Malina

  • Bery: Jasne červená
  • Chuť: sladký
  • Čas dozrievania: priemer
  • Hmotnosť bobule, g: 7-12
  • Výnos: 4 kg s kríkom
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Vysoká, -30 ° C
  • Účel: Na spotrebu v najnovšom formulári a všetkých typoch domáceho spracovania
  • Umiestniť disembarking: Útulný, chránený proti vetru
  • Obdobie plodovania: Jún August
  • Krvácanie: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina je jednou zo záhradných plodín, ktoré sa dlhú dobu pestujú. Nie je to len chutné, ale má tiež množstvo užitočných zdravotníckych vlastností. Medzi mnohými odrôd pridelenými malinami.

História odstránenia

Rybárska trieda je odstránená v Rusku koncom 90. rokov dvadsiateho storočia na Inštitúte záhradníctva VSPC pod vedením. Kichina.

Popis odrôd

Raspberry – ker, ktorý je zástupcom rodiny rustikálnych. Odroda je schopná vytvárať kmeň, pretože na výhonkoch sú vytvorené krátke medzery, najmä veľa z nich sa deje v hornej časti. Kvôli vzhľadu sa rastlina nazýva Malina Tree. Bush je malý, jeho priame stonky vyrastú a dosahujú výšku od 150 do 170 cm. Hroty na stonkách sú prakticky nie. Top, trvanlivé, elastické a reprodukčné. Hrubé listy rastú na stonkách, ktoré majú silnú vlnitú listovú dosku tmavozelenej. Ovocné maliny začínajú na druhý rok po pristátí. V južných regiónoch, plodenie začína v prvom roku kvôli teplostnej klíme. Potraviny sa používajú v čerstvej forme a v konzervovaní.

Načasovanie dozrievania

Raspberry Fertility obdobie začína júnom a končí v auguste. V strednom pruhu bobule začínajú dozrievať koncom júna – začiatkom júla.

Rastúce regióny

Môžete pestovať maliny v južnom a v severných regiónoch, pretože táto trieda má vysoký odpor mrazu.

Výnos

GRAND FORMY TIGORY – HIGHT. S dobrou agrotechnickou starostlivosťou z jedného kríka, záhradníci zbierajú až 4 kg bobule, toto číslo je vyššie ako ostatné odrody strava.

Bobule a ich chuť

Malérie sú veľké, ich hmotnosť je od 7 do 12 gramov. Sú známe svojou chuťou, chuť je sladká s veľmi vyslovenou príjemnou vôňou. Bobule rastú vo forme ruky, ale dozrievanie sa vyskytuje nerovnomerne. Jedna kefa obsahuje od 6 do 9 plodov. Bobule sa vyznačujú stupňovou tvarom svetlej červenej farby. Bobule šťavnatý s hustou buničkou, ktorá umožňuje, aby bola uložená na dlhú dobu a prepravovať na dlhé vzdialenosti bez toho, aby ste stratili chuť. Počas zbierky bobule zostávajú suché a dobre oddelené od mrazeného. Po dozrievaní bobule sa nezobrazia a môžete visieť na kríku.

Vlastnosti pestovania

Môžete rásť so samostatnými krídlami a teplo. Priaznivý čas pre deembodies – od polovice septembra na začiatok mrazov, na jar začnú závod v polovici marca a skončiť na konci apríla. Pri pristátí niekoľkých kríkov je potrebné pozorovať vzdialenosť od seba asi 1 meter. Pred pristátím koreňov, musíte sa držať, zatiaľ čo v riešení kravy. Dobre s Bushom nie je Tamping, krajina sa nalial hormsterom.

Výber miesta a prípravy pôdy

Ak chcete pristáť, mali by ste si vybrať útulné miesto, ktoré je dobre chránené pred vetrom. Návrhy a silné vetry nepriaznivo ovplyvňujú výnos tejto odrody. Zem by mala byť hladká a dobre osvetlená slnkom. Prebytočná vlhkosť nepriaznivo ovplyvňuje kríky, takže miesto by sa nemalo prijať vodou. Pôda pod pristátím by mala byť priepustná a úrodná, kyslosť – neutrálna. Ak pôda nie je veľmi úrodná, potom pred výsadbou by sa mala zúčastniť a vyrobiť organické hnojivá (od 10 do 12 kg na 1 m2), sulfát draselný – 50 g, superfosfát – 100 g. Ak je pristátie naplánované na jeseň, potom jar bude dobré spievať kúsok boban rastlín.

Orezávanie

V triede, vrchnáze vo výške 50 cm v máji-júni štipka vrcholy výhonkov, táto metóda vám umožňuje aktívne rásť bočné výhonky, opäť rastúce výhonky tiež štipka v rovnakej výške. Táto metóda sa nazýva „dvojité prerezávanie“. Ak to urobíte, mladé výhonky majú čas rásť do zimy. Existuje ďalší spôsob, ako orezávanie: V nadmorskej výške 1.3-1,5 m, ročné výhonky, bruté, slabé a zlomené sú odstránené, odchádzajú na krídle od 4 do 6 najsilnejších výhonkov.

Zavlažovanie a kŕmenie

Stupeň sucho odolné, nemá rád, keď je vlhkosť hľadená dlhú dobu, takže to nestojí za zalievanie počas dažďov, inak sa korene začne hniť. V suchom počasí zalievanie 1 krát týždenne.

UPOZORNENIE by sa malo vykonávať v 3 etapách. Prvýkrát na jar, keď obličky začínajú kvitnúť. Pre kŕmenie, infúzia kovboja, mletie dusíkatých hnojív, močovina. Druhýkrát, keď začína púčiky. Použite hnojivá, ktoré obsahujú dusík, fosfor, draslík. Tretíkrát – na jeseň, keď končí vegetatívne obdobie.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Od najrýchlejšieho zimného odhodného stupňa a pohybuje sa veľmi dobre na teplotu -30 stupňov, potom sa nemusí prístrešok pre zimu nevyžaduje. Výhonky malinového ohybu na zem, pomôže sa dostať dobre v regiónoch s ťažkým vetrom.

Choroby a škodcov

Odroda je v poriadku s útokmi škodcov a chorôb. Prevencia by mala vykonávať spracovanie Kemifos, Fufanon Bush, Copper Vitriol. Ak sa objavia poškodené výhonky, mali by byť orezané. Aby sa nevyvinulo larvy chrobákov, zem musí byť uvoľnená.

Reprodukcia

Malina Strenikov Nultiless. Najlepší čas pre obrobku Chenkov – od konca mája do začiatku júna. Reprodukcia sa koná v niekoľkých etapách. Ak to chcete urobiť, vyberte si silný a zdravý jeden rok útek, odstráňte všetky listy z neho. Rozdeľte pobočku do niekoľkých častí, odchádzajte na každé 2-3 obličky. Ostrý nôž robí niekoľko rezov na dne každej kutikuly, potom ponorenie do „Korninn“, môžete použiť iný rastový stimulátor. Potom sú odrezky vysadené do pôdy na štvrtine dĺžky rezania. Je dôležité si uvedomiť, že pôda musí byť mokrá, takže to bude správne z odrezkov robiť malý chlap.

S dobrou starostlivosťou bude Malina potešiť lahodné bobule, ktoré môžu byť konzumované v čerstvej forme, je vhodný na konzervovanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: