byť meditovaný pomocou rašeliny alebo humusu, suchých bylín atď. (Vrstva mulčovej výšky 3 cm zabraňuje sušeniu pôdy v budúcnosti).

Kedy a ako zasadiť zimolez?

V južných regiónoch v tepla je obzvlášť dôležité, aby sa zabezpečilo, že pôda nevedela.

V miernej klimatickej zóne a chladných oblastiach, pred zimovaním musí byť valcovaný kruh mulčovaný, vylievať vrstvu 10-15 cm. Žiadna izolácia root môže zmraziť.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Pôda

Čestný jedlým druhom by nemala rásť na kyslej pôde, optimálnej úrovni kyslosti – v rozsahu 5,5-6,5. Mesiac pred pristátím na stránke robí kriedu alebo ho vymeňte vápencom (Dolomite Múka). V priemere 150-200 g kriedy trvá 1 štvorcový mela. M.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Na pestovanie ovocnej kultúry obdivujú pôdu akéhokoľvek typu. Vzácne v zložení pôdy a pieskovcov, uistite sa, že pravidelne kŕmte organické a minerálne komplexy.

Ideálne pre zimolez je ľahká a voľná, plodná pôda. Tiež, rastlina bude dobre posunutá na piesočnatej a hlinku, chernozem. Podzemná voda na mieste, kde sa plánuje zimolez, by mal ležať nie vyššie ako merač z úrovne zeme.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Hlbšie vody, tým lepšie pre čestný. Táto kultúra nemôže byť vysadená na močarých nížinách, ako nevhodné pre tento veľký kopec.

Tvorba pristávacej jamy

Honey Bush rozlišuje vysoko temperamentné výhonky do 2,5 m vysoké, takže sadenice potrebujú dostatok plochy pre výživu. V rámci každej rastliny je potrebné urobiť samostatné pristátie.

Vnútri, aby zaspával pár vedierník humoringu alebo používali rovnaké množstvo prepracovaného kompostu, pridajte 80-100 g superfosfátu tam, potašovacia soľ rýchlosťou 30-40 g a plnú litrový drevený popol jar. Všetky hnojivá sú zmiešané so substrátom.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Umiestnenie stromčeka

Sedenie s otvoreným rizómom sa zachová narovnať korene pozdĺž hlineného kopca.

Saplot s zks musí byť odstránený z hrnca, narovnajte korene, dať na kopec alebo v pristávacej jame. Takéto sadenice môže okamžite dať do otvoru, ale koreňový Cerv by mal zostať na úrovni zeme.

V jame, nalejte pôdu a tamper, celkom pevne stlačte podklad do koreňov. Zem je dôležitá pre kompaktné v etapách, takže prázdnota sa netvorí okolo koreňov.

Fúkanie sadenice je potrebné na hĺbku 5 cm od úrovne korenia.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Z vyššieho, aby ste naliali vodu, môžete jeden alebo dva vedrá. Ihneď po absorbovaní mulčovania trávy alebo použitia Sinters, lepenky alebo obyčajné noviny.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Ďalšia starostlivosť

Pestovanie zimolezov bude incollectrative. Zalievanie kríkov. Po pristátí v otvorenom priestore po dobu 3 rokov, musíte vysoko vysoké zimolez. Závod je mierny zalievanie a v suchých obdobiach – hojné zvlhčovanie pôdy.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Je tiež potrebné pravidelne odstrániť buriny, hnojiť a uvoľniť. Zimolez tiež potrebuje kŕmenie po zostavení zberu. Bude potrebné preventívne spracovanie vykládok zixov z škodcov a infekcií.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Pre prevenciu chorôb, akonáhle boli obličky rozdrvené na kríky, to bude striekanie s riešením jedného z liekov: „Fytosporín“, „aktara“, „triphodermín“ alebo „karbofos“.

Pri spracovaní sú potrebné nielen kríky, ale aj pôda pod nimi. O dávkovaní konkrétnej prípravy a frekvencie spracovania existujú vhodné pokyny v pokynoch.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Rezanie potrebujú mazanie a opatrne. Aj keď sa na pobočkách vytvorili trhliny, nemalo by to panike, rovnako ako orezať „poškodené“ výhonky. Pozorovanie pravidiel pre starostlivosť o zimolez, môžete získať ovocie na sto rokov v rade.

Pravidlá orezávanie zimolez:

 • V prvom roku života Kríky potrebujú prevrátiť všetky kvety, inak sa pevnosť plytvania rastlín a nie je dostatočne zakorenená;
 • v druhej sezóne Väčšina kvetov sa odstráni, farba je len pre vzorku bobule;
 • Jedinečný V 2-3 rokoch sa jesenné obdobie omladí kroviny (riedenie);
 • V šiestom roku života Na jeseň budete musieť odstrániť pozastavené, pacientov a poškodené vetvy – t. N. Sanitárne orezané;
 • 15-ročné a staršie kríky Potrebujete aktualizáciu – odrezané pobočky „Pod pahýlom“, Bush je aktualizovaný po niekoľkých sezónach.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Štruktúra koreňov zimolezu je taká, že bežia v pôde plytký-ako smorodín. Chirurgiace námestie nemôže ísť. Sú jednoducho úhľadne uvoľnené, takže nie je poškodiť proces koreňov. Všetky buriny sú odstránené.

Ak chcete zachovať vlhkosť a aktivovať pôdu mikroflóry, musíte inšpirovať prioritné kruhy.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Zimolezzné odolné tolerovať „presídľovanie“. Na novom mieste kríky transplantovaných prekládkami. Po zostavení úrodu je Bush úhľadne sa topí a prenesie do pripraveného otvoru s hlinenou miestnosťou.

Pre úspešnú úpravu na novú sekciu je ker potrebný veľkorysý zavlažovací a kŕmenie minerálnych kompozícií.

Odrody odolné voči mrazu sa neboja drsné studené, zimné kríky nevyžadujú prístrešok. Vetvy na nich môžu byť moderované, ale s príchodom jarného tepla sa rýchlo obnoví.

Kučeravé odrody kroviny menej zimné. Zvyčajne sú vysadené v oblastiach so mäkším podnebím.

Med poteší nielen úžasne chutné ovocie, ale aj dekoratívny pohľad. Ak chcete zachovať tieto vlastnosti na dlhú dobu, je dôležité, aby sa zabezpečila náležitá starostlivosť.

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Kedy a ako zasadiť zimolez?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár