Paradajka hali gali

  • Autori: MASKALK A. ALE., Mashtakova A. Ns., Mashkops N. ALE., Mashtakova L. A.
  • Rok predpokladov: 2008
  • Kategória: Hybrid
  • Typ rastu: Determinant
  • Účel: Univerzálny
  • Čas dozrievania: Médium
  • Načasovanie dozrievania, dní: 102-107
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Obchodovateľnosť: Vysoká
  • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Tomato Khali-Gali-Gali je vhodný pre tých, ktorí hľadajú univerzálne a efektívne skoré paradajky s možnosťou minimálnej starostlivosti. Zahrnuté v štátnom registri odrôd sa môže používať v roku 2008.

Popis odrôd

Bush je nízke, 60-70 cm, v niektorých prípadoch môže dosiahnuť 1 m. Vzťahuje sa na určujúci typ, to znamená, že záhradník nemusí obmedziť rast paradajok alebo často na paket. Takéto odrody zastavujú svoju výšku. Busta odrody silné, štrbiny, stredné lístie, nie príliš hrubé. Prvá kvetenstvo je položené predčasne viac ako 5-7 listov.

Hlavné kvality ovocia

Plody stredného cieľa, váženie 68-158 gramov, krásny originálny tvar vo forme srdca. Prvé paradajky môžu byť až 200-250 g. Malé paradajky sú na konci dobre viditeľný nos, paradajky sú vo forme viac mastné. Nezrelé ovocie čisto zelené, zrelé – červená. Sfarbenie výlučne čisté a hladké, bez apoes iných odtieňov. Mäso mäsité, šťavnaté, semená kamery malé. V jednej kefke, 5-7 plodov. Koža je hustá, hustá, paradajky sú nádherná zmes a prepravovateľnosť, sú dokonale uložené, reprezentatívne.

Charakteristiky

Chuť paradajky jasne, paradajky, s dobre vysloveným sladkosťou a miernou kyslou. Vďaka mastnej, nasýtená trieda buničiny je veľmi chutná v čerstvých riadoch, vhodných pre šaláty, sendviče. Ale oveľa častejšie používané na prázdne miesta a konzervovanie. Veľkosť vám umožňuje byť všestranná odroda. Paradajky Khali-Gali-Gali môžu byť označené celkom, pripraviť sa z nich Adzhik, prednáška, omáčky, cestoviny, kečup, zimné šaláty.

Dozrievanie a plodnenie

Halle-Gali Hybrid – skoré, ovocie dozrievajú za 102-107 dní.

Výnos

Pre skorú odrodu je výnos vyniká – od 6,5 do 13,5 kg. Výťažok závisí od spôsobu kultivácie: v otvorenom pozemku – 6,5-8,5 kg od 1 kV. m, v skleníkoch – 11-13,5 kg.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Dátumy siatie sú typické pre skoré triedy: posledné desaťročie marca, prvé desaťročie apríla. S zasiatím určitých rakových paradajok nie sú v zhone, sadenice sa natiahnu a namiesto času ušetria oneskorenie plodín. Sadenice sú vysadené od polovice mája. V chladných oblastiach, najlepší čas – začiatkom júna, keď riziko spätných mrazerov konečne zmizne. Na skleníky zasadili o niečo skôr – v začiatku mája.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

V uličkách, odolať 50 cm, medzi rastlinami je 40 cm. Za 1 m2. merač rastlín 4 rastliny.

Pestovanie a starostlivosť

Tvorba – podľa vlastného uváženia, v závislosti od vlastných schopností a cieľov. Detterminačné paradajky môžu byť ponechané od 1 do 6-8 suts. Čím viac kmene, najmenšie plody budú, zrelé ju o niečo neskôr, ale výnos bude vyšší. Rastliny s 1-2 stonkami poskytnú najobľúbenejšie a skoré paradajky.

Hali-Gali-Gali Rôzne Hali Gali Môžu byť skôr dvakrát za sezónu. Paschingová aktivita závisí aj od vlastného želania, ale v každom prípade toto paradajka nepotrebuje aktívne uzavretie zbytočných krokov, nevytvára ich.

Ovocie ťažké kefy, nevyhnutne potrebovať podväzok. Najlepšou možnosťou je špeciálne plastové klipy, s ktorými sú stopky pripojené k podpore.

Odroda je odhodlaná, odporúča sa pre kultiváciu v komplexných oblastiach: Ďaleký východ, severný Kaukaz. Avšak, rovnako ako všetky paradajky, miluje hladké teplé, ale nie príliš horúce teploty, overené hojné zalievanie.

Zavlažovaný pod koreňom, naliatím aspoň 3 litra teplej vody na 1 paradajok.

Pravidelne, kŕmenie fosforu a draslíka bude užitočné, sú nalejené len do surovej pôdy, bezprostredne po predchádzajúcej zavlažovaní, nie viac ako 2-3 krát za sezónu.

Počas dozrievania plodiny bude užitočné prelomiť lístie. Copkaya stromy z tejto kultúry spotrebuje veľa živín (preto z neho pripravuje vynikajúce hnojivo), preto správne odstránenie listov stimuluje dozrievanie a bohatej chuti plodov.

Uistite sa, že rozbije všetky listy pod prvou kefou. Nielenže užívajú živiny, ale aj potenciálny zdroj infekcie: často kontaminovaný, cirkulácia vzduchu interferuje. Žlté alebo kryté škvrny sa okamžite odstránia. Spodná fólia môže byť vymazaná po 2 týždňoch od dátumu pristátia na permanentné miesto, nie predtým.

Zvyšok kríka nie je „bacuľatý“ na úplne nahý stav. Zo zelenej hmoty len okamžite pod kefami, v ktorých všetky paradajky opláchli a dosiahli dobrú veľkosť. Nemusíte to urobiť okamžite, stačí sa otočiť o niekoľko listov raz týždenne.

Plnky sa nerozložia. Aby bola oblasť rebríčku mal malý, v prípade potreby je ostrý pohyb odmietnutý.

Bližšie k koncu augusta, je lepšie znížiť vrcholy aj s určenou odrodou, takže rastlina nestráca energiu. Odstráňte všetky rany a kvitnúce púčiky – už nebudú mať čas. Od noci teploty počas tohto obdobia sú už pomerne nízke, skleníky zatvorené.

Aby ste zhromaždili bohatšie zber, paradajky nie sú rozbité v plnej zrelosti, ale trochu. Navštevujú svoje vlastné.

Na ochranu pred chorobami, môžete zvládnuť bustovú „fytosporín“. Jedná sa o zmes užitočných baktérií probiotík – seno stick, ktorá v prírodnej forme prebýva v pôde. Liečba zvyšuje odolnosť rastlín, vyživuje a stimuluje rast. A tiež znižuje šance na vzhľad fytoofluorózy, bakteriózy, hniloby. Takáto delikátna pomoc bude dobrým prírastkom k silnej imunite, ktorá spočiatku má paradajky z odrôd Hali.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Recenzie Recenzie

Podľa recenzií, Tomato Hali Galik je skvelá verzia Greenhouse Tomato. Sladké, ovocie, nenáročný, ovocie sú krásne v prázdnych miestach a čerstvých riadu. Úroda je priateľská, ovocie sú spokojní s hladkým kalibrom a vzhľadom. O chuti a kvalite pokožky stanoviska sa líši: Niektorí poznamenali, že paradajka je veľmi sladká, bez kyslosti, s hustou kožou, iní hovoria o obvyklej paradajkovej chuti a tenkej koži. Je jednomyseľne vidieť, že koža je elastická, trvanlivá, nemá tendenciu prasknúť a prasknúť.

Kríky v období plodia veľmi veľkolepé, roztrhané paradajky. Veľmi dlhé recenzie o nenáročnosti závodu. Aj s minimálnym odchodom a kŕmením zberu je vynikajúci.

Zdravie Bush si zaslúžil protichodné hodnotenia. V otvorenej pôde, podľa niektorých recenzií, ukazuje sa horšie ako v skleníkoch – je citlivý na chladné a dažďové dažde na konci leta. Pristátie môže byť úplne zranené z bakteriálnych ochorení.

Niektorí záhradníci, ktorí sa nepodarilo vyrovnať sa s fytoofluorózou, zarážajúce bez výnimky, všetky ostatné odrody, Khali-Gali-Gali videli skutočnú náľadu. Je vytrvalý a skorý, choroba sa ani prejavuje.

Niektorí záhradníci videli, že Hali-Gali Gali Gameliho obyčajný obyčajný, nevyužitý. Naozaj nemá exotickú farbu alebo chuť. Toto je dobrá klasická odroda. Jeho hlavné výhody: Hanobo, odpor chorôb, bohaté mäsité ovocie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár