Panadajka Japonská Rosa

 • Autori: Výber sibíra
 • Sa objavili pri prekročení: Na základe odrody Sicoki
 • Kategória: Zoradiť
 • Účel: pre solenie a konzervovanie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: 60-80
 • Chladivo: Slabý

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Japanese Rose je výsledkom starostlivej práce agrotechnických chovateľov zo Sibíri. Základom tejto odrody bola odroda sicoku. V dôsledku procesu prechodu agrotechniky sa získala univerzálna kultúra, ktorá sa môže kultivovať v akýchkoľvek klimatických podmienkach. Výťažok paradajok sa môže pestovať v skleníkových podmienkach av otvorenej pôde, a masívne dozrievanie ovocia a ich schopnosť počúvať mimo rastliny, sa odrody v dopyte, ako medzi milovníkmi gobby a profesionálov. Nežiaduvnosť paradajok a jednoduchosť starostlivosti o neho je minimalizovaná pestovaním nákladov práce.

Popis odrôd

Paradajky triedenie japonskej ruže patria k krátkym druhohodným druhohodným druhom, ktoré dávajú vysoké zber v skleníkových podmienkach a otvorených lôžkach. Výška rastliny je v rozsahu od 60 cm do 80 cm. Nízke kríky majú rozvetvovaciu korunu a výkonný koreňový systém. Pasking pre túto odrodu je povinná. Malé plechové dosky nepokrývajú celý povrch stoniek. Vzhľadom k jeho veľkosti, náklady na rastliny bez upevnenia na vertikálnu podporu. Táto odroda je schopná vytvoriť na jednom klastri na 6 plodov.

Výhody:

 • nenáročné;

 • prítomnosť šťavnatej a šalácie štruktúry s minimálnym množstvom kyslosti;

 • Vysoký výnos;

 • imunitu najbežnejších chorôb;

 • nedostatočná potreba fixácie;

 • dlhé obdobie skladovania bez straty kvality chuti;

 • menšie semienkové oddelenia;

 • Prepravovateľnosť.

Explicitné nevýhody Táto trieda nemá, ale je možné získať maximálnu zber a silné kríky len s prísnym dodržiavaním všetkých pravidiel agrotechnológie.

Prečítajte si viac  Je možné vode hrozno počas kvitnutia a aké sú dôsledky?

Hlavné kvality ovocia

Ovocie tejto odrody majú veľkú veľkosť s hmotnosťou asi 200 gramov, ako aj zaoblený tvar vo forme srdca s bodom na konci. Farba gama paradajok vo fáze technickej zrelosti je v rozsahu od bohatých ružov do maliny. Hrubý kožovitý kryt ovocia je prakticky naklonený k praskaniu. Táto nehnuteľnosť má pozitívny vplyv na dobu skladovania, ktorá môže dosiahnuť 2 mesiace a dopravu. Ovocie – konvexné rebrované. Paradajky majú malé množstvo semenných priestorov.

Vitamín a minerálne zloženie paradajok má bohatú štruktúru. Táto nehnuteľnosť je obzvlášť obľúbená v diéte a detskej diéte. Treba tiež poznamenať, že varené jedlá majú nízky stupeň alergénnosti.

Charakteristiky

Táto odroda má šťavnatú a mäsitú štruktúru. Aromatické ukazovatele sú vynikajúce a sladká chuť bude tiež rád gurmán. Vďaka vysokovým indikátorom chuti sa paradajky úspešne používajú na čerstvé použitie a ochranu.

Dozrievanie a plodnenie

Rastlina sa vzťahuje na stredoveké kultúry s hromadnou zrenia ovocia. Prvý poplatok z úrody sa koná 110-115 dní po objavení prvej klíčenia.

Výnos

Paradajková japonská ruža sa vzťahuje na odrody s vysokou výnosov, ktoré sú schopné tvoriť na jednom kríku na 8 kg zberu. Priemerná hmotnosť ovocia na jednom kríku je 5-6 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Táto kultúra sa pestuje pri mori. Siatie semien na sadenice sa konajú začiatkom marca. Semená pred výsadbou je potrebné liečiť dezinfekčné prostriedky a rastové stimulanty. Klíčenie je možné zvýšiť vytvorením skleníkového efektu. Pôda na výsadbu by mala pozostávať z trávnikov, piesku a minerálnych hnojív. Pri vykládke sú semená zapojené na 15 mm v súlade s intervalom medzi nimi 50 mm.

Vychystávanie sa vykonáva vo fáze tvorby prvých 2-3 listov. Na začiatku mája môžu byť rýchlejšie sadenice vysadené v otvorenej zemi. V regiónoch, kde hrozba nočných mrazov pretrváva, pristátie by sa malo odložiť do polovice mája, alebo používať filmový prístrešok.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Prečítajte si viac  Pear Baltic olejovitý

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Schéma výsadby odrody sa prakticky nelíši od zvyšku. Na pozemku 1 m2 chovateľov praktizujúcich odporúčajú zasadiť viac ako 3 kríky. Keď vylodenie, sa sadenice nemali zabúdať, že dospelé kríky majú rozmenúčku korunu, pre vývoj tohto priestoru.

Pestovanie a starostlivosť

Napriek nenáročným a vysoko kvalitným zberu je potrebné študovať všetky jemnosti starostlivosti o paradajky. Tvorba Bush by sa mala uskutočniť najviac 2 stonkami, odstránenie všetkých procesov umožní obohatiť plody so všetkými nutričnými stopovými prvkami. Hodiny sa vykonáva pred vzhľadom prvej kefy. Paradajky, najmä počas obdobia plodovania, potrebujú hojné zalievanie. Stupeň reaguje na výrobu minerálnych a organických hnojív.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Táto odroda má vysoký stupeň rezistencie proti chorobám, ako je fytoofluoróza a fuzarióza, aby sa zabránilo vzniku týchto ochorení, preventívnej liečby špeciálnymi prostriedkami.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Prečítajte si viac  Tomato Smurfinika

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: