Malina dcéra Hercules

 • Oprava: Áno
 • Bery: Tmavo červená
 • Chuť: Sladká so sourness
 • Hmotnosť bobule, g: 8-10
 • Výnos: 4-5 kg ​​s krovím
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
 • Účel: Spotreba v čerstvej forme, na akékoľvek spracovanie, na zamrznutie
 • Obdobie plodovania: Od augusta do októbra
 • Krvácanie: Áno
 • Orezávanie: Jesenné orezávanie podľa koreňa

Pozrite si všetky charakteristiky

V Rusku sa Malina považuje za jednu z najobľúbenejších bobúľ. Zvlášť široko používaný malinový džem v zime počas chladu. Najužitočnejšie používať ovocie, ktoré sú bohaté na užitočné stopové prvky a vitamíny, čerstvé. Niektoré z nich sú malinové bobule dcéry Hercules.

Popis odrôd

Dcéra Hercules – Výberová novinka, ktorá absorbovala všetky najlepšie vlastnosti rôznych odrody Hercules rodičov. Na rozdiel od rodičov má dobrú imunitu mnohých chorôb a škodcov, odolnosť proti mrazu, má väčšie ovocie a dáva vysoké výnosy.

Načasovanie dozrievania

Rozmanitosť stredného povrchu. Dlhodobý, od augusta do októbra. V južných regiónoch sa môže obdobie úrody natiahnuť pred začiatkom mrazov.

Výnos

Vysoký výnos. Z jedného kríka môžete zbierať 4-5 kg. Vďaka opravy sa na sezónu zhromažďuje niekoľko výnosov. Bobule sú dobre ležiace, s dlhodobou dopravou netrhávajú a nestratia svoju formu. Vhodné na použitie v čerstvom a spracovaní.

Bobule a ich chuť

Plody sú veľmi veľké, s nezvyčajnou predĺženou hlúposťou. Jeden bobuľový môže dosiahnuť hmotnosť 8-10 g a s náležitou starostlivosťou a 20 g. Chuť sladká s peknou kyselinou, s ťažkou arómou. Mäso jemné, šťavnaté, husté. Zrelé ovocie majú krásnu tmavú červenú.

Vlastnosti pestovania

Dcéra Hercules, napriek jej výhodám, skôr náročnejším kultúre. Je potrebné neustále monitorovať obsah vlhkosti pôdy, aby sa kŕmenie, vykonávať orezávanie, uvoľnenie a mulčovanie.

Pri pestovaní sa používa metóda nastavenia. Kríky sú priemerné, dosahujú vo výške 2 m, náchylní na vetvenie. Každý rok na jednej vetve sa vytvorí 2 až 5 procesov. Sú silné, rovno pokryté hrotmi.

Pre lepší rast a výnosy, kríky formulujú, takže 6-8 výhonky. Staré stonky sú odstránené, nechať len aktuálny a minulý rok. Prerezávanie sa vykonáva v dopoludňajších hodinách alebo večer, predtým, ako postup nie je špecificky voda. Plátky sa odporúčajú na liečbu záhradných boráncií na dezinfekciu.

Po zrážok a zalievanie zem okolo kríkov. Takáto manipulácia vám umožňuje zlepšiť výmenu vzduchu v koreňoch a znížiť pravdepodobnosť vlhkosti v pôde.

Mulčovanie sa vykonáva ročne. To umožňuje chrániť korene z mrazov, znižuje pestovanie trávy buriny, pôsobí ako dodatočné hnojivo.

Rozmanitosť je nevyhnutne pripravená zima. Výhonky sa odstraňujú z nosičov a ohybu, ktoré sa nachádzajú tak vysoko, ako je to možné, mulčová vrstva a sú pokryté agrofiberom. Ak je zima sneh, potom môžete zaspať so snehom.

Výber miesta a prípravy pôdy

Plot si vyberte najviac slnečno, chránené pred návrhmi. Pre dobrý rast a plodenie potrebujete prístup k Slnku po celý deň. Treba poznamenať, že s nedostatkom svetla, doba kvitnutia a dozrievania plodín bude silne dotiahnutá. Najlepšia možnosť pre Dcéra Herakla je južná strana na malom kopci.

Trieda preferuje rastú na svetelných plodných pôdach so slabo kyselinou alebo neutrálnou pH. Dobré predchodcovia pre rastliny sú strúhané kultúry (paradajka, baklažáreň, zemiaky, korenie) a uhorky.

Rasina však môže byť zasadená po zelenine len za rok. Robiť to, odstránenie rastlinných plodín, zasadené rastliny (ďatelina, strukoviny).

Pred rezerváciou nového Malinnika je pôda opitá, odstráňte buriny, korene a odpadky. Hnojivá vo forme humusu, superfosfátov a síran draselného.

Zavlažovanie a kŕmenie

Dcéra Hercules vyžaduje neustále zavlažovanie. Pôda musí byť mokrá, ale bez stagnácie vody. Zalievanie sa vykonáva s teplou vodou ráno alebo večer.

Prstovanie maliny začínajú 2 roky pristátia. Počas kvitnutia, hnojiva obsahujúce dusík prispievajú, počas dozrievania ovocia poskytujú komplexnú výživu. Jesenná rastlina bude potrebovať fosfor a draslík. Prispievajú k aktívnym kladeniu ovocných obličiek.

Choroby a škodcov

Výborne nesúhlasí s mnohými chorobami a škodcami. Pre prevenciu plesňových infekcií kríkov v jarnej striekacej lúcnej tekutine. V boji proti húsenicam sú koloidné lieky dobre vyrovnané s malinovým tick a gallom.

Reprodukcia

Účinne šíriť dvoma spôsobmi: stagning a praženie. Bohužiaľ, ročný nárast svahov je malý, takže je najčastejšie používaný šilingom.

Pre pestovanie materiálu, orezávanie po vytvorení kríkov bežného roka, dĺžka ich 15 cm, s niekoľkými živými obličkami. Môžete si kúpiť ready-vyrobené sadenice v škôlke alebo špecializovanom obchode. Výhodne budú existovať rastliny s uzavretým koreňovým systémom bez poškodenia a príznakov chorôb.

Pred začatím pôdy, sadenice alebo odrezky pripravujú. Po prvé, korene alebo výhonky pol hodiny sú namočené v mangánom, potom jeden deň zostáva v roztoku rastu stimulátor.

Sedieť v pripravenej pôde. Fertilná zmes sa skladá z rašeliny, humusu, piesku a záhradnej pôdy. Prehĺbiť ich toľko, aby mohli stáť sám bez podpory. Koreňový krk nemôže byť fúkaný. Krajina okolo sadeníc kompaktnej a vody.

Aby boli odrezky zakorenené, vytvárajú pre nich skleníkový efekt, aby sa zabezpečila vysoká vlhkosť. Tu je vhodný ako plastová fľaša a film, spoľahlivý na vetve. Každý deň sú vetrané a striekané teplou vodou. Keď sa Zemšia schováva, je napojená. Explicitné znamenie zakorenených odrezkov bude prebudené obličky.

Hercules dcéra zasadil na jar alebo na jeseň. Dajte maliny niekoľkými spôsobmi.

 1. Štvorcový. Pozemok je rozdelený na štvorce, kríky sú vysadené podľa schémy 1×1 m alebo 1,5×1,5 m.

 2. Trojuholníkový. Vložte maliny do rohov trojuholníka, vzdialenosť medzi 1 až 1,5 m.

 3. Páska. Rastlina je vysadená v predpravených zákopoch, vzdialenosť medzi nimi – 1,5 m. Skriny sú vysadené v intervale od seba 0,7-0,9 m.

 4. Kurtne. Rastlinné kríky so skupinami 3 kópií vo vzdialenosti 0,6 m.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: