Kŕmenie uhoriek v otvorenej pôde

Na pestovanie veľkého zberu lahodných uhoriek sa pôda musí oplodniť v celom rastúcom období. Hlavná vec, ktorá sa týkala, ktorá výživová prvky sú potrebné v každej fáze vývoja, a dať im ich.

Prehľad hnojív

Na kŕmenie uhoriek rastúcich v otvorenom teréne sa používajú rôzne typy hnojív. Ich voľba závisí od preferencií vlastníkov stránky.

Organický

Mnohí záhradníci milujú kŕmiť mladých uhoriek na svojich stránkach organizáciou. Takéto hnojivá sú ľahko nájsť v každom dvore. Obsahujú veľké množstvo živných prvkov potrebných na uhorky. Okrem toho, ak kŕmite kríky o organické, žiadne škodlivé látky sa v nich nezohromažďujú. Existuje niekoľko najobľúbenejších produktov, ktoré sa používajú na zvýšenie výnosu rastlín.

 • Hnoj. Podcking rastliny podľa koňa alebo kravského hnoja je veľmi populárny medzi záhradami. Toto hnojivo môže zlepšiť štruktúru pôdy a zvýšiť výťažok rastlín. Pre kŕmenie uhorky stojí za to používať len dobre ohromený hnoja. V skutočnosti, v čerstvom produkte obsahuje semená buriny. Pred vstupom do pôdy je hnoja chovaný vodou v pomere 1 až 2 a trvá na niekoľko dní. Pred zavlačením sa produkt opäť zriedi. Použite toto hnojivo nie viac ako 4 krát za celú sezónu.
 • Rašelina. Tento výrobok prakticky neobsahuje vo svojom zložení živín. Ale keď sa zmieša s iným organickým, umožňuje všetkým živnostiam prúdiť do koreňov rastlín rýchlejšie.
 • Popol. Čistý popol, získaný horiacimi vetvami a rôznou vegetáciou, je veľmi užitočná tkanina pre rastliny. Čistý drevený popol sa používa na ochranu rastlín pred škodcami. Na zalievanie výrobkov môžete použiť popolovú infúziu alebo odvar. V procese prípravy infúzie v 5 l teplej vode, liter popola. Kompozícia musí byť zmiešaná a nechať na tmavom mieste po dobu 5 dní. Pred použitím musí byť zriedený teplou vodou v pomere 1 až 2.
 • Siderats. Takéto rastliny, ako je horčica, lupin, ďatelina, sa používajú na hnojivo pôdy. Použitie takejto zelene robí zeme, zvyšuje množstvo červov v zemi a znižuje počet rastlín burín v záhrade. Použite sidertes môže byť tiež pre mulčovanie.

Tieto jednoduché podávače pomáhajú robiť rastliny odolnejšie voči rôznym chorobám a zvýšiť výnos.

Minerál

Okrem porúch, ukladať hnojivá požiadať o kŕmenie uhorky. Po prvé, musíte venovať pozornosť kŕmeniu dusíka pre uhorky. Aby ste obohatili pôdu dusíkom, môžete použiť močovinu, ktorá je vyrobená v pôde 10-12 dní po vysadení rastlín na posteli. Počas prípravy pred siatím a v prvých týždňoch rastu môžu byť tiež použité sadenice amónia SELITRA. Zvyčajne je vyrobený mimoriadnym spôsobom.

Cucumbers tiež potrebujú pravidelné fosfátové podávače. Najobľúbenejšie z nich je superfosfát. Tento produkt vám umožní posilniť koreňový systém mladých rastlín a urýchliť jeho rast. Superfosfát sa zavádza do pôdy s pružinovým prípravkom. Môže to urobiť v rôznych časoch. Tiež pre kŕmenie aplikovať fosforitickú múku alebo borophosku.

Prečítajte si viac  Paradajka

Prípadné podávače sú potrebné všetkými rastlinami. Prispievajú k zlepšeniu chuti vlastností zeleniny. Pre kŕmenie puzdier rastúcich v otvorenej pôde môžete použiť:

 • Síran draselný;
 • Monofosfát draselný;
 • Chelátový draslík.

Potašové hnojivá, spravidla rozpúšťať vo vode a používajú sa na extrakčné alebo koreňové kŕmenie rastlín. Na rast a vývoj, uhorky hnojili kyselinu jantárovú. Produkt sa vyrába vo forme bielych kryštálov, ktoré sú zvyčajne chované vo vode. So vhodným spracovaním rastlín, absorbujú sa do semien, pôdy a koreňov.

Komplexný

Pre jeho pohodlie mnohé záhradníci používajú presne komplexné hnojivá. Obsahujú niekoľko nutričných prvkov naraz. Najobľúbenejšie a často používané prostriedky sú nitroamhosy. Obsahuje fosfor a dusík v rovnakých množstvách. Tento produkt je skvelý pre jar a jesenné kŕmenie.

Aj mnohí záhradníci kŕmia rastliny azophosk, ktoré zahŕňa draslík, fosfor a dusík. Je tiež veľmi užitočné pre budúcu úrodu. Podpora takéhoto komplexného hnojiva pomáha posilniť korene. Rastliny po hnojizáciách s takýmito prostriedkami sú schopné odolávať väčšine chorôb. Tak sa rozvíjajú veľmi dobre a dávajú veľkú úrodu.

Ľudové opravné prostriedky

Mnohí moderní záhradníci sú radi, že aplikujú rastliny na kŕmenie a rôzne ľudové prostriedky.

 • Jód. Príprava farmácie sa často používa v záhrade. Riešenie jódu jódu je veľmi jednoduché. Prvá vec v 9 litrov teplej vody je rozvedená do polievkovej lyžice mydlových čipov alebo tekutého mydla. Potom je všetko dôkladne zmiešané. Litra séra alebo mlieka leží v nádobe a pridá sa 10 kvapiek jódu. Výsledný produkt sa môže okamžite použiť na striekanie rastlín.
 • Peroxid vodíka. Tento produkt sa zvyčajne používa na kŕmenie sadeníc. Na prípravu roztoku 1 polievková lyžica sú prostriedky chované v litri vody. Tento produkt a striekanie mladých sadeníc. Tento produkt vám umožní urýchliť proces rastu sadeníc, ako aj posilniť svoju imunitu.
 • Amoniak. Takýto podávač pomáha rastlín na zvýšenie zelenej hmoty. Použitie Musí byť opatrní, aby nepoškodil rastliny. Polovica lyžičky amoniaku musí byť rozvedená v 3 litroch vody. Výsledná kvapalina sa musí naliať do postrekovača a použitie na spracovanie pôdy v blízkosti kríka. Na postrek na hárku 3 polievkových lyžíc amoniaku sú chované v 10 litroch vody. V období predĺženia zelenej hmoty môžete privádzať kŕmenie amoniakom každých 5-7 dní. Je nemožné oplodniť kríky častejšie.
 • Dlhý šupky. Na prípravu jednoduchého hnojiva, mierne hŕstka suchej cibuľovej šupky je potrebné naliať liter vriacej vody. Výrobok sa musí trvať niekoľko dní a potom kmeň a zriediť 5 litrami vody. Ak sa infúzia používa na extra-koreňové kŕmenie, množstvo použitého vody by sa malo zvýšiť dvakrát.
 • Kvasinka. Tento produkt sa zvyčajne používa s cieľom stimulovať rast kríkov a zvýšiť výťažok uhoriek. Príprava hnojiva tohto typu je veľmi jednoduché. Čajová lyžička kvasiniek by mala byť rozvedená v 5 litrov vody. Takýto roztok sa musí trvať niekoľko hodín. Pred vykonaním produktu v pôde je potrebné namáhať.
 • Chlieb. Taký podávač pôsobí na rovnaký princíp ako kvasinky. Na prípravu hnojiva je potrebné dať 1 bochník chleba do vedra so stojacou dažďovou vodou. Produkt musí byť ponechaný do noci. V dopoludňajších hodinách bude potrebné starostlivo pochopiť. V vedre s výslednými cudzincami, musíte pridať 10 ml jódu. Produkt môže byť okamžite použitý na kŕmenie. Hlavná vec – spočiatku je namáhanie, takže chlebová kôra nie je vytvorená vedľa kríkov.
 • Kyselina boritá. Podpora takéhoto prostriedku je obzvlášť dôležité, ak sa uhorky pestujú na rašelinísk alebo bažinatých pôdach. Suchý prášok (5 g) sa musí rozpustiť v 2 pohároch teplej vody. Potom sa roztok musí rozpustiť v 8-10 litrov teplej vody. Je potrebné ho použiť na striekanie kvitnúcich kríkov. Takýto podávač vám umožňuje zvýšiť počet jazier na rastline.
 • Tráva. Mnohí záhradníci sa domnievajú, že rôzne bylinné dojčatá a odolávanie sú najvhodnejšie pre striekanie lôžok. Na ich prípravu spravidla používajte bylinky na lúky. V kontajneri s hnojivami môžete pridať meranie, burinock, žihľavku, čistú oblasť. Čerstvé rastliny musia jemne nakrájať, poslať do sudy, nalejte vodu a trvať na 10 dní. Výsledný produkt je rozvedený vo vode v pomere 1 až 10. Aby sa takéto kŕmenie najčastejšie pod koreňom.
 • Sóda. Tento produkt sa používa pre rastliny, ktoré potrebujú sodík. Použite roztok sódy na kŕmenie nemôže byť viac ako 2 krát za mesiac. Pripravuje sa veľmi jednoduchý. V vedre teplej vody Bred 3 polievkové lyžice potravinárskej sody. Produkt sa používa na zalievanie rastlín. Pod jedným brusom sa nalial okolo literu kvapaliny.
Prečítajte si viac  Hrozno sú skvelé

Podobné podávače môžu byť kombinované s zakúpeným na rastliny získané požadované množstvo vitamínov a nutričných prvkov.

Schéma

Uhorky rastúce v otvorenej pôde by sa mali konať v správny čas. Urobte si harmonogram hnojiva kríkov každý môže nezávisle.

Príprava stránky

Pre prvýkrát sa hnojivá používajú na jeseň, počas prípravy pôdy. V tomto štádiu sa používa obvyklý hnoja. Asi 10 kg produktu prispieva k každému metra štvorcového miesta.

Pred prikrývaním, musím dobre dýchať. Pre niekoľko chladných mesiacov, kŕmenie pôdy je viac výživné. Cucumberms v takomto grafe rastú veľké a šťavnaté.

Pri pristátí

Ak sa vám pád na jeseň, hnojivá na jar. Pred výsadbou mladých sadenice alebo siatie semien je pôda tiež opatrne uvoľnená. Môžete urobiť humus alebo dobre prepracovaný kompost.

Môžete pridať hnojivá priamo do studní. Komfort a 2 lyžice dreveného popola pridajte každému z nich. Po výsadbe rastlín v studniach sa musíte naliať dobre.

Po vzhľade návštev

Pre prvé kŕmenie mladých sadeníc sa zvyčajne používajú organické. Na tento účel sa zvyčajne používa krava alebo koňský hnoj, rovnako ako prístrešok. Takéto prírodné potraviny sú bohaté na dusík, ktorý je potrebný rastlinami na predĺženie zelenej hmoty.

Na prípravu koncentrovaného roztoku v 10 litroch vody, kilogram hnoja alebo dvojnásobok kuracieho vrhu. 500-700 ml produktu nalial pod každým z kríkov. Aj v tomto štádiu môžete použiť dusičnan amónny.

Ak sú dospievajúce sadenice vysadené v záhrade, musí sa začať po tom, čo je zakorenené. Hnojivá v tomto prípade sú vyrobené 1,5 – 2 týždne po tom, čo pristáva na posteli.

Počas kvitnutia a plodovania

Druhé krmivo je tiež potrebné pre rozvoj rastlín. Liečba kríkov sa vykonáva pred ich kvitnutím. V tomto štádiu rastliny potrebujú fosfor a veľký počet draslíkov. V tomto okamihu je najlepšie využiť čistý popol. Môže to len posypať ulička. Na 1 m 2 Grookok listy asi 100 g popola. Po takomto obliekaní záhrady kríkov potrebujete naliať dobre.

Prečítajte si viac  Goosery Necvests

Tretíkrát sú uhorky kŕmené po tom, čo sa mladí plody objavili na kríkoch. Zvyčajne v tomto čase pôda okolo kríkov posypte dobre preosiať popol.

Po takomto kŕmení v najbližších dňoch nie je možné použiť krmivá dusíka.

Ďalšie subkorts

V niektorých prípadoch potrebujú rastliny aj ďalšie kŕmenie. Mali by sa vykonať hnojivá, so zameraním na ich vzhľad a stav.

 • Pomalý rast. Urýchliť rast uhoriek v pôde, bóre a kŕmení obsahujúcej dusík. Alternatívne takéto hnojivá používajú roztok oloru alebo suché kvasinky.
 • Žlté listy. Tvárou v tvár takýmto problémom, uhorky stojí na roztok sódy. V 1 vedení vody sa zvyčajne rozvedená lyžica suchého prášku.
 • Bledé farebné listy. Najčastejšie sa takýto problém objaví v dôsledku nedostatočného osvetlenia alebo dusíkatého hladovania rastlín. Močovina sa zvyčajne používa na kŕmenie mladých kríkov.

Ak rastliny vyzerajú dobre, ďalšie kŕmenie ich nepotrebuje.

Užitočné odporúčania

Pestovať zdravé a chutné uhorky na ich stránke je jednoduché. Ak je to žiaduce, môžete to urobiť s jednoduchými organickými podávačmi, ktoré nepoškodzujú rastliny. Ak chcete zvýšiť výnos kríkov, v procese starostlivosti by mali dodržiavať určité pravidlá.

 • Uhorky musia pravidelne vody. Každé zavlažovanie by malo byť hojné. Voda je najlepšie využiť dobre definované a teplé. Ak to nestačí, uhorky budú malé a nie veľmi chutné.
 • Ak chcete zachovať vlhkosť v pôde, koreňový priestor je zvyčajne namontovaný. Takáto ochranná vrstva vám tiež umožňuje šetriť rastliny z mnohých chorôb a škodcov.
 • Nerobte príliš veľa popola do pôdy. To vedie k závažnému odstupňovaniu.
 • Nie je možné orezať uhorku fúzy. To vedie k rozvoju chorôb a zhoršenia všeobecného stavu kríkov.
 • Tak, aby nepoškodili rastliny, Je nemožné používať oneskorené minerálne formulácie alebo produkty, ktoré boli nesprávne uložené.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: