Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Hruška je populárna ovocná kultúra. Stromy so sladkým a chutným plodom nepotrebujú osobitnú starostlivosť. Aby bola hruška dobrým ovocím, stačí si vybrať správne miesto pre jeho vylodenie, rovnako ako vyzdvihnúť to s dobrými susedmi.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Prečo je kompatibilita dôležitá?

Mnohé záhradkári chýbajú moment, keď je kompatibilita rastlín v záhrade veľmi dôležitá. Z pravého umiestnenia stromov a kríkov závisí od toho, ako dobre budú ovocie. Výber nesprávnych susedov pre hrušku môže viesť k nepríjemným následkom.

 • Strom dostane nedostatočnú živinu a vlhkosť. To povedie k spomaleniu rastu a plodovania.
 • Hruškové korene a iné lesy sa môžu prepojiť. Z tohto dôvodu, že rastlina nebude schopná plne rozvíjať.
 • Ak je hruška pod tieňom väčšieho stromu, bude tiež rásť veľmi pomaly. Okrem toho, zozbierané ovocie budú malé a bez chuti.
 • Nesprávny výber susedov pre hrušku môže viesť k tomu, že strom bude oveľa pravdepodobnejší trpieť rôznymi chorobami a útokmi malého hmyzu.

Aby ste sa vyhli všetkým týmto problémom, je dôležité si vybrať správne susedov pre hrušku.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť?

Najčastejšie je hruška v ovocnej záhrade susediaca s inými stromami. Najlepšie je byť priateľmi s určitými rastlinami.

 • jabloň. Je to Nováčik Apple Tree Gardeners, že sa odporúča zasadiť vedľa hrušky. Rastliny sa navzájom nezasahujú. Okrem toho mnohí záhradníci poznamenávajú, že s týmto umiestnením stromov sa ich výnos výrazne zvyšuje. Ovocie v rovnakom čase sa stanú sladšie a chutné.
 • Hruška. Na jednej stránke s prvou hruškou stojí za pristátie a druhý je ten istý strom. V tomto prípade sa rastliny navzájom znenia. Najlepšia možnosť je hruška inej odrody. Ak majú susedia už hruška strom, jeho rastlina je umiestnená bližšie k nemu.
 • Čierny topol. Tento vysoký strom môže byť spájkovaný vedľa hrušky. S touto susedstve sa rastlina ukáže, že je chránená pred mnohými hmyzu, ktoré ho môžu poškodiť. Okrem toho, hruška na pozemku rastie rýchlejšie. Odporúča sa rastliny rastlín v rovnakom čase. Ak je koruna hrušky už veľká a natiahnutá, mladý topoľ pod ním bude rásť veľmi pomaly.
 • Javor. Takéto susedstvo tiež dokonale ovplyvňuje zdravie mladého závodu. Vylodenie javora v jej záhrade, môžete ušetriť graf z ovocia jabĺk. Voliteľné na pestovanie veľkého a vysokého dreva doma. Je lepšie venovať pozornosť trpasličím odrodám rastlín.

Okrem toho je koruna dôležitá pravidelne rezať, krátko skrátenie. V tomto prípade závod nedá silný tieň, zasahovať do vývoja iných stromov.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Aby sa všetky stromy dobre rozvíjali, je veľmi dôležité si vybrať tú správnu vzdialenosť pri pristátí. Medzi sadenice by malo byť dostatok voľného priestoru. V tomto prípade, keď vyrastajú, ich korún nebude zasahovať do seba. Vedľa hrudníka v krajine, môžete pristáť a kríky. Najčastejšie blízko stromu má malý malinnik. Berry kríky sa cítia dokonale vedľa väčšiny ovocných stromov. Sú nasýtené dusíkovou pôdou. Takže hruška je lepšie ovocie.

Ak ste zasadiť maliny vedľa stromu, bude chránený pred pastou. TAKÉ POTREBNÉ. Raspberry pestovanie vedľa hrušky je chránené pred hnilobou. Ale stojí za to zapamätať si, že bobuľové kríky milujú slnečné svetlo. Preto je dôležité, aby malina úplne nenajala rozvetvená koruna. Ale ríbezlí, naopak, cítia sa pohodlne v tieni. Takže je často zasadené pod hruškou alebo dokonca okolo neho. Vedľa stromu môže pestovať červené aj čierne ríbezle. Aby rastliny chytili živiny, kríky musia pravidelne kŕmiť. Najlepšie je použiť organické hnojivá. Dobré kŕmenie bude robiť ríbezle silné. Takže to bude vyzerať krásne a tiež dobré ovocie.

V prioritnom okruhu hrušiek môže tiež zasadiť zeleninu. Môže to byť paradajky alebo uhorky. Vydesia veľa škodcov. Takže strom sa cíti oveľa lepšie. Takéto zariadenia na usporiadanie rastlín pomáha ušetriť priestor na pozemku. Pod korunou dreva môže byť tiež pestovaný cesnak, kinse a petržlen. Ale jesť ich v potravinách je len vtedy, ak hruška nebola liečená žiadnymi chemikáliami. Okolo trupu stromu môže byť tiež zasadené kvety. Pod korunou hrušiek sa bude cítiť dobré zvončeky, zamat a sedmokrásky. Takéto malé bohaté kvetinové posteľ vyzerá veľmi krásne. Okrem toho, zamat perfektne vystrašiť rôzne drobné škodcov.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo sa nedá vysadiť?

Samostatne stojí za to hovoriť o rastlinách, ktoré skúsení záhradníci neodporúčajú pristáť v blízkosti hrušiek.

 • čerešňa. Vedľa sladkých obilnín sú čerešne kategoricky neodporúčajú mať mladé sadenice. Vedľa takýchto susedov nebudú rásť. Okrem toho skúsení záhradníci vedia, že tieto stromy majú veľa spoločných škodcov a chorôb. Preto, ak sú rastliny v blízkosti, neustále infikujú svojich susedov. Vzdialenosť medzi stromami by mala byť najmenej 7-8 metrov.
 • Marhuľový. Ak tento strom bude rásť v susedstve, spomalí rozvoj mladých hrušiek. To isté platí pre broskyňu. Tieto stromy môžu byť vysadené v opačnej časti stránky, vedľa čerešní a čerešní.
 • Orech. Pri plánovaní na jeho pozemok by mal byť umiestnený preč od všetkých ovocných stromov. Hruška – žiadna výnimka. Faktom je, že listy orechy sú škodlivé pre väčšinu ovocných stromov. Látky, ktoré prideľujú negatívne ovplyvniť stav hrušiek. To vedie k zníženiu výnosu, ako aj na smrť stromu.
 • Slivka. Podobné okolie tiež negatívne ovplyvňuje stav hrušiek. Vedie k poklesu jeho výnosu. V niektorých prípadoch, hruška, ktorá rastie vedľa odtoku, začína vyschnúť. Okrem toho majú tieto stromy tiež spoločné škodcov. Slide sa odporúča zasadiť záhradu. V tomto prípade to bude dobré ovocie a tiež nezasahuje do iných stromov.
 • Ihličnatý. Neodporúča sa zasadiť veľa z hrušky alebo borovice. Faktom je, že ihla, ktorá spadá na zem, varí pôdu. Takže vedľa takýchto stromov zvyčajne nerastie. Okrem toho stojí za zmienku, že mnohé ihličnaté rastie veľmi veľké. Preto sú ich susedia zvyčajne v tieni. To tiež negatívne ovplyvňuje ich výnosy.
 • Cherryukha. Táto rastlina všeobecne nie je vhodná na pristátie v ovocnej záhrade. To priťahuje pozornosť veľkého počtu skliaľníkov, ktoré potom zaútočia na iné rastliny na pozemku.
 • Breza. Ako čerešňa, stojí za to pristáť od jeho ovocnej záhrady. Táto rastlina má dokonca veľmi silný koreňový systém. Preto môže odniesť z jeho susedov vody a živín. To všetko negatívne ovplyvňuje stav stromov, ako aj ich výnosy.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Je nežiaduce mať hrušku a kríky. Záhradníci poznamenávajú, že táto rastlina často chorá hrdza. Toto ochorenie môže infikovať a hrušiť. Vyliečiť v tomto prípade bude nemožné. Z toho istého dôvodu nie je barbaris zasadený vedľa ovocných stromov. Nemusíte byť umiestnené vedľa Mladej hrušky a viburnum. Tento Bush rastie veľmi rýchlo. Výkonné húštiny zasahujú do záhradkárov, aby zbierali zber, a tiež príliš veľa živín z pôdy.

Ak pod korunou, záhradník plánuje vybaviť rastlinné postele, nestojí za to rastie baklažány, zemiaky a papriky. Okrem toho, keď výsadba rastlín nemusia uvoľniť príliš veľa. To môže poškodiť korene.

Sčítanie, môžeme povedať, že hruška nie je veľmi rozmarný strom. Preto je ľahké si vybrať svojich susedov. Ak urobíte všetko správne, a hruška a iné rastliny na stránke zostanú zdravé a tiež dobré ovocie.

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Čo možno vysadiť vedľa hrušky?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár