Paradajka altai červená

  • Autori: Schott Z. A., Gilev M. ALE.
  • Rok predpokladov: 2007
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Utiecť: Veľká tmavo zelená

Pozrite si všetky charakteristiky

Nič porovnáva s chuťou šťavnatého zrelé paradajky priamo z postele. Tieto nádherné ovocie sú pomerne ľahko rast. Altai červené paradajky môžu rásť v širokej škále podmienok, s výnimkou silného chladu.

História odstránenia

Autori tejto rôznych paradajok sú Schott. A., Gilev M. ALE. Paradajka bola povolená v roku 2007.

Popis odrôd

Podľa typu rastu sa altai červená odroda vzťahuje na intelentinent. BUSTA dosiahne výšku 200 cm. Lístie je tvorené veľkými tmavým zeleným odtieňom. Kvetenstvo je jednoduché a ovocie má artikuláciu.

Hlavné kvality ovocia

Tomatoes opísal odrody sú konzumované čerstvé a viac z nich sú vynikajúce šťavy. Ovocie, ktoré ešte neboli nasávané, budú zelené, so stomkodennou farbou v blízkosti ovocia. V stave chrbtice sú svetlé červené. Zvážte od 250 gramov do pol kilogramu. Paradajky rastú ploché, rebrovaný tvar. V jednej kefke je možné vytvoriť viac ako 6 paradajok. Mäso jemný, mäsitý a hustý.

Charakteristiky

Plody altajského červeného paradajky sladké, príjemné.

Dozrievanie a plodnenie

Pokiaľ ide o zrenie, táto odroda patrí do priemeru. Dozrievať paradajky za 110-115 dní.

Výnos

Úroveň výnosu je 10 kg / kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien na sadenice sa vyrábajú v polovici marca, korunové rastliny môžu byť prenesené do otvorenej zeme v polovici mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Schéma, pre ktorú potrebujete na závod – 50×40 cm. Toto je zaznamenané 3-4 rastliny pre 1 meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Altai Red perfektne rastie ako v otvorenom zemi av skleníku. Musí byť nahradený, pretože plody rastú a môže jednoducho rozbiť trup. Povinné bude tvorba kríkov a včasné odstránenie krokov. Ak chcete získať vysokú úrodu, štipku alebo rezať vegetatívne výhonky, ktoré sa objavujú na križovatke listov a stoniek. Vyzerajú ako malé kríky, vyčnievajú pod uhlom 45 °.

Altai červená napojená skoro ráno, aby rastliny mali dostatok vlhkosti, aby vydržali horúci deň. Po pristátí prvých dní veľkoryso hydratuje. Potom sa môže znížiť množstvo zavlažovania. Aby ste pomohli paradajke prežiť sucho, môžete dať niekoľko plochých kameňov vedľa každej rastliny. Kamene zabraňujú odparovaniu vody z pôdy.

Ako kŕmenie, môžete použiť nejakú kostnú múku, ktorá je umiestnená v mieste pristátia pri pristátí. Prispôsobte rastliny na boku, aplikovanie tekutého morského riasa alebo rýb emulzie. Urob to každé 2 týždne od okamihu, keď Koshes Altai Red dosiahli niekoľko centimetrov v priemere. Pokračujte vo výrobe kŕmenia každé 3-4 týždne pred mrazom.

Vyhnite sa hnojivám s rýchlym uvoľňovaním, ako aj kompozícií s vysokým obsahom dusíka. Veľké množstvo dusíka povedie k nádherným lístom, ale malým počtom farieb a absencia ovocia. Ak záhradník pridal organické hnojivá v zemi pri pristátí, zvyčajne sa nevyžaduje ďalšie kŕmenie. Ak nie, potom po výsadbe sadeníc je potrebné vo vzdialenosti 30 cm od stoniek, aby sa rozložila tenká vrstva záhradného kompostu alebo kompostovacej hnoja. Potom by sa kríky mali naliať a dať mu mulčovať.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajky sú náchylné na škodlivý hmyz. Aby ste sa vyhli problémom, musíte skontrolovať oblasť pod listami, ovocia a pôdy okolo. Zbavte sa mnohých škodcov, vrátane voškov, pomáha dobrým vodným prúdom. Väčší hmyz idú po použití SOAP riešenia.

Pomáha v boji s škodcami insekticídnym mydlom. Bojuje s vysokou kvalitou s nástrojom a dokonca aj webovým kliešťom. Špecialisti tiež radia používanie záhradných olejov alebo zriedených sprejov. Olejový striekanie NIMA blokuje ľahký hmyz.

Ak sa rabbing nemôže vyrovnať s problémom jemných metód, potom je lepšie použiť insekticídy, ako napríklad „sevin“. V tomto prípade je potrebné vedieť, že takýto nástroj zabíja a prospešný hmyz, vrátane včiel.

Fungicídy na báze síry založené na chorobách. Môžete použiť medenú energiu. Striekanie sa vykonáva týždeň po pristátí. Postup sa opakuje každé 2 týždne. S výskytom prvých príznakov problémov je potrebné použiť podobné prostriedky okamžite, kým sa choroba nemá čas na množitie a ísť do zdravých výhonkov.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Táto odroda sa považuje za mrazuvzdornú, takže malé zamrznutia nie sú veľmi hrozné. Mladé sadenice v skleníkoch by mali rásť pri teplote +25 stupňov.

Rastúce regióny

Altai Red aktívne rastie v mnohých regiónoch našej krajiny. Toto je nielen Severný Kaukaz, ale aj Central District, Volgo-Vyatsky, Ural. Dobrá zber sa získava v Ústrednom výbore, severozápadných regiónoch krajiny a Ďalekého východu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár