Paradajka japonský krab

  • Rok predpokladov: 2007
  • Kategória: Zoradiť
  • Typ rastu: Incimenzionálny
  • Účel: Čerstvé použitie
  • Čas dozrievania: Stredomorský
  • Načasovanie dozrievania, dní: 110-115
  • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
  • Bush: stredný odolný
  • Výška kríka, pozri: Až do 200
  • Charakteristický bush: Výkonný

Pozrite si všetky charakteristiky

Japonský krab – nezvyčajná škála výberových paradajok, pestovaných ruskými letnými domami od roku 2007. Tento šalát paradajok sa oceňuje pre vysokú imunitu na chorobu, priateľskú a bohatú plod. Rozmanitosť je dobre prispôsobená kultivácii vo väčšine klimatických zón Ruskej federácie.

Popis odrôd

Priemerná paradajka, priemyselne, s výškovými stonkami až 200 cm. Bush je silný, so svetlými zelenými listami stredne veľkého veľkosti. Na hlavnom stonke až 5 ovocných kefiek sú kvetenstvo jednoduché. Ich formácia trvá po celom vegetačnom období bez zastavenia.

Hlavné kvality ovocia

Paradajky odrody Japonský krab majú veľké veľkosti, hmotnosť plodu v priemere je 250-350 g, jednotlivé inštancie môžu dosiahnuť 800 g. Zrelé paradajkové ružové kožné odtieň, nezrelé paradajky zelené, s ľahkým stmievaním v ovocí. Tvar stredu, ploché jadro, ale môže byť modifikovaný v závislosti od podmienok kultivácie. Koža je pomerne hustá, nie je náchylná na praskanie.

Charakteristiky

Paradajka je veľmi sladká, s menšou svetelnou sourness. Šťavnaté jemné mäso chutné v čerstvom a v šalátoch. Plody sú vhodné na spracovanie na šťavy, omáčky. Chuť a vôňa v takýchto výrobkoch sa získa nasýtený, konzistencia – hrubá.

Dozrievanie a plodnenie

Paradajkový japonský krab sa vyznačuje dlhým plodovaním, zber sa vyrába od júla do septembra. Odroda sa vzťahuje na sekundárne, ovocie dozrievajú 110-115 dní. V zahrievaných skleníkových farmách sa môže vyskytnúť výnosy paradajok na celoročne.

Prečítajte si viac  Colon's Apple Tree Mena

Výnos

Odroda sa považuje za vysoko výnos. Pod dodržiavaním agrotechniky v skleníkoch sa vracia ovocia dosahuje 11 kg / kV. M.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Kultivácia tejto rôznych paradajok je zvykom vykonávať prímorské. Semená, predtým merané v mangánom roztoku, ošetrené stimulačnými kompozíciami, sú umiestnené vo všeobecných nádobách v období od 1. marca do 15. marca. Prenos do skleníkov a pôdy vykonané nie skôr ako 15. mája, ak sa vráti zamrznutie. V ostatných prípadoch je pristátie prevedené na začiatku júna.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Paradajkové kríky sa nachádzajú podľa schémy 60 × 50 cm.

Pestovanie a starostlivosť

Stupeň musí tvoriť 2 stonky. Musí sa vykonať kroky, podväzok sa vykonáva aj od prevodu kríkov na zem alebo skleník. Ak sú sadenice veľmi vytiahnuté, je tiež pripojené k nosnej PEG. S prevodom do skleníka sa neodporúča zdržať, je lepšie produkovať prácu v prvých dňoch mája.

S dostatočnou voľbou, plodnosť pôdy vážnej prípravy na následné použitie paradajok nebude potrebovať. Môže byť položená priamo v drevenom popole a komposte pripravenom na drevo. Rovnaká kombinácia môže byť použitá na kŕmenie vo fáze dozrievania ovocia. Busterache a púpava riešenia rastú dobre, krava. V silnom tepla, slabo formulácie, ďalšia stimulácia so špeciálnymi liekmi, v kombinácii s vetracími skleníkmi.

Prečítajte si viac  Kde je lepšie zasadiť zimolez?

Proces plodovania je lepšie regulovať tak, aby boli ovocie veľké. Na to nie je viac ako polovica, zvyšok sa naleje na kvetinovú kefku 10 zásob. Hlavný únik je zapojený 30-40 dní pred koncom plodnosti. Priechody sa rušia rovnomerne, manuálne. Nižšie listy pod kefou kvetov sú tiež vymazané, ale nie viac ako 3 súčasne.

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

KvasinkaKyselina boritáJódPopolVápnik selitrakyselina jantárováSérumPeroxid vodíkaKuracie vrhSódaSpievaťMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Stupeň nie je ohromený vrcholom hnilobou ovocí, VTM. Môže urobiť bez preventívnej liečby z týchto chorôb. Počas období dlhotrvajúcich dažďov, s dlhým ochladením, je potrebné starať sa o profylaxiu fytoofluorózy. Rastliny sprej s prípravkami na báze medi, ako aj špeciálne antifungálne činidlá. V silnom tepla, pričom zlepšuje vlhkosť vzduchu, paradajkové kríky môžu potrebovať ochranu pred kisositionózou.

Medzi účinnými opatreniami na zabránenie chorobám v tomto prípade, môžete odporučiť postrek „Trichopol“, ako aj s hanbou kradnutých lesov. Proti hmyzu je lepšie umiestniť pasce, keď sa deteguje húsenica alebo pauška, vykonáva sa insekticídne spracovanie.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Prečítajte si viac  Sponzor

Viac informácií

PhytofluoroNafúknutý rosaVrcholClapporiosŠedý ganilTobacco mozaikový vírus

Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam

Paradajka bola pôvodne odstránená pre klímu Sibírskej klímy. Nebojí sa kultivácie v extrémnych poveternostných podmienkach. Dobre toleruje drsné teplotné rozdiely, tvorí vaječník bez ohľadu na počet slnečných dní, úroveň atmosférickej vlhkosti.

Rastúce regióny

Odroda úspešne absolvovala testy, pestované na severnom Kaukaze av regióne Volga, v západnej a východnej Sibíri, na Ďalekom východe a severozápadnom. V južných oblastiach sa môže pestovať bez útulkov, s siatím priamo na zem.

Recenzie Recenzie

Japonský krab stále zostáva exotický pre mnoho záhradníkov, v rovnakom čase, podľa skúseností Dachnikakov, ktorí už zasadili toto paradajky, presne stojí za to. Jasná ľahká chuť, obrovské veľkosti ovocia, úspešné starnutie priamo na pobočkách – to je len malá časť cností odrody. To je naznačené, že semená dohromady dávajú výhonky, hovoriť dobre na kŕmenie a pravidelné zalievanie.

Zvlášť poznamenal, že by milovníci zeleniny-milovníci stabilita kríkov na rôzne typy hnilobov, ako aj na fytoopluorosa – neublížili paradajkami aj s porážkou iných rastlín v skleníku. Kruhy rastliny sú veľmi silné, pôjdu do rastu, ale potrebujú veľa miesta, je potrebné cirkulovať len v extrémnych prípadoch. Dachini označuje, že aj vo fáze tvorby zastaraných.

Štúdium spätnej väzby je možné poznamenať, že negatívne stanovisko o odrode japonské krab listy. Nie je to len zasadené, ale odporúča sa aj na iné práce. Geografia distribúcie tohto paradajky je tiež rozsiahla. V otvorenej pôde môžete získať ovocie aj v podnebí oblasti Moskvy, ak správne pripravíte postele vopred. Jediná negatívna zmienka je spojená so znížením semien, ale je zistený len v niektorých dodávateľov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: