Nabín cesnaku na striekanie rastlín

  Každý rok, záhradníci zápasili s škodcami, chorobami a snažia sa cítiť každý centimeter Zeme čo najviac. Nedávno sa prírodné opravné prostriedky stále viac populárne, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a lacné. Medzi prírodnými insekticídmi a hnojivami sú v dopyte cesnaku.

  Výhody a nevýhody

  V celej sezóne je možné použiť prírodné látky varené na základe cesnaku. Toto jednoduché riešenie vám umožňuje nahradiť mnoho chemických výrobkov. Výhody takejto jednoduchej látky je zrejmé. Okrem toho, cesnak riešenia tvoria mnoho výhod.

  • Jednou z dôležitých vlastností je jednoduchosť varenia. V krátkom čase az minima zložiek môžete vytvoriť prostriedky na hnojivo, insekticíd alebo vynikajúci asistent v boji proti chorobám.

  • Je veľmi výhodné, že spôsoby použitia cesnaku sú veľmi ľahké. Nie je potrebné niečo supernovy a neprístupné. Všetko je extrémne jasné: kmeň, naliať alebo sprej.

  • Použite cesnakové formulácie na dlhú dobu a nebudú menej účinné. V parazitoch prírodné riešenia nespôsobujú závislosť na rozdiel od chemickej látky.

  • Ekologicky šetrný cesnak nebude mať negatívny vplyv na spracovanú rastlinu, ani na osobu.

  Napriek veľkému počtu pozitívnych momentov je infúzia cesnaku na striekanie rastlín a kŕmenia charakterizovaná niektorými nevýhodami.

  • Malo by byť prísne odohraní určitým dávkovaním. Koniec koncov, ak nie sú normy prijaté na recepte, potom spracované rastliny môžu dokonca zomrieť.

  • S hromadnými útokmi škodcov sú cesnakové fondy neefektívne. Lepšie používajte chemikálie.

  • Z prirodzených tinktúr neexistuje žiadny okamžitý výsledok. Budeme ich musieť pravidelne používať na liečbu chorôb alebo porážka škodcov.

  • Ak sú rastliny choré alebo ich zaútočili, cesnak bude schopný pomôcť len v počiatočných štádiách porážky.

  Preskúmajte recepty

  Na záhradnom cesnaku znamená veľa prípadov. Existuje mnoho receptov, v ktorých sa používajú rôzne kúsky cesnaku. Samozrejme, medzi nimi najčastejšie používané.

  • Šípky cesnakov Po dlhú dobu sa používa na prípravu užitočnej infúzie, pretože tento jedinečný liek je vhodný na spracovanie takmer všetkých rastlinných plodín. Dva kilogramy drvených šípok trvá osem litrov vody. Všetky zložky sú zmiešané v vedre a trvajú na tom deň.

  Potom by mal byť roztok kmeň, zriedený vodou a navyše pridajte 40 gramov ekonomického mydla. Ten je nevyhnutný, aby pri striekaní infúzie, sotva sa držal listy.

  • Jeden z klasických receptov je založený na cesnakových hlavách spolu s šupkami. Pri varení sú rozdrvené a naplnené temnou kapacitou o 50 percent. Zostávajúci priestor musí byť naplnený vodou. Vytýčenie trvá desať dní – a nevyhnutne na tmavom mieste.

   V dôsledku toho sa ukáže koncentrát, ktorý sa môže použiť len po zriedení. Len 25 ml takejto látky trvá 10 litrov vody. Uložená infúzia po dobu šiestich mesiacov, ale zároveň by mala stáť na chladnom mieste.

  • Rýchly recept na garlic infúzie zahŕňa jeden kilogram purifikovaných cesnakových hláv. Pre-sú rozdrvené. Je potrebné naliať iba teplú vodu v množstve piatich litrov. Na varenie budete potrebovať len jednu hodinu. Zostávajúce plátky sú spojené s vodou (približne o jeden liter) a nechajte premietať 2 hodiny. Potom je potrebné namáhať a pripojiť obidva riešenia, pridajte vodu, aby získala celkovú desať litrov. Pred použitím je agent rozvedený v pomere jeden až tri.

  • Z hnedého hniloba, kefy a hrdzu vezmú cesnak a vodu v pomere 1 až 1, nechajte teplo 10 dní. Keď je nástroj pripravený, je naplnený a chované: 25 mililitrov na vedierku vody.

  • Z pulzného rosy a phytoofluorózy záhradníci používajú cesnakové hlavy drvené do Cashitz. Spravidla sa zmiešajú s lyžičkou suchého horčice a pridávajú teplú vodu. Po dni je infúzia pripravená. Pred striekaním by mal byť nástroj kmeň, a potom zrieďte 8 litrov vody.

  • S ovocným hnilom sa 100 gramov cesnaku rozdrví mäsovými brúskami a potom sa kombinuje s litermi zahrievanej vody. Nástroj bude pripravený po 8 hodinách. Pred použitím v roztoku pridajte jednu bublinu greencraft a mix. Výsledná látka sa zriedi v pomere 1 až 10.

  • Aby ste vystrašili chrobák Colorado, môžete použiť nasledujúcu infúziu: Desať litrov vody trvá polovicu kilogramu chirela a šesť drvených cesnakových hláv. O päť dní neskôr, liek sa filtruje a doplní o tri – štyri polievkové lyžice mydla.

  • Hmyz škodcovia sú schopné vystrašiť zmes cesnaku s palcom (päť hláv a jeden kilogram). Všetky komponenty by mali byť nasekané a potom nalejte vodný vedro. Látka bude pripravená cez tri dni. Potom musí byť napätie a doplnené mydlom.

  • Vynikajúce prostriedky ako ochrana proti hmyzu je riešenie cesnaku-púpava. Pre jeho varenie, korene a púpava listy sú odobraté vo veľkosti jedného kilogramu, rozdrvené a naliate vedro vody. O dva dni neskôr sa do zmesi pridajú rozdrvené cesnakové hlavy v množstve piatich kusov. Ďalej je tinktúra ponechaná 24 hodín. Potom musí byť kmeň a môže byť použitý.

  Ako môžem použiť?

  Pre skúsených záhradníkov a záhradkárov nie je tajomstvo, že cesnaková infúzia na vode je vynikajúcim ochranným prostriedkom pre škodcov a chorôb. Často sa používa pre uhorky, paradajky, kapusta, špenát. Takmer všetky kultúrne rastliny sprej s cesnakovými prostriedkami.

  Cesnak dáva efekt a jednoducho pri hobľovaní vedľa určitých rastlín. Napríklad v záhrade môže byť zasadený v blízkosti kríkov ruží, aby ich chránili pred pulzným rosou. Vedľa ríberant, je to bariéra pre klietky, a v postele so zeleninou – pre hlodavce.

  Pri použití infúzie z cesnaku je dôležité zvoliť si určité počasie. Napríklad, na daždivých dňoch, všetky snahy o liečbu rastlín sa zníži na nulu. Tiež hrá úlohu a čas striekania, takže je lepšie uprednostniť rannú alebo večernú hodinu.

  Bojovať proti škodcom

  Cesnak je platný proti mnohým škodcom. Malo by sa však objasniť, že infúzie z nej nezabíjajú hmyz, ale len vystrašiť. Je to spôsobené obsahom takejto látky ako diálneldisulfid. Vonky veľmi silne a pri vstupe do pestovaných rastlín, vlastne maska ​​ich skutočný zápach. Výsledkom je, že škodcovia budú obísť rastlinu.

  Cesnakové riešenia môžu pomôcť vyrovnať sa s mrkvou chmýří, motýľ-kapute, kapusta lopatky, kapusta moth. Je potrebné objasniť Ak je počasie dobré, účinok spôsobený diálneldisulfidom môže pretrvávať niekoľko dní.

  Na ochranu rastlín z škodcov, ako je vlna, húsenice a výlety, mali by ste použiť infúziu zo stonky a z listov listov s prídavkom cesnaku. Za dva dni bude účinný nástroj pripravený.

  Dospelé parazity a larvy môžu byť zničené priamo v pôde. Aby ste to urobili, varte odvar z cesnaku, cibuľových šupiek, tabaku prachu a vody. Všetky zložky sú pripojené, privedené do varu a varte viac ako dve hodiny. Po trvaní počas dňa sa do agentu pridáva 50 gramov cesnakového pokladne a päť litrov vody. Potom môžete nalejte potrebné lôžka.

  Na vystrašenie hlodavcov (ako myši, ako aj moly), môžete ubytovať cesnak v ich nora. Aj účinne rozptyľovacie plátky o pripravených pohyboch. Škodcovia nemajú radi ostrý cesnak. Nevýhodou tejto metódy je, že sa vyžaduje veľké množstvo finančných prostriedkov.

  Nepríjemná aróma cesnaku a vtákov. Preto je niektorí záhradníci zavesiť na stromy. Okrem toho, koruny môžu byť nastriekané škaredým cesnakom a korením. Avšak, to funguje až do prvého dažďa.

  Spracovanie proti chorobe

  Cesnak úspešne bojuje s rôznymi hubovými ochoreniami v dôsledku baktericídnych a antiseptických vlastností. V mnohých kultúrach zabraňuje rozvoju hrdze, fytoofluorózy, bakteriózy, pasty, šedej hniloby. Ako prax ukázala, efektívnejšie zaobchádzanie s rastlinami na účely prevencie, než liečiť. Napríklad susedstvo cesnaku na lôžok sa stáva ochranou uhoriek z bakteriózy.

  Z cesnakového strelca môžete urobiť koncentrát, ktorý potom vodu v krajine pôdu v riekach a pod kultúrami. Paradajky sú lepšie urobiť riešenie z cesnaku a mydla z fytoofuly vopred. Takéto spracovanie by sa malo uskutočniť aspoň štyrikrát v jednej sezóne.

  Pred výsadbou v jarných mesiacoch letničiek sa odporúča vykonať spracovanie pôdy s cesnakovou infúziou. Toto sa zvyčajne vykonáva za deň, kým sa zasadzujú rastliny. Keď kvety rastú, môžete odložiť cesnakové šípy vedľa nich ako strach pre škodcov.

  V boji proti chorobám a pre ich prevenciu sa cesnak vysadil priamo v blízkosti rastlín, používajte infúzie z neho počas zalievania a tiež ich sprej. Napríklad, Profylaktické činidlo fytoofluorózy pre gladioly sú cesnakové pristátie na každom druhom rade farieb. Pravdepodobne ovplyvňuje zavlažovacie pôdy výrazne koncentrovaným chybným chybom. Pre lepší účinok môže byť aplikovaný spolu s nimi. Súčasne sú pripravené samostatne a spojenie sa uskutočňuje len pred aplikáciou.

  Stojí za zmienku, že antimikrobiálne a anti-chytie vlastnosti sú väčšie v cesnakových rezoch a v šípoch sú už menej. Cesnakové fytoncides sú schopné zničiť bunkové steny patogénnych mikroorganizmov a potom vidieť v cytoplazme. Tu spomaľujú činnosť enzýmov patogénov a znižujú ich dýchacie cesty.

  Nie všetky fytopatogény sú však veľmi citlivé na cesnakové fytoncides. Najlepšie zo všetkého, voňavé rastliny sa zvláda s phystofluorózou, zlojí rosy, ovocné rotpy.

  Cesnak je schopný zvládnuť nielen spory mikroorganizmov, ale aj s mycéliami bunkami. Výsledkom je, že reprodukcia húb je jednoducho potlačená. Je dôležité si uvedomiť, že cesnakové infúzie nepomôžu z Perico, pretože samotný cesnak je naklonený k tomuto ochoreniu. Je tiež takmer neefektívny v boji proti fusariázii.

  Hnojivo

  Mnohé kultúry budú užitočné pre cesnak. Napríklad zemiaky, mrkva, šaláty, baklažány, papriky, paradajky, rôzne typy kapusty budú dobre vyvíjajúci vedľa tejto voňavej rastliny. Môžete pristáť špenát, rukoväť, mincovňu, kôpru, petržlen, pretože to výrazne ovplyvní ich výnosy. Maliny a ríbezle kríky tiež reagujú pozitívne, ak sú zdvihnuté s cesnakovými prostriedkami.

  Vynikajúce hnojivo sa získa, ak existuje niekoľko tabliet jantárovej kyseliny v cesnalicom roztoku. V dôsledku toho, po použití takejto závodu, rastliny kvitnú.

  Tiež, toto riešenie sa používa po nástupe chladu. Môžete použiť kvapalinu tak na zavlažovanie a na striekanie pozemnej časti.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: