Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Dnes na stolných regáloch nájdete rôzne exotické ovocie, najmä tamarillo. Tento tulák vyzerá ako milovaná zelenina – paradajka, ale s veľmi úžasnou chuťou, v blízkosti paradajky. Avšak, špecifická chuť nie je všetko. Ale znalci rôznej výživy ho ocenia podľa zásluh. Okrem toho sú plody bohaté na užitočné stopové prvky a vitamíny. Tento „cudzinec“ nie je obzvlášť rozmarný v starostlivosti, ale má svoje vlastné varialové funkcie v chovu.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Popis

Ovocie patrí do rodiny strúhanej, ako je paradajka, baklažán a korenie. Preto, v ľuďoch, rastlina získala iné mená – paradajkový strom, tiež nazývaný twibulárny alebo taliansky krém. Strom rastie vo výške od 3 do 6 metrov a môže žiť 15 rokov.

Tamarillo má veľmi veľké listy, vyzerá ako rozšírené srdce. Kmeň je pokrytý hnedou kôrkou. Napriek zdanlivosti sily, s ťažkými nárazmi vetra, pobočky a stonky sa môžu ľahko zlomiť.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Plodenie prichádza na druhý rok kultivácie. Kvety na jar veľmi krásne biele-ružové kvetenstvo zozbierané v kefke. Fetus vo vzhľade vyzerá ako paradajka. Na jednom klastra dozrieva od 3 do 12 kusov. Majú tvar ovoidu, mierne ukázal. Nemajú viac ako 10 cm. Maximálna hmotnosť jedného ovocia je 300 gramov.

Srsť ovocnej kôry v kultúre závisí od odrody a stupňa zrelosti, častejšie žltej, červenej, oranžovej, menej často fialovej. Peel tenký, jemný, hladký, ale horký. Dužina je väčšinou tmavá oranžová, s veľkým počtom malých čiernych semien, ktoré sa necítia pri jedle.

Harmonická chuť súčasne kombinuje kyslá, sladká a slaná, niekedy s chorým. Odpade je neodmysliteľná svetelná kyslá, pripomínajúca paradajka. Účel ovocia univerzálny, v závislosti od hlavnej zložky v miske.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Pôvod a distribúcia

Minietland Tomato Woods sú krajiny Južnej Ameriky a Nového Zélandu. Je pozoruhodné, že to bol nový Zéland chovatelia v roku 1967, aby dal mene tejto rastline – Tamarillo. V tejto krajine je kultúra obzvlášť populárne, veľký počet plantáží je vybavený pre jeho kultiváciu. O nezvyčajných prospešných vlastnostiach poľnohospodárov upozornili pozornosť počas druhej svetovej vojny, keď obyvateľstvo akútne potrebné vitamíny a plná výživa vo všeobecnosti.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Triediť

K dnešnému dňu existujú 3 odrody, každá mačkaOrsha má svoju jedinečnú arómu a chuť.

 • Najčastejšie – Červený. Plody majú príjemnú harmonickú kyslú sladkú chuť, je to najmä pociťované, keď pitie ovocia v založení surovej. Peel je hustá, vkusná chuť, s horčicou. Farebná koža závisí od zrelosti. Ako zrelé, najmä nasýtené červené. Nafúknutý šťavnatý, oranžový odtieň s tmavými červenými semenami.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

 • žltá Plody majú kôru a mäso jedného tónu – žlté. V chuti inherentnej sladkosti, ako sladké šalátové paradajky.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

 • Najväčšie plody Oranžové alebo zlaté Tamarillo. Majú veľmi šťavnatý a mäsitý.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Vlastnosti pestovania

Pestovať paradajkový strom na pozemku, Mala by sa zohľadniť kvalita teploty. Nohy tropických rastlín. Preto pre úspešný rozvoj potrebuje teplo a vlhkosť.

Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

Pôda musí byť fertilná, priedušná. Ľahko sa na to vhodné. Vyžaduje dobrú drenáž, pretože Tamarillo netoleruje vodu v koreňoch. To vedie nielen k rozvoju plesňových infekcií, ale tiež spôsobuje smrť kríka.

Najlepšie rastie v regiónoch, kde teplota v zime nespadá pod 10 stupňov. Malé mrazy sú vynikajúce pre kultúru. Dospelé stromy sa môžu obnoviť po krátke mrazy, ale mladé sadenice okamžite umierajú.

Vzhľadom k tomu, že kultúra má povrchové korene, výber pristávacích miest by sa mal užívať čo najskôr, pretože silné vetry môžu jesť rastlinu s koreňmi. Kôra a vetvy sa tiež nevylížia vytrvaním, sú ľahko rozdelené vetrom vetra, najmä keď je strom naložený s ovocím.

Rastlina získaná kultiváciou cez semená je vysoká, pre prvý rok vývoja sú nevyhnutne rezané po prvom plodovaní výšky 90-120 cm. To umožní bočné pobočky, aby sa lepšie rozvíjali a získali kompaktnejší Bush.

  Orezajte Tamarillo potreboval každoročne po zbere, t. Na. Iba na nových výhonkoch sú tvorené ovocia. Uistite sa, že odstrániť staré, suché, rozbité a už replikované vetvy. Zanedbávanie tohto postupu nadhožene zahusťuje korunku, čím sa znižuje počet plodov.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Vyhodnotenie pozornosti by sa malo venovať zalievaniu, t. Na. Tropická rastlina, pôda musí byť neustále mokrá, ale nie nabilovaná a nie mokrade. V tomto prípade odkvapkávajte zavlažovanie, podpora konštantnej vlhkosti Zeme.

  Tamarillo je trvalka. Rovnako ako väčšina ovocných stromov, začne ovocie na 2. ročníku vývoja. Najproduktívnejší – 5-6 rokov. Avšak, ak kultúra je komperačne starostlivosť, potom užitočné a chutné ovocie sa môžu dotknúť do 12 rokov dreva.

  Paradajkový strom, ako paradajka, je dosť stabilná ako mnohé infekčné ochorenia. Ale obzvlášť nestabilný na uhorku mozaiky vírusu a zemiakmi. Tiež je schopný spôsobiť významné poškodenie slimák, papuče a starletov.

  Pre prevenciu môžete spracovať kríky so špeciálnymi prípravkami pred kvitnutím.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  V horúcom čase môže žeriav natrieť. Z neho sa môžete zbaviť obvyklého riešenia mydla domácnosti. Na zvýšenie imunity, pôdnej pôdy v jódu, ktorá je chované vo výpočte 1 fľaše o 10 litrov vody.

  Nájdite pripravené semenádlo je veľmi ťažké. Optimálny variant reprodukcie je semená, menej často. Ak sa použije spôsob chovu osiva, strom rastie vysoký. Môže byť znásobený cez odrezky, sú kratšie, podobne ako kríky, čo im umožňuje rásť v podmienkach otvorenej pôdy, dokonca aj na veterných oblastiach.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Okrem toho, reprodukcia prostredníctvom semien nie je vždy úspešná, t. Na. Rastliny sú schopné stratiť rodičovské vlastnosti. Nemalo by sa mýliť s výberom a vezmite si výsadný materiál s červenými plodmi s tmavohnedou telom alebo žltým so žltým. Takéto ovocie sa spravidla uchovávajú rodičovské vlastnosti.

  Predtým, ako začnete klíčiť semená, najprv si opatrne umývajú, sušia sa na tmavom mieste a umiestnili sa do chladničky na jeden deň, aby sa urýchlili proces klíčenia. Po vysadení semien do nádoby s plodnou pôdou vo vzdialenosti 50-60 cm medzi radmi a 30-40 cm sadenice. Semená zvyčajne dávajú 100% klíčivosť a za týždeň môžete vidieť prvými výhonkami. Sadenice sa začali vyzdvihnúť, keď je 2-3 plnohodnotný list.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Na pristátie semien začínajú v zime, už môže byť možné získať silné sadenice na vylodenie do nechránenej pôdy. Taliansky krém začína preniesť na trvalé miesto, keď sa Zem zahrieva až + 5 … 8 stupňov. Landingová jama je vyrobená z koreňového systému, pridanie 15-20 cm. Uistite sa, že ste ho aktivovali.

  Kultúra je pozitívne reagovať na pravidelné kŕmenie, najmä organické. Kompost je uvedený pod koreňom a Korovyan je rozvedený v pomeroch 1: 10.

  V otvorenej pôde

  V južných regiónoch sa kultúra úspešne pestuje na domácim pozemkom. Pred výsadbou Tamarilla v otvorenom mieste. Miesto na pristátie Vyberte si najteplejší a chránený. Lepšie, ak je to malá elevácia, pôda sa dobre zahriala. Skriny začínajú na konci mája.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Strom netoleruje kyslé pôdy, takže miesto sa musí periodicky zmeniť. Ak je to ťažké, potom je zem okolo kríka čiastočne odstránený, nahrádza ho na úrodnej alebo spracovávajú kúsok dolomitovej múky alebo vápna.

  S jesennou odolnosťou Zeme je potrebné vytvoriť kompostu, na jar je pôda obohatená o ohromujúci trus a malé množstvo minerálnych hnojív (dusík, fosfor a draslík).

  Pre pristátie, len silné sadenice, bez príznakov chorôb. Nižšie dva listy sú odstránené, umožní intenzívne vývoj koreňového systému. Sadenie je umiestnené v studni na úroveň zostávajúcich dolných plechov, zem zaspáva, je to plambé, je to hojné a zavraždené.

  Brať do úvahy čas orezávania. Ak sa vyrába na jar, potom dozrievanie bude skoro. Ak je na jeseň, potom bude plodnenie s omeškaním a len pre budúcu sezónu v skleníku.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Výťažok môže byť zvýšený odstránením starého a žltého listu v spodnej časti trupu. Takáto manipulácia zlepšuje vetranie, ktoré sa pozitívne odráža na zdravie stromu. Odstránenie listu začína až po prvom partii.

  Je to pozoruhodné, že napriek vášmu uctievaniu sa Tamarillo stal široko praktizovaný v krajinnom dizajne. Na predmestí a strednom prúžku je najčastejšie zasadené v skleníkoch a orangene. Kultúra sa pomerne rýchlo prispôsobuje novým podmienkam. Keď je Bush v zime v lodžive, na letné obdobie môže byť umiestnený v záhrade.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Doma

  Milovníci exotických plodín nemusia nevyhnutne získať domáci graf na pestovanie paradajkového stromu na ňom. Je to skvelé v hrnci doma. V teplej sezóne môže byť umiestnený na balkóne.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Ale pre úspešný rast, korene Tamarilla vyžaduje priestor, a nie hĺbku. Takže kontajner si musí vybrať plytké, ale široké. Starostlivosť je rovnaká ako pri pestovaní stromu v otvorenej zemi. Najdôležitejšou vecou je ochrana pred mrazom a silným vetrom.

  Pri pestovaní viacerých domov je potrebné vytvoriť podmienky pre vysokú vlhkosť, osvetlenie najmenej 12-14 hodín denne. Malo by sa však monitorovať tak, že neexistuje priamy vplyv na slnečné lúče, ktoré môžu viesť k popáleniu lístia. Napriek tomu, že zavlažovanie časté a hojné, je potrebné zabezpečiť, aby voda nie je uložená v palete na palete, inak to bude viesť k hnilobeniu koreňov a smrti celého stromu.

  Mal by úhľadne zavlažovať Bush počas plodovania. Tamarillo má jednu vlastnú funkciu – ovocie sú schopné akumulovať veľké množstvo vlhkosti samy o sebe a nadmerne z toho vnútri ovocia môže viesť k ich praskaniu.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Ako zbierať a držať plodiny?

  Čistiť ovocie pokračovať, keď sú buď trochu nerozumné alebo úplne dozrievané. Dozrievanie nerovnomerné, takže musíte zbierať v niekoľkých fázach. Plody sú odstránené zo stromu nevyhnutne s plodom 1 cm, takže budú ležať dlhšie ako bez nej.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Ani všetky ovocie sú však vhodné pre potraviny, musia byť starostlivo oslovené. Je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim ukazovateľom.

  • Peel by mala byť jednotná, bez poškodenia. Prostredníctvom dier, baktérie môžu spadnúť do mäsa, urýchľujú proces briefingu produktu.
  • Osobitná pozornosť by sa mala venovať ovocia. Mala by byť suchá a pevne ležala na povrch ovocia. To svedčí o ich úplnej splatnosti.
  • Ako je zrelé ovocie skontrolovať so svetlom lisovaným, povrch je trochu ohnutý, po rýchlo obnovení. Ak sa to nestalo a dents zostali na buničine, svedčí o petrikosti výrobku, ktorý stojí za to jesť.
  • Ak Bush nedokáže pestovať nezávisle, ale chcem si vychutnať ovocie, potom pri výbere produktu v obchode, venujte pozornosť výrobcovi. Nový Zéland dodal najchutnejšie a vysoko kvalitné Tamarillo.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Zrelé ovocie uložené v chladničke nie viac ako 10 dní. Ak nemajú dávku, nechávajte v teplom tmavom mieste na niekoľko dní. Plody môžu byť zmrazené, stále si zachovávajú svoje užitočné vlastnosti. Len pred vyčistením šupky.

  Žiadosť

  Vďaka svojej nezvyčajnej chuti, kombinácii ovocných a zeleninových poznámok, ovocia bola široko používaná pri varení. Spravidla sa v jedlách používajú plody. Sú pridané do omáčky, šaláty, dezerty, ovocie sú krásne výplne na pizzu, lezenie a nezvyčajné prísady na mäso, polievky a obyčajné sendviče.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Červené odrody chuti sú ideálne pre mäsové a zeleninové jedlá, vďaka príjemnej paradajkovej sišosti, ale žltá obohatí dezerty s harmonickým vkusom, t. Na. Sú celkom sladké.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Samozrejme, že ovocie môžu byť použité v surovej forme. Avšak, aby ich jesť, prvá potreba byť riadne pripravená. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť kožu. Ona je hustá a horká. Odstrániť ho, ovocné blanches, spúšťanie ich niekoľko minút vo vriacej vode. Potom sa kôra odstráni bez ťažkostí. Jesť čerstvé tamarillo, dosť na to, aby ste ho znížili na polovicu a zoškrabať mäso, takže len kôry.

  Je pozoruhodné, že plody dreva paradajok sú bohaté na užitočné stopové prvky a vitamíny skupiny A, B, C, E, RR. Okrem toho je to výrobok s nízkym obsahom kalórií – 100 gramov predstavuje približne 50 kcal. Pridanie do jeho stravy, môžete sa zbaviť migrény, posilniť imunitu, kardiovaskulárny systém.

  Kyselina listová pozostávajúca z priaznivého účinku na víziu, ktoré hovoria vynikajúcu prevenciu v problémoch s očami. Ovocie je užitočné a tí, ktorí trpia anémiou. Pravidelné používanie umožňuje kompenzovať nedostatok železa v tele.

  Obzvlášť cenné ovocie s tmavou kožou. Obsahujú dôležitý stopový prvok, ktorý bojuje s onkologickými ochoreniami – Anthocian. Má tiež antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti.

  Čo je tamarillo a ako ju pestovať?

  Avšak, skupina osôb, najmä deti do 10 rokov, by mala používať produkt s určitou opatrnosťou. Malé deti môžu mať alergickú reakciu. A ľudia trpia diabetes mellitus, môžete jesť najviac 3 ovocie za deň. Kto má problémy s trávením, najmä v období exacerbácie z gastritídy, môžete jedieť len tepelne spracované tamarillo.

  Keďže trvanlivosť talianskeho slivky je veľmi obmedzená, Existujú plody, ktoré boli uchovávané viac ako dva týždne, je to nemožné. To môže viesť k otrave. Sú nevhodné na jedlo a tie plody, ktoré majú nepríjemnú vôňu alebo poškodenie na povrchu šupky.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár