Paradajka gnome fialové srdce

 • Sa objavili pri prekročení: Čierne srdce Brad X Gnome Wild Fred
 • Názvy synonymá: Trpaslík fialové srdce
 • Kategória: Zoradiť
 • Typ rastu: Incimenzionálny
 • Účel: Čerstvé použitie, pre šťavu
 • Čas dozrievania: Stredomorský
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Bush: Nočný stupeň
 • Výška kríka, pozri: Až 100

Pozrite si všetky charakteristiky

Plody paradajok v tvare srdca sú veľmi v dopyte medzi domácimi a zahraničnými poľnohospodármi. Jedným z najslávnejších zástupcov týchto foriem je gnome fialové srdce. Patrí do série škriatkov, špeciálne odvodených na obmedzené miesto rastu. Takéto paradajky sa úspešne zvýšia s maximálnym priestorom.

História odstránenia

Opísaná odroda najprv zaznamenala svetlo v roku 2014. Vývoj myšlienky sa zaoberal americkým Billom Minkym, žijúcim vo Wisconsine. Ak chcete získať dokonalú kultúru, boli zapojené dve odrody: čierne srdce Bradu a Gnome Wild Fred. Práca sa podarilo, aby nie je okamžite dokončiť, takže odroda bola často prepracovaná a zlepšila. Nakoniec to skončilo, a Vince Lavallo vzal posledný vývoj. Po prvé, stupeň volal nie je veľmi zaujímavý názov Porky, ktorý preložil z angličtiny znamená „tuk“. Avšak, veľmi skoro intaktné meno bolo nahradené fialovým srdcom.

Popis odrôd

Gnome fialové srdce je jedným z mnohých odrody intedeerminantu. Jedná sa o stramobnú škálu paradajok, dosahuje 100 centimetrov na výšku, čo vám umožní hovoriť o najnižšejšom kríkoch. Kompaktné exempláre majú veľký počet lístkov, ale nebráni im v tesnej blízkosti medzi sebou.

Hlavné výhody takejto odrody sú nezvyčajné farby, ako aj schopnosť používať paradajky v rôznych medzier. Napríklad, kvôli svojej šťavenosti, môžete získať veľmi chutnú a užitočnú šťavu. Ovocie s riadnym umiestnením je možné prepravovať na dlhé vzdialenosti, aby sa predal. Áno, a v suterénoch ležia dobré. Mínus bude to, že pre normálny rast, odroda potrebuje veľké množstvá hnojiva.

Hlavné kvality ovocia

Gnome fialové srdce má celkom neštandardnú medzi zrlencovou farbou – fialová čokoláda. Dachini, pestovanie tejto odrody, vyhlásiť veľmi veľkú veľkosť ovocia – od 100 do 200 gramov. Tvar bobúľ je podobný srdcu, je správny. Buničina sa nelíši s uvoľnenosťou a v štruktúre sa podobá želému.

Charakteristiky

Chuť tejto odrody je nejednoznačná. Ten druhý – nie príliš. Paradajky sú sladké. Tam sú ľahký olej. V odpade sú označené odtiene ovocia.

Dozrievanie a plodnenie

Gnome fialové srdce dáva úroda bližšie k začiatku augusta. To vám umožní počítať s sekundárnymi odrodami paradajok.

Výnos

Súdiac podľa recenzií, paradajky z tejto odrody majú priemerný stupeň výnosu. Jedna banda fialového srdca bude dať asi 2 kilogramy paradajok. A napriek tomu sa niektoré podarilo pestovať „hrdinov“ o takmer 500 gramov s hmotnosťou, že, samozrejme, zvyšuje celkovú mieru výnosu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Do rastliny úplne zapadajú do otvorenej pôdy, spočiatku sa musia postarať o výsadbové sadenice. Semená začínajú rásť za 60 alebo 65 dní pred očakávaným pristátím na trvalé miesto. Termíny môžu byť posunuté v závislosti od regiónu, ale väčšinou je to druhá polovica marca. Pri pestovaní sadeníc sa musia dodržiavať tieto pravidlá: \ t

 • prítomnosť živiny, bohato klenutá rašelinovým substrátom;

 • Prítomnosť prístrešia (po odstránení vzhľadu zelene);

 • teplota v rozsahu 18-20 stupňov tepla;

 • Postrek z práškového prostriedku ako sušenie hornej vrstvy;

 • denné vetranie;

 • Vychystávanie (na vzhľade dvoch listov);

 • Kalenie s denným nárastom času „chodí“ (posledná noc sa vykonáva výlučne na čerstvom vzduchu).

Jednoduché pravidlá pomôžu pestovať zdravé sadenice. Už na konci mája môžete zasadiť mladé rastliny na mieste, kde budú neustále rásť.

DÔLEŽITÉ: Ak je zima dlhá, a hrozba nočných mrazov je stále zachovaná, je lepšie posilniť a umiestniť výhonky v skleníku.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Pôda pre pristátie GNOME fialové srdce Väčšina záhradkárov odporúčajú varenie od jesene. Tým, že urobíte všetky potrebné kŕmenie vo forme dusíka, povolíte krajinu na zimu plne oceniť. Ak, s jesennou prípravou, nie všetko vyšiel hladko, zem je pripravený za pár týždňov. Feedown to potrebuje malé množstvo kompostu a dreva. Štandardný priestor pre jedného Bush – 30 centimetrov. Rastliny môžu pestovať celkom bóno, ale stále nepotrebujete horlivosť. SOŤ Nie viac ako 6 kríkov na meter štvorcový pôdy. A je tiež potrebné vypočítať vzdialenosť medzi riadkami. Štandardný parameter – 50-60 centimetrov.

Pestovanie a starostlivosť

Gnome fialové srdce sa nevzťahuje na rozmarné odrody. Je dôležité si uvedomiť len nasledujúce nuansy starostlivosti o tento druh:

 • Tok tekutiny sa uskutočňuje aspoň 2-krát týždenne, pričom každý bush bude potrebný asi 6 litrov;

 • Odporúča sa mulčovacie výhonky s použitím organických materiálov, mulčová vrstva bude 10 centimetrov;

 • Kŕmenie pre túto odrodu sú povinné, používajú sa 4 krát na sezónu – za týždeň alebo 10 dní po vystúpení, keď sa objavia kvety, pančuchy, ovocie;

 • Formulár GNOME je nevyhnutný v 3 alebo 4 uniká;

 • Hodinová odroda sa nevyžaduje;

 • Upratovanie pôdy a čistenie burín by sa mali vykonávať v povinnom.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Paradajky opísané odrody vykazujú vysokú odolnosť voči mnohým chorobám. Vírusy prakticky sa netýkajú tejto kultúry a huba sa objaví len vtedy, ak je rastlina spojená listami a je príliš naliata vodou. Aby ste zabránili rozvoju patogénov, môžete vykonávať preventívne spracovanie fungicídov. Z škodcov najčastejšie na kríkoch našiel farebný chrobák. Ak sa chcete zbaviť, môžete sa uchýliť k nasledujúcim:

 • manuálna kolekcia;

 • Zlikvidujte popol puzdier alebo kukuričná múka;

 • Pôdny mulč s pilinou;

 • Striekanie s informujemi z byliniek chilli, tabaku, púpava;

 • Extrémne puzdro – insekticídy.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Gnome fialové srdce je v porovnaní s teplom a suchom. Je odolný na teplotné rozdiely, ale nestojí za mrazu, aby ho vystavili.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár