Letný alkohol pre záhradu a záhradu

Ammoniak alkohol alebo amoniak pozostáva z dusičnanu amónneho obsahujúceho nitrleum. Je to nevyhnutná zložka pre správny rast a rozvoj vnútorného aj ovocia a bobule a záhradných rastlín. V alkohole amoniak má dusík, ktorý má formu amónneho, ktorá je ľahko absorbovaná semenáčikmi. Amoniak je k dispozícii a má nízku cenu.

Klady a zápory

Zmes amoniaku, ktorú používa záhradkári a záhrady, je tvorená pripojením nabíjaného plynu amoniaku s vodou. Látka sa predáva v lekárňach av obchodoch „záhradník“ ako 10% roztok amoniaku alebo alkoholu amoniaku. Výhody sú nesporné. Dusík je užitočný pre rôzne kultúry, najmä skoré jar. Približne 78% dusíka je k dispozícii vo vzduchu, ale pre rastliny je k dispozícii v ľahko prepustenej forme z pôdy. Skrinky sú lepšie absorbované zo zeme. S dostatočným obsahom tohto stopového prvku, vzhľad rastlín poteší oko. To zaručuje nasýtenú farbu listov, ich masívnosť, tvorbu veľkého počtu kvetov a blokovania.

No reagovať na liečbu ammóniového alkoholu všetky ovocné stromy a bobule kultúry začínajúce na jablko, hruška, odtok, marhule a končiace s malinami, ríbezle, blackberry, jahody. Ale niektoré rastlinné kultúry, ako sú papriky, zmes amoniaku môžu poškodiť. Po vykonaní amoniaku na zem pod touto zeleninou sa koná postupná oxidácia zeminy. Pristátie trpí a ich rast sa stláča v dôsledku nadmerného dusíka.

Liečivo sa má aplikovať spolu s kyselinou, napríklad citrónom.

Aplikácia ako kŕmenie

Letný alkohol sa používa v záhradníctve v prípade, keď rastlina zažíva deficit zlúčenín dusíka. S nedostatkom dusíka, vzhľad rastlín sa mení. Listy suché alebo bieli v koreňom rastliny. Toto podlieha dospelým a mladým pristátiam. Kmeň je riedený, listy sú menšie, rast rastliny spomaľuje alebo zastavuje, vo všeobecnosti. Kvety a ovocie sa nevytvárajú. Takéto oslabené rastliny sú vystavené chorobám a hmyzom hmyzom.

Ročník bude ohrozený. Niektorí záhradníci a záhradkári na chate začínajú kŕmiť rastliny dusičnanu amónneho. Ale toto minerálne hnojivo je schopné nasýtiť rastliny s dusičnami, z tohto ovocia niektorých zeleniny a ovocia bude škodlivé pre ľudské zdravie. A z amoniak alkohol sa to nestane. Plody vďaka AMYA, mnohé proteínové komponenty sú prevzaté z pôdy. V dôsledku toho sa získajú veľké veľkosti ovocia, bobule, zeleniny a elasticita ovocia sa zvyšuje.

Je možné kŕmiť sadenice roztokom amoniaku ako striekaním v lístiach a zavlažovaním roar zóny. Dusík, ktorý sa nachádza v zložení ammonického alkoholu, je takmer okamžite absorbovaný kultúrami a má priaznivý vplyv na ich vegetáciu.

Pracovná zmes na zavlažovanie rôznych rastlín robí väčšiu koncentráciu ako pri kŕmení koreňa. Je chované v nasledujúcich proporciách: 5 ml amoniaku Pridať do 1 l vody. Spracovanie záhradných a záhradných sadeníc stráviť 1 krát týždenne.

Extrakčné rastlinné kŕmenie zmesou amoniaku trávi tak často ako root. Príčiny môžu byť:

 • kultúra kŕmenia;
 • Prepustenie hornej pôdy, pri liate nalievanie dažďov.

Striekanie sa vykonáva pomocou záhradného vybavenia (postrekovača), chrániace orgány videnia a dýchania s ochrannými okuliarmi a maskou. Na zalievanie pod koreňom sadeníc, musíte pripraviť nasledujúce zloženie: 3 st. Lyžice ammonického alkoholu pridávajú do nádoby s 10 litrami vody. Tento roztok zavinený kultúry nie viac ako 1 krát týždenne. Spálené hnojivo by sa malo vyrábať, keď je zem surová a mokrá. Hnojivo bude tak lepšie absorbovať. Môže byť použitý zavlažovanie alebo kruh. V záhradníctve sa odporúča, aby hnojivo, takže vybranie 5-10 cm.

Takýto postup nemožno vykonať so všetkými pristátiami. Existuje šanca na poškodenie koreňového systému závodu.

Používať proti škodcom

Dusičnan amónny causticky vonia. Táto vlastnosť môže vystrašiť škodcov, bez ohľadu na to, aká sila bude saturácia lieku. Ammona alkohol zavádza respiračné orgány hmyzu do paralýzy stavu s následnou smrťou. Škodcovia sú veľmi citlivé na vonky, majú jemnú vkus. Preto, zatiaľ čo zápach amoniaku nezničí z ošetreného pristátia, paraziti nebudú zaútočiť.

Prečítajte si viac  Tomato Apple Lipetsky

Pracovný roztok sa pripraví pred priamym použitím. Faktom je, že vôňa dusičnanu amónneho rýchlo sa odparuje z vareného roztoku. V súvislosti s vulgárnosťou amoniaku sa mydlo pridáva do hereckého roztoku, vydry na strúhanku. SOAP ROZPOČET LIKVIDUJE OPRAVÝCH POVRCHOVÝCH ZARIADENÍCH rastlín, ktoré predlžujú účinok účinnej látky. Zmes amónne sa používa v boji proti parazitom ako larvy nechty, weevil, slimákov, medveďov, drôtu, mravce, krížové lietadlo. Sanitárne a hygienické udalosti z škodlivého hmyzu sa vykonávajú v zamračenom počasí alebo po západe slnka, keď teplo spal. Dusík absorbovaný do listov a rastlín po 40 minútach.

Z larvy nechty sa pripravuje „amoniak voda“. Je vyrobená z dusičnanu amoniaku a vody. U 10 litrov vody rozpúšťa 200 gramov dusičnanov a dôkladne premieša do úplného rozpustenia. Táto dávka je dosť pre 1 štvorcový. m Pripravené zadržanie. Spracovanie Grokes Stráviť 3-4 mesiace pred pristátím rastlín. Pozemok pod budúcou záhradou je kvapkajúci a zavlažovaný vareným riešením. Táto metóda vám umožňuje zbaviť sa lariev Khrushche na dlhú dobu, až niekoľko rokov.

Aby ste zabránili vzniku weevil na vykládky, potrebujete vopred skoré jarné postrekové sadenice so zmesou amoniaku a vody. Pripraví sa nasledovne: V vedre vody sa rozpustí 2 st. Lyžice prípravy. V boji proti slimákom sa používa 25% roztok amoniaku. Litr tohto prostriedku sa musí zriediť v vedre vody.

Takýto koncentrovaný roztok sa spracuje s krajinou po vyčistení kapusty, nalievanie do trhlín. 10% liek pridávanie slipov. Voliteľná voda sa užíva 1 liter amoniaku. Toto pracovné riešenie striekacie postele s pristátiami.

S pomocou Všaya môžete vystrašiť medveď. Mokré handry s koncentrovanou zmesou lieku a vyložte pozdĺž pristátia, alebo vypnúť nura hmyzu škodcov. Boj proti drôtu, ktorý je škodlivým škodcom pre korene sadenice paradajok a papriky, je zalievanie rastlín s roztokom 10 ml amoniaku rozpusteného vo vode v 10 l. Hniezdo mravcov v záhrade alebo v záhrade je zničená zmesou 100 ml liečiva, zriedená vodná vedro. Makushka Anthill sa odstráni naberkou a kvapalina sa naleje do jeho stredu.

Keď sa na kapusty, reďkovky, horčica, listová repa bola napadnutá krížovou blšou, je potrebné vykonať spracovanie nasledujúcej zloženia: \ t

 • 2 st. lyžice amoniaku;
 • polovica šálky obyčajného tekutého mydla;
 • 10 litrov vody.

Všetko je zmiešané a naleje sa do postrekovača, s pomocou spracovania nielen rastliny samotného, ​​ale aj pôdy priľahlej k nej. Na účely pomalého odparovania dusíka, pôdne mulčovanie. Pomenovanie alkoholu pomáha aj s exilom móla. V tomto prípade to pomôže nezriedenému amoniaku. Mokré kúsky wattov s koncentrovaným amoniakom a dajte ich do škrtiach. Zem zaspáva zhora. Mals sa nepáči žieravosť „amoniakovej vody“ a opustí pozemok navždy.

Ako inak môžete použiť?

Existuje niekoľko ďalších situácií, keď amoniak je jednoducho potrebný rastlinami.

Liečba semien

Príprava 10% koncentrácií sa uskutočňuje prípravky na siatie semien rastlinných plodín s hustým plášťom. Patrí medzi ne tekvica semená, cucchini, uhorky. V tomto prípade spôsob amoniaku pre-zničí shell semien a rýchlo klíčia.

Pri vykonávaní tejto udalosti sú semená usporiadané s pevnou vrstvou na plochom povrchu a pipetou sa kvapkajú na každej kvapke amoniaku alkoholu.

Pre sadenice

„Amónna voda“ sa používa na zavlažovanie sadeníc kvetov a zeleniny. Ak rastliny sa zastavia v raste, a sú zožlčaté listy, je potrebná liečba dusíkatých hnojíva. Na tento účel sa sadenice organizujú zalievanie a striekanie 1 krát týždenne zmesi amoniaku v pomere: 15 ml liečiva na 5 litrov vody. Po kŕmení sadeníc na určité časové obdobie zlepšuje jeho stav.

Prečítajte si viac  Cherry Bull Heart

Pred výsadbou sadeníc je potrebné vykonať dezinfekciu so slabým roztokom nádrží a boxov amoniaku pre mladé rastliny. Signoty hovoria, že hnojivo je zmes amoniak, vylučuje vývoj plesňových ochorení (plesní, fytoofluoróza) a množstvo prázdnych klesá. Každý týždeň je potrebné kŕmiť každý týždeň po výstupe zo skutočných listov s roztokom 1 lyžičky lieku na 1 liter vody. Zalievanie výrobkov pod koreňom, snaží sa neublížiť listy a stonky sadeníc.

Ako spracovať rôzne rastliny?

Niektoré kultúry nemajú radi zvýšenú obsah dusíka. Patrí medzi ne: root (repa, mrkva), kukurica, ríbezle, gooserry, jablkový strom. Bežné rastliny, ako je hrášok a fazuľa, dusík nie je potrebný, pretože sami to absorbujú z atmosféry a obohacujú pôdu cez korene.

Pre rôzne plodiny môžete použiť univerzálnu „amoniakovú vodu“. Na to, polovica vedra teplej vody je chovaný 3 st. Lyžice prípravy. Miešanie jedálenskej lyžice amoniaku v vedre s vodou, dostaneme slabú vodnú zmes amoniaku. Je vhodný na zalievanie a striekanie ríbezle, kôpier, baklažán, cuketa. Najväčšia koncentrácia ammonického alkoholu pre rastliny: 5 ml amoniaku na liter vody.

Jahod

S cieľom získať dobrý jahodový zber, zaistite ho z parazitov, je potrebné použiť vodný roztok 10% amoniaku. Ak chcete získať najlepší výsledok, spracovanie a kŕmenie jahôd „amoniak voda“ sa musí vykonať 3-krát za sezónu. Počiatočná liečba sa vykonáva skoro na jar, aby sa zbavili škodcov ohromených škodcov a ich larvy, plesňou a infekčnými chorobami. Dusík je tiež určený ako potrebný stopový prvok na pestovanie zelenej hmotnosti rastliny. Na prípravu roztoku vezmeme 10 litrov vody, 1 liter roztoku mydla, 40 ml ammonického alkoholu s koncentráciou 10%.

Toto prvé spracovanie sa vykonáva začiatkom apríla. Po ňom musíte naliať jahody na zostávajúce riešenie na listoch, nespôsobil chemické napálenie. Následná liečba sa vykonáva po kvitnutí kultúry na ochranu pred škodlivým hmyzom, najmä Weevil. Na túto liečbu berú najviac koncentrovaného roztoku v dávke 3-percentuálnej zmesi „amoniakovej vody“. Posledný podávač sa uskutočňuje po ukončení zberu.

Aby rastlina obnovila silu a položila obličky na bobule v budúcom roku, je rozvedený v vedre vody 3 st. lyžice amoniaku a 5 kvapiek jódu.

Uhorky

Je potrebné kŕmiť uhorky po celom rastúcom sezóne od vzhľadu prvého reálneho listu a končiacim tvorbou. Pracovné riešenie je vyrobené z 1 lyžičiek amoniaku a 1.5 litrov vody. Krmivo koreňového zavlažovacieho spôsobu.

Ropy

Táto kultúra je kŕmená a spracovaná z škodcov v troch etapách.

 • Skorá jar. Pripravte roztok normálne: 30 ml amoniaku na vedre vody. Naleje pod koreňom 5 l zmesí na každom kríku. Na konci podujatia sa Malina okamžite napojí čistou vodou, takže neexistuje žiadne chemické popáleniny rastliny.
 • Pred kvitnutím malín. Zmes sa skladá z vodného veže, 45 ml amoniaku a 200 gramov popola, čo je zdrojom draslíka. Účinok malinového kŕmenia.
 • Jeseň alebo predbežné spracovanie. Voda sa vezme v množstve 10 litrov, rozvod 45 ml 10% roztoku amoniaku.

V prípade bočného malinového načasovania nie je potrebné vyrábať.

Cibuľa a cesnak

Zelenina, ako je cibuľa a cesnak, dobre hovoria dobre na kŕmenie amoniaku. Dávkovanie sa skladá z 10 litrov vody a 3 st. Lyžice alkoholu amoniaku.

Vyrábať zalievanie pracovným fluke. Môžete dosiahnuť:

 • EXTRAXORNICKÉ A POTREBY;
 • Dezinfekcia z parazitov hmyzu.

Paradajky

Táto rýchla kultúra sa spracuje s ammonickým alkoholom za dvoch podmienok.

 • V prejave charakteristickej znaky nedostatku dusíkatých zlúčenín. Zmes na hnojivo sa pripraví v dávke: 1 st. Lyžica amoniaku pre 2 litre vody. S pozitívnou dynamikou by sa malo zastaviť kŕmenie.
 • Urýchliť zrelosť neskorých paradajok, neskoro jeseň. Zavlažovanie sa vyrába „amoniak voda“ v podiele 10 litrov vody o 10 ml amoniaku.
Prečítajte si viac  Všetko o Cherry a Cherry Hybridy

Miestnosti kvety

Amónna voda sa používa na zavlažovanie a striekanie domácich rastlín s nedostatkom dusíkatých zlúčenín a hmyzom napadnutia hmyzom škodcov. Pracovné riešenie pozostáva z 30 ml ammonického alkoholu a litra vody. Pri zožltnutí ložiska rastlín, sú napojené v zóne praženia. Striekanie na hárku. Po spracovaní takmer okamžite sa listy utierajú navlhčenou handrou. Pri spracovaní domácich rastlín by sa malo pozorovať zmes amoniaku s vodou. Tento postup je nevyhnutne vykonaný v miestnosti s otvorenými oknami. V čase transplantácie vnútorných rastlín, kvetináče na pristátie sprej s rovnakým pracovným riešením „amoniakovej vody“. Zariadenie petunia často nielen v záhrade, ale aj doma na balkóne alebo terase.

Ak sú kvety zle rastú, sú kŕmené špeciálnymi hnojivami, ktoré majú dusíkové zlúčeniny v ich zložení. Takéto hnojivá zahŕňajú dusičnan amónny. Varené riešenie 10 litrov vody a 1 polievková lyžica hnojiva napojená stretnutia Clash Petunia. Po tom, rastlina sa vyskytuje v zelených hmotoch a tvorbe púčikov. Počas letnej sezóny, Petunias trávia trikrát postrek (extrakčná návnada) s roztokom vápnika pľuvania: 2 gramy hnojív sa rozpustí v vedre vody. S zlým rastom sadeníc petúnov sa mieša vodným roztokom v zmesi s minerálnymi hnojivami. Patrí medzi ne energia a fytosporín. Je to dosť 1 polievková lyžica riešenia na malom hrnci s semenárom, takže rastliny pôjdu do rastu a boli odolné voči rôznym ochoreniam.

Iný

Záhradná jahoda prakticky neabsorbuje amoniak dusík. Ale spracovanie mnohých škodcov s roztokom amoniaku je priaznivo ovplyvnené. A takéto dezinfekčné stroje sa vykonávajú trikrát počas letnej sezóny.

 • Pri prvom časovom spreje pri vytváraní listov. Urobte zloženie: voda – 5 litrov, amónia – 1.5 st. Lyžice a 100 gramov domácnosti.
 • Druhýkrát, čo spracovanie prechádza po kvitnutí na ochranu námorníka. Použite „amóniovú vodu“ od polovice vodného vežeru a 20 ml liečiva.
 • Tretíkrát sa liečba vykonáva na jeseň na prípravu rastlín na zimu. Vezmite: 5 litrov vody, 2 ST. lyžice amoniak a 3 yód.

Bežné chyby

Pri použití roztoku amoniaku môžete dovoliť nejaké chyby.

 • Neproblé vybraná koncentrácia. Ak je pracovná zmes malá intenzita, toto spracovanie bude zbytočné. Keď je nasýtenie roztoku amoniaku vysoká, riziko vzniká na spálenie listov a koreňov rastlín.
 • Mnohé procedúry. Výhodný časový interval medzi ošetrením plodín „amoniak voda“ – 7 dní. V opačnom prípade je možné znížiť rastlinu s dusíkom.
 • Aplikácia príkladnej zmesi. Amoniak – to je rýchly stravovací plyn. Rozvedený maltový roztok sa musí použiť okamžite. Ak sa aplikovalo za deň alebo dva, potom spracovanie nič nedá.
 • Pečenie kŕmenia v momente ovocia. Hnojivá dusíka sú potrebné pre sadenice počas obdobia rastu a pred tvorbou ovocia.

Potom nestojí za kŕmenie dusíkom, pretože rastliny trávia zdroje na tvorbu ovocia, a nie na potápaní koruny.

Keď nemôžete používať amoniak?

Pri uplatňovaní alkoholu amoniaku existujú určité obmedzenia.

 • Dezinfekcia Amoniak nestrácajte na horúcom dni. Môžete to vyblednúť s pármi a dostať otravu. V daždi „amóniová voda“ sa tiež nepoužíva, pretože v tomto prípade ho okamžite umyje vodou.
 • S vysokým arteriálnym tlakom a príznakmi ťažkostí, nie je možné pracovať s liekom.
 • V miestnostiach so zatvorenými oknami a dverami nie je možné vykonať prácu s amoniakom.
 • Spolu s liekmi obsahujúcimi chlór sa nemôže použiť voda amoniak. Je lepšie si vziať domácnosť.
 • Je potrebné chrániť orgány vízie a dýchacích ciest na prostriedky individuálnej ochrany: okuliare, respirátor a gumové rukavice.
 • Práca s amoniakom netrávte spolu s deťmi.
 • Od okamihu tvorby grénov a ovocia, kŕmenie dusíkatých hnojív.

Na získanie bohatých a vysoko kvalitných výnosov sa liek musí použiť v určitej koncentrácii a podľa harmonogramu kŕmenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: