Čo a ako obťažovať mrkvu v júli?

Mnohí záhradníci sú zapojení do rastúcej mrkvy, pretože je to nenáročný v starostlivosti. Ak včas vyrábame zalievanie a robiť hnojivá, bude aktívne rásť a rozvíjať, dáva nádherný úrodu. Mrkva nie je len hnojivo, mali by byť urobené správne, potom prinesú jej maximálny prospech. V tomto článku sa podrobnejšie zvážte, ako a ako obťažovať mrkvy v júli.

Merkovy potreby v júli

Hnojivá v júli ovplyvňujú prvé miesto pre chuť mrkvy, ako aj jeho veľkosť. Ak správne vyrábate kŕmenie, potom jesenná mrkva bude sladká a veľká. Je potrebné byť celkom pozorný a elegantný, pretože nadbytok kŕmenia nedá požadované výsledky. Ak chcete získať bohatú zber, stačí stráviť v júli len jedno krmivo. Mrkva trpí veľkým množstvom minerálov v pôde. Stráca svoju chuť. Okrem toho, takéto mrkvy nemožno dlho uložiť.

Ak mrkva rastie zle, je potrebné, aby hnojivá. Včasné kŕmenie vám umožňuje získať dobrú úrodu. Ak minerálne komponenty nestačia alebo sú v nadbytku, potom sa nemôžete počítať s lahodnou úrodou. Včasné kŕmenie vám umožňuje zabezpečiť úplný a správny rast koreňa.

Hnojivá v júli majú tieto výhody:

 • Záhradníci dostávajú bohatú zber;

 • Mrkva môže byť kŕmená rôznymi prostriedkami, ktoré sú pomerne často po ruke;

 • Použitie organických hnojív zaručuje ochranu pred rôznymi chorobami.

Bohužiaľ, hnojivá v júli môžu mať nasledujúce nevýhody:

 • V nadmernom hnojive sa koreňová rastlina začne riť;

 • Ak nebudete dodržiavať príslušné kŕmenie, potom bude plodina nevýznamná.

Čím lepšie sa živia?

Rôzne hnojivá budú užitočné na kŕmenie mrkvy v júli. Môže byť použité Organické kŕmenie, ktoré sú vždy po ruke, sú veľmi jednoduché variť. Tie obsahujú Ash, žihľavka, buriny. Ale je to dôležité Nepreháňajte to, nerobte všetky hnojivá v rade. Je potrebné vedené špecifickým systémom aplikácie hnojív, potom vás dôjde príjemne prekvapenie.

Pre sezónu, mrkva potrebujú niekoľko kŕmení, ale v júli – dosť. Pamätajte na používanie osobných ochranných prostriedkov. Prítomnosť rukavíc je povinná. Nezabudnite na respirátor, a je dôležité zmeniť oblečenie do špeciálneho uzavretého oblečenia.

Dajte nám prebývať na ľudových prostriedkoch a už hotových hnojív. Zvážte ich rozmanitosť.

Prečítajte si viac  Tomato Chicken Ryaba

Ľudové opravné prostriedky

Medzi ľudovými liekmi by sa malo prideliť niekoľko vyhľadávaných hnojív, ktoré často používajú Carrots špecialisti na kŕmenie.

 • Popol. Pre rast a vývoj rootelods sú potrebné makro a stopové prvky, ktoré sú v popole. Na konci júla sa dá pridať do pôdy. Aby sa zabránilo mrkvu, prvá potreba urobiť riešenie. Takže na 10 litrov vody bude vyžadovať 3 šálky popola. Dosť na rozpustenie popola vo vode – a riešenie je pripravené na použitie. Ak nechcete tráviť čas na prípravu roztoku, potom popol môže jednoducho rozptyľovať v postele, ale účinnosť tejto metódy bude menšia ako hodnota riešenia.

 • Spievať. Táto verzia kŕmenia je pomerne populárne, pretože je k dispozícii všetkým. Je lepšie, aby hnojivo na začiatku mesiaca. V dôsledku toho umožní pôdu organickými látkami, v dôsledku toho sa koreňová rastlina vyvíja rýchlejšie. Na prípravu hnojiva je potrebné vziať vodu a žihľavku, zatiaľ čo tieto by mali byť zložené do nádoby alebo valca. Po dlhotrváci sa nalial vodou a nechajte v tejto forme dva týždne. Ďalej na prípravu hnojív stojí 1 liter infúzie na použitie 10 litrov vody. Riešenie je pripravené na použitie. Upozorňujeme, že pri práci s Divikou by sa mali aplikovať na prostriedky individuálnej ochrany.

 • Burina. Ak chcete posilniť imunitný systém rastlín, budete potrebovať subkortex burín. Na prípravu infúzie je potrebné vziať OVH burinu, opatrne nakrájať a nalejte vodu (asi 10 litrov). Kapacita je pevne uzavretá a trvá na 7 dňoch pod priamym solárnym lúčom. Po týždňovej infúzii je potrebné namáhať a používať na zavlažovanie mrkvy.

 • Kvasinka. Takýto podávač prispieva k rastu rastlín, stávajú sa trvalejšími vplyvom škodlivých baktérií. Pridanie kvasiniek do pôdy pomáha koreňové rapidy rýchlo rýchlo zväčšiť hmotnosť. Takéto kŕmenie sa môže uskutočniť až do polovice júla. Na prípravu roztoku potrebujete miešať 10 litrov teplej vody a 100 gramov kvasiniek a pridajte 2 polievkové lyžice cukru. Pripravené riešenie by malo byť ponechané 2 hodiny na teplom mieste, po prechode priamo na zavlažovanie.

 • Močovina. Táto verzia kŕmenia je populárny už na konci mesiaca. Pridá sa tak, že mrkva dopĺňa rezervy všetkých potrebných prvkov, bol odolný voči rôznym vírusom a baktériám a nezostal. Upozorňujeme, že močovina sa neuplatňuje. Často sa kombinuje s kravou. Na prípravu hnojiva stojí za to riedenie Korlard vo vode, pričom dodržiavajte podiel 1 až 10, a nalejte 1 lyžičku močoviny. Pred použitím musia byť všetky zložky dôkladne premiešané.

 • Kyselina boritá. Toto je jedna z najlacnejších možností na kŕmenie koreňov. Toto hnojivo sa zvyčajne používa na začiatku júla. Aj keď je opätovné použitie povolené po 10-14 dňoch. S pridaním mrkvy kyseliny boritej sa stáva šťavnatým a sladkým. Na prípravu roztoku je potrebné u 10 litrov vody zriediť 10 gramov kyseliny boritej. Roztok sa má aplikovať na koreň koreňovej jednotky pomocou striekacieho zariadenia. Ak nie je čas na sprej, potom je povolené obvyklé zavlažovanie, ale je potrebné sa pokúsiť urobiť viac tekutiny na listoch.

Prečítajte si viac  Tomato Sovereign

Hotové hnojivá

Špecializované predajne Predaj širokú škálu hotových kŕmení pre rôzne záhradné plodiny, vrátane pre mrkvu. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť viacerým finančným prostriedkom.

 • „CRYSTALON“ – Tento liek môže obsahovať iné množstvo dusíka. Kŕmiť mrkvu v júli, to bude trvať liek, ktorý obsahuje minimálne množstvo dusíka.

 • „Rassenin“ – Toto hnojivo obsahuje veľký počet mikro a makroprinácií, ale množstvo dusíka by malo byť aj minimálne, takže pri výbere buďte opatrní.

 • „Agrikola-4“ – obsahuje všetky potrebné prvky pre dobrý rast a rozvoj mrkvy. Nasleduje 10 litrov vody na zriedenie 50 gramov liečiva – a roztok je pripravený na použitie.

Ďalšie hotové hnojivá pre mrkvu môžu byť tiež prezentované v špecializovaných predajniach. Upozorňujeme, že musia obsahovať fosfor, draslík, stopové prvky, ale množstvo dusíka by malo byť minimálne. Ak v júli dostane koreňový závod dusík vo veľkých množstvách, potom sa stane bez chuti, znevýhodnených a dokonca sa môže stať.

Pravidlá a termíny

Treba poznamenať, že každý záhradník má svoje vlastné tajomstvá, ktorí sa týkajú filtrovania mrkvy. Niekto miluje vode hnojivo medzi lôžkami, niekto uprednostňuje striekanie a tak ďalej. Niektoré používajú suché hnojivá. Avšak, existujú určité pravidlá na výrobu hnojív počas pestovania mrkvy, a to:

 • Podávač by sa mal implementovať ráno alebo večer, Aby slnko nemohlo spáliť mokré listy;

 • Pred vykonaním tekutého hnojiva potrebuje záhradu Dôkladne vrhnúť vodu, hanbiť sa hanbiť;

 • Po kŕmení Značkové grokes, Potom to bude rovnomernejšie distribuované v pôde a tiež zabraňuje tvorbe šupky.

Dôležitý! Bolo to v júli, že najlepšie hnojenie mrkvy, pretože v tomto čase najviac potrebuje živiny.

Viac informácií o kŕmení mrkvy v júli môžete získať z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: