Malina Arbat

 • Autori: Moskva, Záhradníctvo Institute (VSPC), prof. V.V. Pin
 • Oprava: Áno
 • Bery: Tmavo červená
 • Chuť: sladký
 • Čas dozrievania: Stredne skoro
 • Hmotnosť bobule, g: 4-12
 • Výnos: 5-6 kg s krovím
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Stred
 • Účel: Čerstvé použitie a pre všetky druhy domáceho spracovania
 • Obdobie plodovaniaOd prvej tretiny júna

Pozrite si všetky charakteristiky

Existuje veľký počet odrôd sladkých bobúľ. Z nich všetky Malina Arbat vyniká viac ako presvedčivý. Záhradníci sa musia vysporiadať s jeho vlastnosťami, nuansy bobúľ a odtlačky pestovania.

História odstraňovania odrôd

Stupeň Arbat bola vytvorená v Inštitúte Moskvy Gardening. Malina Arbat sa stal výsledkom hybridizácie škótskych odrôd. Chovatelia sa snažili pesnosť a zvýšiť veľkosť jednotlivých bobúľ. Výsledok bol prezentovaný v roku 1988. V štátnom registri Arbat urobil v roku 1996.

Popis odrôd

Načasovanie dozrievania

Táto Raspberry trieda patrí do strednej ageovej skupiny. Tvorba bobúľ začína od 1. do 10. júna (ak je priaznivé počasie). Normálne zbierajte 4-5 výnosov počas sezóny. Končí sezónu v auguste. Osobitné termíny sú určené podmienkami meteo.

Rastúce regióny

Hlavné prekážky pre rast Raspberry Arbat takmer po Rusku. Odolnosť proti mrazu je však stále dosť obmedzená. V URALI, v oblasti Leningradu a na iných chladných miestach potrebujú osobitné opatrenia na kultiváciu tejto odrody. Porušenie základných odporúčaní ohrozuje pohyb.

Výnos

Tvorcov triedy vyhlasujú, že jeden Bush prináša 5-6 kg bobule. V porovnaní s inými odrodami je slušná. Nárokovaný zber nie je okamžite dosiahnutý, ale počas sezóny. Kostyanki sa líšia hustota. Pretože predčasný opuch je vylúčený.

Bobule a ich chuť

Malina z tejto odrody maľoval v tmavom červenom tóne. Podlhovastý kužeľ vyzerá krásne. Hmotnosť jedného plodu sa pohybuje od 4 do 12 g. Sladká buničina pevne. Jej tiež chvála pre charakteristickú arómu malín.

Vlastnosti pestovania

Výber miesta a prípravy pôdy

Vzdialenosť medzi rastlinami sa pohybuje od 70 do 150 cm. 1. 1. merač povolený na zasadnutie nie viac ako 8 kríkov. S veľkými výsadbami musí ulička minimálne 2,5 m. Odporúča sa zasadiť kultúru na úrodné hlinky a spúšte. Neprijateľná úzka kultivácia strúhaných a jahody.

Odporúčania:

 • Hĺbka pristátia – 30 cm;

 • Vybavenie sedenia s tehlou alebo inou drenážou;

 • Pridanie úrodnej pôdy.

Orezávanie

Tento postup vedie na jeseň. Vyčistite spoliehať sa zastavil ovocie výhonky. Sú nevyhnutne odstránené pod koreňom, aby ste eliminovali znovuzrodenie na rovnakom mieste. Čerstvé pigovo v auguste by mali byť očkované 10-15 cm. To pomôže zintenzívniť rozvoj Wilk kríkov a zvýši celkovú produktivitu. Jarné orezávanie sa nevyžaduje, ale žiaduce.

Zavlažovanie a kŕmenie

Tieto postupy sa snažia spojiť. Zakladanie by nemali byť časté, ale založené s penetráciou vody o 55-60 cm. Viac a viac záhradníkov má tendenciu kŕmiť Arbat len ​​organickým. Na prevenciu ochorení v pitnom roztoku sa pridá kyselina boritá. Vodotesné zavlažovanie sa vykonáva na jar a jeseň. Extra-root podávače prípustné len po západe slnka, v pokoji av neprítomnosti zrážok.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Požiadavky na zalievanie z tejto odrody sú významné. Krátke sucho možno zažiť bez významných stratách pre výnos. S zimnými teplotami do -30 stupňov je zaručená konzervácia rastlín. Najlepšie a prúdiť, nie sú veľmi potrebné. Ale na miestach, kde sú silnejšie chladné splnené aspoň pravidelne, vyžaduje sa podlahová práca.

Reprodukcia

Malina Arbat možno vynásobiť všetkými metódami, ktoré sú k dispozícii pre tento druh. Použitie koreňového potomstva a rozdelenia kríka je pomerne efektívne. Potrebujú pracovať alebo na samom začiatku jari, alebo na konci jesene. Ovocie Raspberry sa nezdá. Svietidlá z počiatočnej rastliny sú správne ako oddeľovanie jeden rok po začiatku pestovania. Správne sa spoliehať na plodenie v druhom roku po výsadbe vynásobených častí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: