Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Pristátie spoločnostiono zeleniny môže pomôcť získať maximálny návrat z pestovaných uhoriek. Spoločné pristátie je proces pestovania vedľa rôznych byliniek, kvetov alebo zeleniny, ktoré majú prospech, keď rastú. Ak plánujete pestovať uhorky v nekreapednom skleníku, odporúča sa okamžite plánovať, s tým, čo ich susedia lepšie zasadiť.

Kompatibilný so zeleninou

Výhody výsadby niekoľkých druhov rastlín v blízkosti môžu zahŕňať uvoľňovanie škodcov, zlepšenie živín pôdy dostupné pre rastlinné rastliny, zvýšenie zberu. Vďaka kompetentnému plánovaniu môžete zvýšiť komunitu vzájomne prospešných rastlín, aby vaše kultúry mohli rásť a vyhnúť sa používaniu škodlivých pesticídov.

Pristátie uhorky v susedstve s inými rastlinami môže byť tiež priťahované k zeleninovým kultúram životne dôležitých opeľovačov alebo vytvoriť lepšie prostredie pre pestovanie – či je potrebné zabezpečiť potrebný tieň v najhorúcejších mesiacoch alebo plnenia funkcie pôdneho krytu odpočítanie vlhkosti.

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Pristátie Rôzne zeleniny v okolí môže poskytnúť množstvo výhod.

  • Peas a fazuľa sú užitočné kvôli ich koreňovému systému. Obohacujú pôdu dusíkom, čo je vynikajúcou prísadou v každej fáze brúsnych uhoriek. Tento prvok ovplyvňuje rast rastlín, stimulujúci ho.
  • Mrkva a cibuľa – dobrá voľba pre pristátie v okolí s uhorkami, Keďže nebudú napadnúť územie. Korene sa rastú pod pôdou, zatiaľ čo uhorky sú na dne jedného väčšieho koreňa typu, rovnako ako niekoľko plytkých koreňov. To znamená, že korene uhorky nezasahujú do koreňov súdruhov a naopak. Okrem toho, cibuľa, ako je cesnak, vystrašuje nejaké škodcov. Napríklad, slimáky a slimáky.
  • Kukurica môže slúžiť ako podpora pre pestovanie malých uhoriek, zabezpečenie najúčinnejšieho využívania priestoru. Navyše, mladé výhonky sú ľahšie držať na tuhé stopky a chatovať sa. Kukurica tiež dodáva užitočný dusík na pôdu a tiež dáva potrebný tieň, aby sa jemné uhorky nevyužívali na slnku.
  • Kapusta aj pekne priľahlá na lôžok. Obe kultúry sú potrebné hojné zavlažovanie, takže sa nemôžete báť, že prebytočná vlhkosť chodidla z postele, bolí kultúru v okolí.
  • Pekné okolie bude s Radish. Rýchlo rastie, môžete zasadiť niekoľkokrát za sezónu. A kultúra desí tru, čím sa bránia a uhorky. Reďkovka môže byť zasadený okolo obvodovej lôžka s uhorkami.
  • Dajte na uhorky v skleníku, môžete korenie, ale len ak je sladká. Takýto pár bude celkom vzájomne prospešný a umožní záhradníkovi dostať dobrú úrodu na konci sezóny.
  • Zucchini a uhorky v jednom skleníku – tiež pekná voľba, Pretože oba rastliny patria do tekvice a majú podobné potreby. Jediný nuance, ktorý stojí za zmienku, je, že je potrebné monitorovať listy Zucchini, aby nezačali zasadiť výsadbu uhoriek.

Ale je tu zelenina, susedstvo, s ktorým je úplne nežiaduci pre uhorky. Ak sa Nováčik Garder rozhodne zasadiť uhorky, potom sa chce spojiť s baklažami. Ale, bohužiaľ, mnohí odborníci negatívne reagujú o takejto duet, pretože baklažány vyžadujú osobitnú starostlivosť.

Otázka spoločných rastúcich uhoriek s paradajkami je daná mnohými začiatočníkmi záhradkárov, pretože je to dosť atraktívna kombinácia, najmä pre tých, ktorí plánujú vstúpiť na trh v budúcnosti s ich výrobkami. Ale bez ohľadu na to, ako! Rastú uhorku a paradajky v jednom skleníku, samozrejme, je to možné, ale kvôli tomu sa kvality úrody zníži (ak je to všeobecne).

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Aké kvety môžu byť vysadené?

Materský vystrašiť najviac rôznych škodcov, vrátane tru – spoločného škodcu na listoch uhoriek. Ďalšia populárna a krásna možnosť pristátia spolu s uhorkami sú Nasturtium, Priťahujúci. Aj keď sa to môže zdať nelogické, ale často tieto kvety sa používajú ako „obetné rastliny“, preto vlnu a čierna muškávajú, ale nie sú zbavení vašim vykládkam uhoriek.

Kĺbové pestovanie nastrutín a uhorky je mimoriadne účinné riešenie. Vysoká slnečnica stonky nielen podporujú rast svahov uhorky, ale tiež pomáhajú tieniace rastliny pod horúcim letným slnkom. Takéto susedstvo je najviac maximálne ziskové pre obe rastliny.

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Susedstve s greeny

Púšť stratí hmyz s ich éterickými olejmi, ktoré pôsobia ako odpudzujúci na mnohých hmyzoch. To priťahuje predátorský hmyz, ako sú vosa, ktoré vám pomôžu uložiť váš pozemok z nechcených škodcov. Dill tiež priťahuje užitočné operátory. Sage, pór, rozmarín a šalát strašiť myši, ktorí nie sú ochotní mať šťavnatú uhorku. Môžete ich dať do susedstva alebo okolo obvodu. Cibuľa – Vynikajúca voľba pre pristátie, ako jeho vôňa straší chrobáky uhorky.

Basil je tiež dokonale kombinovaný v pristátí. Destuje škodcovia a okolie s tým prispieva k mimoriadne rýchlemu rastu závodu.

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Výsadby kĺbov s inými rastlinami

Buďte opatrní s niektorými voňavými bylinkami. Napríklad, s mätou, ktorá má veľmi silný zápach a chuť a môže ovplyvniť chuť zeleniny ďaleko od najlepších. Zemiaky budú veľmi konkurečné s uhorkami pre vodu a živiny, ktoré budú predstavovať plodiny, zatiaľ čo uhorky sú výrazne citlivé na fytoofluorózu. Tieto kultúry by sa preto mali od seba ponechať.

Je to považovaný za zlý nápad zasadiť uhorky spolu s tekvicami, pretože priťahujú hmyz škodcov. Susedstvo s melónom spočiatku sa môže zdať skvelý nápad, pretože obe tieto rastliny patria do rodiny tekvica a majú relatívne podobné potreby, ale stále existujú niektoré nuansy, ktoré by sa mali spomenúť: nedostatok potravín, prenosu a podobných škodcov – všetko výrazne znížiť kvalitu zberu na konci sezóny.

Melón a uhorka satúra spolu extrémne nežiaduce, Pretože to spôsobí obrovské množstvo problémov a vedie k nedostatku zberu. Tieto dva kultúry majú extrémne nízke percento kompatibility, takže nekupenia a vylučujú ich spoločne. V každom prípade nie všetci záhradníci držia túto radu. Niektorí stále začínajú rásť, a ukazujú sa.

S spoločným pestovaním akýchkoľvek kultúr je potrebné naučiť sa ich potreby a zabezpečiť, aby ich spolužitie bolo skutočne priaznivé.

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Čo dať do skleníka vedľa uhoriek?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár