Paradajka

  • AutoriGUBKO B. N., Kamanan A. ALE. (LLC Agrotechnologická firma „Agros“, FGBNU „Federal Research Center of Cytology a genetika Sibírskej pobočky Ruskej akadémie vied“)
  • Rok predpokladov: 2007
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 116-120
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Výška kríka, pozri: 110-180
  • Utiecť: stredná veľkosť, tmavo zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Výber rôznych paradajok na pristátie, Dácky a poľnohospodári sú vedené predovšetkým na ukazovateľoch výnosov, jednoduchosť agrotechnológie a všestrannosti formulára. Tieto typy paradajok zahŕňajú strednú odrodu Canaras, vynikajúce rastúce a v postele a v skleníku.

História odstránenia

Táto kultúra bola vytvorená skupinou chovateľov Novosibirska (Kamanín, Gubko) v roku 2005. Hlavnou úlohou vedcov bolo odstrániť odrodu rovnako dobre plodenie a otvorenú pôdu av skleníku bez ohľadu na osvetlenie. V štátnom registri výberu úspechov Ruska boli druhu zavedené v roku 2007. V tom istom roku bola trieda vyrobená na pestovanie v rôznych regiónoch Ruskej federácie.

Popis odrôd

Tomato Craniches – Tall NESMIETNÝ BUSKO, DOSIAHNUTÝ DOPLNKU od 110 do 180 cm. Kruhy majú stredné zahusťovanie tmavo zelených farieb, silných a flexibilných stoniek, silného a dobre rozvinutý koreňový systém, ako aj komplikované kvetenstvo. Vzhľadom na slabú rýchlosť topov, Bush nie je potrebné, pretože paradajky a tak dostatok svetla. Každý Bush je vytvorený až 5-6 kefy s 4-5 lopatkami. Špecialisti odporúčajú vytvorenie kríka v 1-2 stonkách, pravidelné odstraňovanie nových krokov a podväzky na mreží alebo samostatné podpery, inak, v dôsledku závažnosti paradajok, bude stonka deformovaná alebo zlomená. Táto rôznorodosť paradajok patrí do kategórie univerzálnej – je jedená v čerstvej forme, konzervovanie, spracovávaná na omáčkach, zemiakov, paliva, sunel. Pre celok paliva, stupeň nie je vhodný kvôli závažnosti paradajok.

Hlavné kvality ovocia

Tomato Canara je zástupcom rozsiahlych odrôd, ktorých priemerná hmotnosť je 163-182 gramov, ale často bobule rastú až 500-600 g. Vyznačuje sa rastlinnou správnou zaokrúhľovšou formou s ideálnym hladkým povrchom. Niekedy môže mať ovocie tvar srdca. V stave úplnej zrelosti má ovocie jasnú červenú farbu. V nehodnej forme paradajkového svetla zelená. Šupka na paradajkách je hustá, takmer necítila, s ťažkým leskom. Je to koža, ktorá tvorí ochrannú bariéru, vďaka ktorej zelenina nie je praskanie a je udržiavaná na dlhú dobu (približne 2-3 mesiace za správnych podmienok). Dopravné paradajky tolerujú dobre.

Charakteristiky

Paradajka Canara sa vyznačuje vynikajúcou chuťou. Jeho buničina, obdaná svetelná šarlátová farba, sladká, bez najmenšieho nádychu sišosti, sahary, veľmi šťavnatého, s malým množstvom semena. V chuti nie je vodnatá. Vôňa z paradajok vyslovovaných – korenistá.

Dozrievanie a plodnenie

Odkazuje na triedu sekundárneho. Z výskytu plných výhonkov na prvý zrelé bobule ide okolo 4 mesiace (116-120 dní). Zverenie ovocia sa spája, čo vám umožňuje zbierať celé vintage. Pri dozrievaní paradajok sa nezobrazujú. Pravidlá osobnej starostlivosti, prvé zrelé paradajky sa objavujú v prvej dekáde júla.

Výnos

Triediť Canara je charakterizovaná vysoko výnosom, ktorá je jednou z jej výhod. Pozorovanie všetkých pravidiel agrotechnickej starostlivosti, od 1 m2 za sezónu, môžete zbierať 10 kg bobule.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Môžete zasiať semená na semená v marci-apríli – po dobu 65-70 dní pred prevodom trvalej lokality. Sedem sadeníc za 6-8 dní. Pre zdravý rast si vyžaduje zhodu s teplotou miestnosti (+ 20 … 22) a dobré osvetlenie (10-12 hodín denne). V štádiu vzhľadu niekoľkých listov sa ponorí ponor v samostatných nádobách. 8-12 dní pred pristátím je potrebné temovať, vystaviť čerstvý vzduch, ktorý uľahčí prispôsobenie závodu novým podmienkam.

Pristátie v zemi sa koná v apríli – máj (niekedy v prvých dňoch júna). V čase disemobarku by mal byť Bush 6-7 listov a jednu kefu kvetov.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Aby bola rastlina pohodlná rastú, a Dácket je ľahký na to, musíte pozorovať hustotu pristátia. V tomto prípade 1 m2 odporúčajú umiestnenie maximálne 3 kríky. Optimálne pre pristátie je schéma 30×50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Rastlina sa pestuje na základe semien. Pôda musí byť voľná, priedušná, mierne navlhčená a oplodnená. Súčasná starostlivosť zahŕňa: zavlažovanie teplou vodou, hnojivá, uvoľnenie a mulčovanie pôdy, tvorby a podväzkom kríka, odstránenie zbytočných krokov, ako aj prevencia chorôb.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunitný systém na paradajok je vysoký, takže vírusové a plesňové ochorenia sú prakticky nie sú náchylné.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Kultúra má vysokú odolnosť voči prudkým poklesom teploty, ako aj nedostatok osvetlenia, čo je dôležité, ak rastú paradajky na tieňovaných oblastiach.

Rastúce regióny

Rastú a dávajú vysoké výnosy Grads Canary môže v akejkoľvek klimatickej zóne Ruska, Ukrajina alebo Moldavsko.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: