Paradajka

  • Kategória: Zoradiť
  • Účel: Čerstvé použitie, pre celok-fucked konzervovanie, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 90-95
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Výška kríka, pozri: Až do 45 rokov
  • Charakteristický bush: Kompaktný
  • Farba zrelého ovocia: Červená
  • Formulár: Plumid, s naistom
  • Hmotnosť plodu, g: 50-60

Pozrite si všetky charakteristiky

Ani jedna starostlivosť nie je hádka – paradajka, ktorá je hodná pozornosti nováčikovej rastliny. Univerzálne ovocie potešia rodinných príslušníkov s ich príjemnou tekutou paradajkovou chuťou.

Popis odrôd

Toto je odrodová rastlina, s výškou kríkov do 45 cm. Paradajka je veľmi kompaktné a ideálne pre pestovanie v otvorenom zemi. Ďalšou výhodou je schopnosť používať plody na výrobu kečupov, džúsov a dokonca aj s jednodielnym konzervovaním.

Hlavné kvality ovocia

Červené zrelé paradajky ani starostlivosť alebo hádka dosahujú váhy v maxime 60 gramov. Mäso vo vnútri mäsa a hustého.

Charakteristiky

Chuť pekné, sladké.

Dozrievanie a plodnenie

Čoskočná trieda dozrieva len 95 dní.

Výnos

Tento ukazovateľ je na slušnej úrovni.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Marec – apríl – Časové semená. Od apríla do júna môžete vymieňať už vysadené v zemi.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Štandardné pristávacie systém pre túto odrody – 30 * 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Spojovacia a paradajková podväzka nie je potrebná, ale na vytvorenie kríkov. Môžete zanechať maximálne 2 stonky.

Ochrana paradajok tejto odrody z chorôb vo veľkej miere závisí od správne vypočítanej technológie minerálnej energie. Paradajky perfektne reagujú na hlavné úvod do pôdy plnohodnotného kŕmenia troch makroelementov – dusík, fosforu a draslíka.

V počiatočnej fáze vývoja, paradajky ani nestarajú o výživu fosforu-potaš, potrebné na vývoj koreňového systému a následne – dusík. Týka sa to predovšetkým kultiváciu paradajok tejto odrody s morským smerom. Sadenice sú kŕmené fosforom a draslíkom a po pristátí do zeme zo všetkých troch makrosloviek.

Pred vytvorením tvorby ovocia, paradajky ani starostlivosť alebo hádka vyžaduje mierny dusík a vystužený fosforečný napájací zdroj. Ďalej, so zvýšením množstva ovocia, spotreba dusíka sa zvyšuje a vo fáze dozrievania ovocia, výživa draslíka by mala byť zvýšená. Samozrejme, že je optimálne meniť aplikáciu hnojív pridaním do riešení s kvapkovým zavlažovaním.

Zdôrazňujeme, že paradajky tohto druhu sú ostro reagovať na nedostatok fosforu, najmä počas obdobia štartovania a počas tvorby ovocia. V opačnom prípade sa rast, tvorba skladovania a dozrievania ovocia spomaľuje, lisovacie zariadenie získava sivú farbu a kmeň – hnedastá farba. Na druhej strane, s nedostatkom draslíka, kríky ani starostlivosť alebo nepríjemné zastavenie a suché.

S takýmto dôležitým prvkom ako dusíka je dôležité, aby to nepreháňalo, pretože jeho nadbytok znižuje stabilitu tohto paradajky na choroby. To tiež vedie k oneskoreniu dozrievania ovocia.

Síran horečnatý je vynikajúce hnojivo pri pestovaní paradajok opísanej odrody vzhľadom na zvýšenú potrebu tejto kultúry v sivej a horčíku, ako aj vápniku. Mikroementy, ako je bór, meď a mangán, môžu byť vyrobené metódou extraxanle, v zložení zavlažovacích roztokov a spracovaním prípravkov na základe ich sejacieho materiálu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Najčastejšie ochorenia tejto odrody – alternatív a antracnosis. Tento faktor by sa mal zohľadniť výberom predchodcu kultúry, pretože tieto ochorenia ovplyvňujú pomerne širokú škálu plodín, ktoré sa pestujú v otvorenom pozemku. Fitofluoróza nie je prekvapená.

Spracovanie fungicídneho spracovania by sa malo začať hneď po zakorenenie sadeníc (alebo vzhľadu výhonkov osiva) v pôde pred prvými príznakmi ochorenia. Interval medzi spracovaním by mal byť od 10 do 14 dní. Príprava lieku má preventívne účinky.

V druhej polovici vegetačného obdobia, keď paradajka prestane aktívne prijímanie hmoty listov, odporúča sa používať kontakt fungicídy. Niektoré z liečby sú žiaduce kombinovať so zavedením mikrofertrov, najmä vo fáze kvitnutia paradajok. To priamo ovplyvňuje kvalitu väzby ovocia, ich dozrievania a krvácania.

Paradajky tiež potrebujú premýšľajúcu insekticídnu ochranu pred škodcami, ako sú TSI, cycades, kopčeky. Mnoho problémov spôsobujú také škodcov z paradajok ako bavlnená lopatka, ktorej motýle vajíčko na ovocie, šálku kvetu alebo horného plechu. Je mimoriadne dôležité presne vytvoriť obdobie výstupu hasičov z vajíčok, aby sa určilo načasovanie spracovania. Faktom je, že väčšina liekov na trhu potláča vývoj iba larvy. Ak nerobíte všetko správne, Cotton Skov Caterpillar spadne do ovocia, ktoré bude v budúcnosti skutočne nemožné bojovať proti škodcom.

Odporúča sa používať drogy slávnych globálnych výrobcov, ktorí spôsobia minimálnu škodu s užitočným hmyzom a nebudú sa hromadiť v ovocí.

S nasávajúcimi škodcami, ako napríklad TLL, boj by sa mal začať hneď po vylodenie sadeníc na zem alebo vzhľad rastlinných sadeníc, pretože vizuálne problémy spôsobené nimi sa prejavia 15-20 dní po infekcii, keď bude lepšie vykonať Efektívna ochrana.

Optimálne použite zavedenie insekticídu cez roztok spolu s kvapkovým zavlažovaním alebo vodou pôdou s takýmito liekmi ako „AKTARA“. Technologicky správny postrek umožňuje zabezpečiť kontrolu škodcov v pôde najmenej 20 dní. Okrem toho, škodlivé účinky iných druhov, ako napríklad Colorado Beetle, budú eliminované. To však nezruší pravidelné striekanie insekticídov, ktorých frekvencia môže dosiahnuť 7 dní.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Ani starostlivosť alebo hádka – stupeň odolný voči studeniu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: