Paradajka altai oranžová

  • Autori: Schott Z. A., Gilev M. ALE.
  • Rok predpokladov: 2007
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: Viac ako 150

Pozrite si všetky charakteristiky

Autori odrôd Altai sú chovateľmi SCHOTT. A. a gilev M. ALE. V roku 2007 bol zaradený do štátneho registra a povolené používať vo všetkých regiónoch.

Popis odrôd

Kríky paradajkového insextu, vysoké, výška môže dosiahnuť viac ako 150 cm. Ak sa rastlina pestuje v skleníkových podmienkach, výška kríkov dosahuje 2 metre. Bush listy veľké, svetlé zelené. Kvetenstvo jednoduché, zozbierané v kefke. Ovocie s artikuláciou.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky z tejto odrody veľké, ploché kruhové, slabé-tvar. Nezrelé plody zelenej, s tmavou zelenou farbou v omráčení. S výskytom plného dozrievania sa farba plodu stane svetlým oranžovým. Hmotnosť jedného Tomato 250-300 g. Maximálna hmotnosť plodu môže dosiahnuť 500 g. Paradajky, okrem konzumácie v čerstvej forme, môžu byť použité na prípravu šťavy alebo zemiakov kaše.

Charakteristiky

Ovocie je veľmi bohaté a harmonické. Buničina plodu je pomerne hustá, ale šťavnatá a mäsitá.

Dozrievanie a plodenie

Čas dozrievania paradajok Altai Orange – Stredoveký, plodina začína 110-115 dní.

Výnos

Altai má vysoký výnos, ktorý závisí od odchodu a metód kultivácie. V skleníku je indikátor plodín vyšší ako v otvorenej pôde. Z jedného kríka môžete zbierať až 4,5 kg paradajok a od 1 metrov štvorca. Až 10 kg. Prvé dozrievanie ovocia začína od polovice júla, tieto môžu vydržať prvé mrazy.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Siatie semien musia byť spustené od 20. marca do 10. apríla. Pred pristátím v pôdnych sadeni by mali byť najmenej 65 dní. Paradajkové semená musia zasiať v jednej hlbokej nádobe na sadenice. Pôda na pristátie môže byť varená nezávisle. Skladá sa z rovnakých častí humor, jemná zemina a nízko-temperamentná rašelina. V pôde musíte urobiť hnojivá vo forme superfosfátu a močoviny.

Semená sú zasiate jeden po druhom, vzdialenosť medzi ktorým je 5 mm. Klíčenie rastlín prichádza 6 dní. Termíny výsadbových rastlín závisia od regiónu a klimatických podmienok. Najlepší čas pristátia je začiatkom júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

V otvorenej pôde sú paradajky vysadené v závislosti od poveternostných podmienok. Deembarking sadenice je potrebné zaoberať 15. mája až 5. júna. Teplota vzduchu počas pristátia by nemala byť nižšia ako +18 stupňov. Tvorba jamiek sa musí vykonať podľa schémy 50×40 cm. 1 meter námestie je potrebné zasadiť 3-4 sadeníc. Sadenice transplantáty do zeme s tranzitnou metódou. Zem, keď pristátie hnojí sa humusom a močovinou.

Ak sa natiahli paradajkové sadenice, musia ich zasadiť pod zemou. Rozšírené rastliny musia okamžite spojiť na podporu, pretože musíte použiť PEGS.

Pestovanie a starostlivosť

Zakorenenie sadeníc sa vyskytuje po dvoch týždňoch po pristátí paradajky. S nástupom tohto obdobia je potrebné začať zalievať. V otvorenej pôde v neprítomnosti dažďov, paradajky zavŕžali 1 krát týždenne. Ak sa rastlina pestuje v skleníku, potom sa zalievajú 1 čas za 3 dni, vďaka rýchlej suchosti pôdy.

Najlepšia vegetácia paradajok je zvýšenie jednej alebo dvoch stoniek. Takže rastlina dá väčšie ovocie. Ak potrebujete zvýšiť množstvo plodín, potom je paradajka tvorená do troch stoniek. Rastlina je potrebné odvrátiť týždenne. Keď sa spodná časť ovocia objavila na spodnej strane kríka, je potrebné odstrániť spodné listy.

Paradajkové kríky sú vysoké, takže potrebujú podväzok. Vyrába sa 10 dní po pristátí pristátia, podpora alebo trellis sú na to vhodné.

Prstoklad je potrebná aspoň 2 krát za sezónu. V období spustenia púčikov je potrebné oplodniť kríky s infúziou kravy. V období bohatého plodovania je potrebné kŕmiť rastlinu s minerálnym hnojivám na báze draslíka.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

S včasnými profylaktickými postupmi sa rastlina javí ako odolnosť proti infekciám a škodcom. Paradajkové kríky sú celkom dobre prispôsobené fusariázii, fytoofluoróze a vertikálii. Pre profylaxiu root a ovocnej hniloby sa odporúča monitorovať pôdu: pravidelne voľné a mulčovacie zem.

Počas kvitnutia môžu kríky paradajok poškodiť hmyz: TLL, Colorado Beetle, Cobwebs. Pre prevenciu škodcov musia byť kríky liečené amoniakom.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Odporúčané oblasti pestovania paradajok tejto odrody: sever, severozápad, centrálny, Volga-Vyatsky, Ústredný výbor, North Caukazský, Meshnevilian, Nizhnevolzhsky, Ural, West Siberian, East Siberian, Ďaleký východ.

Recenzie Recenzie

Recenzia ALTAI ORANGE VŽDY POZITÍVNE. Recenzia Hovorte o vynikajúcich chuťových vlastnostiach, vysokých výnosoch, nenársnosti v starostlivosti počas celého obdobia rastu paradajok. Rastlina je veľmi dobrá a stabilne dáva plodiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: