Malina Malinovaya RUD

  • Autori: Nižný Novgorod Novgorod Novgorod Novgorod „Školská záhrada“, Vladimir a Ilya ShibleVA, Rusko
  • Oprava: Áno
  • Bery: Jasne červená
  • Chuť: sladký
  • Čas dozrievania: priemer
  • Hmotnosť bobule, g: 12-14
  • Výnos: 15-16 t / ha
  • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy
  • Hodnotenie ochutnávky: 4.5
  • Obdobie plodovania: Júl-august, september-október

Pozrite si všetky charakteristiky

Veľmi zaujímavá a žiaduce novosť v poľnohospodárskom ruskom trhu sa stala Malina Malinovaya RUD. Snaží sa rásť nielen obyčajné dačky, ale aj profesionálnych farmárov. Od roku 2019 táto odroda išla na predaj a má veľkú popularitu.

História odstraňovania odrôd

Rybársky hrebeň bol vytvorený slávnym chovateľom škôlky „školská záhrada“ Vladimir ShibleV. Jeho asistent bol jeho syn Ilya shiblev, ktorý je hlavou škôlky. Škôlka sa nachádza v regióne Nižný Novgorod a bol zaoberajúci sa výberom rôznych kultúr.

Popis odrôd

Rastlina má stredne veľké kríky s miernou rastlinnou silou. Ich výška nepresahuje 100-150 cm. Bush má striekajúce výhonky so zriedkavými, ale veľmi pevnými hrotmi. Ročné odvetvia svetlohnedého. Vlnité krásne veľké listy mierne publikované. Odroda sa odporúča nielen na pestovanie na domácom pozemku, ale aj pre priemyselné pristátie.

Načasovanie dozrievania

Hlavnou výhodou tejto vymeniteľnej Raspberry je jeho priateľské dozrievanie priemerne. V závislosti od regiónu, zbierka bobúľ pokračuje v dvoch etapách. Prvý môže začať v júli alebo v auguste, druhý v septembri-októbri.

Rastúce regióny

Keďže zariadenie je prispôsobené akýmkoľvek podmienkam, môže sa pestovať v akejkoľvek oblasti krajiny. Môže to byť na juh, stredný pás Ruska, Sibírsku alebo Urarals.

Výnos

Raspberry Ridge je veľmi produktívna odroda, v priemyselnom meradle z jedného hektára, môžete zbierať 15-16 ton, a v záhradnom pozemku môžete získať aspoň 5 kg zrelých bobúľ z kríka.

Prečítajte si viac  Ako vyzerá lopatka na paradajkách a ako sa s ním vysporiadať?

Bobule a ich chuť

Maliny majú jasný červený a podlhovastý tvar. Veľké plody môžu vážiť od 12 do 14 g a ich dĺžka sa líši od 2,5 do 3,5 cm. Buničina sa vyznačuje sladkou chuťou, dobrou hustotou a šťavou, má nasýtený, ovocné bobuchy. Vďaka takýmto charakteristikám sa prepravuje len na dlhé vzdialenosti, ale má dobré zábery, ktoré je veľmi dôležité pre implementáciu trhu. Ochutnávka Berry na päťbodovom systéme je 4,5 bodov.

Vlastnosti pestovania

Raspberry Ridge preferuje rásť na slnečnom mieste, ďaleko od podzemnej vody. Ak chcete získať dobrú zber a zabrániť rôznym infekciám, kríky potrebujú konštantné uvoľnenie a odstránenie burín, ktoré môžu byť dopravcami rôznych chorôb.

Výber miesta a prípravy pôdy

Táto rôznorodosť potrebuje jednoduchú, uvoľnenú živnú pôdu s dobrou výmenou vzduchu a neutrálnou kyslosťou. A to môže byť aj piesočnatá alebo hlinitá pôda s pH 5,7-6,5 m. V poriadku, aby rastlina tak pohodlne, ako je to možné, pri pristávaní je potrebné dodržiavať vzdialenosť medzi kríkmi od 0,5 do 1 m a medzi radmi 1,5-2 m.

Na jednom mieste môže Raspberry Ridge rásť od 10 do 14 rokov. V závislosti od pôdy použite určitú metódu výsadby. Ak je pôda piesčitá, potom sú kríky lepšie zasadiť výkopu. Spodná strana položte vrstvu vrchov alebo rezané vetvy. Ďalej je možné položiť vrstvu zelenej trávy alebo burín. Pomôže to zostať vodu po zakrývaní. Posledná vrstva bude pozemok s kompostom alebo vzdialenosťou.

Ílová pôda je vhodná na vyvýšené lôžka, je to táto metóda, ktorá podporuje prístup k koreňu do koreňa, a tiež kvôli tomu, že voda nie je miešaná. Hlinená pôda na jar nie je dlhú dobu zahrievaná, a je to veľmi zlé pre korene, takže zdvihnuté lôžka sú oveľa rýchlejšie dodať to srdečne. Je to vďaka takýmto spôsobom opraviť odrody poskytnú dobrú úrodu. V tejto metóde je tiež potrebné urobiť prvú vrstvu hrubých vetiev, druhú z zelenej rastlinnej hmoty a tretia plodná pôda s humusom alebo kompostom. Po výsadbe oblasti je potrebné probelovať korene s burinami, slamou alebo senou, vďaka tomuto koreňu nebude rozptýliť.

Prečítajte si viac  Apple Tree Martovskoye

Orezávanie

Rovnako ako akákoľvek opravárenská trieda prerezávanie pre malinové hrebene si vybrať, so zameraním na množstvo plodín, ktoré chcete dostať. A tak, že Malina dozrel raz ročne, ale s bohatým zberom, na to, na konci plodnia, znižuje všetky koreňové výhonky. V teplých regiónoch sa to robí na páde a v miernych zemepisných šírkach – na jar. Všetko je spôsobené tým, že malinové kríky v zime sú oneskorené sneh, čo znamená, že je to lepšie na zime. V regiónoch, kde zimná zima, ale mokrá, bush je lepšie orezať na jeseň tak, aby škodcovia neprežili v zime.

Aby ste získali dve plodiny za rok na konci omvyku, sú odstránené iba dvojročné výhonky a na vrcholoch stoniek prvého roka je horná časť skrátená. Až po tom, čo sa strieľali, sú zapojení a ukryté na zimu. Napriek všetkým týmto metódam je tiež potrebné vykonať sanitárne orezávanie, odstránenie suchých a poškodených vetiev. Výsadby by nemali byť zahustené, pretože provokuje nielen zber, ale aj reprodukciu škodcov.

Zavlažovanie a kŕmenie

Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby sa Zem riadila. Najmä potrebuje zalievanie počas kvitnutia a plodovania. Je to pravidelné zalievanie, ktoré je veľmi dôležité, raz za jeden alebo dva týždne. Jeden Bush používa jeden vedro vody. Je to ihneď pod koreňmi ráno alebo večer. Pokiaľ ide o kŕmenie, dusíkové hnojivá prispievajú k rozšíreniu zelenej hmoty v Malniku. Vykonáva sa pred kvitnutím alebo počas tkaniva ovocia. Dobré kŕmenie bude organické hnojivá. Pre simultánne dozrievanie a sladkosť ovocia používa fosforečné alebo potašové kŕmenie.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zimu

Napriek tomu, že táto odroda je odolná voči mrazu a nepotrebuje prístrešok, v regiónoch s nízkym zasneženým zimným kríkom je lepšie zakryť hrubú vrstvu mulčovania alebo piliny.

Prečítajte si viac  Undercalinking paradajky v skleníkovej kyseline boritej

Choroby a škodcov

Maliny sú odolné voči chorobám, ale preventívne opatrenia neinterferujú. Kríky sa ošetrujú na jar na kvitnutie s použitím fungicídov a insekticídov. Na prevenciu infekcie s hubovými ochoreniami môžu byť kríky a pôda liečené 3% roztokom tekutého vlákna.

Reprodukcia

Najjednoduchší spôsob reprodukcie je rozdelenie koreňového potomstva alebo mladých výhonkov. Táto odroda má horizontálne odnože, ktoré odchádzajú z maternicových kríkov pre 3-4 m. Je to oni, ktorí vytvárajú zjavné obličky a vydávajú mladé ošípané. Vďaka jej budete mať silné sadenice.

Recenzie Recenzie

Podľa záhradkárov môžete presne povedať, že bobule majú vynikajúce vlastnosti, sú vynikajúce, sladké a veľmi voňavé. Vzhľadom k tomu, že kríky sú nízke, plodina sa zhromažďuje bez ďalších zariadení, ako je schodisko alebo stolica. Na druhej strane nie je potrebné ohýbať alebo sadnúť. Rastlina má dobrú odolnosť proti mrazu a odolnosť voči suchu. Dobre vynásobené, odolné voči chorobám. Kvôli simultánnemu dozrievaniu je trieda ideálna pre mechanizované čistenie. Nie je potrebné podpísať kríky a krásny vzhľad bobúľ poskytuje vynikajúce vyhliadky na predaj na trhoch. Jediný mínus je, že maliny rastú veľmi aktívne av malých oblastiach je potrebné použiť ďalšie opatrenia na obmedzenie rastu. Aby ste to urobili, bridlice alebo plechy sa kúpia do zeme.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: