Paradajka Fig Pink

  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie, na spálenie a konzervovanie, pre šťavu
  • Čas dozrievania: Médium
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: Vysoký
  • Farba zrelého ovocia: Ružová
  • Formulár: Rebrovaný na základni
  • Hmotnosť plodu, g: 350-650
  • Ovocná chuť: Nasýtené paradajky

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Fig Pink Získal popularitu z ruských záhrad kvôli veľkému zoznamu pozitívnych vlastností. Univerzálny účel ovocia zohral poslednú úlohu pri raste dopytu po tejto zeleninovej kultúre.

Popis odrôd

Stupeň dostal typ inteminantného rastu. Zostavený zber je pozoruhodne vhodný na konzervovanie, kuchynskú šťavu alebo použitie v naturáliách. Môžete pestovať zeleninu v otvorených pôdach a vo filmových skleníkoch, v závislosti od klimatických podmienok každej oblasti.

Vysoké rastliny dosahujú výšku na 3 metre. Upokojuje silný a masívny, šíriť. Na pobočkách a listoch je veľký počet železných chĺpkov, na úkor, ktoré rastlina dostala zeleno-šedý odtieň. Na prednej strane listov sú jasné, a nižšie – bledý. Štandardný tvar, s vyrezanými hranami.

Na jednej kefke súčasne rips od 3 do 5 paradajok. Najväčšie plody sú vytvorené na nižších vetiej. Kvetinové kríky Všetky sezóny.

Hlavné kvality ovocia

Zrelé zelenina získava jasnú ružovú farbu. Rozmery sú veľké a v hmotnosti získavajú od 350 do 650 gramov (v priemere). Formulár môže byť veľmi odlišný od seba. Na jednom kríku, zaokrúhlené, hrušky a predĺžené paradajky rastú súčasne. Ťažké pásky označené, najmä na základni. Mäso šťavnaté, jemné a mäsité. Keď strih, môžete zistiť veľké množstvo semien hniezd. Ak kríky nedostanú potrebnú výživu pri tvorbe ovocia, môže sa vo vnútri vytvoriť malá prázdnota.

Napriek silnému ribillu, paradajky vyzerajú atraktívne, pretože ich môžu byť pestované na predaj. Hlavná hmotnosť plodiny sa používa na prípravu čerstvých šalátov a zeleninových občerstvenia. Najmenšie paradajky nechávajú chorobu na zimu. Mnohé milenky sú pletenie obr. Pokryté paradajkovou tenkou kožou, ale počas prepravy nie sú praskanie.

Charakteristiky

Plne ohromení paradajky sa môžu pochváliť neprekonateľnou chuťou. V gastronomických pocitoch sa paradajky podobajú plodom z obr. Chuť je sladká, nasýtená, ale zároveň jemná a nie mučila. Žiadna zeleninová kyselina. Po jedle pútavosti. Dokonca aj v zelenej a nezreteľnej zelenine oslavuje zvýšený cukor. Niektoré porovnávajú chuť zeleniny s hrozienkami. Šťava varená z plodov tejto odrody je ideálna pre diétne alebo detské jedlo. Bude to užitočné, aj keď problémy s kyslosťou žalúdka.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajka Fig Pink označuje stredne sivé rastlinné plodiny. Jednou z ich charakteristík odrody je dlhotrvajúci návrat plodiny.

Výnos

Vertime odroda. Z každej rastliny je možné odstrániť 6-7 kilogramov paradajok.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Zníženie materiálu semien na sadenice v prvom počte marca. Pokiaľ ide o výsadbu rastlín v teréne, práca by sa mala vykonávať od konca apríla do mája. Táto zeleninová kultúra miluje teplo, takže pre plnú kultiváciu musíte vytvoriť pohodlnú mikroklímu. V otvorených oblastiach sa odroda odporúča rásť len v regiónoch s teplou klímou. Vo zvyšku polí vyberte skleníkovú metódu kultivácie.

Vhodná teplota v rôznych časoch dňa sa musí líšiť približne o 5 stupňov. Teplota vzduchu by napríklad mala mať +25 stupňov Celzia a po západe slnka +20 stupňov.

Sadenice používajú špeciálnu pôdu pre nezávislé kultiváciu. Môže sa kúpiť v špecializovanom obchode alebo variť s vlastnými rukami. Musíte mixovať 2 časti záhradnej pôdy a kombinovať polovicu s riekou piesku alebo humusu. Táto kompozícia môže byť použitá pre oba kontajnery s sadenice a skleníkmi. Pri používaní špeciálnych zariadení sú rastliny rýchlo prispôsobené na novom mieste a budú sa vyvíjať.

Firemný sejací materiál, ktorý prichádza na predaj, je pripravený na klíčenie. Výrobcovia manipulujú a pripravujú sa na neskoršie pristátie. Semená sú rozložené nádržami, posypané tenkou vrstvou pôdy a zvlhčovanú striekačkou. Po kontajneri je pokrytý sklom, filmom a prenosom do teplej miestnosti s teplotou približne +23 stupňov. V čase transplantovacích sadeníc by mal mať ich vek 2 mesiace. Na základe toho môžete vypočítať presné načasovanie výsadbových rastlín.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

OPTIMAL LANDOVEJ STRÁNKA PRE TENTO ODDELENIE – 40X60 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Vysoké rastliny musia inštalovať silné podpery, na ktoré sú kríky zviazané, keď rastú. A tiež nevyhnutne zavádzanie v jednom kmeni. Takže môžete dosiahnuť stabilné plodenie. Nezabudnite na kŕmenie.

Figova ružová miluje vlhkosť. Na zavlažovanie sa používa iba teplá voda (teploty do +20 stupňov Celzia). Počas zalievania by kvapalina nemala padať na listy. S kultiváciou sadeníc počas prvých troch týždňov je určite. Vyberte si sadenice po vzniku dvoch skutočných listov. Približne dva týždne sú kríky prispôsobené na novom mieste, po ktorom môžete zadať prvú časť živín.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať hotové komplexné kompozície, ako napríklad „Crystal“, „Majster“, „Kemira“, „Sudarushka“ a iné minerálne hnojivá. Môžete tiež pripraviť nasledujúcu zloženie: 1 polievková lyžica monofosforečnanu draslíka o 10 litrov vody.

Pri pestovaní sadeníc v skleníkoch je potrebné vytvoriť určité podmienky pre rastliny. Replantované rastliny, ktoré dosiahli výšku 30-35 centimetrov. V tomto bode by nemalo byť menej ako 10 plnohodnotných listov. Práca spadá do polovice mája. V tomto bode sa pôda zahrieva.

Vybraná oblasť je liečená maltom mangánu alebo medi. Tieto látky účinne bojujú v rôznych infekciách. Vzhľadom na aktívny rast kríkov je minimálne 50 centimetrov voľného miesta. Ak nie sú skleníky vybavené stacionárnymi trellis, podporuje sa vopred nainštalovať.

Pre spodné ovocné kefy sú potrebné najmä silné podpery, kde sú vytvorené najväčšie paradajky. Pochopenie pary. Všetky vedľajšie procesy, ktoré sa objavujú po druhej a tretej kefy, odstrániť.

Skúsení záhradníci odporúčajú inštaláciu odkvapového zavlažovacieho systému. Starostlivo a pravidelne hydratuje pôdu, ktorá podporuje optimálnu úroveň vlhkosti. Po každom procese zavlažovania je skleník nevyhnutne vetraný, aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti. Zvýšená vlhkosť vyvoláva vývoj hnilobných a iných infekcií.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: