Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Rezanie Gooseberry na jeseň je nevyhnutným postupom. Držať ho, aby sa následne dostal dobrý úrodu. Záhradníci ignorujú toto etapy riziko dostať menší úrodu s kyslými a malými bobuľami.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Potreba postupu

Mnoho odrôd bobuľových kultúr, vrátane gooserry, sa vyznačujú tendenciou k nadmernej tvorbe útekov, ktoré, pretekanie už niekoľko rokov, môže vytvoriť problém. To zvyčajne vedie k zníženiu výnosu kríkov, zhoršenie chuti ovocia, strata odrodových značiek. Gooseberry je považovaný za svetlo-pridružený rastlín, takže je dôležité poskytnúť mu veľa svetla. Pestované blízke výhonky sú schopné tieňové kríky, miešanie jednotného obehu vzduchových hmôt vo vnútri pristátia. Toto je dôvod na objavenie plesňových a vírusových ochorení. Okrem toho, oslabené kríky môžu pôsobiť ako jednoduchá korisť na hmyz a iných škodcov. V tomto prípade z jedného kríka, záhradník bude schopný získať dosť druhov ovocia, ktoré majú tuhú kožu a nadmernú sourness.

Jesenné orezávanie bobuľových kríkov je Jedna z najdôležitejších aktivít pre záhradníka počas tohto obdobia. Tento čas je najproduktívnejší na realizáciu záhradnej práce. Je na jeseň, že orezávanie bobuľových kríkov a ovocných stromov by malo byť orezané. Záhradníci záhradníci čistí padlé listy, rozbité pobočky, pripravujú prístrešok na zimnú dobu. Okrem prípravy goosetrie na zimu vo forme svojho kŕmenia je potrebné prereznúť kríky. Táto práca je povinná, a je potrebné začať ho ešte, keď je Bush úplne mladý, to umožní správne tvoriť korunovú korunu, sekréciu z problémov v ďalších rokoch.

Účelom takejto obriezky je:

 • Odstránenie suchých vetiev a poškodených alebo pacientov unikajúcich;
 • Obriezka starých vetiev, ktoré nie sú plodne;
 • Rezanie výhonkov, ktoré navzájom zasahujú, pretože vedie k zlepšeniu prístupu čerstvého vzduchu na pristátie;
 • Správne vytvorenie kríka, jeho koruna.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

So vhodnou starostlivosťou a pravidelným orezaním môžu záhradníci dúfať, že zvýšia výnos a rozšírenie produktívnej kultúry. Aby ste predišli chybám pri prerezávaní gooserry, je lepšie počúvať radu a odporúčania špecialistov.

 • V prípade, že Bush je zbytočný, nemali by ste utiahnuť jeho orezávanie. V tomto prípade, rastlina jednoducho nebude dať plodiny ani na prepojovacích pobočkách tam bude mnoho malých a zavesených plodov.
 • Šaturovanie pobočiek, Urob to pod naklonením. Ak ste znížili pravdu, potom mladí pobočky budú rásť dovnútra, čo negatívne ovplyvní výnos.
 • V prvých dvoch rokoch je nežiaduce vykonávať nadmerné orezávanie. Dosť na to, aby skrátil novovytvorený únik.
 • Je potrebné pravidelne kontrolovať výsadbu a uistite sa, že nádrže nie sú koreňové. V tomto prípade bude materský bush vyčerpaný, že opäť negatívne ovplyvní výnos.
 • Pre jednu sezónu by ste nemali znížiť viac ako tretinu vetvičiek, S radikálnou strihou, môžete poškodiť trvalky.
 • S malým výnosom sa odporúča znížiť kmeň Pred bočnou vetvou s mladými výhonkami.

Vedenie záhradnej práce na mieste, musí byť zozbierané suché a rezané vetvy, pomôže sa znížiť riziko plesňových ochorení.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Aké nástroje na prípravu?

Záhradná práca je ťažké stráviť bez špeciálnych nástrojov. Kvôli tŕňom, ktoré majú gooserry, keď obrežte Bush, je žiaduce mať husté rukavice, ktoré môžu chrániť vaše ruky pred poškriabaním. Mali by ste tiež pripraviť oblečenie pokrývajúce otvorené oblasti tela. Okrem toho budú takéto nástroje užitočné v práci.

 • Ceoattor. Používa sa pri odstraňovaní vrcholov mladých rastlín.
 • Tacky. Vhodné nástroje na prácu so strednými hustými vetvami. Tiež si vyberte, keď reguluje zhrubnuté staré pristátia.
 • Píliť sa. Vyberte si pílu na odstránenie pevnej suky a strieľa.

Musíte tiež skladovať dezinfekčné prostriedky a liečebné prostriedky potrebné na spracovanie sekcií. V tomto príspevku, nie všetky nástroje môžu potrebovať, vzhľadom na vek rastlín a sezóny. Takže, na spracovanie mladého kríka, potrebujete jeden sektor. Pri výbere secuátora by mala venovať pozornosť nástrojom, ktoré majú jedno alebo obojstranné brúsenie. Tak, že stonky strihajú, a nie rozbité, je dôležité, aby boli lopatky dobre nabrúsené. Po sterilizovaní pracovných záhradných nástrojov. Dôležité kritériá, keď je ich výber kvalita, pohodlie pri použití.

Dôležitým faktorom je prítomnosť pohodlných pogumovaných rukovätí v nástrojoch. Výber dobrého zariadenia sa bude zbaviť potreby aktualizovať a kúpiť nový.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Názory

Samostatné typy škrtovných škrtov s rôznymi schémami a metódami odstraňovania pobočiek možno rozlíšiť. Patrí medzi ne vytváranie orezávania, riedenie, sanitárne, ako aj omladzovanie.

 • Tvarovanie. Aplikujte vytváranie orezávanie na kríkoch od roku do 5 rokov. Včasná formácia umožní plnohodnotný bush. Typicky strávi tento typ orezávania, ktorý ho spája so sanitárnym spracovaním.
 • Riedenie. Riedenie alebo objasnenie orezávania sa používajú na kultúry, ktoré dosiahli vek od 5 do 10 rokov. Počas tohto obdobia sú egrešové kríky už plne vytvorené a aktívne ovocie. Ak chcete zachovať výnosy na správnej úrovni a získanie užitočných bobúľ, vyznačujú sa vysokými chuťovými vlastnosťami a komoditou, vykonávajú odstránenie interferujúcich výhonkov, posypané na zemi alebo pestovanie vnútri kríka. Vykonajte podobné práce po sanitárnom orezaní.
 • Sanitárny. S sanitárnym orezaním, odstránením z kríkov pacientov s vetvami, výhonky, ktoré boli poškodené škodcami sušená fena. V lete je možné vykonať podobné manipulácie v lete, v prípade, že vznikla, ale optimálny čas na hygienu sa považuje za jesenné obdobie. Urob to len po zbere ovocia.
 • Omladzujúci. Omladzujúce udalosti sa vykonávajú pre kríky, ktoré začínajú rásť. V plodinách, plodenie viac ako 10-12 rokov začína dramaticky odmietať výnosy.

Vzhľadom na to, že gooseberry je v priemere, zahodnocuje až 25 rokov, odporúča sa vykonať omladzujúce čistenie kríkov. Za tým, záhradníci odstránia výhonky na stimuláciu rastlín, aby vytvorili novú hlavu.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Ako znížiť kríky?

Špecialistická rada vám pomôže správne znížiť staré pobočky, znížiť Bush a pripraviť rastlinu na zimu. Pomôžu to pre začiatočníkov DACMS a pre skúsených skúsených záhradníkov. Podmienky práce na záhradníctve sa môžu posunúť v závislosti od zmien teploty, dažďov a iných faktorov. V priemere, na predmestí, účesové kríky sa vyskytujú v októbri. Hlavnou vecou je robiť prácu pred výskytom mrazov a nástupu chladného počasia, to je až do konca októbra alebo začiatkom novembra. Príprava na obriezkové kríky sa vyskytujú určitým spôsobom. Vzhľadom na rôzne vekové kategórie rastlín musia byť orezané v špeciálnom.

Existuje diagram na vykonávanie takejto práce.

 • Začnite pracovať v záhrade s odstránením sušených, chorých alebo jednoducho poškodených výhonkov. Je potrebné to urobiť opatrne, neopustiť konope, rezanie pobočiek pod koreňom. Urobte to a s výhonkami, ktoré dosiahli 5 rokov. Najplodnejšie sú pobočky, ktoré dosiahli 2 alebo viac. Rozlišujú sa Kóreou. Mladé výhonky majú hladkú zelenú kôru, u starších vetiev je už hrubý, má sivý alebo sivý-hnedý odtieň.
 • Odporúča sa odstrániť aj pobočky nižšie, Tak častejšie sú dôvodom na šírenie chorôb v dôsledku nedostatočne získaného slnečného svetla.
 • Je potrebné, aby sa odstránili vetvy, zahusťovanie koruny alebo zasahovanie do seba.
 • Potom, čo potrebujete preskúmať výhonky tohto roka a vybrať si niektoré z najsilnejších, rezanie na veľké obličky. Zvyšok ošípaných je úplne rozrezaný.

Jesenné orezávanie vám umožňuje odstrániť aspoň 30% riadku. Niekedy musíte znížiť až 70%, ak vyžaduje stav BUS. Podľa skúsených špecialistov by nemalo byť ponechané menej ako 18-20 výhonkov, ktorých vek je 1-5 rokov, a až päť pobočiek tohto roka.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Mladý

Včas, práca vykonaná na stránke vám umožní získať dobre tvarované kríky, čo dáva úplný úrodu. Pre mladé plantáže sa vykonáva orezávanie. Stráviť ho v prvých rokoch. To umožní vytvoriť dobrú korunu k kríku, ktorá výrazne uľahčí starostlivosť o kultúru v nasledujúcich rokoch. Gooseberry, zasadený v bežnom roku, musí byť orezaný, pre tento vrchol výhonkov narezaných na 2 alebo 3 obličky. Tiež odstrániť poškodené vetvy alebo zlomené výhonky.

Na druhý rok je potrebné rozhodnúť o najsilnejších výhonkoch, neskôr sa stanú základom kríkov, jeho kostry. Musia byť skrátené. Zvitky sú 1-2 cm nad zvolenými obličkami, zatiaľ čo by mala byť nasmerovaná von. Práca na treťom a štvrtom ročníku života rastlín je podobná orezaniu v predchádzajúcich rokoch. Záhradník musí byť odstránený pod koreňom mladého tesnosti a skrátiť na tretine vrcholu výhonkov vybraných hlavným.

Je tiež potrebné skontrolovať prítomnosť zhnitých alebo postihnutých vetiev, ak je to potrebné, odstrániť ich.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Dospelí

Po 5 rokoch sa Bush už považuje za tvarovanie. Závod v tomto období potrebuje objasnenie a sanitárne orezávanie. Takéto manipulácie trávia dlhú dobu. S náležitou starostlivosťou bude rastlina naďalej plne ovocia až do 10-12 rokov. V dospelých rastlinách by malo byť asi 20-22 plodných pobočiek. Počas tohto obdobia je potrebné omladzovať Bush, postupne odstrániť staré výhonky.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Starý

Po 10 rokoch alebo viac rokov začína výnos z berry kultúry postupne znížiť. Bobule Gooseberry začínajú stať sa viac, ich chuť sa zhoršuje. Všetky tieto faktory ovplyvňujú životnú aktivitu kríka. V dôsledku toho je potrebné vykonať omladzujúce orezávanie s odstránením predtým neplodných výhonkov.

Záhradníci sa často snažia omladiť gooserry, úplne odstrániť výhonky, rezanie ich pod koreňom. Malo by byť známe, že po takýchto činnostiach na obnovu Bush bude vyžadovať ani jeden rok, a bude možné získať prvú zber po 2 alebo 3 rokoch. Zároveň je nepravdepodobné, že by dosiahol požadovaný výsledok vo forme zvyčajného zberu. Okrem toho pravdepodobnosť, že rastlina môže zomrieť. Je oveľa jednoduchšie brať a znížiť listy, s použitím ich na chov, alebo bush.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Následná starostlivosť

Kŕmenie je dôležitou podmienkou pre normálne fungovanie a rast rastlín. Aj s riadnym orezaním sú husské kríky stresujúce, takže je dôležité, aby sa o ne starať po každom konaní. Je tiež dôležité ich spracovať. Na tento účel používajte močovinu v riešení, záhrada var alebo drvený aktívny uhlík. Po odstránení starých vetiev a liečby rastlín je potrebné kŕmiť. Skúsení záhradníci sa odporúča použiť zmes pozostávajúcu z humusu, superfosfátu a draslíka ako hnojiva.

Súvisiace rastliny výhodne striekajte zmes Bordeaux. Takáto manipulácia umožní ochranu kríkov pred inváziou hmyzích škodcov. Pomáhať v tomto a financovaní fungicídov. Najefektívnejšie možnosti sú drogy „Telfor“, „Infinito“, „Crown“ a iní. Sprej s liekmi odporúčajú nielen Bush, ale aj pôdu okolo neho.

Rezanie husi, kríky sa odporúčajú byť naplnené hnojivám s draslíkom a fosforu. Zem musí byť prisaraná. Je dôležité, aby ste poškodili korene. Medzi riadkami je pôda opitý na bajonet, a pod krídlom – o 5-6 cm. Je potrebné spracovať povrch, ktorý sa má liečiť fungicídmi, použitie ako izolácia pre korene a pri príprave plantáže do studeného, ​​kompostu, mulčovania alebo rašeliny.

Pred mrazom, trvalky sú lepšie vylučovanie, takže každá kópia na 20 litrov vody. Takéto zavlažovanie výrazne zvýši stabilitu koreňov chladu a mrazu.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Hoci gooseberry je považovaný za nenáročnú rastlinu, Nepodceňujte aktivity vo forme orezávania, čistenie starých pobočiek, hnojivá. Je potrebné sledovať korunu, odstrániť suché vetvy a choré výhonky v čase, spĺňať preventívne opatrenia. Výnos trvalých bude priamo závislý od dodržiavania týchto požiadaviek.

Často začiatočníci záhradkári, rastúcich goosberries, umožňujú chyby.

 • Častá príčina zlého plodiny sa môže stať Uverejnú obriezku kroviny. V jarnom období je gooseberry narezaný len pred vznikom obličiek, zároveň na jeseň nerobí po nástupe chladného počasia, mrazom.
 • Odstránenie ročných pobočiek S mladými výhonkami sa zdalo znížiť plod.
 • Infoyable Boj proti chorobám, hmyzom škodcom, roskom pleseň. Preskočenie listov označuje vzhľad plesnia. Pri kontrole vnútra letáku sa zistí škodlivý motýľ. Je potrebné okamžite zaobchádzať s takýmto kríkom.

Tvorba trvalých je povinným postupom. Základným pravidlom je v rovnakom čase prítomnosť rôznych plodných výhonkov na kríkoch, na ktorých dozrieva zber. Tieto a iné faktory by sa mali zvážiť pri pristátí tejto kultúry.

Nuances Trimming Gooserry na jeseň

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár