Paradajka katrina

 • Autori: MACEATINA L. ALE.
 • Rok predpokladov: 2008
 • Kategória: Hybrid
 • Typ rastu: Determinanty
 • Účel: Čerstvé použitie
 • Čas dozrievania: Skoro
 • Načasovanie dozrievania, dní: 85-90
 • Podmienky rastu: Pre otvorenú pôdu, pre filmové skleníky
 • Obchodovateľnosť: Áno
 • Prepravovateľnosť: Áno

Pozrite si všetky charakteristiky

Paradajkové odrody vhodné pre takmer akúkoľvek oblasť Ruska, sú veľmi široko. Ale len s kompetentnou manipuláciou môžete hľadať príjemný výsledok. A Catherine odroda nie je výnimkou z tohto pravidla.

História odstránenia

Rastlina vytvorená v 2000s. Rozvoj bol pod dohľadom chovateľom mnohých. ALE. Oficiálne prijímanie na pestovanie v súkromných farmách bolo dané v roku 2008. Potom bola uvedená v národnom registri.

Popis odrôd

Catherine je klasifikovaná ako determinant hybrid; Vintage sa vyvíja na jednoduchých kvetenstve a kĺbových plodoch. Odporúča sa jeho kultiváciu v otvorených záhradách. Poskytuje tiež možnosť pestovania pod polyetylénovým filmom. Výška kríkov sa veľmi líši (od 0,6 do 1,2 m). Lístie relatívne málo, malé zelené listy sa vyvíjajú na silnom silnom stonku.

Hlavné kvality ovocia

Keď námorný námorník sa premenil na bobule, bude to charakteristické pre svetlo zelené. Ako dosahuje zrelosť, paradajky získajú červenú farbu. Bobule vážia 0,14-0,15 kg. Pre ňu typickú formu plochého kruhu a pomerne vyslovené Rýn. 1 kefy sa vytvárajú od 5 do 7 paradajok; ich hladký povrch sa leskne.

Charakteristiky

Zozbierané bobule používajú väčšinou v čerstvej forme.

Dozrievanie a plodnenie

Katrina je dostatočne rýchlo spí. Na vytvorenie plodov k nej (ak už vznikol zelený pigle), bude potrebné byť 85-90 dní. Zvyčajne je v prvej tretine jeseň možná. Samozrejme, na konkrétny rok poveternostné podmienky môžu tento rozvrh dôrazne ovplyvniť.

Výnos

Rastlina môže vzdať až 8 kg bobúľ na 1 m2. V prospech odrody je to dokázané skutočnosťou, že plody budú mať vysoké komoditné vlastnosti. Preprava je tiež silná výhoda.

Termíny pristátia na sadenice a pristátie v zemi

Pripravte kontajnery a semená potrebné do konca marca. Vysoko oddialenie Toto obdobie by nemalo byť. Najčastejšie sadenice sú pripravené na pristátie v máji. Niekedy, najmä v severných regiónoch a v zlom stave rastlín, to sa deje v júni. Je potrebné vziať do úvahy nevyhnutne skutočné a predpovedané počasie, aby nedošlo k chyby.

Hlavné štádiá rastúcich sadeníc doma

Paradajka katrina

Príprava semien

Základné spôsoby prípravy: otepľovanie, dezinfekcia, namáčanie v rastových stimulanciách, prebublávanie, vytvrdnutie, klíčenie. Títo technici sú zamerané na rôzne výsledky a majú iný účel.

Viac informácií

Paradajka katrina

Semená

Podľa odborníkov môže predbežná namáčanie zvýšiť výnosy o 30%. Trvanie namáčania sa stanoví v závislosti od použitého roztoku a kvality semien.

Viac informácií

Paradajka katrina

Aký druh pôdy si vybrať pre sadenice

Pozemok na výsadbu semien paradajok by nemal byť prevzatý zo záhrady. Pôda pre sadenice paradajok by mala mať dobrú priedušnosť, poskytnúť potrebnú úroveň vlhkosti a úroveň kyslosti pH by mala byť približne 6,5 jednotiek.

Viac informácií

Výsadba

Kríky sú umiestnené na lôžkach po systéme 700×600 mm. To je najlepšie, podľa chovateľov a agronómov.

Pestovanie a starostlivosť

Kroky Catrina budú musieť byť odstránené. Ale poklepanie jej kríkov. Tvorba zdravých rastlín nebude potrebovať. Výnimkou je situácia, keď sú vykladeniami, a je potrebné ich dať do poriadku. Substrát pre sadenice je vytvorené na základni záhradnej pôdy.

Mieša sa s podobnými množstvami zvlhčovania a lesného dreva. Tak, že získaný substrát je fertilný, superfosfát je obdivovaný k nemu. Pôda pripravená týmto spôsobom nasleduje 15 minút na dodanie v rúre alebo dôkladne prelomiť manganistan draselný. Lepšie potom dajte pôdu do celkového krabice, ale v rašelinových nádržiach.

Na potápanie a transplantáciu Catherine v štádiu sadenice je sotva primeraná. Počas tohto obdobia trpí veľmi z týchto postupov, a preto je vhodnejšie využiť presnú formu, ktorá môže byť vysadená do otvorenej zeme. Za posledných 14 dní pred pristátím sadentifikácie potrebujú vytvrdnutie. Tento postup sa vykonáva pri teplote, ktorá nie je nižšia ako 16 stupňov.

Otvorená zemná starostlivosť je jednoduchá. Bude potrebné pravidelne pristátie vody. Krmivá tiež prispievajú k obvyklej grafike pre väčšinu paradajok. Výnimka sa vykonáva len v prípadoch, keď je zariadenie ostro potrebná voda alebo hnojivo. Po každom zavlažovaní sa pôda radí.

Paradajka katrina

Ako a ako kŕmiť paradajky?

V každej fáze rastu sú potrebné rôzne stopové prvky. Všetky hnojivá môžu byť rozdelené do dvoch skupín: minerálne a organické. Ľudové opravné prostriedky sa často používajú: jód, kvasinky, vtáčie vrh, vaječný plášť.

Je dôležité dodržiavať normu a obdobie kŕmenia. To platí aj pre ľudové opravné prostriedky a organické hnojivá.

Viac informácií

Paradajka katrinaKvasinkaParadajka katrinaKyselina boritáParadajka katrinaJódParadajka katrinaPopolParadajka katrinaVápnik selitraParadajka katrinakyselina jantárováParadajka katrinaSérumParadajka katrinaPeroxid vodíkaParadajka katrinaKuracie vrhParadajka katrinaSódaParadajka katrinaSpievaťParadajka katrinaMultifunkčný

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Špecifické presne pre tieto škodcovia odrody nie sú popísané. Oficiálny opis uvádza, že je celkom odolný voči:

 • hniloba ovocia;
 • tabak mozaika a iné vírusové lézie;
 • Fuzarické vyblednutie;
 • Paradajkové krakovanie.

Spracovanie a prevencia z chorôb a škodcov

Paradajka katrina

Choroby a škodcovia paradajok v skleníku

Počas kultivácie paradajok v skleníku sú často choroby z dôvodu porušenia teploty a nadmernej vlhkosti. Najbežnejšie ochorenia sú plesňové (fytoofluoróza, kalavaróza, hniloba).

Viac informácií

Paradajka katrina

Choroby a škodcovia paradajok v otvorenej pôde

Bojové choroby a škodcovia paradajok v otvorených oblastiach sú dosť zložité. Je to spôsobené tým, že strúhacia je vystavená rôznym patogénom a hmyzom škodcov.

Viac informácií

Paradajka katrinaPhytofluoroParadajka katrinaNafúknutý rosaParadajka katrinaVrcholParadajka katrinaClapporiosParadajka katrinaŠedý ganilParadajka katrinaTobacco mozaikový vírus

Rastúce regióny

Catherine sa môže kultivovať v:

 • Západná Sibír;
 • Moskva a okolie;
 • Leningrad región;
 • Karelia;
 • Ďaleké východné, ural a východoosibirsk oblasti;
 • Volrský región;
 • Centrum Chernozému;
 • hrany a republík severného kaukazu;
 • stredisko a na juh od európskej časti Ruska;
 • stredný pruh.

Recenzie Recenzie

Catherineho výnos aspoň nesklame tých, ktorí sa snažia rásť. Externe, ovocie vyzerajú veľmi atraktívne. Chuť plne odôvodňuje očakávania vytvorené vzhľadu. Imunita je dostatočne vysoká. Akonáhle sa pokúsil zasadiť takú kultúru zvyčajne v úmysle pokračovať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár