Paradajka

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu pre skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Charakteristický bush: Štíhle, nie rozptýlené
  • Utiecť: Zvyčajný typ, malý

Pozrite si všetky charakteristiky

Odroda Japončina je považovaná za zberateľské a vzácne druhy. Rôzne odolné voči chorobám a vysokým výnosom. Použite vo forme šalátov, na varenie šťavy, paradajková pasta, obliekanie na polievku, sendviče.

História odstránenia

Panadajka Japonská je takzvaná ľudová odroda. Uvoľnený súkromný chovateľ v G. Bogorodsk v regióne Nižný Novgorod.

Popis odrôd

Vysoký vysoký Bush do výšky 200 cm vo výške, rovný tenký kmeň, korunkový kompaktný stredný sprievod, malé paradajkové listy predĺžené a ostré na koncoch tmavo zelená. Typ inmeninantného rastu. Kvetenstvo Jednoduché. Dobré formy. 5-7 paradajky sú vytvorené v kefke. Na kríku môže byť od 6 do 8 kefiek. Vhodné pre otvorenú pôdu a pre skleníky. Toto je tepelná milujúca odroda.

Hlavné kvality ovocia

Veľká veľkosť, váženie od 300 g, ale môže dosiahnuť hmotnosť viac ako 1 kg. Majte tvar v tvare srdca s ostrým hrotom mierne rebrovaným rebrovaným, malina-šatka maľba, mäso jemné mäso sa sachurózne na rezané, koži tenké, semená málo. Majú vysokú dopravu. Dobre prepravované, uložené asi 2 týždne v chladničke alebo suché chladné miesto.

Charakteristiky

Sladká úžasná chuť, buničina obsahuje veľa sacharózy.

Dozrievanie a plodnenie

Stredná čiara, pokiaľ ide o dozrievanie, pri výsadbe sadeníc v máji môžete odstrániť plody už v júli. Rôzne s dlhým plodovaním pred nástupom zimu. Paradajky môžu byť odstránené mierne nespoľahlivé.

Výnos

Je to považované za vysoko výnosnú odrodu, od kríka pre sezónu dostane od 15 do 25 plodov. Je to asi 5-9 kg z jednej rastliny.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Sejací materiál tohto druhu sa vyznačuje vysokou klíčivosťou. Semeno už vo februári. Pred výsadbou sa semená odporúčajú namočiť do aloe šťavy, stane sa vynikajúcou dezinfekciou a rastovým stimulátorom pre budúce paradajky. Roztok sa pripraví týmto spôsobom: Aloe nie je zavlažovaný počas 14 dní, potom sú nižšie zdravé listy narezané, zabalené do tkaniny a odstránia na spodnej polici chladničky po dobu 2 týždňov. Vyberte, rozdrvené do prehľadávania, lisovacia šťava. Ak sú semená staré, ich, ich uvádzanie na tkaninu, nalial neriedenú šťavu, vodu (1: 1) pridávajú mladým aloe. Nechajte na tmavom mieste počas 18 hodín.

Na pristátie je lepšie vybrať jednotlivé kontajnery, semená vysadené na hĺbke 2 cm. Pôda potrebná voľná a zvlhčila. Na stimuláciu rastu hrncov s plodinami, sneh – tavenie vody urýchli vzhľad sadeníc. Mladé rastliny sú umiestnené pod fyttoolma v blízkosti okna, teplota v blízkosti kontajnerov by nemala byť zostúpená pod +16 stupňov počas dňa a +14 v noci. O týždeň neskôr sa zvýši na +23 deň a až do +18 v noci. Zvukované zriedka ako Zem. Keď sa objavia 4-5 listov, výhonky sú transplantované do 700-1000 ml kontajnerov, priemerné spóry sú zapojené na 1/4. Krmivo po výskyte 1 list každých 14 dní so slabým riešením hnojív pre paradajky. Pred prenesením do lôžok, zmierňujeme semenáč. Stránka je transplantovaná v máji, asi 60 dní po vzniku zárodkov. Do skleníkov sa prenesú na začiatku mája, v otvorenej zemi v južnom podnebí 2 týždne neskôr. Pôda na záhrade by sa mala dobre zahriať na slnku. Po vylodenie sú sadenice sú hojné.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Za 1 m2. m umiestnené 4 kríky.

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra vyžaduje obvyklé parenie, je potrebné zviazať stonky a ovocné kefy. Vytvorte závod v 1-2 sudoch, prvé steppers odchádzajú a prijímajú z neho druhý stonok. Horná štipka v strednom pruhu na konci júla, v južných regiónoch – začiatkom augusta.

Napojená 1 krát týždenne s teplotou vody, pri vytváraní močov a plodov zavlažovaných viac. Pôda po voľnom a mulčovaní je skleník vetraná, optimálna teplota pre vývoj paradajok je +25 stupňov počas dňa a +18 v noci. Funkcia každých 14 dní: Počas obdobia rastu musí hnojivo obsahovať dusík, pri zvyšovaní dávok draslíka a fosforu.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Má vysokú genetickú odolnosť voči chorobám. Na ochranu pred hubovými infekciami sa odporúča dezinfikovať skleník ročne na jeseň a zmeniť vrchnú vrstvu pôdy. Počas sezóny sa pravidelne postrieka s roztokom sulfátu medi alebo mangánu, vetraním. Od škodcov pre profylaxiu sa liečia fytosporín.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Odoláva transplantátu v studenej pôde na jar. Trvá na zvýšenie teploty na +40 stupňov a bohatého ovocia: nepopiera kvety do horúceho počasia a aktívne vytvára ranu.

Rastúce regióny

Odporúča sa pristáť v skleníku, v južnom klíme je možné prijať na otvorené postele.

Recenzie Recenzie

Záhradníci zavolajú japonské s chicou. Oslávte vynikajúcu chuť, dobrú zber a jednoduchosť v pestovaní paradajok. Jedna z hlavných mínusov – semená je veľmi ťažké nájsť, a sú veľmi drahé. Existuje negatívne skúsenosti s rastúcim bez úkrytu v Almaty, v skleníku v tom istom regióne výsledok prekročil všetky očakávania – paradajky sa zmenili na lahodné a ich veľmi veľa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: