Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Pravidelné aplikácie hnojív je jednou z najdôležitejších zložiek starostlivosti o bulharské papriky rastúce v skleníku. Záhradníci potrebujú nielen vybrať si správne skladby, ale tiež ich používajú v správnej fáze kultúrneho vývoja.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Aké hnojivá používajú?

Pošlite korenie v pravidelnom skleníku z polykarbonátu, a to ako folklórne opravné prostriedky a hotové minerálne komplexy zostavené odborníkmi.

Minerál

Všetky minerálne hnojivá pre papriky rastúce v skleníku sa používajú v kvapalnej forme. Prášky a granule sú chované podľa pokynov pomocou vyhrievanej vody. Hotové riešenie vo väčšine prípadov je vhodné len na zalievanie pôdy, takže je dôležité monitorovať, že postriekanie nespadajú na lístie alebo stonky. Ak sú papriky zle rastú, potom nemajú dusík. Tento prvok je najviac potrebný kultúrou v počiatočnom štádiu vegetatívneho procesu. Nitrogénny pôst vedie k riedeniu a oslabeniu drieku, meniť farbu plechov, ako aj zníženie počtu kvetenstiev.

Hnojivá dusíka v čistej forme sa zvyčajne zadávajú do zelených skleníkov týždenne pred podaním sadeníc, a potom sú spojené s potašom a fosfátmi liekov. Najčastejšie hovoríme o močovine a amónii SELITRA. Močovina sa často používa na kŕmenie slabých korenín. Približne niekoľko týždňov pred transplantovaním na skleník, sadenice sú vybavené čistou močovinou alebo zmesou sulfát draslíka a superfosfátom. V priemere 15 dní po „križovatke“ papriky sa živia zmesou 30-40 g superfosfátov, neredukovateľných dní, 10 gramov dusičnanu amónneho, rovnakého množstva močoviny a 30 gramov síranu draselného.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Ak korenie prispôsobí novému miestu na dlhú dobu, demonštruje tenké stonky a menšie listy, potom sa vyššie uvedená kompozícia môže vykonávať a extraktívne kŕmenie. Je však dôležité čakať na zamračený deň a znížiť koncentráciu.

Nemenej dôležité pre kultúru je draslík. Zavedenie tohto minerálu by sa malo začať počas obdobia orezania a pokračovať až do ukončenia zberu. Hnojivo je vhodnejšie použiť v tekutej vysokorýchlostnej forme. Aby ste obohatili pôdu, je tiež stojí za to urobiť draslík v suchej forme na jeseň a skorú pružinu na mokrú pôdu, ktorá kombinuje postup s pôdou odolnosťou. Nesmieme zabúdať, že zelenina reaguje zle na chlór, takže by sa malo zabrániť potašom liekom.

Kultúra fosforu sa vyžaduje v počiatočných štádiách vegetatívneho obdobia. Hnojivá obsahujúce tento minerál môžu byť rozpustné vo vode ako všetky superfosfáty, ako aj ťažko rozpustné – napríklad fosfát a kostná múka. Prvý je tiež schopný okysliť pôdu a druhú – naopak, aby ju pochopil. Nedostatok fosforu môže uhádnuť pri výskyte fialovej tieni na listových platniach. Drogy obsahujúce fosfor by mali byť aplikované niekoľkokrát počas leta, ako aj na jeseň počas záchrany Zeme v skleníku.

Všeobecne, Všetky vyššie uvedené prípravky sú veľmi úspešne kombinované. Dokonale dokázal jej kŕmenie od 10 gramov síranu draselného, ​​35 g superfosfátov, ako aj 5 gramov karbamidu rozvedeného v 10 litrov vody. Táto zmes, papriky sú zavlažované na primárnom štádiu kvitnutia a strávi sa niekde v liter pre každý krídl. Amoniak SELITH, síran amónny, monofosforečnan draselný a Calimagnosia sú už pridané vo výške kvetov a tvarovania.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Organický

Organické hnojivá zahŕňajú prospešné látky získané prirodzene. Takže, na zlepšenie pôdy v skleníku, kompost alebo prepracované piliny sa často používajú. Na prípravu druhej z čerstvého, je vytvorených niekoľko vrstiev, z ktorých každý je zavlažovací zriedený vo vodnej močovine. Impregnované piliny sú zabalené v celofáne a ponechané na pár týždňov. Akonáhle sa ich tieň stáva čierny, kompost je pripravený na prevádzku.

Často papriky čelia kravu. Takéto hnojivo, na zemi, sa rozkladá niekoľko rokov a poskytuje náhradu rastliny. Aby nedošlo k vyvolaniu popálenia kultúry, Korovyan je zavedený počas jesenného odporu a pre každý meter štvorcový je 4 kg látky. Tiež Korovyt sa hodí a vytvoriť kompostu. Toto krmivo sa vykonáva av kvapalnej forme. V tomto prípade je vedierka kovboja rozvedená v štyroch vedrách vody a trvá na 5 dňoch. Pre každý meter štvorcový predstavuje skleník za 10 litrov hnojív.

Rašelina, ktorá je zmesou plávajúcich zvyškov rastlinného a živočíšneho pôvodu, dokonale nasýti dusík pôdy. Okrem toho látka zlepšuje priepustnosť vzduchu pôdy a udržuje vlhkosť. V čistej forme je rašelina zriedka aplikovaná, ale jeho použitie ako zložka hnojiva vám umožňuje urýchliť rast korenia. V štádiu kvitnutia a tvorby obscénnosti bude použitie kuracieho vrhu úspešné. Na prípravu tohto kŕmenia, kľúčovú látku, ktorú potrebujete na vyplnenie tretiny nádrží, nalejte na okraje vodou a nechajte putovať od 5 dní do 2 týždňov. Pripravená tinktúra pred zavlažovaním je tiež rozvedená v pomere 1 až 20.

Počas vyvrátenia kultúry reaguje dobre na klastrové zavlažovanie škaredou. Ak chcete vytvoriť 100 gramov suchých surovín, bude potrebné naliať tri litre ohrievanej vody, zakryte vekom a nechajte 2 týždne. Pred použitím zmesi bude potrebné, aby bola každá časť hnojiva rozvedená dvoma časťami vody. Samozrejme, takéto „klasické“ kŕmenie, ako je drevený popol, najmä ak je pôda v skleníku charakterizovaná zvýšenou kyslosťou.

Prášok sa buď použije na prípravu roztoku, alebo je položený v suchej forme v jamkách pred výsadbou.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Komplexný

Komplexné hnojivá pre papriky v skleníku zahŕňajú zmesi dusík-potaš a zmesi fosforu-potash-potash. Ich viacúčelový účinok vám umožňuje stimulovať rast rastliny, posilniť jeho imunitu a zvýšiť odolnosť voči teplotám. Jedným z najobľúbenejších komplexov je „Kemira Lux“. Kŕmenie, vyžadujúce riedenie vody, zahŕňa fosfor, draslík a dusík. Vynikajúce prejavuje sa, že „Riga Mix“, obsahujúci bór, zinok, mangán, železo a iné potrebné stopové prvky.

Musí sa dosiahnuť potrebný účinok a pri výbere akéhokoľvek integrovaného hnojiva určeného na paderic:

 • „Gera“;
 • „FASTA“;
 • „Agrikola“;
 • „Čistý list“.

Vo fáze tvorby ovocia, má zmysel používať „bud“, ktorého komponenty zvyšujú počet bariér a urýchľuje vývoj papriky.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Ľudové opravné prostriedky

Kŕmne papriky v skleníku uspieť a bez použitia chemikálií. Takéto ľudové podávače sú vždy po ruke, sa líšia minimálnymi nákladmi a sú absolútne bezpečné pre všetkých „účastníkov“ procesu.

 • Napríklad, odvar z banánových kože, naplnených tri dni, bude nasýtiť krajinu cali. Na prípravu šupky sa 4 plody nalial tri litre ohrievanej vody a trvali asi 3 dni. Toto krmivo sa môže použiť raz týždenne počas tvorby kvitnutia a ovocia.
 • Podobne, šupka pripravená infúziou z cibuľovej šupky umožňuje účinne posunúť pôdu.
 • Infúzia surových alebo suchých kvasiniek zvýši obsah dusíka a fosforu v zemi.
 • Veľmi užitočné pre kultúru používať jód. Pár dropov drog je rozvedený v litri vody a mieša sa so 100 mililitrami prsníka alebo mlieka. Hotová zmes urýchľuje rast kríkov, posilňuje ich imunitu a zlepšuje chuť papriky. Tento prostriedok listových platničiek sprej na oboch stranách.
 • Dôležitým zdrojom draslíka je vaječný plášť. To môže byť, ako je namiesto toho zvýšením rastu extraxanickej časti kultúry a aplikovať vo forme prášku ako aditívum na kompost.
 • Amoniak bude oplodniť pôdu a zničiť škodcovia a sušené čajové pivnie – obohacujú pôdu.
 • Kyselina boritá môže pracovať ako stimulujúce činidlo. Pravidlo spravidla 5 gramov práškových rozvodov v 5 litrov vody. To by sa malo uskutočniť určitým spôsobom: najprv sa látka rozpúšťa v malom množstve horúcej kvapaliny a potom sa v kombinácii s požadovaným množstvom tekutého chladu.

Riešenie, ktoré tiež desí veľa škodcov, kultúra sa nastrieka na začiatku kvitnutia a vo fáze vzhľadu prvých reťazcov.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Vlastnosti podkarovania

Kurva sladké papriky v skleníku správne vykonávať grafiku na základe fáz kultúrneho vývoja.

 • Prvé kŕmenie sa koná vo fáze sadeníc – to sa deje dva týždne po výsadbe semenách. Typicky sa tento časový postup zhoduje s príchodom druhého listu. Pre túto etapu je najvhodnejší roztok 60 gramov potašu a 20 litrov vody.
 • Dva týždne, sadenice sú obohatené o komplexné hnojivo obsahujúce fosfor, dusík a draslík. Pár dní pred pristátím na trvalé biotopy by mala byť kultúra naplnená aj minerálnym komplexom.
 • Na druhý týždeň po výsadbe papriky je kultúra zalievanie s kovovým roztokom, ktorý je nevyhnutne sprevádzaný mulčovaním pôdy.
 • Počas kvitnutia a plodovania, papriky správne kŕmia draslík a fosforu.
 • Na úspešné zviazané ovocie, dáva zmysel v štádiu kvitnutia použiť karbamid, síran draselný a superfosfát, takže liter litra.
 • Ak chcete mať dobrú úrodu, kríky môžu byť liečené bylinnou infúziou, ktorá zahŕňa púpava, ďatelina, žihľavku, coltsfoot a iné rastliny. Zelená hmota trvá na približne týždeň, po ktorom je upevnený, zriedený teplou vodou a doplnená drevom.
 • Mimochodom, pepper užitočné bude a mimoriadny podávač, ktorý zaisťuje ambulanciu s dusíkom, a teda najlepším rozvojom kultúry. Sprej Bush na vytvorenie rany do 11 hodín alebo po 17. hodine. Je potrebné to urobiť, keď sa teplota pôdy zníži pod 15 stupňov, alebo teplota vzduchu stúpa nad 33 stupňov. Je dôležité nezabudnúť, že ťažné kŕmenie je oveľa lepšie vnímané kvitnúce alebo choré korenie.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Všeobecne platí, že pre úspešnú kultiváciu kultúry stačí si pamätať niekoľko pravidiel:

 • Použitie liekov by sa malo vyskytnúť po ťažkom zavlažovaní a sprevádzané uvoľňovaním hornej vrstvy pôdy;
 • Organické je lepšie striedanie s minerálnymi kompozíciami;
 • Je potrebné naučiť sa určiť potrebu kultúry v konkrétnom prvku a upravovať kŕmenie na základe tohto;
 • Hnojiť skleníkové papriky nie sú bežnejšie ako raz za 14 dní, vzhľadom na to, že nadbytočná agrochémia vedie k akumulácii dusičnanov v buničine ovocia;
 • Pre uzavreté pôdy sú výhodné organické látky: korovyat, popol alebo vták vrh;
 • Krmivá koreňov sa riadne uskutočňujú v dopoludňajších hodinách, predhriateho roztoku je prirodzene stupne až 25;
 • Extra rohové kŕmenie bude úspešnejšie na zamračený deň.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Užitočné odporúčania

Vo fáze klíčenia by ste sa mali pripomenúť, že nadmerné množstvo močoviny sťažuje klíčenie semien. V budúcnosti prebytok dusíkatých hnojív povedie k nadmernej koncentrácii amoniaku, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť stav zárodkov a ich rozvoj. Príliš veľa dusíka provokuje rýchly rast kultúry, v dôsledku čoho je vyčerpaný a stráca imunitu. Okrem toho existuje zvýšenie výhonkov na úkor nestály. V žiadnom prípade by sa nemali zaviesť do krajiny čerstvého hnoja alebo Korovyanu, pretože neriedená látka vedie k horúčke horenia. Rovnaký negatívny účinok sa môže vyskytnúť pri použití hnojív v suchej krajine.

Kvapalné hnojivá by mali byť napojené presne pod koreňom, bez toho, aby sa vytvorili striekajúce stonky a listnaté dosky kultúry. Voda, ktorá sa zriedi zložkami, by mala byť teplá a definovaná. Ak bolo leto v pohode, papriky na udržanie imunity budú potrebovať draslík. Extra rohové podávače sú lepšie vyskúšať ráno, pretože nízko rýchlosti kvapky môžu spôsobiť hubu pre vývoj. Napriek tomu, že normou je zavedenie hnojív každé dva týždne, niektorí záhradníci uprednostňujú to častejšie – každé 3-4 dni, ale s prípravou riešenia slabej koncentrácie.

Každý krík zvyčajne klesne z 0,5 do 1 litra roztoku, ale množstvo sa môže líšiť v závislosti od stavu rastliny, ako aj zložiek hnojiva.

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

Čo a ako kŕmiť korenie v skleníku?

O tom, kedy a čo kŕmiť korenie v skleníku, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár