Paradajka babushkino lukoshko

  • Autori: GAVRISH S. F., Morav B. V., AMCHESLAVSKAYA E. V., Degovsova T. V., Wolf o. ALE.
  • Rok predpokladov: 2015
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, pre kečup a paradajkovú pastu
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 116-120
  • Podmienky rastu: Pre filmové skleníky, pre skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Výška kríka, pozri: 150-200

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajka je jednou z najobľúbenejších a populárnej zeleniny. Pri varení sa používa rôznymi spôsobmi. Tomato Babushkino Lukoshko si zaslúži osobitnú pozornosť. Nie je ťažké rásť, dostať veľmi veľké a chutné ovocie. Takáto závod môže byť zdvihnutá nielen v záhrade, ale aj na balkóne bytu.

Popis odrôd

Závod typu infomentinantného, ​​to znamená, že bez koncového bodu rastu. V procese vývoja musí byť Bush tvoriť. Kruhy sú vysoké, výška je 150-200 cm, musia byť zviazané. Zakladanie strednej dĺžky, zelená. Na jednej kefke sú vytvorené 4-6 plodov.

Väčšinou sa triedy pestujú vo filmových skleníkoch, ale je možné v otvorenej pôde. Podmienky kultivácie závisia od podnebia regiónu. Kultúra je veľmi odolná voči drsným vonkajším faktorom. Pokojne prenesie pokles teploty a dlhodobého sucha.

Paradajka je vhodná pre nezávislú reprodukciu. Tomato Babushkino Lukoshko je odroda, ale ani hybridná f1, takže si môžete zbierať semená. Na tento účel si na konci sezóny vyberte dobre ridden ovocie.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky sú veľmi veľké a mäsité. Jedno ovocie sa môže dosiahnuť v hmotnosti 250 g, ale môže existovať intenzívnejšie vzorky v hmote 500 g. Formulár, ktorý majú ploché, mierne sploštené. V blízkosti mrazeného sa nachádza slabý ribill.

Farba zrelých paradajok červená, s ružovým pot. Koža hustá, šachová buničina.

Charakteristiky

Vynikajúca chuť s koncentrovanou paradajkovou arómou, mierna kyslosť môže byť prítomná. Vzhľadom k veľkému počtu suchých látok v ovocí, môžu byť dlhodobo udržiavané bez toho, aby stratili svoj produktový pohľad do 2 mesiacov.

Ich stretnutie je univerzálne. Väčšinou Babushkino Lukoshko sa používa pri príprave omáčok, kečup, pasty a zemiakov na kaše. Malé paradajky sú vhodné na ochranu.

Dozrievanie a plodenie

Je to rozmanitosť strednej triedy. Surové ovocie začínajú na 116-120 dní po snímaní. Na úplné zrelosť potrebuje rastlina 3,5-4 mesiace odo dňa semien. Úroda zozbieraná od júla do augusta. Odstráňte paradajky úplne dozrievajú alebo trochu nerozumné.

Výnos

Vysoký pohľad. 3-4 kg plodov sa získa z jedného kríka, s metrom štvorcový, 10-12 kg sa zhromažďuje.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Semená sa začínajú liečiť 1,5-2 mesiace pred transplantáciou na trvalom mieste, približne na konci marca. Pôda by mala byť úrodná, voľná, schopná udržať vlhkosť dobre. Pred siatím, pôda zahrieva, to urýchľuje proces klíčenia semien. Potrebujú tiež vodu len teplú vodu pre dobrý rozvoj a ochranu pred chorobami.

Kým paradajky začínajú klíčiť, sú na teplom mieste pod filmom. Rozmanitosť reaguje pozitívne na výrobu minerálnych hnojív. Keď 2 plnohodnotné listy sa objavujú v sejakine, je to proc to stimulovať rast koreňového systému a pripraviť pestovateľský materiál na ďalšiu transplantáciu na trvalé miesto.

Kalenie – predpoklad pre dobrý rozvoj. Tento postup je potrebné vykonať postupne, každý deň, ktorý znižuje teplotu a predĺženie času hľadania sadeníc vonku.

Do konca apríla – začiatkom mája, bude rastlina mať 6-8 plnohodnotné listy a potom Babushkino Lukoshko je pripravený na transplantáciu na trvalé miesto. Pred nástupom, musíte si pripraviť studne, aby hnojivá vo forme humusu alebo kompostu, veľa.

V prípade, keď sú sadenice veľmi dramatizované, je zasadené pod naklonením. Po pristátí, prvé pár dní paradajok je potrebné prispôsobiť novým podmienkam, takže sa nedotýkajú, nepokrývajú a nepodávajú. Len keď sa objavujú nové mladé letáky, môžete pokračovať v hlavnej starostlivosti o poľnohospodárstvo.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Vzhľadom k tomu, že rastlina je pomerne silná, šíriaca a vysoká, spĺňať nasledujúci systém pristávacieho systému – 40×60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Pre dobrý rast a ovocné odrody potrebujú kompetentný odchod. Kríky musia tvoriť, opustiť 1 stonku, zvyšok sa odstráni, ako kroky. Vzhľadom k tomu, že rastlina je vysoká, je zviazaná a kefy s veľkými plodmi posilňovať. V opačnom prípade to povedie k pobočke oblastia.

Kŕmenie – dôležitou zložkou vo vývoji Tomato Babushkino Lukosko. Make organické a minerálne hnojivá potrebujú často, najmä draslík, horčík a fosforu. Potom sa ovocie rovnomerne dozrievajú.

Zalievanie je potrebné mierne, ale pre vlhkosť v zemi, ktoré potrebujete na neustále monitorovať. Jej prebytok vedie k praskaniu ovocia. Tiež zdokonaľovanie, uvoľňovanie pôdy a buriny z burín.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Sa líši v pretrvávajúcej imunite mnohým infekčným ochoreniam, škodcovia nie sú prakticky ovplyvnené krídlami. V profylaktické účely môže byť rastlina liečená špeciálnymi prípravkami počas kvitnutia.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár