Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Všetky rastlinné plodiny počas sezóny si vyžadujú kŕmenie. A uhorky nie sú výnimkou. Použitie rôznych hnojív pomáha zbierať dobrú zber. Celkom uhorky bylinný vplyv tiež dáva dobrý efekt.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Zvláštnosť

Cucumber kŕmenie uhorky má svoje vlastné charakteristiky, medzi ktorými existujú výhody a nevýhody.

Mnohé odpočty priťahujú takéto výhody:

 • Materiály na infúziu nemusia získať alebo niekde hľadať, sú takmer vždy po ruke;

 • Kompozícia sa pripravuje veľmi jednoducho a nevyžaduje špeciálne výpočty;

 • Takéto bylinné kompozície sú riešené niekoľkými úlohami naraz: Pomoc pri nasýtení rastlín s živinami, pomôcť bojovať proti škodcom, sú dobré prostriedky na prevenciu v boji proti rôznym chorobám;

 • Takéto lieky sú absolútne neškodné pre uhorky, môžu byť použité v procese pestovania kríkov a v období plodovania.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Nevýhody zahŕňajú len skutočnosť, že nebude možné okamžite používať. Vyžaduje čas na vyplnenie.

Každá bylina má svoje vlastné vlastnosti, ktoré majú užitočný vplyv na uhorky. Napríklad existujú byliny, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so všetkými druhmi škodcov:

 • Pijma a harmanček pomôžu v boji proti rôznym hmyzom;

 • Velvety, známky a bazalka vystrašia húsenice, chrobáky a drôty;

 • No pomáha vystrašiť škodcov paradajkových vrchov, cibuľu, cesnak, petúnie;

 • S nástrojom a mravcami, mätou, melissad a levanduľou sa dokonale vyrovnali.

Ak si uhorky potrebujú kŕmenie, potom tu musíte dodržiavať niektoré pravidlá. S nedostatkom dusíka v uhorkách je vhodná zloženie rastlín, ktorých koreňový systém je bližšie k povrchu pôdy. Môžu byť pripísaní Nettles, Mokritsa, Swan, Fazuľové kultúry. Ak uhorky vyžadujú draslík a fosfor, stojí za to venovať pozornosť týmto rastlín, ktoré majú korene, ktoré majú hlboko a majú hlavnú štruktúru. Patrí medzi ne napríklad púpava alebo sorrel.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Aby ste mohli dávať úžitok nevyhnutný, musíte zbierať byliny v určitom čase. Najväčšie množstvo prospešných látok v rastlinách sa akumuluje na jeseň a užitočné látky sú koncentrované v koreňoch. Ale kvety sú lepšie zhromažďovať na jar, v tomto čase prinesú maximálny prospech.

Ako variť?

Aby ste urobili riešenie trávy a vody, sú vhodné pre rôzne byliny, to všetko závisí od toho, čo efekt očakáva, že z green hnojiva. Recept je takmer vždy jeden: Voda sa pridá do trávy a trvá na súlade s požadovanými proporciami. Ale existujú niektoré nuansy.

Na prípravu bylinných infúzií sú vhodné takmer všetky rastliny, akékoľvek skosené trávy a dokonca aj buriny, ktoré sú odstránené z lokality.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Stačí si zvážiť skutočnosť, že niektoré z nich pomáhajú bojovať proti rôznym chorobám a škodcom, druhá zlepšuje stav rastlín a naplniť pôdu užitočnými látkami. Treba však pripomenúť, že vysoko kvalitná tinktúra, ktorá dávky môžu fungovať len zo zdravých rastlín.

Zvážte niekoľko možností na varenie bylinné informácie.

Najjednoduchší spôsob prípravy bylinnej infúzie v vedre. Ale často sa na tento účel používa hlaveň.

 • Kapacity naplnia bylinky. Čím väčšia je tráva v bareli, tým viac sa koncentruje roztok, a preto bude musieť chovať veľké množstvo vody. Ak je hlaveň takmer dokončená, znamená to, že jedna časť infúzie bude musieť mať 10 častí vody.

 • Barrel s bylinkami naplňte vodou a odstráňte na teplé miesto.

 • Je možné použiť polyetylén ako veko, ale musíte urobiť niekoľko otvorov pre príjem vzduchu. Zvyčajné sklo je vhodné, ale potom je potrebné umiestniť tak, že medzera zostáva, prostredníctvom ktorej bude kyslík.

 • Obsah barel musí byť každý deň zmiešaný tak, aby sa proces uskutočnil rýchlejší. Pena bude tvoriť z nehospodárnej byliny na povrchu. Je zrejmé, že vôňa tohto kontajnera bude pokračovať nepríjemný.

 • Keď sa pena zastaví, aby sa vytvoril na povrchu, môžeme predpokladať, že je pripravený na infúziu a môžu byť použité, zalievanie alebo striekanie uhorky, predtým, ako sa roztok zriedi vodou.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Druhý spôsob zahŕňa pridanie účinných mikroorganizmov na trávu. Všetko sa pripravuje rovnako ako v predchádzajúcej verzii, ale s jediným rozdielom, že do sudy sa pridá niečo sladké. Môže to byť cukrový sirup, banka starého kandizovaného džemu, ktorý znepokojuje kompót, sladké ovocie a bobule, ktoré sa mierne skĺzli. To všetko spôsobí rýchlejšie fermentácie.

Keď je kompozícia pripravená, môžu použiť, zavlažovanie a striekanie uhoriek. Tráva môže byť odstránená z hlavne a rozkladať pod krídlami. Bude to mulčovanie pre uhorky. Pri zavlačení, dokonca aj obyčajnej vode, niektoré z užitočných látok z trávy pôjdu do pôdy, ako aj chrániť zeleninu pred škodcami.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Niektoré DACMS pre rýchlejšie fermentácie a ďalšie živiny pridávajú malý hnoja na barel. Niekedy to môže byť dokonca hŕstka obyčajnej úrodnej pôdy.

Bez ohľadu na to, čo je zvolená metóda, sú poskytnuté výhody rastlín.

Ako sa dostať dole?

Keď je infúzia pripravená, zostane ho aplikovať v záležitosti, zatiaľ čo je dôležité, aby ste ho správne používali. Voda v skleníku nasleduje suché počasie, ráno alebo večer, zatiaľ čo okná musia byť otvorené. Pre-Riešenie, ktoré potrebujete zriediť vodou v pomere 1: 10. Po prvé, všetky kríky sú napojené bežnou vodou, a potom sa pod každým podáva litr bylinnej infúzie.

Ak rastliny vyzerajú zdravé, často ich nestojí za to. Dosť raz za mesiac. Ak sú kríky oslabené, môžete to urobiť každý týždeň. Striekanie sa vykonáva pomocou striekacej pištole. Zároveň je pozornosť venovaná každému listu, najmä ak hovoríme o akejkoľvek chorobe alebo škodcov.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Zavlažovanie v otvorenej zemi je vyrobené rovnakým spôsobom – najprv obvyklá voda, potom bylinná infúzia. Urobte si kŕmenie, ako je zavlažovanie, nasleduje skoro ráno alebo neskoro večer tak, že slnečné lúče nespadajú do rastlín. Vietor a dážď, samozrejme, by nemali byť.

Striekanie, aby sa bojovali proti škodcom a chorobám, ktoré sa majú vykonať na plné hojenie rastliny. Prvá potreba liečba 2 krát týždenne. Potom, s cieľom prevencie, to môže byť vykonané každé dva týždne.

Obzvlášť potrebné takéto infúzie počas tvorby zásob a rast ovocia. Hlavnou vecou je, že takéto infúzie neprinášajú žiadnu škodu. Ovocie môžu byť úplne odstránené z kríka, umyť pod tečúcou vodou a stravovaním.

Kŕmenie uhorky Bylinná infúzia

Ako urobiť bylinnú infúziu na kŕmenie, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár