Malina Medshonok

 • Autori: Rusko, Altai
 • Bery: Červená
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Čas dozrievania: priemer
 • Hmotnosť bobule, g: Do 6
 • Výnos: 3,2 kg s krovím
 • Odolnosť proti mrazu, ° C / zimná ťažkosť: Zima Hardy, až -35c
 • Hodnotenie ochutnávky: 4.9
 • Účel: Univerzálny
 • Obdobie plodovania: Koniec júla

Pozrite si všetky charakteristiky

Raspberry odrody výberu Altai už dlho milujú záhradkári za ich nenáročnosť. Medveď (Mišatka) je len jednou z týchto odrôd. O jeho funkciách a hovoriť v článku.

História odstraňovania odrôd

Maliny s zábavným medveďom boli odstránené v Rusku, v ťažobnom a Altajskom ústave poľnohospodárstva. Predpokojenie sa zaoberá dobre známym vedecky. M. Transsumov, on dal názov odrody. Malina bola pomenovaná po vnude šľachtiteľa. Na odstránenie medveďa: brilantné a metropolitné. Oba odrody nemajú špicie.

Popis odrôd

Medveď je rôzne univerzálne destinácie, oprava chýba. Kríky v kultúre slabo prepustenia, rast až 130 centimetrov. Lopaty sú získané environmentálnym, kompaktným. Veľmi flexibilné, takže sa nerozbijú pod váhou bobúľ.

Strieľať rovno, s krátkymi medzinami. Štekať na nimi zamat, bez voskovania, ale so svetlom flush. Obličky sú blízko seba. Ovocné výhonky rastú v miernom tempe. Hrot na medveď nie.

Načasovanie dozrievania

Medveď sa vzťahuje na odrody s priemernou zrenia. Plody sa objavujú na dvojročných výhonkoch. Vo väčšine regiónov Ruska sa bobule zbierajú na konci júla, ale veľa závisí od klímy. Ak je južná oblasť, bobule môžu dobre sať. Krépum je dlhá, takže ovocie zbiera niekoľko týždňov.

Rastúce regióny

Medveď – veľmi adaptívny stupeň. S riadnou starostlivosťou vychádza z akýchkoľvek podmienok. Taký dážď sa pestuje všade v Rusku, na Kaukaze, na Ukrajine av Bielorusku. Najmä odporúčané medveďové vozíky pre studené oblasti, vrátane Sibír.

Prečítajte si viac  Všetko o ríbezle

Výnos

Vysoké výnosy majú vysoký. Ak sú dodržané pravidlá agrotechnológie, Bush je pomerne realistický, aby sa zbierali až 3,2 kg malinových bobúľ. Ovocie sú dobre ležiace a úspešne prepravované na predaj.

Bobule a ich chuť

Raspberry Merberry dáva veľké červené ovocie zaoblené tvar. Hmotnosť jednej boble môže dosiahnuť 6 gramov. Kostyanki sa nerozptýli. Chuť s bobuliami Sweet-Sweet, Crimson. Jeho rating – 4,9 bodu. Dužina je pomerne hustá, vďaka ktorej stupeň aktívne rastie na predaj. Okrem toho je ideálna možnosť na zaseknutie a mrazenie.

Vlastnosti pestovania

Kľúčom k úspešnému rastu medveďa je správnym výberom výsadby. Mali by ste si kúpiť mladé sadenice v pôde najmenej 16 cm vysoké, bez choroby a hniloby. Teplé výhonky by mali byť pripravené na pristátie na konci jesene. Môžete ich uložiť v plastových taškách.

Pokiaľ ide o starostlivosť, bude to minimálne. Táto odroda rastie dobre, aj keď iné typy malinov neprežijú. Vyžaduje len jednoduché agrotechnické opatrenia: zalievanie, hnojivá, prerezávanie, príprava na zimu. Takáto starostlivosť sa nelíši od záujmu o iné typy malín. Jediná vec na jar Táto raspberry odroda musí byť nahraná. Uskutočňuje sa na podporu alebo TRELLIS.

Stojí za zmienku, že rastlina je self-album, takže nepotrebuje opeľovače.

Výber miesta a prípravy pôdy

Malina medveď preferuje južné časti s hojnosťou slnečného svetla. Návrh lepšieho vyhýbania sa. Je možné mať tieň ovocných stromov a iných typov kríkov. Je neprijateľné blízko podzemnej vody. NEPOUŽÍVAJTE RIPSBERRY NA OBLASTI S VOZIDLOUJÚCI.

Pôda je vhodná na úrodnú stiestnu alebo odber vzoriek, ľahké mechanické zloženie. Pred nástupom na graf čistí. Tiež, pozemok bude potrebné filtrovať organickou hmotou: kovboj, kuracie podstielky alebo humus. Výsadný materiál je vysadený na konci prvého mesiaca pružiny. Pred nástupom, pár nebezpečného dreva popola v každej diere. Medzi kríkmi si zachovávajú vzdialenosť 70-80 centimetrov.

Prečítajte si viac  Hrozno Bruckam

Orezávanie

Prvé orezávanie je nevyhnutne vykonávané na jar. Postup je zameraný na odstránenie tých, ktorí sú mŕtvi a riedené na zimu výhonkov. Na mrazených výhonkoch odstrániť vrch, ale len na prvý živý bud. V páde odstránila výhonky, ktoré už priniesli plody. A tiež odrezať bojovné kópie infikované chorobami alebo len nerozvinutými. Po orezaní by mal každý Bush ušetriť od 5 do 8 živých a silných výhonkov.

Zavlažovanie a kŕmenie

Bear je veľmi ťažko prepravovať stagnáciu vlhkosti, takže by mal byť napájaný. V lete, v suchom a horúcom počasí, zalievanie je schopné cvičiť každých 7 dní, nalievanie 2 vedier vody pod každým krovím. Môžete tiež organizovať kvapkové zalievanie alebo zásobovanie vodou cez zákopy, ktoré budú mať prospech na raste malín.

Prvé 2 roky kŕmenia medveďa nie sú potrebné, pretože už boli vykonané počas pristátia. Môžete len periodicky mulčovú kultúru. Dňa tretieho roka bude záhradník potrebovať mapovaciu schému. Najprv prineste po tavení snehu. Meter štvorcový pôdy bude vyžadovať 1 alebo 2 lyžica organického: hnoja alebo kompostu. Keď začína rast lístia, rastlina bude potrebovať dusík. Obdobie bobúľ bude vyžadovať fosfor a draslík. Na jeseň sa pridá asi 15 gramov chloridu draselného, ​​ako aj asi 30 gramov superfosfátu na 1 kV. M.

Odolnosť proti mrazu a príprava na zime

Bear – veľmi odolný voči mrazu, ktorý je schopný odolávať až -35 stupňov Celzia. Avšak, ak v regióne čestného zimného a ťažkého mrazu, musia byť pripravené kríky. Všimnite si, že v každom prípade sa nedostanú úplne dokonca aj bez prístrešia, ale výnos sa výrazne zníži.

Na ochranu malinov, kríky musia byť spálené na zem, ale nie ich položiť na zem, inak sa zlomia. Potom sú kríky pokryté netkaným materiálom. Ak je sneh, je nevyhnutne umiestnený na vrchole materiálu.

Prečítajte si viac  Tomato Perseus

Choroby a škodcov

Raspberry Merbalon sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči rôznym typom chorôb. Takže, to prakticky netrpí infekčné a plesňové ochorenia, nie vystavené útokom paustic tick, galians. Malinový nástroj však môže byť prekvapený. S týmto hmyzom by mali byť insekticídy bojovať pred kvitnutím kultúry alebo po ňom.

Na úplné ochranu kultúry by sa mala vykonať profylaxia:

 • Nepoškodzujte korene;

 • Nepredstavujú malérum na jednom mieste viac ako 6 rokov;

 • Vyberte si zdravé sadenice a sledujte kvalitu pôdy;

 • Dezinfikujte záhradný inventár.

Reprodukcia

Bear dáva obrovské množstvo koreňového radu, takže je to ešte celkom neskúsený záhradník na reprodukciu takejto odrody. Urobte si tento proces, ktorý je asi 30 centimetrov od základne veľkého kríka. S pomocou lopatách sa zdvihne s pôdou, proces je prechádza rovnakým nástrojom. Prijatá kópia je okamžite vysadená do pripraveného otvoru, rezanie koreňov vopred. Postup sa vykonáva po tavení snehu alebo bližšie ku koncu septembra.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: