Nektárin lola

  • Autori: Uzbekistan
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Self-rýchlosť: Samočinný
  • Účel: Na spotrebu v čerstvej forme, na konzervovanie
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Rastúce regióny: Krym, Západná Ukrajina, Moldavsko, južne od Ruska
  • Veľkosť kosti: Stred
  • Distribúcia kosti z buničiny: Zlý
  • Ovocné zloženie: Kyseliny – 0,5-0,6%, cukry – 8,37-11,6%, kyselina askorbová – 16,8 mg / 100 g surovej hmotnosti

Pozrite si všetky charakteristiky

Zvýšenie nektárskeho stromu v oblasti krajiny nie je vôbec ťažké. Aby ste to urobili, je potrebné zvoliť vhodný pohľad, ktorý sa rýchlo prispôsobí klimatickým funkciám a bude tiež dobrým ovocím. Jednou z odrôd pozornosti je nektárin lola.

Popis odrôd

Nektárine Lola je jedným z populárnych druhov výberu Uzbek, ktorý je stromom strednej triedy s rozšírenou formou koruny a slabým zakrivením vetiev. Za priaznivých podmienok, nektárskej kultúry rastie až 5-6 metrov na výšku. Vyznačuje sa stromom miernych zahusťovacích tmavo zelených listov, silného valca a pružných vetiev s hnedou hnedou farbou.

Tento druh je široko používaný v dekoratívnej výzdobe záhrad, pretože počas obdobia kvitnutia je pokrytá veľkými ružovými kvetmi, publikovanie tenkej vône esenciálnych olejov. Kvety sú upevnené na skrátených kvetoch.

Ovocná charakteristika

Uzbek NECTARINE sa vzťahuje na kategóriu druhov stredne stanovených. Na zdravý strom, ovocie vyrastajú 80-100 gramov vážiacich. Nektárine má zaoblený tvar a klasický nerovnomerný farbu – zeleno-krémový kryt, zriedený tmavým červeným červenaním, ktorý pokrýva väčšinu ovocia. Nektárine je hladký, tenký, ale trvanlivý, s ťažkým leskom. Na povrchu plodu je viditeľný číry brušný šev.

Po zbere je ovocie dobre prenesené do prepravy a môže byť tiež uložený nejaký čas bez straty typu chuti a komodít. Účel odrody Universal – Jesť Čerstvá forma, použitie pri varení, uchovávanie, spracovanie na džemy, Compotes, Jam.

Chuť vlastnosti

NECTARINE LOLA má nádhernú chuť. Biela fetálna buničina má hustú, mäsitú, jemnú a trochu vláknitú konzistenciu. Ovocná vlastnosť je ich šťavnatosť a neuveriteľný dezert-med vôňa. V chuti nektárine vyjadril sladkosť, doplnenú pikantným chorým. Stredne veľká kosť, ktorá sa nachádza vo vnútri plodu, s ťažkosťami oddelenými od buničiny. Ako súčasť buničiny sa pozorovalo až 11% cukrov a menej ako 1% kyselín.

Dozrievanie a plodenie

Lola je lahodný zástupca skorých odrôd. Ovocie stromov po dobu 3-4 rokov po pristátí. Pravidelný a stabilný. Ochutnať prvé ovocie uprostred leta. Maximálna fracia spadá na konci júla – začiatkom augusta.

Výnos

Vysoký a stabilný výnos – to je jedna z výhod tejto odrody. Poskytovaním intenzívnej agrotechnickej kultúry sa môžete spoľahnúť na bohatú úrodu. V priemere, s 1 stromom za sezónu, môžete zbierať z 18 do 35 kg šťavnatých plodov.

Rastúce regióny

Táto nektárská odroda je medzi letnými obyvateľmi a poľnohospodármi rastúcimi ovocím v priemyselnom meradle. Ovocná kultúra Lola na Kryme je masívne pestovaná, v západnej časti Ukrajiny v Moldavsku, v južnej časti Ruska. V posledných rokoch sa strom začal zasadiť v centrálnej časti Ruskej federácie.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Kultúra Samoplodná, takže nie je potrebné povinné pristátie darcovských stromov s podobným časovaním kvitnutia. Okrem toho strom veľmi priťahuje včely a iný hmyz.

Pestovanie a starostlivosť

Pristátie nektárskych sadeníc stráviť skoro na jar alebo uprostred jesene – mesiac pred stabilnými mrazmi. Sadenie by malo byť s rozvinutým rozvetveným koreňovým systémom a až 150 cm vysokým. Medzi plantážmi je potrebné dodržiavať vzdialenosť 2-4 metrov, ktorá zabráni tieniu. Neodporúča sa zasadiť nektárin vedľa broskyňového stromu.

Súčasná starostlivosť zahŕňa pravidelné zalievanie, hnojivá, ktoré tvorí trikrát za sezónu, uvoľnenie a mulčovanie pôdy, korunkovej tvarovania, sanitárne odstránenie suchých vetiev, prevenciu chorôb, ako aj ochranu proti hlodavcom.

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Odolnosť proti mrazu na strome je dobrá, takže kultúra ľahko prenáša teplotu na -20-25 stupňov. V prístreškom nektárine nepotrebuje.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunitný systém na odrody je slabý, takže podlieha takýmto chorobám, ako je pleseň, zvlnenie listov a ovocných hnilôch. Okrem toho, ovocná kultúra potrebuje chrániť proti inváziám hmyzu, ako aj sezónne vírusy.

Požiadavky na pôdne klimatické podmienky

Nekratínový strom sa odporúča zasadiť pozemku na južnej strane, ktorá je dobre chránená pred návrhmi a nárazovým vetrom. Pôda musí byť úrodná, voľná, priedušná a zvlhčila. Je dôležité, aby bol index kyslosti neutrálny alebo redukovaný. Ovocná kultúra miluje veľa svetla, vzduchu a tepla. Priechod podzemných vôd by mal byť hlboký, pretože strom negatívne reaguje na nadmernú akumuláciu vlhkosti v pôde.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: