Malina Bristol

 • Oprava: Áno
 • Bery: Čierna so sivým raidom
 • Chuť: sladký
 • Hmotnosť bobule, g: päť
 • Výnos: Až 5 kg s kríkom
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy, až -29ºС
 • Účel: Čerstvé použitie, recyklácia a zmrazenie
 • Obdobie plodovania: v júly
 • Krvácanie: Áno
 • Stupeň výnosu: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Malina nemusí byť vždy len červená, existujú aj iné farby, napríklad čierne. Malina Bristol je jedným z jasných zástupcov tohto druhu. V tomto článku zvážte opis odrody, výnosu, zvláštnosti pestovania, reprodukcie.

História odstraňovania odrôd

Raspberry Bristol bol prvýkrát pestovaný v roku 1934 v New Yorku v Ženevskej záhradnej stanici.

Popis odrôd

Raspberry Bristol má silný koreňový systém, bez aktívneho uvoľnenia nových prasiatok. Kríky dosahujú výšku 3 m, svoľníctvo, v celej viniči sú hroty. Svietidlá vo veku z jedného roka sú veľmi tenké a majú charakteristickú chybu. Dvojročné sadenice sú už rozlíšené zhutneným viničom a hnedým nádychom, strata na Lázách sa stáva viac.

Iskry sú striekajúce a horná časť je naklonená na zem. Tmavo zelené odtieňové lístie, stredne veľké a vlnité.

Kvety sú kombinované do kefy 5-10 kusov.

Pozitívne strany maliny:

 • dobrý koreňový systém;

 • Nevystrašuje sa na stránke;

 • Bobule sú dobre pripojené k ovocím, takže sa neprajejú pod ich hmotnosťou.

Načasovanie dozrievania

Rozmanitosť je odstránená, takže rastúca sezóna je veľmi roztiahnutá. Prvé plody dozrievajú do stredu – koniec júla a naďalej sú korunovaní až do konca augusta.

Výnos

Výnos Maliny Bristol je veľmi vysoký, z jedného kríka sa chystá na 5 kg bobule.

Bobule a ich chuť

Ovocie sú veľké, tvaru bližšie k kruhu, s hmotnosťou do 5 g. Odtieň plodov čierna s charakteristickými šedej raid. Buničina elastických a šťavnatých, vďaka tomu bobule nestratia svoj tvar aj po zmrazení.

Ochutnať bobule sladké s druhou medovej ponúk.

Vlastnosti pestovania

Žiadne špeciálne agrotechnické požiadavky. Malina bude rásť kdekoľvek za akýchkoľvek podmienok. Ale stále by ste mali nasledovať niektoré pravidlá zbierať dobrú úrodu.

Pôda musí byť mäkká, uvoľnená, s malým množstvom ílu, so slabým obsahom kyselín. Voda by nemala byť opečiatkovaná vo vybranej oblasti.

Výber miesta a prípravy pôdy

Miesto musí byť zvolené solárne, na južnej strane záhrady. Stránka by nemala byť veľmi zmrazená vetrom alebo návrhmi. Black Raspberry sa dostane dobre s červenou, ale netoleruje blízky sused s blackberry.

Funguje tiež dobre s obiliami a strukovinami, pretože sú bohatí na dusík.

Je potrebné sledovať malinové pobočky a trávu. Preto je vzdialenosť medzi krídlami v priemere 0,8 m a šírka medzi radmi 2 m.

Hromada sadeníc stojí za kopanie 0,5-0,8 m v hĺbke a 0,5 m v priemere. Surby sú vysadené zo severu na juh. Pôda musí byť prepracovaná s podávaním a dávať odpočinok do pôdy dva týždne. Potom sa semenáčiky úhľadne vysadili v diere a zem je roztrhaná. Po vyvolení by mal byť každý výsledný otvor hojne vylievaný vodou.

Orezávanie

Rose v Raspberry rastie rýchlo, je to veľmi tenké, takže potrebuje včasné orezávanie a podväzok na trellis.

Na jar to stojí za to orezať všetky mrazené výhonky a tie, ktoré sú ohromené škodcami.

V lete na konci júna – začiatkom júla stojí za to vyrezať všetky mladé ročné výhonky o ¼ časti. Je potrebné, aby sa na budúci rok výhonky začali ovocie.

A posledné orezávanie sa vykonáva na jeseň až do prvej mrazy. Je potrebné odstrániť všetky staré vetvy, výhodne pod koreňom. A zdravé vinice skrátiť dĺžku až 2 m.

Zavlažovanie a kŕmenie

Malina Bristol nie je tak náročný na časté zavlažovanie. Malo by sa pozorovať, najmä po začiatku kvitnutia, v priemere je od 2 do 4 lyžíc pod každým krovím. Ak existuje veľa zrážok, potom to nie je užitočné na vodu kríky.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Tento druh má vysoký odpor mrazu, ale stále závisí od rastúcej oblasti.

V južných regiónoch môže byť Malina jednoducho odišla na Trellis bez vášňového pokrytia, ale korene by sa mali meditovať v prípade, ak sneh nebude.

V severných regiónoch stojí za to zakrývať maliny, je možné ho začať pred prvým mrazom. Je potrebné odstrániť vetvy z choler a otočiť ich, potom prepojiť NETUGA lano, a zaspávať mulčovanie, najlepšie zo všetkých miláčikov, súčasne by sa pílky nemali zaspávať, pretože pohybujú vlhkosť. A až po tom, že kríky musia byť izolované vášnivým povlakom alebo poľnohospodárskym.

Reprodukcia

Vzhľadom k tomu, Raspberry Bristol nedáva žiadny koreňový riadok, potom sa na chov typu záhradkárov používa čínska metóda chovu.

Po ukončení sezóny, keď je celá úroda zostavená, mladé výhonky jemne naklonené na zem a štipku. Je to najlepšie, aby to urobilo malú drážku, spustite uniknúť a nalejte vrstvu Zeme na 10 cm.

Zdvihnite hornú časť úniku cez zem a trochu zabaliť pozdĺž špeciálneho klepadla uviaznutého v zemi. Môžete sa viazať útek, ak to nedrží.

Až do prvých mrazov je nový útek izolovaný so srdiečkou a rašelinou. Na jar musí byť výsledné semenádlo oddelené od kríka a transplantácie na nové miesto.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár