Lenivý

 • Autori: Bayanova L. V., TOVITZOVA T. Ns., KNYAZEV S. D., FGBNU VNII Výber ovocných plodín
 • Sa objavili pri prekročení: BRADTORP X MINAI SCHMEYR
 • Rok predpokladov: 1995
 • Načasovanie dozrievania: neskorý čas dozrievania
 • Typ rastu: SILNORORAL
 • Výnos: Vysoká
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 2,5-3,1
 • Hodnotenie ochutnávky: 4.5-5
 • Epishers: Hrubá, rovná, svetla zelená, lesklá, béžová, so zlatým vrchom

Pozrite si všetky charakteristiky

Kultúra pri posudzovaní zápasov v auguste a na konci leta prináša dobrú úrodu. To umožňuje užívať lahodné, veľké a čerstvé plody na dlhú dobu. Je to kvôli neskoršiemu načasovaniu starnutia ríbezle a dostal jeho sonorózny názov – lenivý. Existuje však iná verzia pôvodu takého mena – kultúra je taká nenáročná pri odchode, tak chránená pred chorobami a ohováraním útokov, čo je vhodné na neopatrné rastúce natívne záhrady.

História odstránenia

Kultúra bola získaná na konci dvadsiateho storočia zamestnancami výberu ovocných plodín, keď sa zúčastnili. KNYAZEVA, L. Bayanova a T. ORELTSOVA. „Rodičia“ sa stali slávnymi odrodami Bradtorp a Minai Schmeyr. Currant Lazy sa vykonáva v štátnom registri v roku 1995., Odporúča sa pre kultiváciu v strednej, medevilijskej, Volo-VYATKA, severozápade, URAL regiónoch. To je jeden z najstarších a univerzálnych kultúr.

Popis odrôd

Kultúra je reprezentovaná silným žiariteľným kríkom rastúcim až 180 cm. Koruny zhrubne, dobre vočená konfigurácia. Spí sú trochu zakrivené, zahustené, hladké. Kôra mladých kríkov zelených odtieňov a starých hnedých sivých tónov. Konfigurácia v tvare obličiek, fialové ružové odtiene a stredné veľkosti, ktoré sa nachádzajú na pobočkách v asymetrickej objednávke. Listové dosky sú veľké, päť-weddable tvary, slaboworn, tmavo zelené odtiene, s malými rozšírenými handričkami okolo obvodu. Stredne veľké kvety, vo forme červeno-bielkov. Kvetenstvo sú priemerné, sú umiestnené na mierne zavesení, asi 8 cm dlhé, kefy, na ktorých sa vytvárajú až 8-9 bobule.

Z výhody kultúry si poznamenávame:

 • jednoduchosť základnej a starostlivosti;

 • Neskoršie starnutie;

 • Dobrý stupeň odolnosti proti mrazu;

 • vysoká úroveň výťažku;

 • Vynikajúce chuťové vlastnosti bobule;

 • Ochrana proti antraxu;

 • Univerzálnosť použitia ovocia.

Minusy:

 • nerovnomerné starnutie;

 • Rozmerová nehomogénnosť ovocia;

 • prítomnosť sklonu, aby sa vypadla z bobúľ;

 • Nízka úroveň ovateľnosti;

 • Neblokovacie ukladanie;

 • Kvôli tenkej šupke, ovocie nejdú na predaj, ale používajú sa na spracovanie.

Charakteristické pre bobule

BROUNDY BROUURE-BLACKU KULTÚRY majú zaoblenú konfiguráciu a tenkú, ale hustú pokožku. Hmotnosť veľkých bobúľ je v rozsahu 2,5-3,1 g. Zo suchého. Semená sú malé a ich malé. Nasýtená konzistencia.

V chemickej stanici, ovocie zahŕňajú: rozpustné suché kompozície – 13,7%, cukor – 8,8%, stupeň titračnej kyslosti – 2,8%, askorbínov – 117,4 mg / 100 g, antokyaníny – 115,4 mg / 100 g, lekoanocians – 321,0 mg / 100 g, katechíny – 237,9 mg / 100 g, p-aktívne kompozície – 674,3 mg / 100 g. Úroveň prepravy ovocia v technickej fáze starnutia je vysoká.

Chuť vlastnosti

Chuť vlastností bobule sú sladké s osviežovacou kyselinou. Ochutnávka v bodoch 4.5-5.

Dozrievanie a plodnenie

Kultúra začína ovocie na 2. ročníku po pristátí. Podmienky zberu – august. Obdobie peráčania sa tiahne v čase – s náležitým poľnohospodárskym inžinierstvom, trvá do 20 rokov.

Výnos

Vysoká výnosová kultúra – hladina výťažku média približne 110,5 c / ha (6,6 t / ha), 0,9 kg / kríky.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Úroveň skládky lenivej je 45%. Ale zvýšiť stupeň výnosu, odporúčame pristátie v blízkosti iných typov: Binar, Odazhbin, Mamkin Pilot, Bielorusko Sweet a ďalšie.

Pristátie

Výsadné sadenice sa môžu vykonávať na jar alebo na jeseň. Skúsení záhradníci však odporúčajú zvoliť si na jesenné obdobie. Ak budete postupovať podľa tohto odporúčania, a rastlinná kultúra v októbri (s výnimkou asi dva týždne pred vznikom prvých mrazov), potom budú mať mladí ľudia dostatočné časové obdobie na úspešné zakorenenie a prispôsobenie sa novým podmienkam. Pružina je plná skutočnosti, že korene nemusia mať čas na pasenie a vývoj sa začína príliš skoro.

Ak chcete získať slušné výnosy pre lenivé, vysoko kvalitné osvetlenie a spoľahlivú ochranu proti vetrom.

Pri výbere pristávacích oblastí je potrebné vyhnúť sa tvrdým pôdam. Počasie a slabo predĺžené pôdy, ktoré sú dokonale odovzdané vzduchom a vlhkosťou na korene. Optimálna úroveň kyslosti je indikátor v rozsahu 6-6,5 pH.

Kultúra musí mať navyše zodpovedajúci predchodca, ktorý bude mať možnosť vyhnúť sa infekciám s plesňovými infekciami. Tu sú vhodnejšie zimné a strukoviny. Smerovanie Odporúčame nákup v škôlkoch.

Pre výsadbu sadenice je špeciálny algoritmus.

 1. Tvoríme otvor s hĺbkou 35-40 cm a priemerom 50-60 cm. Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť 1 m a medzi radmi – 1,8-2 m.

 2. Labky, aby zaspali na 3/4 hĺbke úrodnej pôdy, miešajú sa s vedcom kompostu, 200 g superfosfátovej kompozície, ako aj 50 g dreveného popola.

 3. Znížím sading v diere, rovnomerne a jemne narovnali koreň pozdĺž dna. Strom musí byť upevnený pod uhlom 45 stupňov. A miesto tranzitu root v barel musí byť vyfúknuté o 5 cm pod hladinou pôdy.

 4. Odmietnutie zaspávaj pôdy zmiešané s kompostom.

 5. Zavlažovanie Vykonávame dva litre vody.

Pestovanie a starostlivosť

Úverová starostlivosť vykonaním, nevyhnutne dodržiavaním viacerých pravidiel.

 1. Ohromujúce kríky ich výrazne uvoľňuje, a začnú vyblednúť z nedostatku vody. Od začiatku marca a do polovice leta by sa sadenice mali zavlažovať 2 krát za 7 dní. Každý Bush vyžaduje až jeden vedro vody.

 2. Nutričné ​​kompozície pridali k vykládkaniu, keď pristávajú sadenice, chytí 2 roky. Na jar 3. ročníka sa používa močovina (40-50 g na 10 litrov vody pod jedným puzdrom). Vo veku 3-4 rokov, kríky potrebujú humus (8 kg na 1 m²), síra draslíka (30-40 g na 1 m²), dvojitý superfosfát (70-80 g na 1 m²).

 3. Prvé časové prerezávanie kríkov je vyrobené priamo za pristátím. Na stonkách by nemalo byť viac ako 4 obličky. Na nasledujúcej jeseň sa eliminujú všetky deformované a oslabené vetvy. V 4. roku rastu, sanitárne orezávanie kríkov.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Na ochranu kultúry sa používajú typické spôsoby a prostriedky na prevenciu s použitím insekticídov, fungicídov a ľudových prostriedkov. Okrem toho sa pravidelne zaoberajú čistením a horiacimi lístiami lístia, pôdy voľné, vykonávať mulčovanie.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Kultúra je dobre znížená nízkymi teplotmi do -34 ° C. Starné obdobia nie sú tiež desivé. Pred zimným obdobím by sa mali byť pripravení na chlad. Účelové činnosti sa vykonávajú po malom zmrazení pôdy (na povrchu zeme je vytvorená kôra). Po prvé, kríky sú zviazané s povrazom zo spodnej časti na vrchole drieku, aby sa zabránilo bodom vetiev pod hmotnosťou zrážok. Priestor v blízkosti pristátia sa čistí zeleninovým odpadom, takže na zime neexistujú žiadne škodlivé mikroorganizmy. Na vrchole kríkov sú pokryté hustým lôžkom z burnej alebo polyetylénu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár