Paradajka AGILIS

 • Autori: Enza Zaden Beheer B.V., Holandsko
 • Rok predpokladov: 2015
 • Názvy synonymá: AGILIS
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-95
 • Podmienky rastu: Pre skleníky
 • Výška kríka, pozri: Až 300

Pozrite si všetky charakteristiky

Jednou z výhod hybridnej odrody Agilis je možnosť jeho kultivácie v rôznych oblastiach krajiny, napriek klimatickým funkciám. Tento druh zapadá do Ruska vďaka mnohým pozitívnym vlastnostiam. Teraz je to obľúbená škála niektorých DACMS, vrátane tých, ktorí sa zaoberajú rastúcou zeleninou na predaj.

Popis odrôd

Dospelé kríky rastú až 300 centimetrov. Takéto výšky dosiahnu len za priaznivých poveternostných podmienok. NESMIETNOSŤ RÁMCE S KRÁTKOM INTERSTICKÍ. Štandardné zelené listy, dĺžka média a balené. Napájacie korene, ale nachádzajú sa na povrchu. Kvôli ich paradajkmi rýchlo rastú a absorbujú správne množstvo vlhkosti.

Prvé ovocné kefy sa vytvárajú viac ako 5-6 uzlov. Zvyšok bude umiestnený po 3 listoch. Toto je stredoveká odroda, ktorá je určená na krátky výrobný cyklus.

Hlavné kvality ovocia

Nezrelé paradajky sú natreté v zelenej, ktoré sa postupne zastaví v bohatom červenom. Veľkosť zeleniny – veľká, hmotnosť sa líši od 160 do 180 gramov. Zaokrúhlený, trochu byt alebo Midberry. Pod kožou sa skrýva priemerná hustota mäsa. Jednoduchá kvetenstvo. Každé ovocie zdobia zaoblený nos na dne.

Charakteristiky

Paradajky majú vysoké gastronomické kvality. Jedná sa o šalátový stupeň, ktorých plody sa konzumujú v prírodnej forme.

Dozrievanie a plodnenie

Obdobie dozrievania má 90-95 dní. Dátumy dozrievania môžu byť médium aj skoré, v závislosti od kultivačnej oblasti.

Výnos

Výťažok Agilis je označený ako vysoko. Na jednej kefke (ich maximálne číslo – 6 kusov) rastie až 6 paradajok. Z jedného štvorcového metra stránok zozbieral približne 11,5 kilogramov.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Asi 2 mesiace (55-60 dní) do dátumu pristátia v pôde vyrobených semenách. Akonáhle sa objaví druhý plnohodnotný list na mladých klíčkoch, môžete pokračovať v potápaní. Táto odroda je zvykom pestovaná v skleníkoch a skleníkoch. Napriek výške 3 metre, kríky sú nádherné rastúce v malých skleníkoch.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka AGILIS

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka AGILIS

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka AGILIS

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pri výsadbe sadeníc na trvalé miesto kultivácie na jednom štvorcovom mieste územia až 6 paradajok. Je potrebné spustiť vysoké stopky. Tento postup bude vykonaný bezprostredne po transplantácii. Formulár kríkov v jednom kmeni. Periodicky sa vykonáva prechod. Umiestnite rady paradajok.

Pestovanie a starostlivosť

Skúsení záhradníci odporúčajú pravidelne triasť kvitnúce kefy. Má pozitívny vplyv na vytvorenie nestály. Tiež zelenina nevyhnutne kŕmenie organickými alebo minerálnymi kompozíciami potrebnými na vytvorenie lahodných a veľkých plodov.

Starostlivosť o paradajky rovnako ako ostatné priemyselné odrody. Kríky pravidelne napojené, neumožňujú sušenie pôdy. Frekvencia zavlažovania závisí od poveternostných podmienok. Práca vykonáva zavedená schéma. Vážiace rastliny a rastlinné zvyšky sú včas odstránené na mieste. Za nepriaznivých poveternostných podmienok sa aplikujú preventívne opatrenia na ochranu pred infekciami a škodcami.

Paradajka AGILIS

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka AGILISKvasinkaParadajka AGILISKyselina boritáParadajka AGILISJódParadajka AGILISPopolParadajka AGILISVápnik selitraParadajka AGILISkyselina jantárováParadajka AGILISSérumParadajka AGILISPeroxid vodíkaParadajka AGILISKuracie vrhParadajka AGILISSódaParadajka AGILISSpievaťParadajka AGILISMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Táto rôznorodosť ovocnej kultúry má vysokú odolnosť voči mnohým bežným chorobám a škodcom.

Tomato Agilis sa nebojí:

 • vírus tabakového mozaika;
 • Fuzarické vädnutie;
 • Klapporióza a iné choroby.

Tiež ovocie nie sú prepichnuté, udržiavanie formy a vysokých výrobkov. Napriek silnej imunite by sa zelenina mala pravidelne navštevovať na symptómoch av prípade potreby prijať opatrenia prevencie.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka AGILIS

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka AGILIS

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka AGILISPhytofluoroParadajka AGILISNafúknutý rosaParadajka AGILISVrcholParadajka AGILISClapporiosParadajka AGILISŠedý ganilParadajka AGILISTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajka aguilis bez problémov prenesie krátkodobé zníženie teploty.

Recenzie Recenzie

Online nájdete mnoho recenzií od skúsených záhradníkov, ktorí nie sú prvýkrát zapojení do kultivácie vyššie uvedenej odrody. Záhradníci z Rostov-on-Don, ktorí si vybrali Aguilis na komerčné účely, reagujú na odrodu pozitívne. Zrelé ovocie s jasnou farbou priťahujú pozornosť kupujúcich. Aj keď trochu narúšajú podmienky kultivácie, môžete sa spoľahnúť na vysokú úrodu.

Tiež pozitívne o tejto ovocnej kultúre, dacifics od Voronezh pripomenul. Miestni záhradníci hovoria, že si vybrali túto odrody, aby sa zabezpečili seba a svoju rodnú čerstvú zeleninu. Ak chcete získať chutné a užitočné zber len na vybudovanie konvenčného skleníka, semenníkov rastlín a pozorovať jednoduché poľnohospodárske inžinierstvo. Ušetriť peniaze, mnoho DACMS kúpiť semená a pestovať sadenice na vlastnú päsť.

Ako nedostatky možno poznamenať náklady na pestovanie materiálu. Tomato Agilis je hybridná odroda, takže nie je možné získať vysoko kvalitný sejací materiál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár