Nektárin fantasy

  • Autori: Univerzita v Kalifornii
  • Sa objavili pri prekročení: Rd King X Gold King
  • Názvy synonymá: Fantasy
  • Typ rastu: SILNORORAL
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Self-rýchlosť: self-leštený
  • Účel: Na spotrebu v čerstvom, na konzervovanie, na varenie šťavy
  • Výnos: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Stred
  • Jar: 3-4 roky po pristátí

Pozrite si všetky charakteristiky

NECTARINE GRADE FANTASY – Vitajte hosť v mnohých južných záhradách. Rastlina bola odvodená v slnečnej Kalifornii, takže potrebuje množstvo slnka. Strom rastie dosť vysoko, vyžaduje si miesto na pozemku. High Gardener Hodnotenie, dobrá zimná ťažkosť a stabilné skoré plody – len malá časť výhod tejto obľúbenej odrody, tiež známe pod medzinárodným menom Fantasy.

História odstránenia

Závod je odvodený odborníkmi na University of California. Pri prechode, červený kráľ a zlatý kráľ.

Popis odrôd

Stromy sú silnejšie, až 5 m vysoké. Crown Raskyady. Krátka formácia je priemerná, požadovaná je nízka. Silná koruna sa nevyžaduje. Kvety na ružovom strome, hojne pokrývajú korunu s lush čiapku, vyžarujú príjemnú vôňu.

Ovocná charakteristika

Nektárinky na strome dozrievajú médium a veľmi veľký, správny kruhový tvar. Neexistuje žiadne opomenutie na hladkej koži. Sfarbenie zlatej žltej, s rudady rozvodom odtieň tmavej karmínov. Priemerná hmotnosť plodu je 120-180 g. Mäso vo vnútri jemného, ​​žltkastého, pohľadu kosti.

Chuť vlastnosti

Odroda sa rozlišuje sladkou chuťou s peknou kyslou a ľahkou arómou. Plody sú vhodné pre rôzne spôsoby spracovania, v čerstvej forme uloženej 2-3 týždne.

Dozrievanie a plodnenie

Nektárin začína ovocie 3-4 roky po pristátí. Pokiaľ ide o zrenie, odrody sú uvedené. Zbierajte zrelé ovocie na konci septembra.

Výnos

S drevom, viac ako 15 kg plodov sa odstráni. Podľa tejto vlastnosti sa odroda považuje za vysoký výnos.

Rastúce regióny

Rozmanitosť je prispôsobená pristáti v regiónoch s mäkkou južnou klímou. Dobre vykonáva na území Krasnodar a na severnom Kaukaze.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Fantasy – Letné nektárine. Odroda je samoobslužné prieskumy, nepotrebuje ďalšie stromy rovnakých druhov.

Pestovanie a starostlivosť

Na pristátie stojí za to vybrať mladé stromy vo veku 1-2 roky, aklimatizovať v kontexte konkrétneho regiónu. Je dôležité, aby boli korene a výhonky dobre vyvinuté, miesto očkovania nemalo flutrálne, prílev, rast. Pristátie pripravuje pozemok so semišom alebo peatpockou pôdou. Je dôležité, aby bola pôda uvoľnená, zmeškala som vzduch dobre a podzemná voda nevyletula príliš blízko k povrchu. Miesto je zvolené otvorené, dobre osvetlené, mimo kontaktu s tieňom veľkých.

Pristávacie jamy pod nektárnou fantázou pripraviť veľký, priestranný, priemer a hĺbku 70 cm. Odstránila pôda sa zmieša s superfosfátom, humusom. Naplňte ju jamkou na 2/3, dôkladne vylievajte vodu. Padajúce hnojivá stačia na zabezpečenie výživy rastlín počas prvých rokov po pristátí.

Pri vykládke nie je miesto vakcinácie pripojené, odchádza z 20-30 mm nad okrajom jamy. Potom je studňa naplnená zvyškovými zvyškami, tesniacich povrchov. Ak je čerpanie príliš silné, hladina pôdy môže byť znovu zvýšená. Priestor okolo trupu je namontovaný s pilinou, hrubá vrstva rašeliny. Hojne napojené.

V budúcnosti je strom napojený podľa potreby, pôda je voľná okolo trupu. Uistite sa, že budete držať ročné orezávanie. Koruna musí byť vytvorená vo forme oválu, so silnými kostrovými vetvami. Dlhodne rastúce výhonky sú odstránené. Na jar, vyhynuté a suché vetvy bez plodnej obličky sú vyčistené.

Odroda úspešná plemená. Získajte výsadbu. Ako prietok, marhuľové stromy, broskyne zapadajú.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Nektárin má vysokú zimnú ťažnosť. Dobre toleruje pokles zimných teplôt do 20 stupňov. S bezmostanou šťavnatými zimou sa odporúčajú, aby boli pokryté mrazom.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda je vysoko odolná voči najbežnejším ochoreniam. Netrpí kučeravým listom. Na ochranu pred hubovými chorobami by sa malo vyhnúť pristátiu nektárnych v tej istej záhrade s broskýňou. Tým sa eliminuje krížová infekcia.

Recenzie Recenzie

Fantasy – neobvyklý nektár, ktorý môže byť pestovaný na trpaslíku a polodradáčika. Keďže Dáckety naznačujú, v tomto prípade sa obec upozorňuje viac kompaktnejšie, je ľahké namontovať zber s ním. V opačnom prípade je odroda poctená mnohými pozitívnymi spätnými väzbami pre vynikajúce ukazovatele výnosov. Z dospelého stromu sa riadi zbierať až 30-40 kg nektárnych v dobrej sezóne. Chuť ovocia tiež dostane vysoké známky, je to blízko broskyne, dosť sladké. V podmienkach Krasnodarového územia, Ukrajina broskyne sú úplne dozrievajúce na pobočkách.

Nevýhody sú tiež celkom zrejmé. Zrelé plody sú slabo vhodné na prepravu, je ľahké si predstaviť, nekláňajte dlho. Samotné stromy sú pomerne rozmarné pre klimatické podmienky, nie sú dobré v každom regióne. Rastliny musia byť formalizované, aby ich koruna vyzerala krásne a úhľadne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: