Paradajka

  • Autori: MOTOV VIKTOR MIKHAILOVICH, OLGA OLGA BORISOVNA, KHARITONOV SERGEY EVGENIEVICH (Rusko) \ t
  • Rok predpokladov: 2015
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Skoro
  • Načasovanie dozrievania, dní: 83-90
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
  • Bush: Nočný stupeň
  • Výška kríka, pozri: 40-60

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkový Asket je schopný potešiť najnáročnejších záhradkárov a záhradkárov. Ale predtým, než sa ponáhľaš, aby ste ho vyrastali, musíte zistiť hlavné jemnosti a nuansy. Systém pristátia a zásady starostlivosti o takúto závodu.

História odstránenia

Ascetika – úplne nová kultúra. Jeho použitie je povolené v roku 2015. Vývoj autorov boli ruskí chovatelia Mokhov, Kharitonov a von.

Popis odrôd

Asket – Determinant Universal Grade. Jeho vlastnosti sú dosť dobré na pestovanie aj v oblastiach rizikového poľnohospodárstva. Kríky dosahujú maximálne 0,4-0,6 m. Je potrebné poznamenať, že ide o typickú strabálnu kultúru.

Hlavné kvality ovocia

Ako typické a pre iné paradajky, unáhlené plody Askta majú nasýtený červený tón. Hmotnosť jednej inštancie sa líši od 80 do 100 g. Charakteristický prvok možno považovať za hladkosť šupky. Uvádza sa, že niektoré plody môžu dosiahnuť hmotnosť 150 g. Sú rozdelené na veľký počet fotoaparátov.

Charakteristiky

Podľa príbehov poľnohospodárov a tastri, odroda ponecháva priaznivý dojem. Chuť paradajok bude potešiť aj tých najnáročnejších ľudí. Asket môže konkurovať v gastronomických indikátoroch s akýmkoľvek iným otvoreným pôdnym paradajkom. Používa sa ako v čerstvej forme a pri varení šalát.

Dozrievanie a plodenie

V popisoch ukazujú, že asketické spí skoro. Na dosiahnutie zrelosti sa jeho ovocie vyžaduje od 83 do 90 dní. Dokonca aj v podmienkach urals môže byť úroda zaoberajúca sa v polovici júla. V strednom jazdnom pruhu sa niekedy ukáže ešte skôr.

Výnos

Trieda je považovaná za plodnú rastlinu. Na 1 Bush pre sezónu dozrieva až 3,5 kg paradajok. Tento výsledok sa však dosiahne len s dôsledným vykonaním agrotechnických noriem. Za nepriaznivých podmienok môže kolekcia odôvodniť nádej.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená v kontajneroch nemusí skoršie 10. apríla. S nepriaznivými poveternostnými podmienkami bude tento termín dodatočne vzdialený. Treba poznamenať, že rastlina nie je zlá niesť dosť drsné chladné, ale to platí len pre dospelých kríkov, a nie na semená alebo mladé riadky.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Požiadavky na vysielanie tejto odrody sú tradičné – pre 1 kV. m nie je viac ako 4 rastliny. V prípade potreby v dôkladnejšej starostlivosti, typickejšej zeleninovej záhrade, môže byť obmedzená na 3 kríky. Vzdialenosť medzi semenami v semenáčinách je určená aj všeobecným pravidlom.

Pestovanie a starostlivosť

Balenie a kravatu na podporu Askta Bush nebudú potrebovať. Použitie komplexných minerálnych hnojív je vítané. Alternatívne riešenie – použitie Azophoski, nezávisle kombinované so síranom draselným, síranom a mikroúlementmi. Na 1 m2 Zeme, 40 g komplexnej kompozície a 10 g síranu horečnatého. S jesenným kŕmím ohromujúcim organickým leto, minerálne poistky sa prakticky nevyžadujú a môžu byť obmedzené na pravidelné zavlažovanie.

Ascetic je žiaduce rásť na čiernych podčiarknutých materiáloch, ako je napríklad Loutrasil. Toto riešenie umožňuje dosiahnuť retenciu vlhkosti a chrániť korene pred nadmerným vykurovaním. Okrem toho pozorované materiály zaručujú odmietnutie podväzky. Napriek nedostatočnej potrebe špeciálneho formácie sa odporúča odstrániť všetky kroky až do 1. kefy. Žiadne ďalšie jemnosti tu.

Paradajka

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

ParadajkaKvasinkaParadajkaKyselina boritáParadajkaJódParadajkaPopolParadajkaVápnik selitraParadajkakyselina jantárováParadajkaSérumParadajkaPeroxid vodíkaParadajkaKuracie vrhParadajkaSódaParadajkaSpievaťParadajkaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Kultúra môže úspešne odolať fyotofluoróze. Opatrenia v prípade potreby budú minimálne. Informácie o odolnosti voči iným chorobám je prakticky neprítomné. Preto je potrebné chrániť kultúru pred inými infekciami a škodlivými hmyzmi. Preventívne spracovanie pomocou špeciálnych značkových drog sa prehrá v súlade s pokynmi.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

ParadajkaPhytofluoroParadajkaNafúknutý rosaParadajkaVrcholParadajkaClapporiosParadajkaŠedý ganilParadajkaTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Paradajkový asketický je zónovaný pre riskantnú poľnohospodársku zónu. Môže byť bezpečne grilovaný v severnom lokalite Ruskej federácie. Výnimky sú len oblasti s obzvlášť extrémnymi podmienkami, vrátane permafrostu. Vzhľadom na to, kultivácia takejto paradajky na územiach miernej zóny a stredného pásu, najmä v južných regiónoch, nie je ťažké. Rozdiel sa bude týkať len ťažkostí s prístreškom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár