Malina jarná pružina pre veľké plodiny

Malina je považovaná za nenáročnú kultúru ovocných. Avšak, že to rýchlo rástlo na plantážke a počas rastúcej sezóny si vyžaduje bohatý zber, vyžaduje si periodické kŕmenie. Osobitná úloha hrá na jar, takže hnojivá, pretože je v tom čase ker získava hybnosť pre ďalší rast, tvorbu nestály a plodovania.

Potreba kŕmenia

Veľká úloha pri vývoji malinov hrá starostlivosť v jarnom čase. S príchodom teplého času, ovocné kríky začínajú kalom, vegetatívne časti aktívne rastú – koreňový systém a výhonky. To je dôležité pre kultúru, pretože je presne na nich, že sa živí Berry Bush a výmenné procesy sa vykonávajú.

V tomto štádiu závod vyžaduje užitočné látky. Posilnia imunitu rastlín, zvýšiť odolnosť voči hubovým infekciám a útokom pozemkov škodcov. Mnohé farby sú vytvorené na silných dlhých výhonkoch, s dostatočnou výživou, veľké a sladké bobule rásť.

Malina je veľmi náročná na zloženie pôdy. Rastlina reaguje zle na nedostatok určitých živín.

Pre zdravý rast a vývoj tohto bobuliarskeho keru sa vyžaduje dusík, ako aj fosfor a draslík. Veľká potreba malín sa vyskytuje v horčíku, vápniku, síre, žľaze, nude a niektorých ďalších prvkoch.

Podvozky v letných mesiacoch prispievajú k zlepšeniu kvality ovocia – ich veľkosť a chuťové vlastnosti. Hnojivo hnojiva pripravuje ker do zimného hibernácie a mrazu. Počas celej sezóny je povolené extrakčné kŕmenie, vytvárajú účinnú ochranu. Na ochranu Malinnik pred TLY a Padalitsa, skúsených záhradkárov produkujú periodické spracovanie biologickými, chemickými a ľudovými kompozíciami.

Ako sa môžete dostať dole?

Pre plnú rozvoj malých kríkov vyžaduje minerálne a organické hnojivá. Hovorí o minerálnych podávačoch, najdôležitejším prvkom je dusík. Prispieva k aktívnej budove zelene, posilňuje rastlinu a vytvára účinnú ochranu proti plesňovým ochoreniam.

Formulácie dusíka sú zvyčajne vyrobené pred začiatkom obdobia plodnosti. Ak ich urobíte na konci leta alebo na jeseň, výrazne zníži odolnosť malinových plantáží pre mrazy.

Zdroje dusíka sú nasledujúce lieky.

 • Močovina (karbamid) – Používa sa na prípravu riešenia vo výške 30 g prostriedkov na vodný vedro, rozliatia pozemku v blízkosti kríka. Na voľných substrátoch sa môžu použiť sušina, v tomto prípade 1 kV. m potrebujú 20 g granule.
 • Amónia – Tento nástroj sa používa len na kŕmenie koreňa. Uvádza sa na substrát z podielu 10 g na meter štvorcový.
 • Amoniak – 1 článok. L. Prostriedky sú chované v 1 litri chladnej vody a konať koreňové a ťažobné kŕmenie.

O vyčerpaných pozemkoch alebo v ťažkostiach s rastúcim a výnosom v posledných obdobiach, na konci jari – začiatok leta by sa mal uskutočniť v krajine komplexu hnojív:

 • Selitra amoniak – 25-30 g;
 • sulfát draselný – 50 g;
 • Superfosfát – 50 g.

Podiel je založený na 1 kV. M.

DÔLEŽITÉ: Hnojivá by sa mali pripraviť na zvlhčovacej pôde. Ak je substrát suchý, potom pred a po vykonaní hnojív by malo byť opatrné.

Minerálne a minerálne komplexy sú veľmi populárne so záhradkami. Obsahujú celý súbor mikro a makroprinácií, dôležité zachovať zdravie karmínových kríkov. Najväčšou účinnosťou je zloženie „thybly turbo“, môže sa použiť na koreňové aj extra-koreňové procedúry. Produkt je k dispozícii v kvapalnej forme.

Prečítajte si viac  Vlastnosti Honeysucke Serotin a jeho kultiváciu

Kompozícia zahŕňa fosfor, dusík, draslík, ako aj kobalt, mangán a zinok. Hlavnou výhodou liečiva je absencia chlóru, ktorá deštruktívne ovplyvňuje imunitu malinovej kultúry. Roztok živín je založený na 20 g substancie na vodnom veže. Jeden štvorcový meter plantáže je vyrobený na 8-10 litrov. Na postrekovanie v vedre vody sa rozpustí 10 g lieku.

Dobrý účinok dáva pripravené minerálne zloženie „gumi-omi“. Má meď, bór, fosfor, dusík, niektoré organické zložky, ako aj sodné humánne. Granuly sú chované v chladnej vode v súlade s pokynmi a hotovým riešením halíkovi dvakrát pre pružinu.

Široká distribúcia medzi domácimi záhradkami dostala prípravy „Humat + 7 IOOD“, „Zabíjanie“. Nie zlý efekt dáva kompozíciu „Berry kríky“.

Malinická kultúra vďačne reaguje na organické hnojivá. Pod ekologickým porozumiem plytvaniu životne dôležitej aktivity pernatých a zvierat, ako aj zvyškov kompostovania rastlín. Komponenty prírodného pôvodu sa nezhromažďujú v bunkách rastlín a nemajú na ne negatívny vplyv. Organizačné činidlo je však pomerne agresívne, takže je potrebné použiť ho dávku. V opačnom prípade môže poškodiť korene kríkov.

Medzi organickými kompozíciami bola prijatá najväčšia distribúcia.

 • Infúzie čerstvých bylín. Zelená časť lúk rastlín je dôkladne rozdrvená, potom sa naleje studenou vodou a vlnil sa na slnečné miesto na 5-7 dní na fermentáciu. Táto kompozícia sa zriedi teplou vodou v koncentrácii 1 až 6 a použije sa na Malinnik. Spracovanie je vyrobené v štádiu kvitnutia, pretože bylinky sú zdrojom draslíka závodu počas tohto obdobia.
 • Hnoj. Zvyčajne sa používa koňom buď kravský hnoj, úplne opakovaný, pretože čerstvá látka je príliš agresívna. Krmivári sa vykonávajú vo výške 4-5 kg ​​/ kV. M. Môžete ho zadať do suchej alebo rozpustenej formy. V druhom prípade je špecifikované množstvo hnoja rozvedené v 10 litrov vody, ktoré sa v priebehu týždňa rozvedeli na fermentáciu, potom sa vodu dotiahnite rýchlosťou 1 až 5 a spracuje so zemou v brúsenom kruhu.
 • Kuracie vrh. Toto je veľmi účinné hnojivo. Ale je to nadmerné s minerálmi, pretože je dosť agresívne pre kríky. Trvalo sa na tom istom systéme ako hnoja, ale koncentrácia sa zníži 5-krát.

Vysoká účinnosť má ľudové opravné prostriedky. Tu je len niekoľko najobľúbenejších hnojív. Prípad 10 banánov trvá na vedre vody, po ktorom je liečený so zemou okolo malinových kríkov. Výsledná infúzia je neoceniteľným zdrojom draslíka.

Balenie suchých kvasiniek sa zmieša s polovicou šálky cukru, zriedená v 10 litroch chladnej vody a trvajú 2-4 hodiny. Po ešte raz sa zriedili vodou v pomere 1 až 5 a používa sa na zalievanie zeme na malinovej plantáži.

Pri aplikácii extrudovaných kvasiniek budú potrebovať oveľa viac – 500 g na vedierku vody.

50 g Luke Husks trvať na 80 litrov vody 10-14 dní. Táto infúzia sa živí malinovou kultúrou a okrem toho, že má výrazné insekticídne charakteristiky. Táto kompozícia nie je jednoducho vyživovaná, ale tiež chráni kultúru pred patogénnymi organizmami.

Prečítajte si viac  Pri zbere hrušiek?

Dobrý výsledok dáva infúznu žihľavu s posypene. Pre jeho prípravu berú 500 g surovej trávy, naliata vedierku chladnej vody a nechávajú na fermentáciu na teplom mieste počas niekoľkých týždňov, po pravidelnom miere. Pred spracovaním sa kompozícia prefiltruje a chváli sa vodou rýchlosťou 1 až 5.

Z času na čas malinové kríky potrebujú kŕmiť popol. Obsahuje množstvo látok užitočných pre túto kultúru, s dusíkom medzi nimi.

Táto kompozícia je optimálna ako zdroj napájania v lete alebo na jeseň. V jarných mesiacoch môže byť popol používaný len ako ďalší komponent.

Sólo procedúry Zlepšiť imunitu rastliny, nechajte ho odolať plesňovým infekciám v pôde. Zola bojuje s ohromujúcou väčšinou hmyzu škodcov. Okrem toho sa zaoberá pôdou, ktorá plne vyhovuje potrebám malinovej kultúry.

Na spracovanie, výlučne čerstvo varený popol alebo ten, ktorý bol uložený v suchom médiu. Akákoľvek interakcia s vlhkosťou spôsobuje odstránenie živín. Na kompiláciu užitočného kŕmenia 250 g nasekaného popola sa rozpustí v 7 litrov vody, dobre sa mieša a okamžite zavŕšil malinový krík. Tento objem je dosť na spracovanie 1 kV. m.

DÔLEŽITÉ: Nepoužívajte popol ihneď po zavedení kompozícií obsahujúcich dusík, ako aj s nimi. Neodporúča sa tiež zmiešať s organickým.

V tomto prípade sa spúšťajú reakcie, ktoré robia kŕmenie neefektívne. Výživa popola sa nechá zaviesť nie skôr ako 10-15 dní po obohatení pôdy dusíkom.

Ideálna pozornosť by sa mala venovať ťažobnému kŕmeniu. Preniknú do tkaniny cez listy, takže poskytuje rýchle jedlo ovocných kríkov. Avšak, iba tieto spracovateľské elektrárne nestačia, takže by mali byť alternatívne s koreňom. Takýto prístup zabezpečí najkomplexnejšie hnojivo kultúry.

Potreba spracovania odlievaním dochádza v nasledujúcich prípadoch.

 • S neskorým predstavením koreňového kŕmenia, keď je zariadenie pozastavené vo vývoji.
 • Ak je v súčasnosti, keď je dážď potrebný koreňový hnojivá, substrát pod krídlami je nadmerne navlhčený – potom stojí za podávač na listoch.
 • V prípadoch zranenia koreňov – mechanické poškodenie alebo hmyz.
 • S problémovým substrátom. Napríklad v pôdoch pôd sa niektoré prvky živín kompozície transformujú na zlúčeniny, zle absorbované kultúrou bobule. A na prímestskej a hlinenej krajine sa tekutina nemôže dostať k koreňom.
 • Na spracovanie plantáže je optimálne s čerstvou trávou, zriedená vodou pri rýchlosti 1 až 5. Trvá na približne týždeň na slnečnom mieste, filtrovaní a striekaní. Alternatívne si môžete vziať močovinu – v tomto prípade, 1. st. L. Finančné prostriedky sú chované v 8-10 litrov vody.

Hlavné kroky

Všetky druhy ošetrenia ovocia a bobuľových plodín musia byť vykonané v čase pridelenej. Účinnosť vykonaných manipulácií vo veľkej miere závisí od. Rozlišuje sa niekoľko hlavných štádií kŕmnych malých kroviek, závisí od fázy rozvoja malinovej kultúry.

S pri príležitosti snehu

Prvé kŕmenie sa vykonáva na začiatku jari bezprostredne po zime, akonáhle je teplota nastavená na 4-5 stupňov.

Môžete tiež pomôcť Raspberry v apríli – v počiatočnom štádiu vegetačného obdobia, keď je aktivovaný pohyb šťavy a oblička začína.

Počas tohto obdobia je kultúra dôležitá na zvýšenie hmoty listov, preto by sa mala zdvihnúť kompozíciami obsahujúcimi dusík (dusičnan amónnym a močovinou alebo organickým). Najväčším účinkom je uvedené komplexné kompozície, vrátane dusíka s fosforu a draslíkom – napríklad NitroMofoska.

Prečítajte si viac  Ako pestovať čierne korenie doma?

Pred kvetom

Nasledujúci podávač sa vyrába v štádiu bootonizácie pred kvitnutím. Kompozície vyrobené v tomto bode vám umožňujú získať veľké, sladké a šťavnaté bobule. V tomto štádiu, rastlina vyžaduje draslík a fosfor, optimálnym riešením bude komplexná zloženie „DIAMOFOSK“.

Počas kvitnutia

Tretie kŕmenie sa vykonáva v čase kvitnutia alebo na samom začiatku tvorby ovocia. V tomto štádiu musí byť Malina oplodnená fosforu a draslíkom. S včasným subozmerníkom môžu záhradníci počítať s bohatou úrodou veľkých a sladkých bobúľ.

V týchto dňoch sú optimálne organické riešenia.

 • Hnojec – Riešenie sa pripraví z pomeru 1 až 50.
 • Vtáčik – najprv pripravte koncentrát vo výške 1 až 10. Ďalej, 1 liter výslednej kompozície je chovaný v vedre chladnej vody a rozliať dobré kríky.
 • Kvasinky – 10 g suchého prípravku sú chované v 10 litroch vody.

Po zbere

Po ukončení doby hnojenia posledné kŕmenie.

Užitočné komponenty v tomto bode sú potrebné na zabezpečenie toho, aby kríky boli schopné tvoriť obličky na tvoriť ovocie v nasledujúcej sezóne a posilniť ich imunitu na zdĺhavé zimné mrazy.

Dobrým účinkom v tomto momente je fosforečná kompozícia s miernym pridaním draslíka. Najlepšie je aplikovať superfosfát alebo síran draselný.

Bežné chyby

Medzi najčastejšie chyby zahŕňajú nasledovné.

 • Neočakávaná platba hnojív. Akýkoľvek typ kŕmenia zodpovedá určitému štádiu vývoja rastlín. Ak ho kŕmite ešte neskôr ako odporúčaný čas, potom Raspberry nebude schopný správne používať výsledné nutričné ​​komponenty.
 • Predávkovanie alebo nedostatok hnojív. Prebytok Kŕmenie je tiež nebezpečné ako ich deficit. Napríklad nadmerné množstvo dusíka spôsobuje aktívny výskyt listovej hmoty. Negatívne ovplyvňuje tvorbu a rast bobule.
 • Porušenie technológie. Nutričné ​​zmesi pod Malinnik by sa mali aplikovať rovnomerne tak, aby všetky kríky dostali potrebný podiel na prospešných látkach.
 • Použitie nízko kvalitného kŕmenia. Skončené hnojivá nemôžu byť použité na spracovanie rastlín. V snahe zachrániť vám prinesie vážne škody na kríkoch, až do ich smrti.
 • Uvedenie hnojív so zvýšenou koncentráciou chlóru. Chlór označuje stopové prvky, ktoré má malina kultúra vníma. So svojou nadmernou koncentráciou je Bush chloróza, prvý príznak sa stáva žltou činnosťou.

Užitočné poradenstvo

Na záver, poskytneme niekoľko užitočných odporúčaní, ktoré vám umožnia získať bohatú zber lahodných zretých bobúľ.

Ak, keď plánovanie malinového kríka, hnojivá boli zavedené do pristávacej diery, potom v najbližších rokoch nebude potrebovať ďalšie kŕmenie.

Pred zavedením akýchkoľvek zmesí živín by mala vrhnúť pôdu okolo rastlín nie skôr ako dve hodiny pred spracovaním. Len potom, čo môžete dať hnojivo. Ak zanedbávate toto pravidlo – korene dostanú silné popáleniny a Bush bude mzdu.

Pri vedení koreňového kŕmenia je potrebné zabezpečiť, aby kvapalné roztoky nepatria na stonky a listy. Ak sa to stane, mali by ste poškodenú oblasť opláchnuť čistou vodou čo najrýchlejšie.

Večer alebo ráno, aby ste si to najlepšie, alebo ráno) až do východu slnka. Neodporúča sa tento postup vykonávať v poludnie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: