Kvetinový hrozna

 • Autori: Vnieviv IM. Ja.A. Potapenko. Autori – ya.A. Potapenko, L.A. Skipper, A.C, skripnikova
 • Účel: Technické
 • Bery: Amber, so silným voskom
 • Chuť: harmonický, muškátový oriešok
 • S kosťami: Áno
 • Čas dozrievania (filter): Stredná sila
 • Čas dozrievania, dni: 145
 • Odolnosť proti mrazu, ° C: -25
 • Hmotnosť BUCHY, G: 118-150
 • Výnos: 80 c / ha

Pozrite si všetky charakteristiky

Kvetinové hrozno viac ako 30 rokov bolo v neustálom úspechu na záhradkárov. Je odolný voči plesňovým ochoreniam a nízkym teplotám a šťavy a vína vyrobené z jeho plodov majú nádhernú bohatú chuť.

História odstránenia

Kvetinová odroda z hrozna priniesla špecialisti Novocherkassku VNUNVIV pomenovaným. A. Potapenko: I. A. Potapenko, L. A. Skipper, A. S. Skripnikova. Hybrid sa odvrátil od kríženia hrozna severného s peľovými odrodami Muscat Maďarský, Muscat White, Muscat Alexandria. Potom sa nové hrozno testovalo za určitých podmienok av roku 1988 bolo povolené používať ako nezávislý hybridný.

Popis

Tento technický stupeň je charakterizovaný nízkonapäťovými krídlami, ktoré majú nadpriemernú rastovú silu nad priemerom. Listy sú priemerné, zaokrúhlené, päťokyed so stredne hlbokým dissementom; Mladé letáky zelené a dospievajúce. Strend a hlboké plnky. Ročný zrelý Escape Slim, má žltkasto hnedú farbu a tmavé uzly. Kvety tohto hybridného obroat.

Čas dozrievania

Kvetinové patrí stredne-časové odrody. Všeobecne platí, že čas dozrievania je 145 dní. V teplejšom podnebí, napríklad na Ukrajine, môže zrelé po 134 dňoch. Súčet všetkých aktívnych teplôt od začiatku rozptylu obličiek na technologickú zrelosť – 3600 stupňov. Na použitie vo vlnke úplne dozrievate do polovice septembra.

Bozk

Zväzky triedy kvetinovej inherentnej priemernej hustoty. Sú to cylindroconic v tvare. Jeden klastra váži 118-150 g. Hybrid má predispozíciu s cieľom prinútiť, čo znamená, že hrozno môžu byť rôznych veľkostí. Počet krytov na úteku je 0,7.

Bobule

Zaoblené hrozno, suďkujúce, so silným voskom. Berries Grade Kvetinová stredná veľkosť. Sú charakterizované šťavnatým mäsom, v ktorom sú dosť veľké kosti. Koža, ako všetky technické odrody, husté, ale tenké.

Chuť

Ovocie majú harmonický, mušku a arómu. Obsah cukru je 233 g / dm3. Kyslosť – 10,3 g / dm3. Môže byť použitý v čerstvej forme, ale väčšinou, pretože všetky technické odrody sa pestujú na výrobu šťavy a vína. Hodnotenie ochutnávky vín:

 • Tabuľka – 8 bodov;
 • Dezert – 8,5 bodu;
 • Šumivé – 9 bodov.

Výnos

Grapes Floral sa vzťahuje na stredoveké odrody. Jeho výnos je 80 c / ha. Percento útekov s ovocím je 58.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Nie je veľmi zložitá hybridná v kultúre. Mali by ste však vedieť, že rôznorodosť kvetinovej preferuje pôdu s dobrým zavlažovaním alebo s blízke umiestnenie podzemnej vody. Sucho pre jeho výhonky je škodlivé.

Pristátie

Pri pohľade z hrozna Floral sa odporúča na jar v pôde bez toho, aby sa akékoľvek hnojivá, pretože môžu ovplyvniť chuť vína. Ako podpora môžete použiť najjednoduchšie jednovrstvové strúhy. V južných regiónoch uplatňovaných tvoriacich vysoký kmeň. Pozemok na pristátie by mal byť slnečný a chránený pred silným vetrom.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

Kvetinová hybrid je charakterizovaná vlnkami. To znamená, že sú účinné a nevyžadujú ďalšie opelenie. Táto odroda kvitne, spravidla do začiatku júna. Kvetinové kefy na mladom úteku by nemali byť viac ako 0,7 a pre dospelých – 1.4.

Orezávanie

Povinné sanitárne orezávanie suchého a chorého úniku v páde sa praktizuje. Na jar sa uskutočňuje obriezka, aby sa vytvoril výnosný vinič. Pri odrode sa kvetinové odporúča, aby sa opustilo 4-6 očí na snímanie. Kríky by mali byť nestrážené, dobre vetrané a osvetlené.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Tento hybrid odoláva zimným mrazom do -25 stupňov. Ale mladé výhonky musia byť posilnené slamou, pilinou alebo smrekom rezancou. Dospelé kríky aj so silným vyhynutím sú dobre obnovené v jarnom letnom období.

Choroby a škodcov

Hrozí rôzne kvetinové, nepriťahuje škodcov. Mierna odolnosť (falošné trápenie) je 3 body. Ale je to slabo proti Oidium (plesne) a hnilobu sulfur.

Počas porážky Oidium, škvrny a sivasto-biele vznikajú na listoch a obličkách, celá rastlina sa zdá byť múkou. Pre prevenciu je potrebné spracovať rastliny s práškovou a fungicídmi. Vlhkosť a za studena prispievajú k vzniku šedej hniloby. Výhonky hrozna budú variť a umierajú. V preventívnych účele sa odporúča spracovať kríky fungicídov 4 krát za sezónu.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Ako viete, technické odrody hrozna nie sú vhodné na dlhodobé skladovanie. Kvetinová odroda nie je výnimkou. Dlhá doprava, ktorú prenáša príliš zlé.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: