Paradajka

  • Autori: Andreeva E.N., Nazina S.L., USHAKOVA M.A., Oktyabrskaya T.ALE.
  • Rok predpokladov: 2002
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 115
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Bush: Vysoký

Pozrite si všetky charakteristiky

Idol je vysoko výnosný hybridný typ inteléntného rastu. Tento názov nebol náhodne uvedený: Stupeň je veľmi obľúbený u DACNIS. Pestovanie v skleníkových podmienkach umožňuje zasadiť paradajky idolu aj v najvzdialenejších a chladných oblastiach.

Popis odrôd

Dotknutá odroda bola vyvinutá chovateľmi Andreva E. N., Nazina S. L., USHAKOVA M. A., Oktyabrskaya T. ALE. Vďaka úsiliu vedcov, tam boli vysoké kríky, schopné rásť až 170 cm, s výhradou rastu od bočného úteku. S priamym rastom rastlín sa môže dosiahnuť 2 metre.

Napriek takýmto pôsobivým veľkostiam nie je Bush veľmi bohaté. Priemerné listy je natreté v príjemných egende zelené odtiene. Kvetenstvo Jednoduchá, žltá. Ich vlastnosť je, že prvý je vytvorený cez 9 listov, potom je už nasleduje obdobie 3 listov.

Hlavné kvality ovocia

Svetlé zelené bobule ako starnutie sa stáva červenou farbou. Plane-ukončené paradajky majú priemerný stupeň stuh, ako aj pomerne veľké parametre – najmenej 165 gramov. Pozorovanie všetkých agrotechnických noriem, hmotnosť 400 gramov môže byť dosiahnutá v skleníkoch. Uprostred plodu je od 4 do 6 semienových kamier. Treba poznamenať, že druh Idol obsahuje viac ako 5% suchých látok. A to znamená, že buničina v nej bude veľmi blcha a nasýtený.

Charakteristiky

Culman veľmi vážim DACMS v prvom rade pre jeho chuť. Šťavnatá buničina sa vyznačuje sladkosťou, tenkou arómou paradajok. To je dôvod, prečo sú paradajky z triedy posudzované, tak často sa snažia dlhšie zachovať, čo ich robí cestovín a kečup, adzhik, zmrazenie a sušené. Neuveriteľne chutné rovnomerné exempláre. Pokiaľ ide o konzervovanie, táto odroda nie je pre neho vhodná.

Dozrievanie a plodenie

Ak chcete plne spustiť, idol sa vyžaduje približne 3-3,5 mesiace alebo 115 dní. Odroda je v strednom prostredí. Ovocie rôzne dlhé. Súdiac podľa recenzií, takéto paradajky je možné zbierať pred začiatkom chladu.

Výnos

Vysoké zariadenie. Minimálna zbierka – 14,2 kg od metra štvorcového. Je však možné dosiahnuť 16 a 18 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Stojí za zmienku, že semenácké semená sú pomerne zriedkavé na predaj, takže je najlepšie ich pripraviť ich vopred. Materiál sa kontroluje so slanou vodou na klíčenie, odmietajú pop-up zrná. Potom má štvrtina hodinu, aby ju odolala v roztoku manganistanu draselného. Posledný prednastavený postup je namáčanie v stimulácii rastu.

Sejacie zrná na semenáčke lepšie cvičenie po 15. marci. Vybrané nádoby sú naplnené živínou zemou s neutrálnou kyslosťou a potom sú semená položené v substráte. Jeden semeno prichádza na štvorcový centimeter. Zrná sú posypané pôdou a dobre zvlhčuje. Tar je pokrytý, umiestnený v najteplejšom mieste v dome. V parametroch 30 stupňov po 4 dňoch výhonkov.

Kópie, ktoré boli prvé a posledný môže odvážne vyhodiť, nebudú z nich nebudú z neho. Tie, ktoré zostanú, by mali dostať najmenej 16 hodín svetla za deň. Nemôžete dovoliť, aby sa pôda vyschla. Prvýkrát prijme po dobu 20 dní po klíčení, bylinné vplyvy. Potom kŕmenie dajte týždenne. Prístrešok je možné odstrániť až po 14 dňoch po objavení prvých výhonkov. Bližšie k transplantácii začne zmierniť sadenice. Vo filmových greenhouses sa v polovici mája určujú rastliny. V južných oblastiach s miernym podnebím, sadenice môžu pristáť v otvorenom pozemku. Prenos sadeníc sa vykonáva len vtedy, keď je hrozba mrazu úplne. A to nie je pred začiatkom júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Idol preferuje fertilné a uvoľnené pôdy. Na zemi s vysokou kyslosťou bude zlá, a preto by sa táto otázka mala vyriešiť späť v jesennom období. Nezabudnite, že táto odroda má vysoké a rozvetvené kríky, ktoré zaberajú veľa miesta. Dajte na meter štvorcový viac ako 3 sadenice nie sú vhodné. Okrem toho, medzi pristávacích studní, je potrebné vypočítať vzdialenosť v 60-70 cm vopred. Ak chcete byť pohodlné chodiť, rady by mali byť tiež vo vzdialenosti navzájom aspoň 0,5 metra.

Pestovanie a starostlivosť

Hlavným bodom Cumiera bude tvorba kríka. Nechať dve stonky. Takže rastlina nie je rozbitá pod jeho hmotnosťou a hmotnosťou veľkých plodov, je povinná inštalovaná podpora. Sú na zemi na zem.

Druhá vec, ktorú treba poznamenať, je starať sa o listy. U paradajok, ktoré rastú v skleníkoch, je lepšie prelomiť listy, ktoré rastú zdola, ponechávajú doslova pár kusov. Tieto rastliny, ktoré sa kultivujú v otvorenej pôde, takýto postup je kontraindikovaný, pretože lístie chráni ovocie od skóru slnečného svetla. Spolu s listu, musíte nezabudnúť na kroky. Ich odstránenie umožňuje, aby kríky posielali silu pre tvorbu ovocia.

Zavlažovacie udalosti sa vykonávajú ráno alebo večer. Kvapalina sa privádza v teple, niekoľko litrov pre každý krík. V tepla idolu sa odporúčame vodu každý deň, pretože Zem rýchlo schne. Ale nedal všetku vodu okamžite. Nalejte tretinu kvapaliny, počkajte 20 minút, kým sa absorbuje, potom poďme nasledujúcu časť. Na bežných dňoch sa zalievanie vykonáva každých 5-7 dní.

Je dôležité si uvedomiť, že skleníky by mali mať vždy prílev čerstvého veku. Preto musia byť zobrazené denne. Paradajky milujú návrhy a idol nie je výnimkou. Okrem toho, ľahký vánok prispieva k rýchlemu operácii. Kým skleník je otvorený, a v ňom trochu viac cool, môžete vrhnúť hornú vrstvu Zeme, a tiež sa zbaviť burín. Tí, ktorí pracujú s ťažkosťami, môžu poradiť mulčovanie paradajok.

Kŕmenie Idoly budú potrebovať štyrikrát za sezónu. Dajte edráciu a minerály. Táto odroda zdôrazňuje fosforečné kŕmenie. Akékoľvek hnojivá prinášajú spolu s koreňou. Ak potrebujete sprej na list, vyberiete čas po západe slnka.

Paradajka

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

ParadajkaKvasinkaParadajkaKyselina boritáParadajkaJódParadajkaPopolParadajkaVápnik selitraParadajkakyselina jantárováParadajkaSérumParadajkaPeroxid vodíkaParadajkaKuracie vrhParadajkaSódaParadajkaSpievaťParadajkaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Culmy má celkom dobrú imunitu. Zriedka sa podrobí vírusu mozaiky tabaku a fusarióznym vyblednutím, veľmi odolným voči claporíosu. V podmienkach nepravidelného poľnohospodárskeho inžinierstva a trvalé dažde sa však fytoofluoróza nevychádza nevyhnutne. Toto nebezpečné ochorenie môže zničiť celú úrodu, a preto musia začať bojovať čo najskôr, striekanie paradajok podľa fungicídov.

Škodcovia v tejto oblasti sú štandardné, ale záhradníci si poznamenali, že najčastejším hosťom stránky bol Colorad Beetle. Hmyz dáva vajcia, a preto je potrebné sa rýchlo zbaviť. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť s insekticídom. Calendula a cesnak tiež pomôžu vystrašiť. Takáto závod musí byť len vysadená v blízkosti idolu.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

ParadajkaPhytofluoroParadajkaNafúknutý rosaParadajkaVrcholParadajkaClapporiosParadajkaŠedý ganilParadajkaTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár