Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Cherry je pomerne spoločná záhradná kultúra. Mnohé dačky rastú na ich pozemku tieto ovocné stromy. Napriek tomu, že tento zástupca flóry sa považuje za nenáročný v starostlivosti, stále si vyžaduje včasné vytváranie kŕmenia. Dnes budeme hovoriť o tom, ako správne kŕmiť čerešne, aké formulácie je lepšie použiť.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Potreba kŕmenia

Aplikácia hnojív je nevyhnutným predpokladom pre normálny vývoj a rast stromov. Zvlášť dôležité na jarné kŕmenie. Aktívne pestovať zelené. Okrem toho živiny umožnia tieto rastliny ľahko a rýchlo obnoviť svoju silu po zime.

Tiež rôzne nutričné ​​kompozície budú pozitívne ovplyvnené úrovňou plodiny, správnou záložkou obličiek budúci rok. Často umožňujú výrazne zvýšiť úroveň stability čerešní k rôznym chorobám a škodcom.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Názory

V súčasnosti existuje veľký počet rôznych typov cherryho kŕmenia. Zároveň sa najčastejšie používa metóda vstupu do koreňa.

  • Rozptyl suchej kompozície. V špecializovaných predajniach budú kupujúci schopní kúpiť hotové minerály vo forme granúl rôznych veľkostí. Po rozptyľovaní sa začnú zapojiť do interakcie s vlhkosťou. V procese jeho rozpúšťania budú častice preniknúť do hlbín pôdy a nasýtiť koreňový vegetačný systém s potrebnými nutričnými prvkami.
  • Hojné zalievanie. V tomto prípade bude pre-pripraviť vodný roztok. Takéto hnojivá zabezpečia rýchly prístup dôležitými užitočnými látkami na koreňové systémy stromov.
  • Funkcia Mulč. Táto metóda vám umožňuje nasýtiť pôdu užitočnými prvkami. To tiež umožňuje zabrániť prílišnému odparovaniu vlhkosti.

Niekedy sa na hnojivo tejto ovocnej kultúry stále používa a extraxornica. V tomto prípade je vegetácia jednoducho striekaná (vetvy a listové dosky).

Tieto postupy sa však musia kombinovať s preventívnymi postupmi, aby sa zabránilo chorobám, vzhľadu škodcov.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Etapy

Cherry by sa mal oplodniť počas celého obdobia rastu a rozvoja. Zvážte systém mapovania podrobnejšie.

Na začiatku jari

V tomto štádiu bude najlepšou voľbou použitie kompozície, ktorá obsahuje dusík. Ak nalejete látku obsahujúcu dusík na mladú kultúru, potom mladé vetvy a kvety pôjdu do rastu. Staré stromy Toto spracovanie zvýši plodnenie, ako aj zlepšenie chuti vlastnosti zrelých plodov. V tomto prípade môžete použiť močovinu.

Pri príprave kompozície zmesi 30 gramov močoviny a 10 litrov vody. V tomto formulári sa hotová zmes naleje do jamiek pod vegetáciou. Pre staré ovocie, musíte variť 2-3 plné lyžice. Na výrazné urýchlenie rastu mladých rastlín môžete použiť živné riešenia s močovinou v Mae počas troch rokov po pristátí v otvorenej pôde.

Môžete tiež urobiť riešenie 1 kilogram kvasiniek a 10 litrov vody. Takáto kompozícia bude obsahovať veľký počet užitočných stopových prvkov potrebných pre čerešňu. Výsledný podávač môžete zmiešať s nutričnými vplyvmi pripravenými na základe byliniek.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

V každom prípade budete musieť najprv pripraviť spracovanie valcovania kruhu. Na tento účel je dôkladne uvoľnený, potom tvoriť priekopy okolo kruhu. Je to v ňom a nalial výživné zloženie.

Veľmi často pre čerešne a riešenie s amóniou. Na jeho prípravu je potrebné zmiešať 25 gramov tejto látky do suchej formy a 10 litrov vody. Výsledná zmes sa skladuje, kým sa granule úplne nerozpustia.

Pred výskytom prvých mladých listov sa používa aj zlodej kvapaliny, medené sipop. A spracovanie by sa malo vykonávať len v suchom a šialenom počasí. Postup sa vykonáva striekaním. Tieto kompozície budú chrániť kultúru pred škodcami a chorobami.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Počas kvitnutia

V tomto štádiu by ste mali používať rôzne organické kŕmenie. Môže urobiť infúziu s kuracie vrh. Pre tento mix 500 gramov tohto vrhu s 10 litrami čistej vody. V tomto formulári sa zmes nasmeruje desať dní. V tomto prípade musí byť nádoba kontajnera otvorená.

Pri použití kuracieho podstielky, jeho koncentrácia by mala byť kontrolovaná, pretože nadbytočné množstvo takejto látky môže viesť k silnému poškodeniu koreňového systému čerešňa. Najčastejšie, podobné spracovanie kríkov vykonáva v apríli.

Bezprostredne pred spracovaním sa odoberie 1 liter hotovej infúzie na vodnom veže. Takáto zloženie vykonáva bohaté zavlažovanie vegetácie.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Aj pre túto ovocnú kultúru môže byť dokonale fit a infúzia s mladou trávou. V tomto prípade musíte naplniť vedierku na 2/3 byliny (je lepšie pripraviť Divík, harmanček, červové drevo a iné vážiace rastliny). Sú naleje vodou a nechávajú fermentáciu na dva týždne. Pred zavlažovaním bude potrebné rozpustiť roztok vodou v pomere 1: 10.

Najlepšie zmiešané organické kvapalné kompozície s minerálmi. Niekedy sú privedené oddelene s intervalmi 2-3 dní.

Pamätajte, že organické látky nemôžu byť použité v čistej forme, pretože obsahujú veľké množstvo kyseliny, kvôli tomu, ku ktorým sa môžu vzdať hory.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Môžete samostatne aplikovať infúziu s pivnicou (Riešenie v pomere 1: 20). Sprejujú všetku zemnú časť vegetácie. Táto kompozícia vám umožňuje vystrašiť škodlivé organizmy, zabrániť vzniku a rozvoju rôznych chorôb.

Užitočné hnojivá s čistením zemiakov. Môžu byť pripravení rôznymi spôsobmi. Niekedy je kôra jednoducho umiestnená v blízkosti kmeňov stromov. Môže byť vyrobený z čistenia homogénny čistič, často pripravte infúzie. Tento produkt je bohatý na všetky hlavné makroelávy a stopové prvky potrebné na ovocnú kultúru.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Po kvitnutí

V tomto štádiu je najlepšie využiť hnoj, kompost. Môžete tiež aplikovať rôzne komplexné organické kompozície zo špecializovaných obchodov. Je dôležité, aby sa podávače nasýtené draslíkom a fosforu. Aby to urobili, môžete si vziať superfosfát, potašové hnojivá.

Živiny počas tohto obdobia prispejú k aktívnemu rastu. Spracovanie po kvitnutí sa často vykonáva vo forme postreku na hárku. Môžete použiť roztoky varené s drevom. V tomto prípade sa naleje 100 gramov takéhoto popola 1 litra strmého vriacej vody. V tomto formulári sa zmes namieta počas dňa. Po tom, hotová infúzia sa zriedi v 9 litroch čistej vody.

V každom prípade stojí za to zvážiť typ pôdy, na ktorej cherry rastie. Takže, ak je zasadený na zemi s zvýšenou kyslosťou, potom by ste mali mať trochu vápna.

Toto krmivo sa odporúča raz za päť rokov. 1 meter štvorcový by mal mať asi 500 gramov vápna.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Užitočné odporúčania

Pamätajte, že s cieľom maximalizovať výnos vášho čerešňa, bude potrebné kombinovať zavedenie rôznych výživových kŕmení s pravidelným zavlažovaním. Tiež nezabudnite, že rôzne užitočné kompozície stojí za to, že nielen k zvýšeniu výnosu a aktívneho rastu rastlín, ale aj na prevenciu chorôb. Na tento účel sa často používa zlodej kvapaliny, ktorá je účinne bojovať s plesňovými infekciami.

Účinne bude použitie hnojív vo forme sediktíva. Stojí za to pristáť v kruhu v blízkosti ovocných stromov. Najčastejšie pre tento použitý ovos, hrášok a vika.

Je dostatočne uložené nadmerné množstvo hnojiva. To môže viesť k tomu, že chloróza začne v vegetácii. Môže sa vyskytnúť aj blokovacie dosky, zinasi.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

By mali byť opatrní s hnojivami obsahujúcimi dusík. Sú prípustné, aby to urobili až do mája. Neskôr ich použitie môže nepriaznivo ovplyvniť výnos stromov.

Ak plánujete urobiť organické hnojivá Mulching, potom by ste to mali urobiť len po úplnom rozmrazení pôdy. Inak bude postup absolútne k ničomu. Mulčová vrstva by mala byť približne 15 centimetrov. Nie je potrebné poslať príliš blízko k trupu čerešňových stromov. V opačnom prípade môže viesť k tomu, že kôra začne kostí, čo je dôvod, prečo sa môžu vyskytnúť choroby plesní.

Koreňové hnojivá by mali byť vyrobené len mierne navlhčenou pôdou. To sa vyhnúť vzhľadu popálenín na stromoch. Pri použití extraxorového kŕmenia sa koncentrácia roztoku je nevyhnutne znížená o polovicu v porovnaní s koreňovými kompozíciami. Odporúča sa prednažiť malú vetvu na ovocný strom a počkať pár hodín. Ak nie sú uvedené žiadne negatívne prejavy, potom môžete dokončiť kompletné spracovanie.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Pamätajte si, že ak čerešňa začína obnoviť vaječníkovi a listy, bude hovoriť o nedostatku draslíka. V tomto prípade je lepšie urobiť mimoriadny potaš-fosforský podávač.

Frekvencia výroby kŕmenia v mnohých ohľadoch bude závisieť od veku ovocia kultúry. Takže pre čerešňové stromy počas osem rokov by sa mal použiť zvýšený počet rôznych hnojív. Viac ako trikrát.

Aby rastlina plne rásť a vyvíjať ovocie, je potrebné aplikovať organické a minerálne hnojivá. Maximálny účinok môže poskytnúť komplexné kompozície, ktoré sa predávajú v hotovom formulári v záhradných predajniach.

Čo a ako kŕmiť čerešňovú pružinu?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár