Paradajka Ivanovich

 • Autori: PANCHEV Y. A.
 • Rok predpokladov: 2010
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinant
 • Účel: Univerzálny
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 90-95
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Vysoká
 • Prepravovateľnosť: Vysoká

Pozrite si všetky charakteristiky

Hybridy sú veľmi populárne u Gilders. Sú odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam, infekciám a súčasne môže byť stabilná a chutná zber. Presne aké vlastnosti je odroda Ivanich.

Popis odrôd

Táto trieda určovala typ rastu a je vhodný na pestovanie v otvorených oblastiach alebo vo filmových skleníkoch. Ovocie – Universal. Rast nízkonákladových kríkov zahŕňa 70-90 centimetrov. Kompaktné rastliny, priemer plazov. Lístie má svetlý zelený odtieň, rozmery – veľké.

Hlavné kvality ovocia

Podobne ako paradajky iných odrôd, nezrelé ovocie môžu byť určené na svetlej zelenej farbe. A zrelé ovocie sa stávajú karmínovým. Rozmery sú označené ako veľké. Priemerná hmotnosť ovocia – 180 gramov. Vo forme paradajok sa podobajú trochu lesklej gule, stuha je slabá. V jednom ovocí sa vytvára od 5 do 6 ovocia.

Priemer mužskej hustoty, vnútri niekoľkých semien. Krytá zelenina lesklá a hladká koža. Kvetenstvo jednoduché a najprv tvorili o piatom plechu.

Charakteristiky

Chuť zrelej zeleniny je nasýtená a sladká. Je tu príjemná mačiatka. Gastronomické vlastnosti sú označené ako vysoko.

Dozrievanie a plodnenie

Hybrid Ivanych označuje skoré triedy. Načasovanie čísla dozrievania od 90 do 95 dní.

Výnos

Výťažok – vysoká. 3,5 kilogramov zeleniny sa zhromažďujú na metrov štvorcových. Zozbierané plody majú vysokú obchodovateľnosť a dopravu.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

V približne polovici marca, semená semien sú splnené semenáčikmi a vylodenie na neustále miesto sa vykonáva alebo v polovici mája (pri pestovaní pod film) alebo začiatkom júna (pre otvorenú pôdu). Kvalita semien ovplyvňuje vyvinenie. Samotný sejací materiál pre hybridné odrody nie sú zostavené. Výrobcovia nevyhnutne zvládajú semená a pripravujú ich na ďalšie klíčenie.

V niektorých regiónoch sú potrebné prevodné sadenice na otvorenú pôdu alebo v druhej polovici mája alebo začiatkom leta. V tomto čase, mrazy úplne vytiahnu a teplotný režim prispeje k pohodliu vývoja kríkov. Zem a studne by mali byť pripravené vopred. Pozemok je nevyhnutne purifikovaný z burín rastlín a iných zvyškov rastlín. V každej jamke ležal na lyžici dreva popola alebo superfosfát (jedna čajová lyžička na jamku). Nutričné ​​prvky budú potrebovať paradajky na prispôsobenie sa na nové miesto.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Po záložke pristátie dodržiavajte schémy – 70×40 centimetrov. Maximálna hustota pristátia – od 3 do 5 kríkov na meter štvorcový.

Pestovanie a starostlivosť

Ak chcete získať vysokú kvalitu zberu, musíte pozorovať určité podmienky pri pestovaní zeleniny. Paradajka Ivanovich miluje výživu pôdy. A tiež stupeň reaguje pozoruhodne na hnojivá, hlavnou vecou je, že výroba kŕmenia bolo pravidelné a mierne.

Kvôli malej výške jamiek tiež robia kompaktný. Pri pokládke rastlín medzi nimi ponechávajú minimálny interval 70 centimetrov. Kríky nepotrebujú podväzok, ale musia byť v súlade s inými pravidlami poľnohospodárskeho inžinierstva nevyhnutne. V procese kultivácie sa odstránia zbytočné listy a vedľajšie procesy, ktoré sú odoberané z rastlín s vitalitálnymi a nutričnými prvkami.

Akákoľvek ovocná kultúra potrebuje dostatok vlhkosti, inak zelenina nebude dostatočne šťavnatá a výživná. Zavlažovať paradajky Ivanovich asi raz týždenne. Frekvencia zavlažovania závisí od poveternostných podmienok. V horúcom a suchom počasí, zavlažovanie trávi viac. Krmivá paradajky s komplexnými minerálnymi kompozíciami. Hnojivá v priebehu sezóny prispievajú 4-krát.

Stupeň sa cíti skvele na voľnej a ľahkej pôde. Uvoľnenie horných vrstiev pôdy sa vykonáva pravidelne, takže koreňový systém prijíma dostatočné množstvo kyslíka. Ponorné rastliny 2-3 krát za sezónu. Práca sa vykonáva po zavlažovaní, až kým Zem zostane navlhčená.

Vlastnosti pestovania tejto odrody.

 • Pre plný rast, kríky potrebujú vápnik. S jeho nedostatkom zeleniny sú pokryté hnedými alebo čiernymi škvrnami. Na ochranu zberu by ste mali pravidelne kŕmiť pôdne vápnik alebo kompozície na základe tejto zložky.

 • Hladina vlhkosti by mala byť optimálna. Vlhkosť vedie k vzniku trhlín na zelenine. Rovnako ako kríky môžu byť choré fytoofluorózy.

 • Hybridné odrody sú náchylné k vzniku jaziev na paradajkách a odroda Ivanych nie je výnimkou. Musíte odstrániť listy, ale nie príliš často.

 • Priamo slnečné lúče odchádzajú na listy popálenín. Pri pokládke pristátia musíte sledovať svetlo, aby ste poškodili kríky.

 • V kultivácii sa tvorba vykonáva v jednom kmeni. Takže môžete dosiahnuť maximálne plodenie.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: